Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

motorculardan korkuyorum kardesim bu ne rezalet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    İnanın şehir içinde motorculardan korkuyorum. ha şimdi yanlış anlamayın ben de motosiklet kullanıcısıyım ama kendime motorcu diyemem. ama kendine motorcu diyen ve akrobasi yapmayı amaç edinmiş hayvanlar dolu trafikte. kendimi onlarla aynı kategoriye koyamam. ne zaman eğitileceğiz merak ediyorum. arabalardan çok onları kontrol ediyorum. arabaların arasına giriyorlar, kask takmıyorlar, beni bile şeridimden çıkartmaya çalışıyor adamlar. korkunçlar. bunlardan sakın kuryeci pizzacı arkadaşlar çıkarılmasın. her türden insandan hayvan var. motosiklet demek herşeyi yapabileceğinizin vizesi değildir. iki tekerlekli kardeşim sonuçta. motorlar motorlara giriyor bu ülkede, inanılır gibi değil. şeridinizde gidiyorsunuz bir bakıyorsunuz ters yönden bir motosikletli geliyor. ters yönde trafik sıkışmış adam terse girmiş 80 le geliyor yara yara. valla kaç kaza atlattım böyle anlatamam. kaskımdan dizliğime kadar tam çıkarım her zaman. ama artık ne kazalara şaşırıyorum ne zihniyetlere. lütfen dikkatli olun düzgün mantaliteye sahip arkadaşlar. çok hayvan var. kendinize hiçbir zaman güvenmeyin hele motorcu denen arkadaşlara hiç güvenmeyin. tersten de çıkarlar havadan da. böyle giderse gerçekten satacağım motosikletimi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tamam ama çok fazla hakaret içeriyor bu yazı. bunları bizde biliyoruz. amacımız ise bu insanları dışlamak değil, bilinçlendirip kazanmaya çalışmak. sorun belli, üslup yanlış bence... ama konu olarak haklısın.....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    kimseyi dislamiyorum yürekce...

egitim diye kendimizi yirttik burada. i_te ergün okuyorsun o ölüyor bu ölüyor... niye... bak bakalim niye.. kask yok koruma yok. SAYGI YOK...

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    bence sen o motoru sat kurtul.kafanda motor olayını bitirmişsin yazdıklarından o anlaşılıyor.al bir araba rahat et.motor kullanan arkadaşlar senin gördüklerinden farklı bişey yaşamıyor.aynı sendromları bizlerde yaşıyoruz.fakat iki tekeri çok seviyoruz ve katlanıyoruz.sen iyi taraftan bakmaya çalış iyi gör .yada nasıl görmek istiyorsan öyle bak.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    ümmet bey çok açiklayici olmussunuz tebrikler... araba öneriniz için de tesekkür ederim... arabam var bu arada... ayni sendromu siz de yasiyormussunuz ki hele o zaman iyice tebrik ediyorum sizi

basarilar

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    motosiklet'ci bakışı kardeşliği bu sözlerle anlatılmamalı!
    kaybetmeden kazanmaya çalışmak çaba sarfetmek bize düşer ama gerçek motosiklet tutkunlarına .
    çok üzgünüm hitap tarzınız ve ümmet abi'ye atıfta bulunmanız tutarlı bir bakış değil bence! bilgisayar başında bu yazılanlar hepimiz ayrı yerlerde olsakta çok anlamsız'ki ekmek parası mücadelesi veren kurye kardeşlerimize atıfta bulunmakta başlı başına bir tutarsız durum kusura bakmayın...
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseyi dislamiyorum yürekce...

egitim diye kendimizi yirttik burada. i_te ergün okuyorsun o ölüyor bu ölüyor... niye... bak bakalim niye.. kask yok koruma yok. SAYGI YOK...
    anlaşılan çok kızgınsın, seni en iyi anlayabilecek insanlar da bu ve benzeri formlardaki insanlar ki hemfikiriz sanırım. en son katıldığım gezide de az kalsın beni öldüreceklerdi. sinek gibi sağımdan solumdan geçenler filan. hatta bir defasında da sollama yapacakken karşıdan gelen araba hatalı sollama yaptı( beni önemsemeden solladı) ben geri yerime girecekken de aniden aynada bir motosiklet sağ yanımda ve solumdan fırlayan bir motosiklet ve önüme kırdı. ilk molada arkadaşlarla hemen bunu konuştuk ama sonrasında kimse sağımdan geçmedi, çünkü en arkadan artçı göreviyle devam ettim. sonraki mola yerinde de tekrarladım konuşmayı ve gezi sonunda ayrıldım. şimdi ben burada senin yazdıklarının aynısını onlara söylesemiydim. sanmıyorum. bir dahaki gezide onlara fermuar düzenini ve yol işaretlerini anlatacağım. hiçbirimiz ana karnında öğrenmedik bu işi. 2 gezi sonrasında 10-15 motosikleçi grup sürüş kurallarını tanımaya başlayacak ve belki olabilecek muhtemel kazaları engelleyeceğiz ve onlar da bir zaman sonra birilerine öğretecek. sonra mı? arife tarif gerekmez değil mi?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    arkadaşım artist her zaman artisttir.
    at arabası bile kullansa fark etmez. kişisel egosunu tatmin edememiş, cinsel egosunda tatminsizlik bulunarak bunu elindeki araç ile hava atma vesilesine dönüştüren kısır fikirli insanlar toplumun her kesiminde bulunuyor.
    Böyle insanlara ne söylersen söyle, ne dersen de kar etmez fayda etmez. Onun için bu kadar sinirlenmeye gerek yok.
    Çünkü gördüğün insanlar ne ilk ne de son olacaktır.
    Arabanın arkasını kaydırarak motoru deli gibi bağırtarak kendine baktırmaya çalışan bastırılmış duygulara sahip insanlar zatne bu yazdıklarının daha ilk satırını okuduklarında sayfayı kapatır veya kendi üzerilerine alınmazlar..
    Maalesef.

Saygılar

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam zamanla olucak hersey. Bu sevdaya gönül vermişsek sabredices, egitim egitim diye bagırmaya, kask takın diye zorlamaya devam edices, ne kadarlık gecmisi var ülkede motosikletin daha.. Cin malları ülkeye gireli, motosiklet yaygınlasmaya baslayalı, kalite markalar fiyatlarını iyice düsüreli ne kadar zaman oldu ki. Gecis dönemindeyis henüz, gün gelicek düzene giricek, tamamen girmese bile, bilincsiz kullanıcı sayısı önemsenmiyecek bi sayıya inicektir. Motosiklet hayatınızın bir parcasıysa, gönül verdiyseniz bunu umut etmeli ve mücadele etmelisinis, baska yolu yok bunun. Ayrıca iki teke üstünde olup bariz hatalar yapan bu insanlara hayvan yerine bilinclisz, cahil, kask kafalı gibi tabirler kullanabiliriz kanaatindeyim. Tamam hayvanıda vardır belki ama cahil daha iyi olur gibi geliyo bana, bilmiyorum neden öyle geliyor, oda motosiklet kullanıyor diye belki, konduramıyorum o lafı 2 tekerli diye.
    Comfirmation Bias

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    hiç sinirlenmene gerek yok kardeşim zaten senin tarif ettiğin motorcular tek tek kendiliğinden trafikten ayrılıyor sırayla hayvan çok ağır bir kelime ayı desen katılcam sana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    bence de sat kurtul en iyisi eleştiri ve hakareti birbirine karıştırmamak lazım

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    arkadaşım hepimiz aynı şehirde yaşıyoruz ve hepimiz bu insanlarla karşılaşıyoruz...ama senin uslübun çok yanlış...ben senin dediğin tarz arkadaşlarla karşılaştığımda hemen yol verir geçmesini sağlarım beni rahatsız etmemesi için...bir insan 7'sinde neyse 70'inde de o olurmuş...insanları değiştiremezsiniz...o yüzden ya olduğu gibi kabul ediceksin yada satıcaksın motorunu kafan rahata erecek karar senin...ama yaşadığın şeyi genele yayıp böyle bi başlık açman talihsizce...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Şimdi, arkadaşımızın uslubu biraz sert, ama etkili olması açısından önemli.
    Ben de bir şey anlatayım o zaman. Arkadaşım motosikletleri çok sever, çok iyi bir şöfördür. Her zaman dikkat eder, motorlara centilmence davranır. Her neyse. Bir gün ara yoldan bir kurye önüne fırlıyor. Hiç bir sorun yok, yavaş gittiğinden arkadaşım sadece hafifçe fren yapıyor. Ardından trafiğe dalıyor. Araçta canım yeğenim 5 yaşında Arda var. Ne olduğunu anlamadan, yanından geçen bu kurye motorunun sürücüsü, var gücü ile arka cama yumruk atıyor, cam çatlıyor ve Allahtan kırılıp dağılmıyor. Arda yeğenim korkudan buz kesiyor. Kurye basıp kaçmaya başlıyor. Arkadaşım iyi bir sürücü(Daha önce yarışırdı) olduğundan yakalamaya çalışıyor. Araç otomatik Vitesli bir Getz olduğundan elinden kaçırıyor. Yetişsen ne yapacaktın diye sorduğumda: Abi o andaki sinir ve Ardanın ağlaması ile, yakalasaydım arabayla paramparça edecektim dedi. Kendi ifadesi. Şimdi iyiki kendi arabası değil de eşinin otomatik vitesli arabasıyla olduğuna seviniyorum.
    ikinci hikayem:
    Kadıköy de bir çay ocağının önünde oturdum taburelere su içiyorum. Arka masada 3 adam. Konuşmalarından taksi sürücüsü olduklarını anlıyorum. Önümüzden bir motorcu geçiyor o ara. Zaten ben geldiğimde de tuhaf bir bakış atmışlardı. Konuşmaları aynen: Abi dün iki tanesini tepe taklak ettim, tam geçerlerken ön tamponla arkalarına değdirdim mi tamam. dedi ve kötü adam sırıtışı yaptı. Diğeri ise, abi ben ilkin tırstım yapamadıydım. Bir gün kaza ile çarpınca bu......lere, tekniğini öğrendim. En çok yanından geçerken önlerine kırıyorum, çarpmaya gerek yok kendileri düşüyorlar. Ben nasıp gidiyorum dedi
    Dellendim! Korumalı eldivenlerimi giyip sıkılı yumruklarla masaya yanaştım. Siz iyi bir şey yaptığınızı mı sanıyorsunuz, umarım kardeşinizin, kızınızın, oğlunuzun başına sizin yaptığınız gelmez dedim. Sen ne karışıyon muhabbete dediler falan. O sıkıştırdığınız ama düşüremediğiniz adamlardan biri de benim de ondan diye cevap verince ağız yuvarlayıp Resmen Kaçtılar. (Artık ne kadar sinirlendiysem)

Örnekler çok.
    Elimizde ki insan malzemesi bu arkadaşlar.
    Poturdak

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    ... kendine motorcu diyen ve akrobasi yapmayı amaç edinmiş hayvanlar dolu trafikte. ... her türden insandan ... valla kaç kaza atlattım böyle anlatamam. kaskımdan dizliğime kadar tam çıkarım her zaman. ama artık ne kazalara şaşırıyorum ne zihniyetlere. lütfen dikkatli olun düzgün mantaliteye sahip arkadaşlar. çok hayvan var ...
    Yazdıklarını hakaret dolu sözcüklerden arındırarak ifade etmiş olsaydın daha makul olurdu, yoksa burası motosiklet sitesi diye kimse bu türden motosiklet sürücülerini -motorcu sıfatı çok iddialı bence- mazur görmez ve görmüyor da zaten. Bu tür kullanıcılar yüzünden hepimiz her halde muzdarip oluyoruz ve forumlar bu türdeki eleştirilerden geçilmiyor dikkat ettiysen. Ayrıca korumalarımız tam da olsa hiç birimiz garantide değiliz. Ve en büyük tehlikeyi motosikletliler yüzünden değil çok tekerli araçlar yüzünden yaşıyoruz. Çok değil daha bir hafta önce Harem'de deli gibi sürat yapan bir şehirlerarası otobüsün ani şerit değiştirmesi yüzünden ölümden döndüm ve motorumla refüje çarpmaktan kurtulamadım. Sonra ne mi oldu, yan yola uçtum ve şans eseri yol boş olduğundan sağ kalabildim. Otobüsün değil plakası firma adı bile alınamadı. Motorda 3.000 YTL üzeri masraf var. Şimdi ben o sürücüye hayvan mı demeliyim? Buna rağmen diyemiyorum ve onu Allaha havale ettim sadece.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    arkadaşlar bence çok yanlış bir tartışma üzerindeyiz yani yani bu insan kalitesiyle ilgili bir durum, o eleştirdiğiniz motosikletçiler yarın arabaya binsin orada da aynı şeyi yapar ya da eleştirdiğiniz araba sürücüleri motosiklete atlasın yine aynı şeyi yapar anlatabiliyor muyum?

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    DESPERADOST mardesim yazdiklarimi okuduguna inanmiyorum. lutfen oku, özümse ve sonra yeniden elestirini yap. ben kimseyi özellikle kastetmedigimi yazmistim.
    tesekkürler

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    haklısın ama ne yapalım
    MoToCroSS RuLeZZ

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bence haklı adam. ağır falan olmamış yani.
    donniedarko'ya katılıyorum.
    o adamlar araba kullansa yine aynı şeyleri yapacaklar.
    apahe diye boşuna demiyolar insanın kalitelisiyle alakalı bişey bu.
    iyi güzel o arkadaşları aramıza kazandırıcaz diye uğraşıyoruz madem ama bana saygı duymuyosa kimseye saygı duymak zorunda değilim.
    adam anlamıyosa, kafasına vura vura anlatamıyosan, bırakıcaksın ne hali varsa görsün
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    DESPERADOST mardesim yazdiklarimi okuduguna inanmiyorum. lutfen oku, özümse ve sonra yeniden elestirini yap. ben kimseyi özellikle kastetmedigimi yazmistim.
    tesekkürler
    biraz ağır yazmıssın ama sende bizim parçamızsın ve o motosikletini'de kolay kolay satmazsın bu sevda başka bişey! üzmeyelim birbirimizi can olalım mücadele edelim! genç yaşta kayıp vermeyelim senin haklılığının kesin olduğu çok yer var yazılarında.
    galiba biraz kızgınlıkla sert yapmışsın neyse sevgilerimi yolluyorum....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bak kardeşim..öncelikle hakaret boyutlarını aştıını farkında ol..ben kuryeyim.o dediklerini fazlasıyla bende yapıyorum.eger yapmazsam çalıştırmıyorlar.allaha şükür ne kaza yaptım nede yaptırdım.eger ki duran trafikte bizde arabanın arkasında durup o trafiği çekeceksek niye motor kullanıyoruz...bak sen sen ol bir motorcuya bu kadar hakaret dolu söz yapma işin doğrusunu bilmeden.sanki kuryeler pizzacılar keyfinden mi böle motor kullanıyor.biz on dakika değil bir saat değil bir gün değil tam 365 gün motor üzerindeyiz..keyfe binsek olur ama bu işler keyif işi değil.bence sen sat o motoruda...motorcuya yakışmaz kardeşlerine hakaret etmek.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)