Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Hata mı ettik?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr125
    Bence eğitim alıcağınız için kafanızı fazla karıştırmanıza gerek yok çünki eğitimi veren kişinin sizi yanış yönlendireceğini sanmam eğer onun sözünden dışarı çıkmazsanız o size kendi motorunuzu ne zaman doğru şekilde kullanabileceğini söyliyecektir ne dmişler eğitim şart

Ben yazmışım valla boşu boşuna bir önceki sayfayı okuyunca anladım siz çoktan olayı çözüp kullanıma geçmişsiniz eee hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam arabayı ilk verdiğinde (ehliyet aldıktan sonra) demişti ki, "ne zaman kendini tamam ben işi kaptım, süper kullanıyorum dersin, o zaman kaza yaparsın".
    istatistiklere göre motosikletlilerin en cok kaza yaptiklari yil ehliyeti aldiklarindan sonra ki yillari, yani ikinci sezonlari. cogu "ben artik bu isi kaptim, viraj miraj sorun degil, motora hakimim" diyor ve en yakin duvari, arabayi, agaci bulup kendilerini öldürüyorlar....

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    valla cesaretinize hayran kaldim, ben ablamin bir arkadasinin DL650 V-strom una bindim de dedim bu ne, hayatta binemem buna daha benim motorda pismeden diye icimden gecirdim. 50 mt kullandim sonra biraktim siz ise 1100 luk bir harley ile baslamissiniz allah kazasiz belasiz surusler verir insallah.

Motosikleti
    jınlun 150 cc classic
    buyuk hacımlı motorlar da sehır ıcı kullanım zor oluyo. hele bıde bu crusier chopper tipi ise hepten cekılmez bı druma donusuo sase uzunsa tabırı caızse tırı ıkı ayak ustunde cevırmeye benzıyo vırajlarda gıdon cevırme olayı olmadıgı ıcın yatırmak zorunda kalıyoruz ve yolda kucucuk bı pruz de olsa dengeyı allak bullak edıo bu olayın magduru sahsen benım cruiser 150 motorla keskın vırajı motorla donuyodum on teker yoldakı cukur sayesınde dengemı bozdu sonuc ıse sol ayak bılegım kırık motorum paramparca :( ılk deneyım kucuk cc lerde uygun
    ben buraya ımza falan atmam sonra ımzamı taklıt edersınız :mrgreen:

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı the_maniac54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyuk hacımlı motorlar da sehır ıcı kullanım zor oluyo. hele bıde bu crusier chopper tipi ise hepten cekılmez bı druma donusuo sase uzunsa tabırı caızse tırı ıkı ayak ustunde cevırmeye benzıyo vırajlarda gıdon cevırme olayı olmadıgı ıcın yatırmak zorunda kalıyoruz ve yolda kucucuk bı pruz de olsa dengeyı allak bullak edıo bu olayın magduru sahsen benım cruiser 150 motorla keskın vırajı motorla donuyodum on teker yoldakı cukur sayesınde dengemı bozdu sonuc ıse sol ayak bılegım kırık motorum paramparca :( ılk deneyım kucuk cc lerde uygun
    Peki bu kaza olduğunda tecrüben neydi? Acemimiydin? Ufak motor olsa kırılmayacak mıydı ayak veya ufak motor olsaydı motora hiç bir şey olmayacak mıydı?
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    abi nede olsa almışsın ne demeliki hayırlı olsun korkulcak bişiyok nede olsa tecru ben varmış biraz kalkışlara calışırsın sonra kullanırsın

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    işi kaptım bana bir şey olmaz demenin iki kelime ile genel söylenişi Ikarus Sendromu mitolojideki ilk uçan ve kendisini bu işe çok kaptırp güneşe çok yaklaşıp düşerek ölen kişinin adı ile anılır.
    ikiteker.org sitesinde bu konu ile bağlantılı olarak hayat içinde diğer konularda da Ikarus Sendromu konusunda güzel bir yazı vardı. şu an tam linki hatırlamıyorum. arama ile bulunabilir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    jınlun 150 cc classic
    5 senedır motora bınıyorum 1 senedır ehlıyetlıyım suana kadar 8 motora bındım 2 senedır crusier a bınıyorum motorumun km sı 480 bin lerde ve hiç kaza yapmadım tamam ufak tefek dususler oluyo trfık kazası sayılmazlar ama vırajı alırken motor yatık oldugu ıcın cukura gırınce gıdon sallandı arkamda artcı vardı ve kaza meydana geldı kasteddıgım konu buyuk motorlar deneyımı olmayanlara zor anlar yasatır buna emınım korkutmuyorum bın almıssın guzl bı havası var surerken ama kucuk cc yle baslamak ornegın shcooter cok daha ıyı denge ve şasi konusundan bılındıgı uzere crusier ve chopper tıpı motorların şasi si uzun
    kaza resımlerı olan lınk ı verıyorum

http://www.sakaryamotosiklet.com/seh...5.msg15219#new

lınk vermek yasakmı bılmıyorum sadece bakmak ıcın baska bı kastım yok

hayırlı olsun motorun kazasız surusler dılerım
    ben buraya ımza falan atmam sonra ımzamı taklıt edersınız :mrgreen:

Motosikleti
    Ducati
    alo shadow.man,
    sevgi asfalt, sevismek rüsgar ise motorsiklet de HD dir... rock`n roll... Her kez tecrübeden bahsediyor okudugum kadari ile dogru! ama su var ki ilk oturdugunda Hd-kizin üstüne bagdasmis isen gerisi kolay... Ilk zamanlar her makinanin üzerinde oldugu gibi dikkali oldugunuz zaman gerisi geliyor! Rider Akademisi ni de yapmissiniz.. korkulacak hicbir sey yok!! Viraslara girerken dikkat sadece yanlar cabucak degmekte! Lakin HD bu rüsgarla sevismek sürerken...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shadow man kaç km oldu motor ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

uguratac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    hayırlı olsun...

''yüksek cc li motosikletle başlamam doğrumu acaba''

bu cümle forumların en çok tartışılan en çok başlık açılan konusu ve bütün insanlar hemfikir yüksek cc ile başlamak tehlikeli evet tehlikeli olmasına tehlikeli ama bana göre bikaç hafta veya ay motorun sınırlarını zorlamadan düşük cc li gibi kullanılırsa hem motosiklete adaptasyon sağlanır alışılır hemde temiz bi rodaj yapılmış olur diye düşünüyorum motosikletle bütünleştiğiniz zaman ve motosikletin karakteristik özelliklerini anlamaya başladıgınız zaman çevrenize ve kendinize zarar vermiyecek bi şekilde istediginiz gibi kullanabilirsiniz

benim ilk motorum 150cc ikinci motorum 250cc şimdi kullandıgım 600cc forumları dikkate alarak ilk iki motosikletimi kullandım pişmanmıyım? aslında pek değilim düşük cc ile başlamış oldum belki direk 600cc ile başlasam rahat durmıcaktım ve patlıcaktım bi yerde bana sadece maddi yönden zararı oldu çünkü ikinci el motosiklete pek sıcak bakamıyorum hep sıfır km aldım alım satım paraları ötv si ikinci el satışı cartı curtu baya bi zarar ettim işin maddiyatını düşünürsek sanırım kötü kararlar verdim mesela 150cc den sonra 250cc gereksizdi veya 250 den önceki 150 gereksizdi

neyse lafı uzatmıyım hayırlı ugurlu olsun motosikletin kazasız belasız kullanırsın insallah

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadow man kaç km oldu motor ..
    Abicim şu anda 650km'deyim (30.05.2007), bu hafta sonu ise bayağı uzun bir yol yapmayı düşünüyorum. Pazartesi benden mesaj gelmez ise sorun var demektir :( :( :(

Not: Bu konu 8 sayfalık bir konudur... Dolayısı ile "Hata mı ettik" sorusu artık geçerliliğini yitirmiştir. Lütfen, düşük cc ile başla, sonra yükselt, al bi çinli vs gibi mesajlar yazmayın, bayağı önceki sayfalarda hepsi söylendi çünkü... Konuyu baştan beri takip edenler biliyorlar durumu
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca şunu da anlamıyorum. Bizim Türk insanı forumun yararını anlayamadı gitti. Forum dertleşeceğiniz bir yer değil bilgileneceğiniz bir yerdir. Bir şeyi aldıktan sonra değil, almadan önce danışırsınız.
    işte abi ben bu forumu bilmeden sormadan gittim aldım kanuniyi ve sonuç hüsran bu konuda kesinlikle haklısın
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güle kullanın dikkatli olun.Ağır ve kuvvetli bir makina.En fazla bir kaç kere yana devirirsiniz oda dönüşlerde olur.Araç takip mesafesine dikkat edin , ben en çok bu konuda zorlanmıştım.Vukuatım yoktu ilk başlarda..Öğrendikten sonra yerlerde sürünmeye başladım.İkarus sendromunun light versiyonu yani.tekrar iyi günlerde kullanın.

Motosikleti
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle kullanın dikkatli olun.Ağır ve kuvvetli bir makina.En fazla bir kaç kere yana devirirsiniz oda dönüşlerde olur.Araç takip mesafesine dikkat edin , ben en çok bu konuda zorlanmıştım.Vukuatım yoktu ilk başlarda..Öğrendikten sonra yerlerde sürünmeye başladım.İkarus sendromunun light versiyonu yani.tekrar iyi günlerde kullanın.
    Sağol retox70 kardeş, Ikarus Sendromunu yaşamamak için ayrıca özel bir çaba sarfedeceğim, yerlerde sürünmek istemiyorum

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)