Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vl 1400 intruder suzuki hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

suzukinin yaptığı 1990 ve 1997 ye kadar sanırım bu motorun üretimi oldu geçen binme şansım oldu ben böle bir motorahiç binmemiştim 3 viteste bile giderken yavaşlıyıp aniden gaz açtığınızda motorun kıçı sağa sola oynuyor patinaş çekmeye çalışıyor . vl intruder lar şu an 1990 modelden başlıyor ve piyasa değerleri 7500 ytl ile 10000 ytl arası değişiyor bende bir tane buldum 25000 kilometrede şaftlı 4 vites yağ soğutmalı ve harika bir sesi ve gidişi var almayı düşünüyorum 8000 ytl civarında aslında dragstar düşünüyordum ama bu 1994 model motor daha hoşuma gitti sizce parçaları bulunabilirmi bu japonda parça sıkıntısı yaşarmıyım ?
    Dream On Dream On Dream On
    Dream until your dream comes true

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Merhaba,

Hiç cevap yazan olmamış. Bence efsane bir makine ama parça sıkıntısı çekilebilir. Ancak temiz kullanımda bozulacak neyi var ki?

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Arkadaşlar bende intruder 1400'e kafayı takmış durumdayım.Fakat bazı konularda şüphelerim var.Yağ soğutmalı olmasından dolayı yazın sıcak havalarda sıkıntı yaratıyor mu?.Birde yakıt sarfiyatı çok mu fazla.
    Bu motora sahip olan ve kullanan arkadaşlar fikir ve düşüncelerini,genel görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.saygılarımla.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    bu motora sahip değilim fakat bilgim var en azından fikir yürtebiliyorum suzukinin hiç bir motorunda kaç model olursa olsun parça sıkıntısı yokolsa bile tr yan sanayisi sağ olsun ;) yağ soğutmalı makineye hararet yaptıramazsın su soğutmalıdan daha iyi antfriz derdi yok fakat kötü yanı yakıt :D

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora sahip değilim fakat bilgim var en azından fikir yürtebiliyorum suzukinin hiç bir motorunda kaç model olursa olsun parça sıkıntısı yokolsa bile tr yan sanayisi sağ olsun ;) yağ soğutmalı makineye hararet yaptıramazsın su soğutmalıdan daha iyi antfriz derdi yok fakat kötü yanı yakıt :D
    Arkadaşım vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.Hararet konusu çok düşündürüyordu beni.Verdiğin bilgiler doğrultusunda galiba kararım aynı olacak.Yakıt sorun değil.o kadar yüksek torklu bi makinaya binen yakıtı düşünmemeli.sağol varol.saygılarımla.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    önemli dğeil yağ soğutmalı motor her zaman sudan daha iyi soğutur ve o motora kolay kolay hararret yaptıramazsın yedek parça suzuki getiriyormu bilgim yok malesef ama türkiye yan sanayisi var :D:D

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim makinede yağ soğutmalı ve oldukça memnunum!!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Arkadaşlar intruder 1400 sahibi olan, bu canavarı kullanma zevkini yaşayan, artılarını eksilerini bilen var mı?

Motosikleti
    xt660x
    Alıntı road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar intruder 1400 sahibi olan, bu canavarı kullanma zevkini yaşayan, artılarını eksilerini bilen var mı?
    bende bu sorunun cevabını cok merak ediyorum bu motora kafayı takmış durumdayım beni bilgilendircek bi arkadaş varmı acaba

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    özellikle büyük hacimli motor alacaksanız eğer hava soğutmalı ise bir değil birkaç kez düşünün derim...

ayrıca yazılanlarda bir hata var.. yağ soğutmalı sistem yoktur.
    hava soğutmaya yardımcı olması için bir yağ radyatörü eklenmiştir.bununda amacı aşırı ısınan motoru sabit bir ısıda tutabilmek için yağın sıcaklığına etki yapmasıdır..ama bunların hepsi su soğutmanın yerini asla tutamaz..
    ama soğuk iklimli ülkelerde tercih edilir.

Motosikleti
    xt660x
    yağ soğutma hepsinden iyidir ne su ne hava benımmerak ettiğim bu motor bi depo ile kac kilometre gidiyor

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    çok ağır bir makina 400 - 500 kg civarı.

Yeni nesillerine göre daha küçük.

Çok güçlü bir makina (zaten yukarda belirtilmiş)

Bir depo benzinle 150 200 km civarı yol yapmıştı. Geçen yaz ayvalık gezimizde.
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bazı arkadaşlar motor hakkında uçuk rakamlar ve bilgiler vermiş. Bahsedilen motor VL 1400 Intruder veya VS 1400 Intruder olarak adlandırılır. Sanırım Amerika da farklı adlandırma seviliyor.

Motor hakkında ayrıntılı bilgi için

http://www.bikez.com/motorcycles/suz...ruder_1995.php

1995 modelin teknik verilerine bakacak olursak; Silindir başına 3 subaplı V2 motor, 1360cc, 61HP güç, 115Nm tork, 5 ileri vites, 243kg ağırlığında bir motordur.

Su soğutma Türkiye şartlarında kullanılan bir motosiklet için en uygun soğutma çözümüdür. Yağ soğutma sistemi hem sıvı soğutmalı motorlarda hemde hava soğutmalı motorlarda soğutma işleminin başarısını arttırmaya yönelik kullanılır. Yağ soğutma sulu soğutmadan bile iyidir demek çok iddialı konuşmadır. Varsa kaynak olarak bir test görmek isteriz.

İyi günler.

Makine
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    xt660x
    kaynak olarak kendi kullandığım motorları gosterebilirim hem hava soğutmalı hem su soğutmalı motor kullandım ama şehir içinde ne sıkıntısız kullandığım sadece yağ soğutmalı olan suzuki bandit 600 oldu şu an kullandığum xciting500 bile uzun sureli dur kalklarda hararet baya yukseliyo

intruder 1400 1 depo ile 200km gidiyosa bence cok iyi benm motor bile 200km anca gidebiliyo

Motosikleti
    sizin kaynak dediğiniz kişisel tecrübeleriniz,, tamamen memnuniyete yönelik bir davranış.sizin memnunum dediğinize bir başkası tam aksini belirtebilir..

burada kaynak olarak beklenen kabul görmüş motor teknolojileri yayınlarının bu konudaki makaleleri ,, bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmış bir kaynak yani...
    o da varsa eğer...

Motosikleti
    xt660x
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin kaynak dediğiniz kişisel tecrübeleriniz,, tamamen memnuniyete yönelik bir davranış.sizin memnunum dediğinize bir başkası tam aksini belirtebilir..

burada kaynak olarak beklenen kabul görmüş motor teknolojileri yayınlarının bu konudaki makaleleri ,, bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmış bir kaynak yani...
    o da varsa eğer...
    sonucta bu motoru almak kullanmak istiyen benim yağ soğutma olması benım acımdan bi sorun teşkil etmediği gibi benım için daha iyi
    ayrıca oğrenmek istediğim bu motorun 1 depo ile kac km gidebildiği.
    yağ soğutma yok su soğutma veya hava soğutma bunlardan hangisi daha iyidir gibi bişi değil kendi tecrubem beni ilgilendirir bence sorun yok yağ su tartışması yapmaya gerek yok

menzili hakkında bi bilgi biliyosanız soleyin diğer konuları merak etmiyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    deposu kaç litre ki 200km gidiyor? bence çok fazla maliyetli.. 15 litre olsa mersin - ankara arası 600 km olsa. 4 depo eder ki o da

4x15= 60x3,25 = 195 ytl lik benzin yapar. suzuki dl 1000 kullanırım asfalt, mıcır sorunuım da kalmaz. arap şeyhinin kızıyla evli olanlara göre bir prens makinası ama ben kurbağa kalmayı tercih ederim. yok yani, prens olmayı kabul ederim de, param yetmiyoooo. ondan yanii..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    xt660x
    13lt deposu var bu depo ile 200 km gidiyosa bence ekonomik bile sayılır zira benim kullanmış olduğum xciting500 12lt depo ile en fazla 250km gidiyo o da cok sakin kullanırsan yok basa bas gidersen 200e gelmeden bitiyo

Motosikleti
    nasıl hesap yapılıyorki?
    xciting iniz sizin 12 lt alıyosa kmde 158 ykrş civarı yakıyor.
    vl 1400 ise açıklamalar doğru ise 214,50 ykrş civarı yakar kmde..
    vl 1400 ün tüketimi belki kabul edilebilir kendine göre..ama xciting 500 ün tüketimi bence yüksek..sorun olabilir.
    honda shadow 750 cc 1,36 ykrş tüketimi var. son zamla birlikte

Motosikleti
    xt660x
    ben ykr bilmiyorum ole hesap yapmıyorum ben litre yapıyorum kac km kaç litre

ykr den anlamam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)