Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fuarda Honda Motosiklet Alıp, Honda'zede olanlar buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @a vagrant

Hayır arkadaşım, senin dediğin şekilde olmadı. İsmail'de 2005 model 600RR vardı, motorunu satıp yeni motor almak istiyordu. Bu sefer Honda almayayım demişti hatta. Daha sonra fuardan önce fiyatlar netleşti ve fuardan sonra da indirim yapılmayacaklarını söylediler. Bu her sene yapılan bir geyiktir. Ben motorumu almadan kaporayı öderken fiyatı bile belli değildi. Sonra 2006 model 1000RR için 19500 YTL fiyat belirlendiğini söylediler. Sevindim tabi, 2000 YTL kadar indirim yapmışlardı. Motorumu fuardan 1 ay önce aldım ve indirimden yararlandım. Fuardan sonra motorun fiyatı 22500 YTL oldu. ÖTV bilmem ne derken de 26500 YTL gibi bir fiyata kadar çıktı.
    İşte zaten olayı anlatmışsın.Arkadaşın motoru aldıktan sonra marka indirime gitmiş.Bunu zaten katalog arkasın da ufacık yazarlar herzaman.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Turkiyede birçok firma tahtakale mantığıyla ticaret yapıyor. Satış yapan kişiler bilir. Bir malı liste fiyatına en yakın fiyattan indirim yapmadan yada minumum indirimle satmak satıcı için başarıdır. Maalesef ticaret piyasaları acımasız. Peşin parayı görünce müşteri da kaçırmak istemiyorlar. Firmalar da ayakta durmak ve kar etmek zorunda. Ancak bu şekilde prensipsiz bir piyasa ortaya çıkıyor.

Malı almadan önce yapması gereken piyasa araştırmasını ve pazarlıklar sırasında satıcılar birkaç kanaldan kontrol edilmeli. Maalesef müşteri temsilcisi oluyolar ama hep firma çıkarına çalışıyorlar. Satıcılara fazla güvenilmemeli. Planlanmış indirimleri de müşteriden saklamak için bolca yalan da söyleniyor .
    Tüm arkadaşlarımıza ders olması gereken bir konudur. Piyasa araştırmasını, pazarlık yapmasını bilmeyen yada deneyimli olmayan arkadaşlarımız bu işleri tek başlarına yapmak yerine kurnaz ve deneyimli büyüklerinden ve arkadaşlarından yardım almalılardır.
    Bir zaman Metehan arkadaşımız bu konuda topik açıp motor alacak arkadaşlarımızı uyarmıştır. Taktikler vermiştir.
    Bu tahtakale mantığıyla çalışan firmalara karşı aynı yöntemleri uygulamak gerekir. Pazarlık uzerine pazarlık yapmak, son fiyat aldıktan sonrada başka bayilerden tekrar tekrar son fiyatlar istemek gerekir.
    Para kolay kazanılmıyor. Harcarken de dikkatli olmak gerekir.
    Tekrar geçmiş olsun..
    Less is more...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Bana bakın boy ve tencere!!!!!!!!!!!!!!!!ağzınızı toplayın.Unutmayın ki sizin nenlerinizin de belki okuması yoktu.Haddinizi aşmayın.Terbiyeli olun.Moderatörler lütfen kilitleyin.Hakaret içeriyor artık burası.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @vedo
    Malı almadan önce yapması gereken piyasa araştırmasını ve pazarlığı malı aldıktan sonra yapmıştır.
    Vedatcım hangi piyasa araştırmasından bahsediyorsun? Adam 2007 model 600RR aldı. Yurtdışında millet bu motorla aylardır geziyorken bizde daha piyasada bile yoktu. Neyini araştıracak ki adam? Honda'nın belirlemiş olduğu bir fiyat söylediler ve kesinlikle bu fiyatın altında motor satmayacaklarını söylediler. Ben aynı durumu geçen sene yaşadım, dedikleri gibi oldu, hatta motora zam geldi. En ucuz fiyattan aldım motoru. Kimin ne yapacağı belli olmaz, o yüzden İsmail'in yapabileceği birşey yoktu.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonradan ucuzlaması hoş değil katılıyorum ama

şöyle ters bir cevap vereyim, daha ucuza alsaydınız motoru ve 2 ay sonra zam gelseydi , honda size gelip hadi bakalım zam kadar olan farkı sizden istiyoruz dese verir miydiniz ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @a vagrant
    Bana bakın boy ve tencere!!!!!!!!!!!!!!!!ağzınızı toplayın.Unutmayın ki sizin nenlerinizin de belki okuması yoktu.Haddinizi aşmayın.Terbiyeli olun.Moderatörler lütfen kilitleyin.Hakaret içeriyor artık burası.
    Pardon??? Kime hakaret etmişim açıklar mısın?

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    @a vagrant

Yazdıklarını bir daha oku arkadaşım.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy insanımız bişeyden çünkü falan demişsin ya onu diyor

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @a vagrant
    Ben değil de istersen sen bir daha oku. Ben kimseye küfür etmedim, hakarette bulunmadım. Haaa "cahil" kelimesine takıldıysan ne yazık ki savunduğum şeyin arkasında duruyorum. Cahil demek imkansızlık nedeniyle okuyamamış insan demek değildir. Eğitimli cahiller de var bu ülkede, ben genelden bahsediyorum. Bu memleketteki cahil insanlar nedeniyle İngilizce bile bilmeyen, İmam Hatip mezunu insanlar başbakan olabiliyorlar. Ülkenin nereye doğru gittiğinin farkında değil misin? Konumuz bu değil, o yüzden kelimelere takılıp konuyu dağıtmamanı rica ediyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy

Serbest rekabetmiş yalaan, Honda en iyi firmaymış yalaaan, herşey yalan. Sanıyor musunuz diğer markalar çok farklı.
    CBF 150 lansman fiyatı (ilk çıkış) =2900 ytl
    cbf lansman fiyatı 2 ay sonra= 4150 ytl (bahane 250 $ lık fon)

transalp ekim 2004 ekim lansman fiyatı 14500 ytl
    transalp 2006 şubat lansman fiyatı 12218 ytl
    transalp 2006 haziran lansman fiyatı 15500ytl

bumudur her markada olan evet doğru her marka yaz sezonu sonunda elinde kalan bulundukları yıl stokunu eritmek için çalışır ve fiyat düşürür geçen sene aprilla pegasonun 12000 ytl ye fiyat düştüğü gibi

yukardaki rakamlar ay ve ay verilmiştir.. burda politika aprillanın uyguladığı politika değildir..bana her marka tutarsız gibi genel konuşmayın ay ve yıl olarak lansman fiyatlarını verin karşılaştıralım bende daha örnekler var uzun uzun yazmadım ..

özellikle son iki yılımı firmaların fiyat politikalarını dikkatli inceleyerek geçirdim
    seçici bir alıcı olduğum için .. Honda kim iddaa ederse etsin fiyat istikrarı olmayan bir firmadır ..ne yamaha ne diğer japonlar böyle değildir..honda bir malın fiyatını yıl içinde artırır azaltır tekrar artırır tekrar azaltır..yani topla oynar gibi oynar müşterisi ile .. ben eski bir honda binicisi ve son iki yıldır piyasayı hermarkada dikkatli takip eden biri olarak ..bu istikarrsız fiyat politikasından dolayı honda dan bir daha kolay kolay sıfır motor almam ..2. el çok daha istikrarlı

ayrıca motoru daha önceden bilmek sadece üstüne binmek değildir..yıllar önceki fiyat politikalarınıda bilmektir..honda türkiyeyei hala 1980 yıllarda kalmış zannediyo
    bir gün elbet uyanacaklar ama geç olacak
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    @a vagrant

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bu mesajı konuyla alakalı olmadığı ve sadece çok iyi tanıdığım birine alakasız bir suçlama yapıldığı için yazma gereği duydum)
    a_vagrant, sen iyimisin acaba???
    boyun defalarca yazdıklarını şimdi gene okudum ve gözüme ters bir laf çarpmadı.boy benim bayaa eskiden tanıdığım bir arkadaşımdır ve şimdiye kadar da kimseyle kavga ettiğine ne şahit oldum ne de duydum.bence sen gözlerini bir kontrolden geçir...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Küfür ettin demedim.Aç da Türkçe sözlüğe bir bak.Cahil ne demek?Senin derdin anlaşıldı arkadaş.Yaran başka.Git başka duvar bul...Kolay gelsin.Burası siyaset meydanı değil.Burada rüzgar ve motor konuşulur.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Barış, bana Honda dışındaki markaların hiç fiyat değiştirmediklerini mi söylüyorsun? Buna garanti verir misin?

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bu mesajı konuyla alakalı olmadığı ve sadece çok iyi tanıdığım birine alakasız bir suçlama yapıldığı için yazma gereği duydum)
    a_vagrant, sen iyimisin acaba???
    boyun defalarca yazdıklarını şimdi gene okudum ve gözüme ters bir laf çarpmadı.boy benim bayaa eskiden tanıdığım bir arkadaşımdır ve şimdiye kadar da kimseyle kavga ettiğine ne şahit oldum ne de duydum.bence sen gözlerini bir kontrolden geçir...

Luxor bak arkadaşım sen en son yazdığımı bir oku anlayacaksın.Unutma ki bu milleti cumhuriyeti cahil insanlar kurdu biz de bugünlere geldik çok şükür.Ne alakası var şimdi cehaletle siyasetle burasını?Soruyorum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @a vagrant
    Senin derdin anlaşıldı arkadaş.Yaran başka.Git başka duvar bul...Kolay gelsin.Burası siyaset meydanı değil.Burada rüzgar ve motor konuşulur.
    Arkadaşım haddini aşıyorsun. Benim yaram falan yok. Kazık yiyen de ben değilim. Bu forumda neyin konuşulduğunu senden çok daha iyi bilirim. Sen daha internet nedir bilmezken, biz burada muhabbet ediyorduk.
    Unutma ki bu milleti cumhuriyeti cahil insanlar kurdu biz de bugünlere geldik çok şükür.
    Yoksa cahilsin de bütün bu tavrın bu yüzden mi?

hayır sadece hondanın diğerlerine oranla çok istikrarsız olduğunu söylüyorum kontrol etmesi bedava bi kontrol edin hondanın çok oynak bir zeminde fiyat politikası belirlediğini görürsünüz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    hayır sadece hondanın diğerlerine oranla çok istikrarsız olduğunu söylüyorum kontrol etmesi bedava bi kontrol edin hondanın çok oynak bir zeminde fiyat politikası belirlediğini görürsünüz
    Bu konuda birşey diyemem, gerçekten öyle. Ama en iyi indirimi de Honda yaptı şimdiye kadar. Yurtdışında en pahalı motor Honda olmasına rağmen gariptir ki burada diğerlerinden 3000-5000 YTL daha ucuz.

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim a vagrant;

Ağzınızı bozmayın , haddinizi aşmayın , hakaret var derken hangi sözüme işaret ettin.. Ben okuma-yazma ile ilgilide bişey dememiştim.. Boy un bahsettiği cahillikte oku yazarlık olayı değil..

Sanırım düzgün okumadın yazdıklarımı.. Sakin kafayla tekrar oku istersen.. Ben ağzımı bozmam , haddimi aşmam , hakaret etmem.. Tavrını anlayamadım.. Olayı nenelerimize kadar götürmüşsün.. Neyse , yine benden saygılar..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Tam e vagrant'ı yaklaşımından dolayı kutlayacaktım ki, çıldırdı
    vagrant, bence boy cahil kelimesini hakaret anlamında kullanmadı, nasıl 'hayvan' demek vardır, bir de 'hayvan' demek vardır.
    Fakat bence de yüzdeye vurduğumuzda halkımızın büyük bir oranı cahil. Burada cahilliği 'okumamaşlık, bilmemezlik' anlamında kullanıyorum. 1 kilo una, 1 çeyrek altına oyunu satan insanlara sen cahil demezsin de ne dersin?
    Evet bizim ninelerimiz de cahil, biz bundan gocunmamalıyız. Bilakis biz ninelerimizden daha çok şey görebildiğimiz için övünmeliyiz. Zaten bunu kendileri de söylüyorlar bizlere...
    e vagrant yazılarından anlayabildiğim kadarıyla cahil birisi değil boycum, sen de saldırma arkadaşa...demek ki onun da yumuşak karnı bu konu!

Kawasaki'de sık fiyat değiştiren firmalardan, onu da mı dövelim yani? Döveceksek ben varım
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

şimdi Boy un nasıl bir honda fanatiği olduğunu en iyi bilenlerdenim .. bu topikte hondayı savunmasından daha doğal hiç bir şey olmaz ..sizlere somut elle tutulur örnekler veriyorum ..
    zaten her firma böle ...sistem böle... gibi sallama bilgilerle bu foırumda konuşmak tehlikelidir.. araştıran fiyatları uzun zamandan beri takip eden biri dediklerimi anlayacaktır..burada bana muhalefet edenleri son 3 senenin özellikle tutulan modellerde fiyat oplarak incelemesini isterim

ben en iyi hizmeti en iyi fiyata alma taraftarıyım honda her yerde pahalı türkiyede ucuz mantığı çok komik geldi bana..türkiyede kawasaki varmı veya suzuki.. bunu derken bu iki markanın yamaha ve hoındaya nazaran çok daha az yapılandığını kastediyorum ülkemizde.... bana sorarsanız japonların bir numarası kawasaki dir ama malesef ülkemizde devamlı bir distrübütör sorunu yaşadı hatta yanılmıyosam 2003veya 2004 gibi türkiye distrübütörü dahi yoktu..

şimdi motorun türkiyede pahalı olması yapılanma sattığı adet ve servis genişliği ile alkalıdır..

burada tartışmanın honda fanatikleri yüzünden bu hale gelmesi üzücü boyda motora zam gelmeden alanlardan ....motoru almak istediğinde 19500, pasrasını ayarladığında 26000 olsaydı acaba hondayı bu kadar ateşli savunabilecekmiydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)