Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

nerededir bu redline motor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motorum 4000km ye geliyo 4000 bakımı yaptırmam lazım.avcılar mondial servisi 160tl fiyat verdi.(yağ ,filtre ve kayış değişimi için)
    125zn konusunu baştan sona okudum bu konuda hep redline diye bi servisden bahsetmişler herkes olumlu yorumlarda bulunmuş.ama ben bu servisin nerede olduğunu bi türlü çözemedim bu kadar kişide konuya yazmış ama bir web sitesi adresi yada telefon yazmamışlar
    google da aradım bulamadım varmı bileniniz, nerededir bu redline?
    örnek bir övgü:::
    Alıntı bulent sari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar
    hafta sonu redline'a gittim. Tanısalım bi göriim falan diye. Abartısız oradaki insanları ilgilerin alakalarını çok beğendim. Türkiye'de alternatif motosiklet kültürü yaratma anlamında gerçekten çok önemli bir yer Redline... Orada bulunan herekese TEŞEKÜRÜ bir borç biliyorum. Ve de tebrik ediyorum. Ve de desteklenmeleri gerektiğine inanıyorum. Ayrıca hizmeti alırken bunu neredeyse bedava gibi bir bedelle yaptırabilmiş olmak ta cabası. Mesela artıcının ayağını koyduğu basamak zımbırtısı kırıktı ve neredeyse 5 aydır sol elcikteki fren kütüğü ayna bağlantısı kırıktı. Yaptılar ikisini de ayrıca bütün cıvataları sıktılar. Benim farketmediğim bi kaç yere daha kaynak yaptılar kaportayı düzeltiler. Velhasıl bütün bunların toplamına sadece 20 lira ödedim. Helal olsun valla. Başka yerde sadece bu fren kolu kütüğüne 30 kaat gibi bi fiyat biçmişlerdi. Siz anlayın artık. Burayı kuranlara bağlantıyı sağlayanlara mekanı bize tanıtanlara teşekkür....
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

valla ankarada var bir tane ama?

http://redlinemotor.sahibinden.com/

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ankarada var bir tane ama?

http://redlinemotor.sahibinden.com/
    aman ankaradakine gitmesin mazallah motorunu bırakır yine de borçlu kalır
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    redlıne nerde bilmiyorum ama hiç bir mondıalın 4000 bakımı 160tl tutmaz. yağ bujı hava fıltresi değişir,oda işçilik dahil 35lira tutar.4000kmde kayışta değişmez.istanbulda olan arkadaşlar yardımcı olacaktır, sakın bulamadım diye oraya gitme kolay gelsin..

@frustrated
    yok hocam o değil istanbulda olması lazım
    @huska
    yok hayatta gitmem oraya.bizim millet bi acayip scooterda kask falan takan birini görünce zengin çocuğu sanıyolar heralde
    yağı ve hava filtresini kendim değişebilirim peki bujiler nasıl kendim yapabilirmiyim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı ve hava filtresini kendim değişebilirim peki bujiler nasıl kendim yapabilirmiyim?
    Yağı değiştiriyorsan, bujiyi de değiştirirsin. Eğer motorla beraber gelen alet takımını (3-5 parça bir şey) sana verdilerse o takımın içinde 15-20 cm boyunda boru gibi bir alet vardır. Bujinin kablosunu çıkartıp o anahtarla söküyorsun. gayet kolay bir şey. Kayışın en dandiği bile 6-7000 km gitmesi gerekir. Ayrıca millet 200 Liraya motor yaptırıyor neredeyse, 160 TL ne bakımıymış öyle.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı değiştiriyorsan, bujiyi de değiştirirsin. Eğer motorla beraber gelen alet takımını (3-5 parça bir şey) sana verdilerse o takımın içinde 15-20 cm boyunda boru gibi bir alet vardır. Bujinin kablosunu çıkartıp o anahtarla söküyorsun. gayet kolay bir şey. Kayışın en dandiği bile 6-7000 km gitmesi gerekir. Ayrıca millet 200 Liraya motor yaptırıyor neredeyse, 160 TL ne bakımıymış öyle.
    yağıda daha önce hiç değiştirmedim ama arabada yağ değiştirmişliğim var.babamında bu işlere eli yatkındır o gösterdi ben değişmiştim arabanın yağını. tıpayı bulunca zorluk çekeceğimi sanmıyorum ama yağ ve filtreyi nerden bulurum en hesaplı?

alet çantasını yoktu motorun.ben arada gevşeyen vida varmı diye kontrol ediyorum yıldız tornavidasını bile uydurmak çok zor.o alet çantasından lazım bana, mondial bayiilerinde satarlarmı acaba?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yağıda daha önce hiç değiştirmedim ama arabada yağ değiştirmişliğim var.babamında bu işlere eli yatkındır o gösterdi ben değişmiştim arabanın yağını. tıpayı bulunca zorluk çekeceğimi sanmıyorum ama yağ ve filtreyi nerden bulurum en hesaplı?

alet çantasını yoktu motorun.ben arada gevşeyen vida varmı diye kontrol ediyorum yıldız tornavidasını bile uydurmak çok zor.o alet çantasından lazım bana, mondial bayiilerinde satarlarmı acaba?
    filtreyi yedek parca satan yerlerden bulabilirsin fiyatı 5 lira.yağ en yakın benzin istasyonundan temin edilir castrol olur shell olur 10-40 koyacaksın fiyatı 14 lira, gerekli ekipmanlar 17 kısa lokma veya açık ağız karter tıpası için,bir adet buji anahtarı en yakın hırdavatçıda bile bulursun fiyatı 5 lira,ngk c6ha veya bosh u5 ac ikiside zn'ye uyar fiyatı 7.5 lira. alet çantası zaten bunlar için gerekli teçhizatlardan oluşur almana gerek yok içilik sana kalmış kolay gelsin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu ne ya bi bakıma 160 tl bende fiat punto vardı 110000 bakımına 100 tl aldılar yag değişti hava filtresi vs ama bu mondial servisler gerçekten eşşeğin a.... suyu kaçırdılar hepsi aynı sanırım ben daha hiç servise gitmedim bi kere gittim kafasına göre artistlik yaptı bir daha da gitmedim gitmemde derdime çare bir tek o olsa gene gitmem gerçi bisiklet tamiri edeceğinden şüpheliyim bu saydıklarını sen yapamasan bile parçaları al motorcu en fazla 15 tl ye takar hiç takma kafana veya elin anahtar tutuyorsa kendinde yaparsın yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtreyi yedek parca satan yerlerden bulabilirsin fiyatı 5 lira.yağ en yakın benzin istasyonundan temin edilir castrol olur shell olur 10-40 koyacaksın fiyatı 14 lira, gerekli ekipmanlar 17 kısa lokma veya açık ağız karter tıpası için,bir adet buji anahtarı en yakın hırdavatçıda bile bulursun fiyatı 5 lira,ngk c6ha veya bosh u5 ac ikiside zn'ye uyar fiyatı 7.5 lira. alet çantası zaten bunlar için gerekli teçhizatlardan oluşur almana gerek yok içilik sana kalmış kolay gelsin
    teşekkürler, lokma takımı var buji anahtarı alayım o zaman bide buji ve hava filtresini motosiklet yedek parca satan avcılar çevresinde neresi var bildiğin?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    teşekkürler, lokma takımı var buji anahtarı alayım o zaman bide buji ve hava filtresini motosiklet yedek parca satan avcılar çevresinde neresi var bildiğin?
    ben istanbulda değilim burda olsan yapardık 5 dakikada herhangi bir motosiklet yedek parçacısından temin edebilirsin illaki mondial bayii olması şart değil.her 2000km'de bunlar yapılacak boşuna gidip para verme hem öğrenir hem zevk alırsın,kayışıda kafana takma öyle kolay kolay kopmaz dayco yada bando marka kayışlar 10000kmden aşşağa sorun açmaz.şu an yapamayacağın tek şey varyatör ve debriyaj bakımıdır,motorun iyi durumdaysa şu an için bakım yapmayabilirsin yalnız onlarında periyodik bakımları olur baga takımı, debriyaj balatarının durumu gibi bunlarıda iyi bir usta dışında kimseye elletme yoksa motorundan soğursun keyifli sürüşler

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben istanbulda değilim burda olsan yapardık 5 dakikada herhangi bir motosiklet yedek parçacısından temin edebilirsin illaki mondial bayii olması şart değil.her 2000km'de bunlar yapılacak boşuna gidip para verme hem öğrenir hem zevk alırsın,kayışıda kafana takma öyle kolay kolay kopmaz dayco yada bando marka kayışlar 10000kmden aşşağa sorun açmaz.şu an yapamayacağın tek şey varyatör ve debriyaj bakımıdır,motorun iyi durumdaysa şu an için bakım yapmayabilirsin yalnız onlarında periyodik bakımları olur baga takımı, debriyaj balatarının durumu gibi bunlarıda iyi bir usta dışında kimseye elletme yoksa motorundan soğursun keyifli sürüşler
    ah evet antalya yazısını farketmemişim parçaları alıp bi girişeyim motora bakalım nolcak

servis aramana gerek yok ki felon

sen benim ustama git, Number one işcilik, tek geçerim.

Kastamonu ya taşınsam servis için motosikletimi istanbula getiririm yine, o derece yani.

syglr

.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Haftasonu yağmur yağmayacak olsa gel beraber yapalım derdim ama yağmurda zor. Yakınız da aslında Küçükçekmece'deyim. Takılacağını düşündüğün bir şey olursa mesaj at.

@Tarkan1981
    özel mesaja şimdi baktım saol hocam
    @Slayerrr
    yakınmışsın ya müsaitsen cumartesi aksamı yada pazar sabahı buluşalımmı yağmur ,soğuk işlemez motorcuya

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    @Tarkan1981
    özel mesaja şimdi baktım saol hocam
    @Slayerrr
    yakınmışsın ya müsaitsen cumartesi aksamı yada pazar sabahı buluşalımmı yağmur ,soğuk işlemez motorcuya
    Felon ben bir yer tavsiye etmiştim hani insa lisesinin karşısında özel mesajdan göndereyim telefonunu adresini, bir de ona sor bakalım.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon ben bir yer tavsiye etmiştim hani insa lisesinin karşısında özel mesajdan göndereyim telefonunu adresini, bir de ona sor bakalım.
    insa lisesinin yanında mondial bayisi var atılgans o 160tl dedi bana hocam omu yoksa

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    insa lisesinin yanında mondial bayisi var atılgans o 160tl dedi bana hocam omu yoksa
    mondial servisinde mehmet usta vardı on numara ustaydı gözümde..o gitti maalesef, bu arada sen fiyat için kime sordun ? ustaya mı oradaki satışcıya mı ? motorun garantide değilse, mehmet ustayı arar sorarım kaç para tutuyormuş diye..istersen numarasını vereyim sana özelden ara bir konuş.. ismimi verirsen zaten ilgilenir seninle
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    daha önceden buji değiştirmediyeniz kendi başınıza yapmayın. yakın zamanlarda bu sitede bir arkadaş bujiyi değiştirirken bujiyi kırdığından bahsetmişti.
    tasarruf edeceğim derken, başınıza iş açmayın.
    motorda motor, ille de motor

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Yok yahu, o taraflarda amma motosiklet tamircisi (!) varmış, Bilge Motor, attım adresini telefonunu.. Eğer aynı kişiler ise benim de bilgim olsun,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)