Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Fuarda Honda Motosiklet Alıp, Honda'zede olanlar buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar ben ve benim muhatap aldığım kişiler bu sayfanın gidişatını bozmuştur.Ben özür diliyorum.Yorumlarım şahsımı ilgilendirim.Hertürlü hakarete ben de maruz kalmaya başladım çünkü.Ancak şunu söylemek istiyorum:tarihte hiçbir millet bizim kadar atasına, halkına küfretmemiştir.Birtakım kelimelerin yan anlamları türemiş de haberimiz yok:benim anladığım bu
    bu işler pastane cadde köşelerinde konuşmaya benzemez
    lütfen uzatmayalım
    siz haklısınız
    herzaman olduğunuz gibi sanırım tatmin olmuşsunuzdur
    yorumlarınızı özel mesaj bekliyorum burada bitsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o mesajlar silindi kimse Türk halkı adına konuşamaz .. ancak kendini bağlar konuşmaları
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Bence cahıllık bırcogumuzda. Yanı bızlerde, tum tuketıcılerde. Serbest pıyasa ekonomısını satıs yapan fırmalar (ozellıkle kuresel sermaye) dıbıne kadar kullanırken bız tuketıcıler bu haklardan yararlanmıyoruz. Hondanın yaptıgı serbest pıyasada yasal olabılır. ama ahlakı acıdan dogru olmadıgıda bır gercektır. arkadaslar pıyasa tekel degıl. yanı alternatıf urunlerde mevcuz.bılınclı veya bılıncsız bız, bıze en guzel oldugu gosterılen urune dırek yonelıyoruz. ınsanlar sırf sahıp oldugu motor Honda dıye "Honda hayat onda" ımzaları atıyor. madem pıyasa kuralları bu sekılde ıslıyor bıze dusen marka fanatıklıgı yapmak degıl bırbırıne yakın urunu daha ucuza alabılecegımız yerler bulmaktır. bu bılıncın yansımasının bu paylasım platformu oldugunu dusunuyorum. burada bıze dusen fırmaların bızlere yaptıgı haksızlıklıgı paylasıp ortak tepkı yolları uretebılmemızdır. Bence oncelıgımız bu olmalıdır.
    herkeze saygılar.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    BBRR, dediklerinde çok ısrarcı ve emin olduğunu görüyorum. Fakat ben de Honda'nın bütün sınıflarda en ucuz motosikletleri sattığını biliyorum, yanlış mı biliyorum? Buna rağmen hiç Honda almadım, çünkü motosikletlerinin özelliklerini yetersiz buluyorum. Buradan yola çıkarak Honda'nın 'ne kadar ekmek o kadar köfte' politikasını uyguladığını düşünüyordum. Fakat şimdi sen bunun yanlış olduğunu söylüyorsun öyle mi? Doğru mu anlamışım?
    BBRR, sen Honda'nın tüketiciyi kazıkladığını düşünüyorsun, eğer öyleyse senden ricam bu topikte bu iddianı istatistikler ve karşılaştırmalarla ispatlamandır. Böylece bize bundan sonraki tercihlerimizde yardımcı olabilirsin.
    Çünkü benim için zaten en ucuzu sattıktan sonra fiyatı aşağı çekmiş, yukarı çıkartmış hiçbir önemi yok...
    Eğer Leto CBR600RR'ı 22000 liraya aldığında, ZX6R 23000 liraysa zaten problem yok bence...(fiyatları atmasyondan yazdım, mesela yani)
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    barış'cım biz birbirimizi üzmeden,kırmadan motosiklet sevdasına devam edelim! ricam senden hayatını kaybeden ibrahim mersin kardeşimiz ve hayata gözlerini yuman tüm kardeşlerimiz abilerimiz için yapılacak etkinliğin link'ini sen ellerinle atarmısın bu topik'e mahsuru yoksa yalan dünya'nın ne olduğunu gencecik kardeşlerimizin hayatını kaybettiği'ni görüp belki birbirimizi daha az kırar ders'ler alırız teşekkür ederim ....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurtdışında en pahalı motor honda değil. Amerika'da en pahalı motor yamaha. Ama sadece 100 dolar Ağlanıcak halimize gülüyoruz artık
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Shamyl

yukarda uyguladığı fiyat politikalarıile ilgili somut örnekler veren bir mesajım var ayrıca motoaktuel dergisi mart ayı sayısında honda kıvrakla (en iyi satış yapan bayisi ödülleri var) yapılan söyleşide bizzat bayinin dediği fiyat politikaları yanlışlıkları var .. bayi ben honda ne derse onu yaparım diyo hondaya bi fyat politikası uygulatma gibi bir yetkim yok diyo..bence motor hakkında yazmadan gündemi takipedin ..dediklerim açıktır.. onumu diyon bunumu diyon sormaya gerek yok
    dediğimi açıık açık diyorum ..hatta örnekler veriyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    şimdi Boy un nasıl bir honda fanatiği olduğunu en iyi bilenlerdenim .. bu topikte hondayı savunmasından daha doğal hiç bir şey olmaz ..
    Barışcım ben Honda'yı savunmuyorum ki, aksine yamuk yaptı dedim. Her zaman da diyorum. Bunu da insan faktörüne bağlıyorum. Birbirine geçirmeye odaklanmış insanlara...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Nedir bu Özen motodan milletin cektigi bence acalım kocaman topic bu ozen motor icin yazalım.

Bu arada keewey lerin ilk turkiyeye geldigi yaz Motomax umitkoy bayine gitmistim fiyat sormaya 1 hafta sonra tekrar gittim ayni motor 300ytl daha ucuzlamisti dedim bu nasi is 5 gun once alanlar 300ytl fazla para odedi(rakam ufak gibi gorunebilir ama motorun sifiri o zmn 2.300 mu neydi) Ordaki bayan bana hepsinin listesi var onlara ozur dileyerek geri odeme yapiyoruz dedi. Normali boyle olamali ama Özenden boyle bisey beklemek sacma olur.

Fuarda Revit mont son fiyat 470ytl diyo hayatta olmaz montu biz getiriyoruz diyo. Diger firmanin adini vermiyim orda 375 pazarlıksız fiyat satiyolar... ne diyim ben bu ise...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Arthas
    Yurtdışında en pahalı motor honda değil. Amerika'da en pahalı motor yamaha. Ama sadece 100 dolar
    Yurtdışından sadece Amerika mı anlıyorsun? patriote arkadaşımız Fransa'da yaşıyor ve oradaki en pahalı markanın Honda olduğunu söyledi. Ama yurtdışında markalar arası fiyat farkı dediğin gibi 100-200 USD civarında. Burada ise Honda 22500 YTL iken Yamaha 28000 YTL idi. Yani 4000-5000 USD gibi bir fark var.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

boy
    yani sevbgili mehmet her ne kadar çoğu zamn ortak fikirlerde olsakta her zaman aynı düşüncede olmuyoruz ..sen değilmisin bunu her firma yapıyo diyen ..eee ben de diyomki hayır hiç bir firma honda kadar oynak değil yıl içinde 4-5 kere deiştikleri fiyatlar var ...hiç bir markada görülmeyen astronomik fiyat artışları var..hala 2006 cbr125 satıyolar 2007 si çoktan çıktı oysa ..

Honda sadece fiyatta değil modellerde de istikrarsız honda xl125 kaldırıldı dedik yeni modsel geliyo ertesi sene xl 200 de kaldırıldı bizzat firma ile görüştüm ..yerine ne kondu o segmentte ???hiç bişi

bu öenekleri african twin , hatta seneye transalp olarak arttırmak mümkün

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sitede yazanlar önerilen fiyatlardır... Bayii'ler kendi içlerinde indirim yapabilmektedir... Mesela movistar 600rr ellerinde kalmış bir modeldir ve çok ucuza peynir ekmek gibi gidiyor şu an... Aynı fiyata kırmızı 600rr almak çok zordur...

Bence burada hesap sorulması gereken Özen motordur... Aynı fuar günü mototalla görüştüğümde cbf600 için çok iyi fiyat ve taksit seçenekleri aldığımı belirtmeliyim...

BBRR

2007 cbr'ı getirtmeme nedenleri ellerindeki 2006 kasa cbr stoğunu eritme politikasıdır...
    Bu anormal fiyat artışlarını her firma yapıyor... 3 ay önce Kawasaki motorlarına 1.500€ zam yapmıştı... Tam da bir arkadaşımla Er-6f baktığımız sırada... Geçen ay Kawasaki motorlarına 1000€'ya yakın indirim yaptı... Bu fiyat oynamaları her firmada mevcuttur... Ben cbr'ı alacağım zaman 4.750'ydi... aldığım zaman 5.150 oldu... şu an 5.510... suzuki ve yamahayı yakından takip etmediğim için fiyat oynamaları hakkında pek bir bilgim yok
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı scorp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu Özen motodan milletin cektigi bence acalım kocaman topic bu ozen motor icin yazalım.

Bu arada keewey lerin ilk turkiyeye geldigi yaz Motomax umitkoy bayine gitmistim fiyat sormaya 1 hafta sonra tekrar gittim ayni motor 300ytl daha ucuzlamisti dedim bu nasi is 5 gun once alanlar 300ytl fazla para odedi(rakam ufak gibi gorunebilir ama motorun sifiri o zmn 2.300 mu neydi) Ordaki bayan bana hepsinin listesi var onlara ozur dileyerek geri odeme yapiyoruz dedi. Normali boyle olamali ama Özenden boyle bisey beklemek sacma olur.

Fuarda Revit mont son fiyat 470ytl diyo hayatta olmaz montu biz getiriyoruz diyo. Diger firmanin adini vermiyim orda 375 pazarlıksız fiyat satiyolar... ne diyim ben bu ise...
    kardeş yarama basmasevgili özen motor kadir emanet ne konuşmuştuk çok üzgünüm ne oldu bizim sponsorluk tel.çıkmıyorsunuz canınız sağolsun siz satın makinaları!! biz yaşamını yitiren kardeşlerimizi anarız motosiklet'ci kardeşlerimiz'le el ele yürürüz merak etmeyin insan olmaz'sa makina'da olmaz bunu unutmayın!! hala size inancımı sürdürmek isterdim konuştuklarımıza istinaden.
    yazık oldu çünkü laf ağızdan çıktımı senet gibidir yazık çok yazık......
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy Yurtdışını bir tek Amerika anlamıyorum. Fransa'da da 1 ay kaldım Amerika'da da yaşadım ben. Oradaki fiyatları da biliyorum. Honda'nın en pahalı motor olması beni pek ilgilendirmiyor. Benim onu yazma amacım aradaki fiyat farkını vurgulamaktı. Sen de bir tek fransa anlıyosun heralde. Yurtdışında en pahalı motor honda diyince öyle yazdım.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o mesajlar silindi kimse Türk halkı adına konuşamaz .. ancak kendini bağlar konuşmaları
    Barış Abicim bu yaptığına inan çok üzüldüm..

Arkadaş "BANA BAKIN" diye mesaja başlıyor ve millete hakaret var diyor sen benim mesajımı siliyorsun.. Bende savunma yapınca sanki gerçekten vatana millete hakaretetmişim gibi bi tablo çıkmış ortaya..

Benim söylediğim sadece "b.ktan bi ülkede yaşamıyor ama b.tan yönetiliyoruz" du.. (yine nokta koyarak yazmıştım hatta)

Eğer bu hakaretse beni banla.. Eğer bu hakaretse biz çok iyi yönetiliyoruz o zaman.. Eğer çok iyi yönetiliyorsak bu forumda kimse ; ÖTV den KDV den BENZİN ZAMLARINDAN , HAKSIZ YOL ÜCRETLERİNDEN , MOTOSİKLETİN DEVLET TARAFINDAN GÖRMEZDEN GELİNDİĞİNDEN bahsetmesin.. Bunu söylemek nasıl bi hakaret olabilir ki..

Türk halkı adına konuşamaz derken biz bu forumda Fransız motorcularının sorunlarındanmı bahsedicez Barış Abi.. Uruguay'lılar adınamı konuşalım..

Sen bana deki; Ümit senin mesajında ki su söz Türk Halkı adına hakarettir, bende senden ve Türk Halkından özür dileyeyim..

Polemiklerden herzaman kaçan ve asla sevmeyen birisiyim.. Ama bu zoruma gitti.. Vargant hangi sözümde hakaret görmüşte , "Bana bak tencere" yazıp arkasına ünlem döşemiş.. Ve sen onu değil benim mesajımı sakıncalı bulmuşsun..

Yaptığın işe saygım var.. Burada her çeşit adam var ve siz ortamı dengelemek adına gerekli yerde gerekli müdahaleyi yapıyosunuz.. Ama bu bana biraz enteresan geldi Barış Abi.. Bence sildiğin mesajımı tekrar bi oku..

Konuyu dağıttığım için özür dilerim ama bunu söylemeden geçemedim..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    boy
    yani sevbgili mehmet her ne kadar çoğu zamn ortak fikirlerde olsakta her zaman aynı düşüncede olmuyoruz ..sen değilmisin bunu her firma yapıyo diyen ..eee ben de diyomki hayır hiç bir firma honda kadar oynak değil yıl içinde 4-5 kere deiştikleri fiyatlar var ...hiç bir markada görülmeyen astronomik fiyat artışları var..hala 2006 cbr125 satıyolar 2007 si çoktan çıktı oysa ..

Honda sadece fiyatta değil modellerde de istikrarsız honda xl125 kaldırıldı dedik yeni modsel geliyo ertesi sene xl 200 de kaldırıldı bizzat firma ile görüştüm ..yerine ne kondu o segmentte ???hiç bişi

bu öenekleri african twin , hatta seneye transalp olarak arttırmak mümkün

ben bu konuda bbrr ye katılıyorum.görkem kardesim diyor ki 2006 stokları bitmediği için yeni kasa cbr getirmiyorlar.dogrudur.ancak bu türk tüketicisine saygısızlık değil mi yurt dısında insanlar 2007 lere binerken turkler neden yeni kasayı alamıyor.turkler para vermiyormu buna.bedava mı alıyoruz sanki.fazla stokları olmaları biz tüketicilerin sorunu değilki.bize yeni motora binme hakkını neden sunmuyorlar.bence bu konuda honda tamamen haksızdır.bu yazılarda istanbuldaki bizlerle ilgilenen elinden geldiğince yardımcı olan bir kaç sevgili bayimizi ayrı tutuyorum.herkese sevgiler
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S

Türkiyede bir numara!

Shamyl

yukarda uyguladığı fiyat politikalarıile ilgili somut örnekler veren bir mesajım var ayrıca motoaktuel dergisi mart ayı sayısında honda kıvrakla (en iyi satış yapan bayisi ödülleri var) yapılan söyleşide bizzat bayinin dediği fiyat politikaları yanlışlıkları var .. bayi ben honda ne derse onu yaparım diyo hondaya bi fyat politikası uygulatma gibi bir yetkim yok diyo..bence motor hakkında yazmadan gündemi takipedin ..dediklerim açıktır.. onumu diyon bunumu diyon sormaya gerek yok
    dediğimi açıık açık diyorum ..hatta örnekler veriyorum
    Sorduklarıma cevap veremedin veya üşenip vermedin diye kabul ediyorum, vermek zorunda da değilsin, sanırım hepimiz atıyorum 10000 sayfalık forumu okuyup öyle yorum yapmalıyız.
    Ben senin bu dediklerinden şunu anladım o zaman 'Honda en ucuz malı da satsa fiyatlarda istediği gibi oynama yapamaz' diyorsun. Bence de ucuz olduktan sonra oynama yapsın, hakkıdır. Ama ihtiyaçlarıma hitap edecek model çıkartana kadar da Honda almam, o ayrı konu.
    Motor hakkında yorum yapmak için gündemi günü gününe takip etmeye bence gerek yok, herkes bilgisi dahilinde yorum yapabilir. Zaten burada yazılan fiyat politikalarıdır, içinden çıkabilmek uzmanlık gerektirir. Buna rağmen biz burada oturmuşuz bilmem kaç tane uzmanın belirlediği fiyat endekslerini yargılıyoruz.
    Gene de yorumlayalım, ama saldırmadan. Ve bu yorumlarda bilen de bilmeyen de kendine ders çıkartabilir, çıkartmalıdır. Ben bugüne kadar 4 değişik marka ve model motor kullandım, ama tek marka kullanmış birinin motosiklet konusunda benden daha derin bilgileri olabilir.

Ben bütün bunlara rağmen kendi adıma Honda'nın hakkı Honda'ya diyorum. memleketimize bu kadar yatırım yapmış, istihdam yaratmış, serviste güçlü, satışta güçlü ve sınıfında en ucuz malları pazarlayabilen bir şirketin fiyat seviyesini belirlemeye de hakkı vardır diye düşünüyorum. Keşke diğer şirketlerde ülkemize Honda'nın yaptığı yatırımın yarısını yapsa...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    ya benim anlamdığım hondada hobi grubu motorlarda kar yüzde 8 nasıl oluyorda o fiyatlara düşüyorlar o zaman bu adamlar zarar ediyor

ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    ben özenden ilk cbf 150 çıktığında 2900 ytl anahtar teslimi fiyat aldım tam peşinatı denkleştirirp kartımı biraz boşaltıp sirkecideki mağzaya geldim fiyatı 3400 ytl olmuştu 1 hafta geçmişti üstünden sadece .hadi koçum 500 önemli değil biraz gayret dedim fiyatı 3900 ytl ye çıktı vaz geçip mct 250 aldım.
    hondayı da çok öptümmmmmmm.
    yaşasın rüzgar kardeşliği

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasal olanı değil etik olanı anlattım .. anlayana tabiki

Luxor

2000 ytlde 200 ytl fark kabülenilebilir ama 20000 ytl gibi bir rakamda %10 denk gelen 2000 ytl oynama pek kabullenilecek bişi değildir.

Ayrıca ben eski bir honda binicisiyim ilk vitesli motorum 1991 yılında aldığım 1988 model bir xl 125 ti...bu motordan sonra en az 4 tane daha hondam oldu

Muhtemelen sen o yıllarda kısa pantonla kumda oynuyodun
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bayi istediği fiyattan yasal olarak satış yapabilir.Buna hakkı vardır.Dikkat ederseniz Honda'nın internet sitesinde yazan fiyatlar, önerilen fiyatlardır.Aksine Honda'nın bayilere sadece şu fiyattan satabilirsin tarzı birşeyler söylemesi yasal değildir.
    yasal olanı değil etik olanı anlattım .. anlayana tabiki
    Önceki yazınızda tek bir etik kelimesi geçmezken etik olanı anlattığınızı anlamam için müneccim olmam lazım
    Anlayana tabiki tarzı hakaretvari lafınızı da bir moderatore yakıstıramadığımı bilmenizi isterim.
    Uslubunuza dikkat edene kadar da forum dahilinde sizi muhattap almayacagımı uzulerek bildiririm.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)