Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Hata mı ettik?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiye falan yok burada, doğrusu o.

Yurt dışında ehliyet aldığınızda 125 cc den fazla kullandırtmaz polis belli bir süre. 125 cc CBR neden var zannediyordunuz? Bu motorların piyasası bu kısıtlamadan oluşmuştur.

Memlekette kaskla gezen bile sayılı olduğu için millet yardımcı olmaya çalışıyor.

Madem kimseye al yada alma deme taraftarı değildiniz neden burada fikir beyan ettiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhalde "yüksek cc ile baslanmasi tavsiye edilmiyor" tartismalarini kast ediyorsun. eger öyleyse haklisin, okumadim. acikcasi okuma ihtiyaci da duymuyorum cünkü kesinlikle katilmiyorum.
    O yüzden mi 500 cc kullanıyorsun, kesmiyordur al sen bi 1300 lük anca yani...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanmaktan kasıt düz yolda gaz açmaktan ibaretse bütün modelleri kullanabilirsiniz.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    yılların ralli ve pist pilotu Tim Neddle bile (Top Gear'dan) geçenlerde bir F1 aracına oturup pistte turladığı zaman ne yapacağını şaşırdı ve 2 turdan sonra " ben bunu kullanmak istemiyorum" diyerek araçtan indi.
    şimdi burada bir kaç detay var
    1- Yılların motorsporları sürüş tecrübesi, sürüyle kupa
    2- 4 tekerlek
    3- tamamen profesyonel yarış pist şartları

bu dediklerimi siz motosiklete tercüme edin artık.
    örnek vermek gerekirse
    1- çok az bir düşük beygir scooter tecrübesi
    2- 2 tekerlek
    3- tamamen bilinçsiz sürücülerle dolu dünyanın en kalabalık kentlerinden bir ve normal altı yol koşulları

bu amcam bile bu koşullarda bir arabaya dayanamadı.
    Tim Needle için F1 neyse bizler için tork+beygiri yüksek motosiklet de odur.
    yani alışkın olduğumuzun çok çok üstünde bir güç.yukarıdaki örnekte fazladan deneyim var bizlerin çoğunda yok.
    ve siz hala kullan kullan alışırsın diyebiliyorsunuz shadow-man e
    yarın öbür gün arkadaşa bir şey olsa(Allah Korusun) ne olacak peki.çoğunuzu "vah vah, geçmiş olsun" dan fazla ilgilendireceğini sanmıyorum.olan arkadaşa olacak.
    o yüzden fazla uçmadan yavaş yavaş havalanın ki uzun süre özgürlüğün tadını çıkarabilesiniz.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılların ralli ve pist pilotu Tim Neddle bile (Top Gear'dan) geçenlerde bir F1 aracına oturup pistte turladığı zaman ne yapacağını şaşırdı ve 2 turdan sonra " ben bunu kullanmak istemiyorum" diyerek araçtan indi.
    şimdi burada bir kaç detay var
    1- Yılların motorsporları sürüş tecrübesi, sürüyle kupa
    2- 4 tekerlek
    3- tamamen profesyonel yarış pist şartları

bu dediklerimi siz motosiklete tercüme edin artık.
    örnek vermek gerekirse
    1- çok az bir düşük beygir scooter tecrübesi
    2- 2 tekerlek
    3- tamamen bilinçsiz sürücülerle dolu dünyanın en kalabalık kentlerinden bir ve normal altı yol koşulları

bu amcam bile bu koşullarda bir arabaya dayanamadı.
    Tim Needle için F1 neyse bizler için tork+beygiri yüksek motosiklet de odur.
    yani alışkın olduğumuzun çok çok üstünde bir güç.yukarıdaki örnekte fazladan deneyim var bizlerin çoğunda yok.
    ve siz hala kullan kullan alışırsın diyebiliyorsunuz shadow-man e
    yarın öbür gün arkadaşa bir şey olsa(Allah Korusun) ne olacak peki.çoğunuzu "vah vah, geçmiş olsun" dan fazla ilgilendireceğini sanmıyorum.olan arkadaşa olacak.
    o yüzden fazla uçmadan yavaş yavaş havalanın ki uzun süre özgürlüğün tadını çıkarabilesiniz.

Haklısın kardeş.
    Yanı sıra;
    Bu arada hoca motoru almış iş bitmiş yani. Belki rodajı bile tamamlamıştır biz burada birbirimize laf yetiştirinceye kadar heh heh ;)

Şimdi kalkıp da sen bir motor daha al onda öğren sonra başkasına geç demek de akıl kârı bir öneri midir bilmiyorum. ))))

Kontrollü olduğunuz müddetçe 3 metrelik bir yerde yüzmekle, okyanusun ortasında yüzmek arasında bir fark yoktur.
    Elinin altındaki güç kullandığın müddetçe zararlı olabilir. Ben söylediğim gibi Yamaha'nın 535'lik chopper'ı ile başladım bu işe.. Buradaki bazı artist kardeşlerimiz gibi çok yetenekli olduğumu da sanmıyorum cidden. Ama yoğun bir bisiklet tecrübesi ve denge konusunda iyi olan biri olarak ne zorlandım ne de başka birşey.
    Çocukluğunda 1 2 sene bisiklet kullanan bir kişinin, motorsiklet kullananamaması imkansız gibi. Zira bisiklette denge, pedallara basılarak verilir ve denge unsurunu ayarlamak motordan çok daha zordur. Yani bisiklet kullanabilen biri, motosikleti rahatlıkla biraz alıştırmadan sonra kullanabilir.

Burada öğüt veren bası arkadaşlar; vatandaş ali rızaya dağdan gelmiş bir adama öğüt verir gibi öğüt veriyorlar. yermek için söylemiyorum. herhalde sohbet genişlesin diye böyle söylüyorlar. hocam; adam gitmiş dev gibi bir motor almış, insan 1 hafta bahçede bunu çalıştırarak üstünde dursa gene öğrenir motor kullanmayı. söylediğim gibi bugün bisiklete binmeyi bilmeyen 1 kişi yok gibidir.

Bence usta bu işin üstesinden fazlası ile gelir. Tabii kalkıp 180km sürat yap demiyoruz kendisine... Benim sözlerim yapıcı sözlerdir. Bir kimseyi korkutarak işe başlarsanız, o kişi korkarak devam eder, panikler ve eli ayağına dolaşır. Ama cesaret ve doğru bilgi ile yönlendirirseniz içindeki yeteneği keşfetmesini ve hızlıca öğrenmesini sağlarsınız.

Sevgilerimle

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xnode
    yanıldığın yerler genelde sadece bizim forumda değil her forumda var bu tipler ..hayatında altına motor almamış veya üstünde poz vermek amacı haricinde iki teker üstünde durmamış insanlar uzman görüşleri belirtebiliyo..hatta bu arkadaşların mesaj sayılarına bakıp bu arkadaşlara inana dahi çıkıyo..

gayet basit beyler ..git eğitimini al.. zaten anlarsın o eğitim esnasında hangi cc sana göre ..sonra git istediğin motoru al ..ama önce bilinçlen ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Bu sitede 150'lik scooter tecrübesi olup sonrasında 600 RR almış bir arkadaşımız vardı. Hız ve güç bakımından o makina daha hırçınken kimse bocalarsın,bu sana fazla,Adrenalin işi ve benzeri yorumlar yapmadı. Kurs aldığınıda yazmış daha ne bencede iyi yapmış Hayırlı olsun.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    hocam harley in en güzel motorunu almışsınız , hayırlısıyla kullanın , keşke bi 250 lik sonra da bi 600 lük ile tecrübe edinseydiniz. sizin aldığınız makineye fuar da binmiştim sanırım çok büyük gerçekten

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur

Burdan taslari kafama aliyim

Oncelikle benim motorum halen yok yaklasik bir yildir da bin turlu sey okuyarak sorarak halen motor begenmeye ugrasiyorum

Cevap yazan arkadaslarin bir coguda hep ayni cevaplari veren ama motoru olmayan ya da yeni olan arkadaslar .

Simdi
    kendimin kararini nasil almaya calistigimi ve sonucunu anlatacagim
    yazilanlar derki
    1 - herkes bir 125 cc YBR adli pekte guzel durmayan benim yaris bisikletimle nerdeyse aynı hızlarda dolasan bir makina ile 10 K kilometre yap
    Her hafta sonu 100 km yapsak acemiyiz ya , 100 haftaya denk gelir .
    Acemilikte DD nin dedigi gibi dikkat daha kolay harcaniyor bunu baz alın

2- 250 CC CBX falan al 2. motorda , bir 5000 de onda yap , halen acemiyiz ve 50 haftada ona ekle

3- 400 cc / 600 cc enduro falan alki hızlı gitme , motor buyudu dikkat ister
    100 haftada onla ugras

4- diledigin motoru al ama race alma onun icin ayrica tecrube ister , eğitim falan devamli alabildiin kadar al .falan filan

kardes topla haftaları (hafta sonu olarak aldım ama kış sezonu binemeyip devamlı kullansanızda aynı km lere denk gelir )
    250 hafta , 5 yıl falan oluyor .

yaş 32 + 5 yıl yaş 37 , ( bu ben oluyorum)
    yaş 17 + 5 yıl = 22 yine olmadı kanımca, ( rossi kac yarsinda GP de yarisiyordu
    kultur meselesi , adama sen daha bisiklet derken motor eğitimi veriyorsun
    turkiye de nasıl hatırlayalım : aman aman olmaz cok kucuk , duser biyerini kırarsız mazallah)

neyse uzun dusunceler ve insafsız eleştirileri gözönüne alarak ölen kalan arkadaşları okuyarak gerekli korku ile bugüne geldim.

17 yaşında bir arkadaşın heyecanlı ve kafası çelinebilir olduğuna herkes hemfikirdir.ama 30 yasını asmıs hele hele Harley alabilecek bir maddi duzeyde + bundan haberi olan kultur duzeyine ulaşmış biri kendini rahat rahat kontrol eder ve kendinden kaynaklı olabilecek kaza riski 17 yasındaki 125 cc kullanıcısından fazla degildir (hasar oranı konusunda herkes haklı , maddi hasraı hıc konusmayalım).

Hayat tecrubesi , kafa olgunluğu ve yapabilirim düşüncesi bu yaşlarda oturduğu nu düşünüyorum

Ben ne yaptım
    eski scooter ve çok az java kullanmışlığım vardı ,
    düşüncem şuna çelindi

alırım 250 cc bir hyosung bir sene falan gezerim fiyat / performans durumundan dolayı
    ardından alırım bir sport touring makina eşimi çocuğumu düşünerek kullanırım
    Gezeriz dolaşırız oğlumu motorcu yaparım bizden daha önce aklı başına gelsin diye .
    düşündüm ve şu anda hedefin ilk adımına geçtim .

Sizin yaptığınızı hata olarak görmüyorum ama , şimdi yapmanız gerekenin biraz bilen bir kişi ile tehlikeli olabilecek durumları tartışmanız, otomatik refleksler gelişene kadar denemeniz ve trafiğe olabildiğince uzun zaman sonra karışmanız , motoru tanıdıkça rahatlığınız artacak ve daha tehlikeli olan bu motorda neymiş sendromuna ( bunu yazılanlardan öğrendim)
    kapılma riskinide bulundurarak eğlenceli gezilerinizi yapmaya başlayacaksınız .

Taş atan bana atsın , o kadar param olsaydı kucuk cc bir motor la baslamaktansa ( bu arada okadar param yok ama 600 cc bişeyde alabilirim) buyuk olsun ama bir bilenle olsun der kendime ozel hoca tutardım .
    E sen niye 250 cc aliyorsun derseniz mevcut şartlarımda 250 cc bana hayli hayli yetecek , 2. kişi şimdilik yok , uzun yola gidemiyorum çocuk küçük heh .

Bir ufak bilgi veriyim
    20 saat uçuş yapıp arkasından yalnıza çıkılan bir kurum biliyor musunuz , uçak T41 ve sizin motorlarınızdan baya bir tehlikeli oluyor .
    (kurum hava harp okulu giriş sınavı , hayatında araba kullanmamış adama 17 yaşında uçak teslim ediyorlar ve adam ölmüyor ve tek öğrettikleri
    tehlikeli durumlarda ne yapılır uygulamalı devamlı bu durumlara düşürüp kurtulmayı öğretip , otomatik yapmaya başlayınca sen oldun diyorlar .
    tecrübe ile sabittir )

Bukadar .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    starblazer
    dostum seni tanıdığıma sevindim. sevgiler

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    @xnode
    ben memnun oldum
    su dusuk cc ile baslama isine nedense herkes takmış , 125 cc ile 100 km üstünde daha bir kolay ölünür bu trafikte . diye düşünütyourm

Cok uzun yazdım belki birsürü kisi kınayacak bir sürüsü de adam sacmalamıs diyecek , herkese saygım var , problem etmem taş atmak serbest kaskım var heh .

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    herhalde "yüksek cc ile baslanmasi tavsiye edilmiyor" tartismalarini kast ediyorsun. eger öyleyse haklisin, okumadim. acikcasi okuma ihtiyaci da duymuyorum cünkü kesinlikle katilmiyorum.
    Yok ben bir şey kast etmiyorum. Viyana nasıl sıcak mı?
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viyana nasıl sıcak mı?
    mayis icin hic fena degil. bugün 25°C civarinda. insallah hafta sonu yagmur yagmaz da milletle biraz turlariz ....

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    mayis icin hic fena degil. bugün 25°C civarinda. insallah hafta sonu yagmur yagmaz da milletle biraz turlariz ....
    İnşallah inşallah...

25 inşallah
    40 maşallah
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın kardeş.
    Yanı sıra;
    Bu arada hoca motoru almış iş bitmiş yani. Belki rodajı bile tamamlamıştır biz burada birbirimize laf yetiştirinceye kadar heh heh ;)

Şimdi kalkıp da sen bir motor daha al onda öğren sonra başkasına geç demek de akıl kârı bir öneri midir bilmiyorum. ))))

Kontrollü olduğunuz müddetçe 3 metrelik bir yerde yüzmekle, okyanusun ortasında yüzmek arasında bir fark yoktur.
    Elinin altındaki güç kullandığın müddetçe zararlı olabilir. Ben söylediğim gibi Yamaha'nın 535'lik chopper'ı ile başladım bu işe.. Buradaki bazı artist kardeşlerimiz gibi çok yetenekli olduğumu da sanmıyorum cidden. Ama yoğun bir bisiklet tecrübesi ve denge konusunda iyi olan biri olarak ne zorlandım ne de başka birşey.
    Çocukluğunda 1 2 sene bisiklet kullanan bir kişinin, motorsiklet kullananamaması imkansız gibi. Zira bisiklette denge, pedallara basılarak verilir ve denge unsurunu ayarlamak motordan çok daha zordur. Yani bisiklet kullanabilen biri, motosikleti rahatlıkla biraz alıştırmadan sonra kullanabilir.

Burada öğüt veren bası arkadaşlar; vatandaş ali rızaya dağdan gelmiş bir adama öğüt verir gibi öğüt veriyorlar. yermek için söylemiyorum. herhalde sohbet genişlesin diye böyle söylüyorlar. hocam; adam gitmiş dev gibi bir motor almış, insan 1 hafta bahçede bunu çalıştırarak üstünde dursa gene öğrenir motor kullanmayı. söylediğim gibi bugün bisiklete binmeyi bilmeyen 1 kişi yok gibidir.

Bence usta bu işin üstesinden fazlası ile gelir. Tabii kalkıp 180km sürat yap demiyoruz kendisine... Benim sözlerim yapıcı sözlerdir. Bir kimseyi korkutarak işe başlarsanız, o kişi korkarak devam eder, panikler ve eli ayağına dolaşır. Ama cesaret ve doğru bilgi ile yönlendirirseniz içindeki yeteneği keşfetmesini ve hızlıca öğrenmesini sağlarsınız.

Sevgilerimle
    bahcede yine durarak öğrenir kısmı süper olmuş , sevgili dostumuza kendi içinmden geçen önerileri yaptım hepsi bu , predator ile de fikir alışverişinde bulunduk , burası bir forum , herkes düşüncesini bilgisini vs paylaşacak , niye bu çok bilmişler bunlar gibi eleştiriler yapıyor katlanamıyorsunuz ki ,

sohbet ortamı olmasın uzamasın ama amcam kendi de farkında hata etmiş önerileri de ben dahil diğer arkadaslar sıralamıs , tersi öneriler de var belki de dostumuz için gecerli olabilecek, ama keske virago 535 gibi nispeten kullanımı kolay biraz daha ufak bir makine ile başlasaymış

mit-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıldır motor alma hevesiyle yanıp tutuşuyordum (tehlikeli, alma, şeklinde bayağı itirazlar vardı yani) sonunda motorumu aldım. Şu anda dükkanda yarın almamı bekliyor. Tabi ben Türkiye'de motor forumlarında bi haber idim ve motoru olan tek arkadaşımdan bilgi alabildim ancak.

Forumu biraz inceledikten sonra, özellikle yeni başlayanlar için (scooter tecrübem çok fakat vitesli motor için bu söz konusu değil) yüksek hacimli motorların tavsiye edilmediği şeklinde yorumlar okudum hep.

Fakat ben bir Harley hayranı olarak, VRSCAW aldım, 1100cc civarı, 115hp. Şimdi merak edip duruyorum, acep hata mı ettim, çok mu zorlanacağım? Bu hafta sonu BMW'nin kursundayım ve kurslara devam edeceğim tabi ama yinede sizlerin fikirlerini almak isterim.

Şimdiden teşekkürler...
    Ben olan olmuş diyemeyeceğim! Hayırlı olsun! Ama şidetli tavsiyem, ben olsam o motoru garajımda tutup hemen bir 250 cc vitesli motor alarak tecrübe olayını arttırmaya çalışmanın en iyisi olacağını düşünür ve bu yönde harekete geçerdim!

Ben 1992 yılında mobilet kullanarak başladım! Bildiğiniz BİONİK! Burada çogu kimse bilmez ama kullandığım ilk vitesli motor da Rus yapımı bir MİNSK di! 125 cc ve şu anki 125 cc lerin bile çok gerisinde olmasına rağmen kaç defa düşüyordum! Tamam onada alıştık! Ben herşeyi kullanırım diyor insan! 250cc MZ kullandım! Feleğim şaştı! Aralarında ki serilik farkı sadece iki motoru da kullanmış olan arkadaşların algılaya bilecekleri bişey! Onada alıştım derken Antalya`ya geldik ve scooterla tanıştım! Önce 100 cc (Kinetic) , sonra 250 cc (Piaggio Hexagon GT250) bir rooller a geçtim! Gene sil baştan, ona alıştım ki 145.000- kilometreyi geçmişti sattığımda Gilera RUNNER 180 sp aldım tekrar sil baştan ! Biraz fazla uzattım belki ama! Şimdiye kadar hep birbirine yakın motorlar (hacim ve güç açısından) kullanmış olmama rağmen ve 350-400 bin kilometre yol yapmış olmama rağmen her defasında sil baştan motora alışmak zorunda kaldım! Zorlandim! Kazalar atlattım!

Az tecrübe, büyük motor, büyük güç bence bir scooter dan sonra bunu yapmaktansa rus ruleti oynamak daha az tehlikeli! İkiside seni öldürür ama; motordaki gibi kendi hatanı arkana bindirdiğin bir yakınına yada kaza ya karıştığın bir üçüncü kişiye ödetmezsin!

Kurs güzel bişey! Sana çok şey katar! Ama asla katamayacağı şey tecrübe! Ve hayatta herşey teoride basit pratikte zordur! Saatlerce uçuş similasyonuna girdikten sonra bile pilotlar uçağı uçurma kısmında bocalıyorlar! Umarım kararların sana ve sevdiklerine gelecekte mutluluk getirir...!
    Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmez! Bu memleket tarihte TÜRK'tü, bugün de TÜRK'tür ve ebediyen TÜRK olarak yaşayacaktır. M.Kemal ATATÜRK

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baba hayırlı ugurlu olsun.motorunla bütünleşene kadar hız yapma,bide bol bol dur kalk çalış,dönüş çalış,bide kaskını çıkarma yeter.iki ayda ustası olursun.
    sevgiyle kal

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç mesaj üstteki bir "arkadaş" da benzer şey söylemiş. Aslında doğru bir anlamda.

Motosiklet zaten tehlikeli bir araç. Ha düştüm ha düşeceğim derken, en baştan yüksek cc'li bir motor alıp baştan düşmek daha iyi

Ben bu mantığı anlamıyorum ve anlamayacağım. Doktor size bir reçete yazsa. 10 ilaç olsa. Önce A serisi olan 5 ilacı kullan, sonra B serisi olan 5 ilaca geç dese. Bu ilaçların da bir tanesi 1 hafta süreli kullanılsa. Siz ne de olsa B ye geçeceğiz diye, direkt B ile başlar mısınız?

Motosiklet de en az doktorun önerdiği ilaç gibi hayati bir konudur. Her şeyi tam yapmazsanız, müsait bir şarampole yuvarlanma riskiniz ve sollama yaptığınız an karşınıza çıkan bir kamyona arkadan yapışma riskiniz fazladır.

Kullanmaya başlayacağınız motosiklet (yani cruiser'lar), oturuş pozisyonları nedeniyle zordur. Tekerlerin arası mesafe fazla, ve ön tekerin yüzeye yaptığı açı geniş olduğu için diğer motosikletlerden daha farklı viraj kabiliyetleri vardır. Zaten genel karakteristik özellik olarak da normal motosikletlerden farklıdırlar. (Aynı şekil de SS'ler için de geçerli durum bunlar).

İşini ciddi şekilde yapan hiçbir kurum, SS ya da cruiser'ı başlangıç motoru olarak önermez.

Unutmayın motosiklet al-sat işinde yapacağınız zararı çalışarak ödersiniz; ancak kırık bir bacak, kol, omuzla ne çalışabilirsiniz ne de hastane masrafınızı ödeyebilirsiniz.

Ayrıca şunu da anlamıyorum. Bizim Türk insanı forumun yararını anlayamadı gitti. Forum dertleşeceğiniz bir yer değil bilgileneceğiniz bir yerdir. Bir şeyi aldıktan sonra değil, almadan önce danışırsınız.

sonuna kadar haklısın sevgili modumuz.
    HAYIRLI UGURLU OLSUN ALLAH KAZA BELA VERMESİN!!!!1
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Hayırlı Olsun motosikletiniz, HD gibi bi efsanenin sahibi olmuşsunuz ne güzel.. BBRR abi ve predator[23rd] bence yapabileceklerinizi gayet iyi acıklamıslar bir süre eğitim ve bos alanda yapılacak calısmalarla eksik yönlerinizi telafi edebilirsiniz kanısındayım.. Hayırlı olsun. HD Forever!

Bu arada haberiniz vardır belki Cumartesi(bugün) saat 11.00 de Efsane Gayrettepe de "BIKINI WASH" olayı varmıs bende gruptan ogrendim. Hem HD cilerle tanısmıs olursunus. iyi kalın
    Comfirmation Bias

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu arada arkadaş ortalıkta yok..
    İnşallah korktuğum başına gelmemiştir.

Kullanılamaz fikrine katılmamakla beraber, acemilikte refleksle ya da bilmeden yapılacak bir yarım debriyajın, torklu ya da seri bir makinada insanın başına ne gibi işler açacağını çok iyi biliyorum.

Bu nedenle büyük hacim tartışmasını gereksiz buluyorum.

Bunun dışında merak edenler için, avrupanın bir çok ülkesinde 125cc ye kadar makinaları kullanmak için "B" sınıfı ehliyet yeterlidir.
    Daha yüksek hacimli motosikletler için A1-A2 almak zorundasınız.
    Fakat bu yetmez.
    En az 2 yıl belli hacimlere kadar motrosikletleri kullandıktan sonra üst hacimli motorlara geçebilirsiniz.(Örneğin R6, Cbr600)
    Mobilet scooter türü motorlar içinse ehliyet gerekmez....

Eğer bu arkadaşımız motosikletini benim yaşadığım ülkede almış olsaydı sigortalattıracak şirket bulamaz ve dolayısıyla trafiğe çıkamazdı.

Ehliyeti yeterli olsa bile.....

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)