Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Hata mı ettik?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    bizde olay biraz farkli. 18 yasindan büyük ve B ehliyeti olmak kaydiyla:
    - 50cc ve 5PS'e kadar scooter icin birsey gerekmez, kullanilabilir
    - 125cc ve 15PS'e kadar "motosiklet" icin 6 saatlik egitimle binilebilir
    - 24 yasina kadar motosiklet ehliyeti 500cc ve 37PS'e kadar motosikletlere binilebilir, 2 yil sonra ufak bir sinavla hacim ve motor gücü serbest
    - 24 yasindan büyükler motosiklet ehliyeti motor secimi serbest
    - motosiklet ehliyeti almis herkes 9 ay icerisine ileri sürücü teknikleri egitimi almak zorunda. en gec 13 ay icerisinde bu egitimi almayanin ehliyeti iptal ediliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı, olsun kazasız belasız iyi günlerde kullan,
    ama yine de ufak bir motorla biraz gez daha çok tecrübe edinirsin.
    Gerçek olmak zordur, nerden baksan mütevazilik ister,
    Yalan olmak kolaydır vede havali,
    Olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu değil.

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Buralardayım... İş ve kurstan yazamaya fırastım olmadı fazla. Yorumlar için teşekkürler, hepsini okudum teker teker (2 teker yani Bazı yazılanlar 18 yaşındakilere hitap edilir gibi yazılmış bazılarıda gerçekten 18 yaşındakiler tarafından yazılmış herhalde Bazı arkadaşlarda çocukluk kankalarıyla konuşuyor zannettiler herhalde... Neyse.

Bu ufak cc ile başlama olayını biraz daha irdelemek için hd usa sitesine üye oldum, oradan gelen yorumlar çok farklıydı nedense. Bugün BMW'yede sordum, onlardan gelen cevap ise, bana yazılan cevaplardan bazıları ile örtüşüyordu. Ben hız meraklısı sakalı çıkmamış bir kişi olmadığım için o konuda fazla problem yaşayacağımı zannetmiyorum. Bu hafta sonu kursundan sonra, hoca ile konuştum, özel ders alarak kendi motorumda eğitim yapacağım, ve onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edeceğim. Bana en mantıklı gelen budur şu anda...

Onun dışında herkese iyi sürüşler ve tavsiyeler için teşekkürler...

S.M.

Motosikleti
    yamaha ybr
    abi isin biraz zor ama üstesinden gelebilirsin bence. ama arkadaşların söylediklernie kulak vermelisin. önce kücük bişi al ondan sonra harleye gec derim ben cünkü az buz bişey deil vitesli motor fazla kullanmadan bi anda 1100 lük harleye gecmek. aman abi hiç bişey canından önemli diil.

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    shadow man kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan..benimde çok şükür ekonomik olarak bir derdim olmamasına ve 6 yıldır motor kullanmama rağmen hala 250 den bir üst sınıfa atlayamadım.bu benim ne kabiliyetsizliğimden nede başka nedenlerden..sizde biliyorsunuzki motor keyif işidir keyif yapacağım derken telafisi mümkün olmayan işlere kalkışmakta takdir edersinizki çok akıl karı değildir..arkadaşlarda belirtmiş lütfen 2. el bir 250lik alın herzaman paradır merak etmeyin satacağınız zaman muhakkak bir alıcısı çıkar..aldığınız bu motorla en azından bu yazı çıkarn sonra yavaş yavaş kısa mesafelerde harleyinizle bütünleşmeye başlarsınız..lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın yaşım 50 olduğundan herhalde abilik içgüdüsüyle biraz fazla yazdım..lütfen hemen binmeyin köprücük kemiğimin ve sol ayak kaval kemiğimin kırık olması zannederim size birşeyler anımsatmıştır.tekrar hayırlı olması dileğiyle kazasız belasız sürüşler dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralardayım... İş ve kurstan yazamaya fırastım olmadı fazla. Yorumlar için teşekkürler, hepsini okudum teker teker (2 teker yani Bazı yazılanlar 18 yaşındakilere hitap edilir gibi yazılmış bazılarıda gerçekten 18 yaşındakiler tarafından yazılmış herhalde Bazı arkadaşlarda çocukluk kankalarıyla konuşuyor zannettiler herhalde... Neyse.

Bu ufak cc ile başlama olayını biraz daha irdelemek için hd usa sitesine üye oldum, oradan gelen yorumlar çok farklıydı nedense. Bugün BMW'yede sordum, onlardan gelen cevap ise, bana yazılan cevaplardan bazıları ile örtüşüyordu. Ben hız meraklısı sakalı çıkmamış bir kişi olmadığım için o konuda fazla problem yaşayacağımı zannetmiyorum. Bu hafta sonu kursundan sonra, hoca ile konuştum, özel ders alarak kendi motorumda eğitim yapacağım, ve onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edeceğim. Bana en mantıklı gelen budur şu anda...

Onun dışında herkese iyi sürüşler ve tavsiyeler için teşekkürler...

S.M.
    kankavari ifadeler samimiyetten olsa gerek bende çok sıcakkanlı bir insanımdır

hd usa den gelen cevaplar özel değilse paylaşabilir misiniz? bmw den gelen cevapları da kendi adıma merak ettim , bilgilendirirseniz teşekkürler

kazasız belasız keyifli sürüşler

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bikini wash organizasyonuna katıldınızmı bu gün, motosikleti yıkatsaydınız ilk yıkama, akılda kalıcı hem
    Comfirmation Bias

Motosikleti

V Rod'çular ne diyor aceba???

Harley'de ilk defa motor kullanacak birisinin VROD alıp almama sorusuna bazı cevaplar. Tercüme ile uğraşamayacağım kusura bakmayın. Ama özetle hepsi şunu söylüyor: İlk motor olarak ne istersen onu al. VROD alacaksan onu al, fakat gücünü bil ona göre hareket et, tecrübelen biraz diyorlar... Tabi olumlu mesajların yanında, negatif ne yazılmış onu da belirtmek lazım:

( )

Tüm negatif yazıları yukarıda parantez arasına koydum

Thread şu adresten okunabilir: http://www.1130cc.com/forums/showthr...t=61586&page=1

Why learn on a Honda? I made my first bike a Harley. I didnt want go around thinking to myself...I like this Honda but I should have bought a Harley or Im going to get a Harley one day...

Buy the v-rod but take it easy until you get some experience

I agree. Get what ever you want to get. Just be responsible with it. Especially until you have some decent miles under your belt.

Start with what ever you want to, just expect it to get banged up a lot. Most of us started on dirt bikes that we didn't have to care if it got beat up.
    What ever you do, start with a good riding school first.

Get the VRod. Get some GOOD riding gear and take it easy for a while till you get used to it. Ride with the thought in mind that the car next to you IS going to hit you and have a plan. Ride Safe and have fun.

Get a VROD right away. You'll outgrow the other bikes and wished you bought a VROD.

my 06 Night Rod is the first bike i've ever owned. before i bought it, the most experience i had was riding dirt bikes a few times about 12 years ago. since then i've only ridden a large pocket bike. getting on the Night Rod and ridding was very easy for me. everyone kept telling me "that's too big of a bike to start on". the bike has a low center of gravity and the throttle is smooth and not touchy which made it very easy for me to learn on.

My first was the V-Rod. Go for it. You won't regret it.

Get whatever you want for your first bike.

Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bikini wash organizasyonuna katıldınızmı bu gün, motosikleti yıkatsaydınız ilk yıkama, akılda kalıcı hem
    Ne yazıkki kurstaydım, gidemedim. Ama kurs çıkışı Harley kapalıydı, bundan olsa gerek. Ayrıca motor daha dükkan'da plaka bekliyor... Salı'ya falan kaldı iş herhalde. Hoca'yla gideceğiz almaya.

Bu arada güzel bi eldiven aldım hemen. Pazartesi günüde Shoei veya Schuberth bi kask alacağım. Terlemekten nefret ediyorum, hala full face'mi yoksa flip up'mı alacağım karar veremedim. Mont, pantolon ve bide bot kaldı, onları da hallettim mi, başlarım ben yavaş yavaş...

Seneye katılırım organizasyonalarınıza artık - eğer güzel oluyorsa tabii -

SM

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankara daki organizasyonlar güzel oluyor aramızda vrod görmüş oluruz,
    bu arada1130 cc dekilerin hep dirt bike tecrübesi var , sizin yok
    şaka şaka

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HD Live by it!
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara daki organizasyonlar güzel oluyor aramızda vrod görmüş oluruz,
    bu arada1130 cc dekilerin hep dirt bike tecrübesi var , sizin yok
    şaka şaka
    Ankara'da da bir arkadaşım var, onu ikna etsem esasında motor almaya süper olur. Olmasada olur, Ankara'ya sık gidip geliyorum ben, tavsiye ediliyorsa mutlaka gitmek isterim... Seneye inşallah (tabi kendimi yeterli hissedersem).

Bu arada dirt bike konusunda haklısın, öyleleri de var, ama ilk defa VRod ile başlayanlarda var. Daha fazla uzatmak yanlış olur konuyu, tabiki küçükten büyüğe kademeli ve kontrollü geçişin avantajları olacaktır. Beni "hiç mi kullanamam" diye bir korku bürümüştü, ama yersizmiş. Bolca dikkat, bolca pratik, bolca düşüş... E yaparım herhalde, eşek değilim ya.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım ben nacizane flip-up tavsiye ederim . full kask özellikle yazın seni çok sıkacak.. her ne kadar flip-up korumaz densede işi bilen hemen hemen her motorcu flip-up kask takıyo..innamıyosan köşe yazarlarının pozlarına bak ...zaten kaska güvenip basacaksan fullface de korumayacaktır..flip-up lardada schubertin üstüne bi kask yoktur..

özelllikle güneş vizörlüsünden alırsan kask kafandayken gözlük takıp çıkarma ilede uğraşmazsın ...

ha ben kendimde flip-up takıyorum bu arada ..öle full önerip kendi flip-up takanlardan değilim yani
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ben flip-up takip full önerenlerdenim!

ne yazik ki HD ile "gidecek" kask kesinlikle tavsiye edilmeyecek olan yarim acik olanlar.

simdiki kaskimi biraz eskittigimde gidip adam gibi bir shoei raid II alacagim ...

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet arayana >>> Full face
    Kaskım yok dememek için >>> Flip-up
    Karizma bende >>> Nazi

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    emniyet acisindan iyi bir flip-up full facelerden geri kalmiyor.

karizma bence kot pantolon, gömlek/t-shirt, günes gözlügü ve baseball sapkasi ile bir v-rod'a binmek.

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir arkadaş yazmıştı galiba forumda, sizin mesajlara da paralellik gösteriyor. Bende hatırlatayım.

Ne denmiş "Sıcak havalarda Flip-up iyidir".

Neye dayanarak, önü açık kullanmaya göre herhalde.

Önü açıksa ne olur, Nazi kaskı olur.

Flip-up kask takanlar genel olarak önü açık olarak kullanma eğilimindedir bana göre. Yoldaki gözlemlerime dayanarak tabii ki. Uzman değilim sonuçta.

Ama kaza yapmadan az önce önünü kapatma refleksi geliştirebilirseniz korur tabii ki. Kapalı konumda iki tip arasında ne kadar fark olduğuna birşey diyemem.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    flip-up kaski sürekli önü acarak gezenler kendilerin dogrudan yarim kask da alabilirler aslinda. önü acikken korumasi gayet zayif olacagi ortada.

ben yolda giderken kaski sürekli kapatiyorum, sehir icinde de. en büyük avantaji takarken full facelere nazaran daha kolay kafaya gecmesi, benzin alirken kafandan cikarmak zorunda olmaman (buralarda full face kask kafandayken parayi ödemek üzere dükkana girecek olursan adamlar seni dövmekten tut vurup öldürmeye kadar bir sürü bela ile karsilasabilirsin...), isikta veya kisacik bir mola verirken önünü acabilmek v.b. durumlar.

zaten flip-up kasklarin hepsinin üstünde "CLOSE WHILE RIDING" yazar.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eğer sürat yapacaksanız, tam korumalı bir kask öneririm.
    Fakat bu yeterli değil.
    D tipi kilide sahip bir kask olması gerekir.

Onun dışında normal ve efendi bir kullanım için kafanızı koruyabilecek nitelikte herhangi bir kask takabilirsiniz.

çene kısmı komple açılabilen kasklar da koruma sağlar.
    Sorun,
    nerede nasıl hareket edebileceğinizi bilmektir.

Ama sürat yapacaksanız..

Mutlaka D tipi kilit sitemine sahip ful face bir kask takın...

Kayış kilidine bile güvenemeyeceğim kaskın, çene kilidine hiç güvenmem.

Daha yeni, kaskı kafasından fırlayarak ölümüme sebebiyet veren bir kaza haberini okuduk.

Ps: Harley alsam, nazi tip kask takardım.
    Bi tane püsküllü mont.
    Mutlaka kovboy çizmesi.
    Ve dalgıçlar için yapılmış gibi duran, sarı renk camlı gözlükler..

Fularsız olmaz....
    Mutlaka alınacak.....

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Shadow.man motosikletinin resimlerini bekliyoruz
    Satılık Asya125t-Spidi mont

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    shadowman,
    bakıyorum iyi gidiyor Senin adına sevindim. Dalmışın Motosiklet dünyasına, kaskıydy korumasıydı biriktiriyorsunen güzeli bu işte. Uğraşacağız, geliştireceğiz.
    naçizane kask fikrimi sorarsan ise, sadece otoban da modüler kaskım olmadığına içlenirim hep. Şöööle manzarayı seyrede seyrede cigara içme keyfi adına. Pis bir alışkanlık biliyorum. Tabii Beat ile ortalama 75km SON GAZ sürati için alınabilirdi modüler kask ama güvenlik takıntısı ile Full Face almıştım.
    haberlerini takip ediyorum Kolay gelsin
    Poturdak

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)