Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Cbr 125 2007 Mi Yoksa Apache Mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu tartışma bile saçma mantıklı bir insan fikir yürütürse bile cbr125 daha hızlı olduğunu görür ikiside 13 hp ye sahip fakat cbr125 çok ufak boyutlarda olduğu için ve 125cc hız için üretildiğinden fark atar.diğer motorun ağırlığınıda düşünün
    ayrıca aphache nin son hızı 120 bu hızı düz yolda geçemezzzzz.ayrıca sadece hız değil kalite ve görünüşte çok ama çok önemlidirki diğer motorda bu bahsettiğim öz.hiçbiri yok.bi arkadaş dede motoru demiş ama değil mopet kafa o motorun lakabı
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    abiler iyi diyonuzda peki cbr 125 r nin serfvis ağımı daha iyi yoksa apache ninkimi cbr 125 parçalarımı daha pahalı yoksa apachemi _?

iyice kafam karıştı
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tartışma bile saçma mantıklı bir insan fikir yürütürse bile cbr125 daha hızlı olduğunu görür ikiside 13 hp ye sahip fakat cbr125 çok ufak boyutlarda olduğu için ve 125cc hız için üretildiğinden fark atar.diğer motorun ağırlığınıda düşünün
    ayrıca aphache nin son hızı 120 bu hızı düz yolda geçemezzzzz.ayrıca sadece hız değil kalite ve görünüşte çok ama çok önemlidirki diğer motorda bu bahsettiğim öz.hiçbiri yok.bi arkadaş dede motoru demiş ama değil mopet kafa o motorun lakabı
    apache mopedse cbf150 traktördür be kardeşim...lekeleme yapmadam bişi ispat et de görelim apachenin üstüne oturmuşluğun yok bişeyin yok...LÜTFEN fanatiklik yapmadan yazalım yorumları
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    görkem siz o arkadaşın yazısı ile dalga geçiyorsunuz ama siz de yazınızda gördüğünüz gibi BARE diyorsunuz..sadece belirtmek istedim....iyi muhabbetler

ya bazı arkadaşlar apache yi dünyanın en kaliteli en hızlı giden motoru sanıyorlar bazı apachecilerde motoruna toz kondurmuyor yamahadan hondadan üstün tutuyolar her halde apache yi ducati ile karıştırıyorlar ama bu ikisi arasında tabiki HONDA CBR 125R

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senedir cbr125 kullanmasam sana inanıcam Allah aşkına... Bare bilmeyenlere yalan yanlış bilgiler vermeyin...
    Kimseye birşey kanıtlamak veya kafa tutmak zorunda değilim... Banane. Apache ister 12114 bassın ister basmasın umrumda değil...
    Ama doğru olmayan bilgiler verilince sesimi çıkartmak zorundayım.
    6 vites Cbr 120km'yi rahatlıkla 5. viteste görebilir ve sabit hızla yol alabilir...

kelime hatalarını sende yapabiliyormuşsun demek,ki ben yapmışsam adanalı nasıl konuşuyorsa o şekilde,burayada yazdım ki bu şekilde yazmam forum kurallarına aykırı ise özür diliyorum,tüm fürum sakinlerinden

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynızı değil aynısı
    burdada değil burada da
    japan değil japon
    special değil özel
    fites değil vites...

heralde diğer yazılanları arkadaşlar anlayabilmiştir...

Ayrıca , bu konu marka ve model karşılaştırmalarında değil miydi? Neden moto sohbet'e alındı? Ayrıca ben amacına ulaşıldığına , hatta amacını da aşıp arkadaşların saçmalamasına dönüştüğüne inanmaktayım... Kilitlenmesi talebimdir.

talebiniz rededilmiş galiba görkem bey
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Ben cbr125 kullanıcısıyım apache denen motosikleti ne gördüm ne kullandım. Bir arkadaş tutmuş cbr mı apache mi demiş. Buraya yorum yazan arkadaşlarda yok apache cbr'ı geçer yok cbr apache'yi geçer gibi lüzumsuz yazılar yazmış. Bu yorumları yapan arkadaşların yaş ortalamasını bilmiyorum ama bir motorlu taşıt diğerinden 5km/h hızlı diye diğerine üstünlük sağlamaz. Alışveriş yaparken aklınızda bulunması gereken en önemli şey satış sonrası üstünlükleri, hizmetleridir. Bu hizmetleri tek tek yazmanın alemi yok herkes biliyor. Şimdi tvs markasının 5 km/h daha fazla hız yapması (ki gerçekliğini bilmiyorum) alıcı olan arkadaş için en önemli detaysa buyursun alsın. Ben daha realist yorum yapmaktan yanayım, Tvs ve Honda markasını'nın birbirine yakın güçlerdeki motosikletlerini karşılaştırıyoruz. Ben Tvs'yi ilk defa burada duydum kalitesini servis ağını yarın öbür gün batıp batmaycağını pılını pırtısını toplayıp ülke topraklarından çıkmayacağını garanti edemem. İkinci ele düştüğünde piyasasını bilmem. Bu sebeplerden dolayı satış sonrası hizmetlerine ve ikinci eline güvendiğim Honda'yı tavsiye ederim... Şimdi Antalya'da tvs binen bir arkadaş beni tokatlasa ne olur tokatlamasa ne olur. Benden diğer kırmızı ışığa 30 salise erken varsa ne olur varmasa ne olur. Mal alırken önce bütçene sonra satış sonrası hizmetlerine bakacaksın. Trafiğe Honda tokatlayacam diye çıkarsan bir gün biri seni fena tokatlar "ne oldum?" dersin. Umarım diğer tokatçı arkadaşlarda bu yazdıklarımdan birşeyler çıkarırlarda artık bu enteresan yorumlarına bir son verirler...

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    ya abiler ben yeniyim bu konuları pek bilmem ama o apache nin dikiz aynaları olmuyormu :D şahsi fikrim cbr 125 daha iyi :D

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbr125 kullanıcısıyım apache denen motosikleti ne gördüm ne kullandım. Bir arkadaş tutmuş cbr mı apache mi demiş. Buraya yorum yazan arkadaşlarda yok apache cbr'ı geçer yok cbr apache'yi geçer gibi lüzumsuz yazılar yazmış. Bu yorumları yapan arkadaşların yaş ortalamasını bilmiyorum ama bir motorlu taşıt diğerinden 5km/h hızlı diye diğerine üstünlük sağlamaz. Alışveriş yaparken aklınızda bulunması gereken en önemli şey satış sonrası üstünlükleri, hizmetleridir. Bu hizmetleri tek tek yazmanın alemi yok herkes biliyor. Şimdi tvs markasının 5 km/h daha fazla hız yapması (ki gerçekliğini bilmiyorum) alıcı olan arkadaş için en önemli detaysa buyursun alsın. Ben daha realist yorum yapmaktan yanayım, Tvs ve Honda markasını'nın birbirine yakın güçlerdeki motosikletlerini karşılaştırıyoruz. Ben Tvs'yi ilk defa burada duydum kalitesini servis ağını yarın öbür gün batıp batmaycağını pılını pırtısını toplayıp ülke topraklarından çıkmayacağını garanti edemem. İkinci ele düştüğünde piyasasını bilmem. Bu sebeplerden dolayı satış sonrası hizmetlerine ve ikinci eline güvendiğim Honda'yı tavsiye ederim... Şimdi Antalya'da tvs binen bir arkadaş beni tokatlasa ne olur tokatlamasa ne olur. Benden diğer kırmızı ışığa 30 salise erken varsa ne olur varmasa ne olur. Mal alırken önce bütçene sonra satış sonrası hizmetlerine bakacaksın. Trafiğe Honda tokatlayacam diye çıkarsan bir gün biri seni fena tokatlar "ne oldum?" dersin. Umarım diğer tokatçı arkadaşlarda bu yazdıklarımdan birşeyler çıkarırlarda artık bu enteresan yorumlarına bir son verirler...
    sen felaket tellalı mısın yaa yok batcak yok öle yok söyle niye batsın adamlar çatır çatır satıyo ben o cbr 125e de bindim inan varya at arabası gibi kalkıyo benim apachim altımdan kaçıyo bee!!! sen bi apacheye bin de bi gör bakim bilip bilmeden konuşma .benim en yakın arkadasımda var cbr 125 satılığa cıkardı apache 160lığını alcam diyo genmezse apache 150 lik alcak bu da kapak olsun bazılarına

Samet arkadaşım ben felaket tellali değilim, kesin ibaresi kullanmadım zaten. Markaların satış hacmine bakarım, ülkemize ne zaman girmiş, kaç milyon satmış, menşei nedir, ne kadar bayii servis açmış ona bakarım. Yorumumu yan mahallemde ki bayi 10 tane motor sattı diye çatır çatır satıyo diyerek yapmam. Anlayana yazarım anlamayan senin gibi çıkar bana cbr'ı kötüler prim yapma çabasına düşer. Ben apache kötü motor şöyle motor böyle motor demedim. Öneri verecekseniz biraz müsbet olun dedim... Şimdi anlayabildin mi?

Anlamadığın bir nokta da şu ikisi de ortalama 13 bg gücünde cbr 115kg. (kuru ağırlık) biri nasıl uçak kıvamında gidiyorda diğeri at arabası bir açıklasana...

Tvs servis ve satış ağı (Türkiye):
    http://www.tvsturkiye.com/

Honda servis ve satış ağı(Türkiye):
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/stores.htm

Amacın sidik yarıştırır gibi motor, marka yarıştırmak değil tavsiye vermekse objektif ol, hangisini tavsiye ederdin... Burda apache'nin cbr'ye karşı benim gördüğüm tek cazip yanı kalıplı oluşu ve 0 km. satış fiyatı... Başka bir yorumun varsa dinlemek isterim.

Arkadasim Bende İkİ Motorada Bİndİm Ona GÖre Konusuyorum Bedava KonuŞmuyorum.sana En Basİt Bİ Örnek Verİyİm Ben DÜzcede YaŞiyorum Ve Apache Benİm 6. Motorum YaŞim Daha 18 Cocukluktan Berİ Motor Tepesİndeyİm Sayisiz Motorlara Bİndİm Bu Motora Gercekten Bİnmeden Motordan Anlamadan Kİmse Laf SÖylemesİn Rİca Edİyorum.dÜzce Bİlen Arkadaslar Vardir KÜÇÜk Bİ Yer Ama Adim BaŞi Motorcu Var Bu Motor DÜzceye Yenİ Geldİ Ve Ben İlk Alanlardanim.adam İnanin Kİ 20 Tane Getİrdİ 1 Haftada Bİttİ Ve Bende Aynen Senİn Gİbİ Sordum Adama Abİ Servİs Acisinda Nolcak Dİye Adam Servİs AĞi Hizla GelİŞİyomuŞ Zaten Dedİ Cesaretİ Olanlar Alir Bu Motoru Marka FanatİĞİ Olmayaan Kalİteden Anlayan Alir Dedİ Adam Aynen Katiliyorum BoŞu BoŞuna Marka FantİklİĞİ Yapmayin Allah AŞkina Bİ Apacheye Bİn Sonra Dekİ At Arabasi Gİb De Eyvallah Derİm Ama Önce Bİ Bİn Bİ 100 Km Gİt Bedavaya Kİmse KonuŞmasin LÜtfen

Samet kardeşim, ben senin kadar motor'a binmesem de senden çok hayat tecrübem var. Şunu da ekleyeyim marka fanatiği kesinlikle değilim yarın Tvs, Honda'yı katlar satış sonrası hizmetlerde, teknolojide o zaman da mantıklı olan tvs derim. Japonlar 60'lardan beri motosiklet sektöründe ilerleyişe geçtiler bu günlere lap diye gelmediler, bu müşteri memnuniyetini, servis ağını satış sonrası bilumum hizmetlerini bir günde oluşturmadılar. Yıllardır uğraşıp oluşturdukları bu sağlam imajı da bir günde kaybedecek kadar ahmak değiller. Daha Hintliler Japonlar'a göre yolun çok başındalar. Arkana güçlü bir firmanın garantisini almayı vurguluyorum bütün buraya yazdıklarımdan. Bunu anlamak içinde tvs'ye binmeme hiç gerek yok kimin ne olduğu ortada (firma gücü olarak). Apache'yi kötüler bir tutum içinde de değilim, çünkü bildiğim bir motor değil... Tvs nasıl bir markadır?, Türkiye motosiklet piyasasına ne zaman girdi? Servis anlaşmaları ne üzerinedir? Her zaman malının arkasında mıdır? Bunlar gibi çok soru işareti var henüz Tvs hakkında. Motoru iyi yapan onun atikliği hızı değildir güzel kardeşim. Malı mal yapan arkasında ki güçtür. Senin beğenilerin, hayattan ne istediğindir. He ben piste çıkacam cbr ile apache yi yarıştıracam kazanırsam da bana tvs yeni motor hediye edecek diyorsan. Sen tvs'nin hızınıdan atikliğinden bahsetmeye devam et. Ama benim gibi tamamen başka birşeyden bahseden insanada yanlış yorumda bulunma... Elma ayrı armut ayrı...

Ayrıca hala sayısız motora bindim diyorsun, bakıyorum apache 13 küsür bg. cbr 13 bg. cbr daha hafif. Kompresyon oranlarında cbr daha üstün. Torklarına gelirsek apache 12nm cbr10.5 nm yani nesi bu kadar hızlı gitmesine sebep oluyor anlamıyorum biri 600cc.'lik racing değil ki fark senin anlattığın kadar bariz olsun. Kusura bakma kardeşim ama burada samimiyetinden şüphe ediyorum. Lütfen objektif ol. Tvs'nin tek cazip yönü dediğim gibi kalıplı duruşu ve 0. km satış fiyatı ki bu da seni aldatmasın bu işin ikinci elide var... bu gün 5500 aldığın cbr'yi 8 9 ay sonra 3500' e satarsın sana maliyeti bu durmda bakımları ile birlikte 2800 falan gelir. Tvs için aynı şeyler geçerli mi. Benim maksadım tvs'yi kötülemek cbr'yi eşi benzeri yokmuş gibi yüceltmek değil tavsiye isteyene en mantıklı tavsiyeyi verebilmek aklın, bilginin ışığında. Arkadaş ikisi demiş o yüzden cbr üzerinde durdum. Fakat esas fikrimi sorarsanız ikisi de değil zaten ybr125... Hem fiyatı hem servis ağı hem grenajsız oluşu, ikinici el alım-satımı, dayanıklılığı, çok cazibesi var ilk motor için... Yok ben 20 km. daha hızlı gidecem param bol diyorsan cbr ama Apache değil...

abicim benden yaşca büyüksün heralde abi diyorum bak yazdıklarımı ii okursa apachm atik dedim hızlı demedim zaten cbr 125 hız için yapılmış bi motor.hıc konusunda ne olur bilemem.ama atik derken seri yani nası anlatayım cok cabuk hızlanıyo devir göstergesi gibi kalkıyo hız göstergesiben bindiğim için söliyorum.cbr 125le gercekten 1000 km filan gitmiştirim ama inan tat vermiyo motor dediğin biraz atik olcak.tabi bu benimm fikrim.BENİM EN NEFRET ETTİĞİM ŞEY MOTOR HIZLIYSA KALİTELİDİR DEĞİLSE KALİTESİZDİR OLAYI.HİÇ ALAKASI YOK.BENİM Bİ ARKADASIMDA MONDİAL 150 CİFT EGZOZ CHOPPER TİPİ OLAN VARYA TAM ADINI BİLMİYORUM ONDAN VARDI BENDE CBF 150 AMA BENİ TOKATLADI.MOTOR ÇİFT EGZOZ RAHAT GİDİYODU.NE YANİ DAHA MI KALİTELİ YANİ MONDİAL ŞİMDİ.

SERVİS OLAYINA GELİNCE BAK O KONUDA HAKLI OLABİLİRSİN HONDA GİBİ DEĞİL AMA KALİTEDE YAKLASIR HATTA YETİŞİR DERİM.AMA BİRAZ ZAMAN TANIMAK LAZIM İNSAFLI OLMAK LAZIM.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    apache nin lakabı mustafa topaloğlu olsun.uzay mekiği gibi ama gerçekten güzel yapmışlar.

satış sonrası servis ağı ve servis kalitesidir önemli olan ; unutmayalım ki..2 ay boyunca parça bekleyenleri........
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    bence apacheeee....(çünkü benim için rahat ön planda ve ben 180boyumla CBR ile uzun yolda(250km) rahat olamayacağımı düşünüyorum

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende ucundan konuya dahil olayım.BARROKAS arkadaşım.neden kötü şive ile konuşanlara ADANA'LILARI örnek verdin bilmiyorum.sanırım hayatında çok fazla ADANA'LI ile muhatap oldun yada yakından tanıdığın ADANA'LIlar var.size tavsiyem önce bir ADANA'LI bulun konuşun ve fikrinizi ondan sonra söyleyin.DOKUNDU.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    geçerim diyen apache varsa görüşürüz!bunlar mantıksız şeyler bunlar anlamayan bilgisiz kişilerin söyleyeceği şeyler!bir tanesi cbr hondanın gururu motor serisinin üyesi biri kıytırıktan apache komik olmayalım!yanlış bi karşılaştırma cbrnin yanında apache nedir ki??lütfen söyleyin!samet arkadaşımda bilgisiz bir arkadaş heralde motor konusunda!sen apacheyle ybr 125 karşılaştır onlara hava yap!cbr 125 ağbayine yapma bunları fena çarpar seni!

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Yorum yok...

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    arkadaşlar burada sözlü olarak konuşmuyoruz cıbırın çok üstüne gidildi diyede yazı yazma kabiliyeti %100 olmayanları kınamaya gerek yok o fites-vites diyenleri kınıyorum doğrusu sanki burası laf sokma yeri imiş gibi...HELE ki görkem sen bari yerine bare,,bakalım;yerine baqalım diyenleride biliyoruz.....

Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben laf sokmuyorum ki , kim demiş laf soktuğumu? Sadece yazım yanlışlarını düzeltiyorum. Benim de yanlışlarımı düzelten olursa kızmam aksine teşekkür ederim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)