Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ehliyet Hakkında Tüm Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    beyler ne diyorsunuz.Bende 26 ağustosta gireceğim sınava ve b+a2 yazdırmak bu kadar uzunmu sürecek şimdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı The jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy
    bunun nedeni çin malları çok ucuz olduğu için adam 1 aylık maaşıyla yada 30 ytl taksitle aldığı için herkes motorcu oldu ama bence ehliyeti olmayan adam motorcu deyildir bu artış yüzünden zırt pırt çevriliyoruz motor almak çok kolay sıkıysa önce ehliyet alın bide kendinize motorcu demeyin lütfen siz motorcuysanız bende pilotum ozaman

Alıntı apaci56 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Eğer (b) Sinifi Ehliyetiniz Varsa Polis Size Sadece Yetersiz Ehliyetten Ceza Yazabilir.oda Sanirim 48 Ytl Falan.aklinizda Olsun Mutlaka Ehliyetinizi Gösterin (yani B Varsa).
    Saygilar
    o eskidendi

masken37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haziranda ehyilete yazıldım 4 ay sonraya attılar motorda var binmeden olmuyo motoru olan bilir

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    motor almak ucuz oldugu ıcın herkes motorcu olmak ne demek abi? şehrin anahtarını veriyorlar sanki motora binen adama, o kadar buyutme bence motorcu olayını.

kanuni windy ile sen pilotsan ben de kendimi astronot addediyorum an itibariyle

hector81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Mili...
    Çırpınırdı Karadeniz,bakıp Türkün Bayrağına

handeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda bugün=))
    bende kaLdm gene ağustosta gircem

mustafayazici33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGRİNA 100
    slm millet evet ben 10 yaşından bellim otor kullanıyorum ehlliyetsizzz almamamın sebebide şu zmanaım yok hiç boş zmanaım yok amam bu sne kesin kesin alicemmm :(

Motosikleti
    kanuni windy
    Alıntı Gabe adlı üyeden alıntı
    motor almak ucuz oldugu ıcın herkes motorcu olmak ne demek abi? şehrin anahtarını veriyorlar sanki motora binen adama, o kadar buyutme bence motorcu olayını.

kanuni windy ile sen pilotsan ben de kendimi astronot addediyorum an itibariyle
    arkadşım biz hayatımızda bitek kanuni vindy görmedik işim gereği onu kullanıyorum ben 15 sene evvel almışım ehliyeti bu bana haksızlık olmazmı ben enayimiyim ehliyeti olmayan adam şöförmüdür.kesinlikle arkasındayım ehliyetsiz motorcu olunmaz okul okumadan muhasebeci,öğretmen,olunmayacağı gibi ayrıca söz konusu kanuni windy falan deyil motor markasından bahsetmiyoruz ehliyetten bahsediyoruz diploma diplomaaaaaaaaaaa!

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    kimse seni, olayı dogru yonunden takip ediyorsun diye enayi yerine koymuyordur zannımca.

motor almak birçok insanın hayali, bu bir.
    artık cok uygun fiyata bir motosiklet alıp tecrube edebiliyorsun ve bu cok guzel bir şey; bu da iki.
    o ehliyetsiz gezen guruh ki birkaç saat oncesine kadar ben de dahildim emin ol cok da rahat değil. devamlı diken ustundesin, 3 kuruşluk dikkatinden ayırıp polis var mı diye etrafa keserek geziniyorsun; çevirdiler mi 800-900 ytl ceza yiyorsun. bu da üç.

sınavlara girdik, vallahi bir tane hanım arkadaş direksiyon sınavında son dubanın yanında kaldı altında 50cc'lik scooterla; hocaların yanına kadar bile getiremedi. ehliyet almak bir ustalık vs gerektirmiyor, vakit ayıracaksın kovalayacaksın hepsi bu. ehliyeti olmayan adam şoför değil diyorsun da benle birlikte ehliyet alan insanlar gordum daha suremiyorlar bile; her ehliyeti olan şoför müdür? bu da dört etsin ve yetsin biraderim.

ileri sürüş tekniklerinin ders olarak alınması vs durumlarına katılsam da bu kadar sert davranmam ben. sonuçta kimse anasının karnından elinde gidonla dogmadı!

biraz sakin

Motosikleti
    kanuni windy
    Alıntı senator87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkidişlar beni bikere çewirdiler baanım die pek üstümde durmadılar..ruhsatı gösterdim we geçtim..ama bu aralar ehliyet yüzünden motor baglama olaylarını çok duyuyorm çewremde..sonuçta çekige bisıçrar iki sıçrar dimi? her zaman bu kadar iyi polislere denk gelemiyorm olabilirm.trsıyorm trafiğe çıkmaktan..b sınıfı ehliyetim war we a2yede yazıldım webi çewirmeye karşılık a2ye yazıldııma dair belge aldım bu kenarından yırtmammda yararlıolabilrimii??
    hiçbir faydası olmaz kursa yazıldın ama ehliyeti alacağının garantisi yokki onun için öyle bir uygulama yok zaten sen bayan olduğun için ehliyete ihtiyacında yok Türk erkekleri bayanlara karşı çok kibardır

oedipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı apaci56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Eğer (b) Sinifi Ehliyetiniz Varsa Polis Size Sadece Yetersiz Ehliyetten Ceza Yazabilir.oda Sanirim 48 Ytl Falan.aklinizda Olsun Mutlaka Ehliyetinizi Gösterin (yani B Varsa).
    Saygilar
    apachi kardeş,öle diil,o senın dedıgın uygulama 2004 te sona erdi.artık yetersizlik diye bişi yok.illaki motor da gerekiyor.yani araba ehliyeti b işe yaramıyor.cezayı aynen yazıyorlar..500kusur ytl...

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    Sonunda FIRFIR da ehliyetleniyor bugün saat 3le 5 arası bostancı trafikten vericeklerini sölediler havalara ucuyorummm.yollarda rahat gezmek nasıl bişimiş şimdiden tatmaya basladım.hayırlısıyla alıyım kazasız belasız inşallah kullanmak nasip olsun darısı olmayanların basına inş...Islatma yokmu ehliyetleri arkadaslarr
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018

Ehliyet cezası hakkında

2002 eylülde ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan cezam var.Ve ben bu cezayı ödemedim.Ondan sonrada sicilime bu işledi.Yani sabıka kaydımda görünüyor.İşe giriş çıkışlarda sorun olmuyor yüz kızartıcı suç olmadığından.Şimdi ehliyet almak istiyorum ama bu sorun bana nasıl yansır?Gerçi onca senedir ne evime bir tebligat nede başka bişey geldi resmi olarak.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bildiğim kadarıyla,
    devket kurumlarına olan borçların bigün mutlaka karşına çıkacaktır. sen ehliyetin için vergi dairesine gittiğinde bu karşına çıkar ve cezanı ödemeden ehliyetini alamazsın. yanlış biliyorda olabilirim belkide ala bilirsin ama tebligat gelmemesi cezanın affa uğradığı anlamına gelmez. bu biriken faizi geri ödemen çok zorlaşacaktır.
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    sabıka kaydında görünen ilamların silinme süreleri vardır.ama ehliyetsiz araç kullanmaktan verilen cezanın silinme süresini tam olarak hatırlamıyorum.araştırıp tekrar yazarım.eğerki süresi geçmiş ise Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvuruyorsun bir iki ay içinde sabıka kaydın siliniyor.
    gelelim cezaya,
    2002 yılından beri adres değişikliğin olmamış ise veya çevrede bilinen tanın bir kişi isen sana tebligat mutlaka gelirdi.küçükde olsa bir ihtimal daha var.hakim sana verdiği cezayı ertelemiş olabilir.bu sabıka kaydında belli oılur.şöyle bir ifadeyle;
    647 SY 6.
    yani 647 sayılı yasanın 6 maddesine göre erteleme,
    dediğim gibi uzak ama olmayacak bir ihtimalde değil.
    Bu ülkede kimlere ehliyet veriliyor.sen belki çocukluk belki gençlik hevesiyle bir olay yapmışsın.canını sıkma ehliyet alman için sorun olacağını sanmam.sabıka kaydını sildiripte başvurursan daha iyi olur.en kötü ihtimalle 5 yıl silinme süresi vardır.o da dolmuş veya dolmak üzere.biraz sabret kafan rahat olur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Karar dan itibaren 5 yıl sonra silinir....Ama cezanı yatırman kaydıyle....Hala da yatırmadıysan epey yüklü bir ceza seni bekliyor haberin olsun...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Lütfen başlığınızın konu hakkında bilgi verir şekilde olmasına dikkat ediniz
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    epey derken?bu adamlar neden peşimize düşmüyolar peki?kayıt altında çalışan biriyim hiç tık yok anlamadım gitti.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sırası gelince düşerler merak etme....2 katını çoktaan geçmiştir...Amme tahsilatı kanunlarını tam bilmiyorum ama motorunu satarken sana engel olacağını söyleyebilirim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda vfr800

ehliyet alimi bu kadar degistimi????

Arkadaslar gecenlerde bi tanidikla konusuyordum , o da yeni motor almisti dogal olarakda ehliyete ihtiyaci wardi , gecende konusurken ehliyet alimindan fln konu geldi , we ehliyeti sadece X kurumuna kayit yaptirdiktan we X miktar para werdikten sonra ona 40 soru verip su gun gel bunlarin arasindan 20 soru cikcak demisler o da pasa pasa gidip almis ehliyetini yaw arkadaslar bir ehliyet alma isi bu kadar dustumu booole giderse ehliyet isinide kaldircaklar heralde bu ne bu yaw trafikten anlamayan , sadece araci kullanabilen dazlaklarla dolacak yollar gercekten boyle bir uygulama warda benimmi haberim yok yoksa bu isin icinde biseler war, ona gore durumu arastirip gereken yasal yollara baswurcam. Konu hakkinda bilgisi oln arkadaslar beni biraz bu konuda aydinlatirsaniz sevinirm

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)