Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Suzuki LS650 savage

Motovento
    REKLAM ALANI
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Arkadaşlar,
    Suzuki LS650 savage marka motor almak üzereyim,
    Motor hakkında hiç bilgim yok,motordan fazlada anladığım söylenemez,Ancak aktif motor kullanıcısıyım,Motor hakkındaki teknik,yedek parça kriterleri hakkında Bilgiye ihtiyacım var,Yorumlarınızı bekliyorum,
    BU MOTORU ALMALIMIYIM?
    (Forumlarda arattım ama tavsiye bilgisi yok kadar az,)
    Saygılar,
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şuanki motoru Honda cbr125R hayali cbr 1000RR
    suzuki ls650 rahat bi sürüşü var kaliteli bir motor ama parça sorunu yaşarmısın bilemem onu bayilere ve motosiklet ustalarına danışa bilirsin arkadaşımda var gayet mumnunum diyor demekki parça sorunu yaşamıyor sen genede araştır şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Sağol dostum,
    Suzuki servisini arayıp parça olayını öğrenmek te çok mantıklı,Suzuki servisini arıyorum,
    Ancak yaşanmış tecrübelerde bi okadar önemli,

Motosikleti
    Şuanki motoru Honda cbr125R hayali cbr 1000RR
    ya aslında çok keyifli bir makine ne kadar benim branşıma girmasede güzel bi kaçkez sürdüm merak işte siye ederim

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bır arkadasım sey demıstı ona hatırlıyorum sadece

leş 650..

neden niçin hatırlamıyorum..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Aslında 650 cc gözükmesine rağmen internetten baktığım kadarı ile 31 HP
    Bu düşük geldi bana,Youtube tan tarattığımda birsürü dragstart ve shadov bulunmasına rağmen savage sadece 4 adet çıkıyor ancak fiyat ve model olarak diğerleriyle kıyasladımda açık ara fark var.Örneğin 97 dragstarlar min.8000 ytl iken 2004 model bu motor daha düşük fiyatta,

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @UCANLAZ Bu motor ülkemizde fazla bir satış rakamına ulaşmadı. Tek silindirdir. Adana'da da 1 adet vardı. Benim hoşuma giden bir model. Suzuki modellerinin gördüğüm kadarıyla yedek parça sıkıntısı yok. Olmayan parçalarda yurt dışından getiriliyor. Bence iyi kullanılmış temiz bir motor uzun süre üzmeden hizmet eder. Eğer uygun fiyatlı bulduysanız bence kaçırmayın. Keyf alacağınıza inanıyorum.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

akhilleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende su ara savage ls 650 almak üzereyim..97 model 18 binde 5.500 ytl'ye buldum...oldukca temiz duruyor ama tabi almadan önce bi ustaya göstericem...sizce bu rakam bu motor icin cokmu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Görüntüsü ve kullanımına bayılıyorum.2 sorunu var.Son hızı düşük(130-140), sesi rakiplerinden kötü.Çünkü motor tek silindir.95 yılından önceki modelleri 4 vites.Şuan üretimde bildiğim kadarı ile.ama ikinci el fiyatları çok ucuz.

Motosikleti
    hyosung 6v650

2003 den sonrakı savageler

1998 savage 5500 ne demek cok mu cok cok pahalı tabıkı 2003 den 2006 ya kadar ollanları 6000 ytl ıle 8000 ytl arasında zaten 500 ytl daha verırsın 2003 -2004 model alırsın..bende bu motordan almak uzereyım bu aksam gelecek parada anlastık motoru ınceleyecegım anlasırsam 2004 model 2006 trafıge cıkıslı 10000 km de 6000 ytl.. bu sana yol gosterır ınsallah ne alırsan hayırlı olsun

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    650 cc bir makine için 130 140 son hız için düşük değilmidir, çünkü benim 250 cc çinli bile 130km hıza yaklaşmakta , kayış aktarmalı olmasını nasıl değerlendirirsiniz, yakıt tüketimi nasıldır , vibrasyon konusunda bir fikriniz war mı , sorularımı yanıtlayabilirseniz çok sewinirim

Motosikleti
    XT600

ls 650

slm arkadaslar baslık acılalı epey olmus ama baska bılgı bulamadım
    2003 model buldum 7000km de 6500 ytl istiyolar ıyı gozukuyor bı ustaya goturucem ama kullanan varsa tecrubelerını paylasırsa sevınırım cunku ılanlara baktıgımda (18 tane)en fazla 7500km yol yapılmıs 2003 2004 model bı motor ıcın az degılmı

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı joker312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar baslık acılalı epey olmus ama baska bılgı bulamadım
    2003 model buldum 7000km de 6500 ytl istiyolar ıyı gozukuyor bı ustaya goturucem ama kullanan varsa tecrubelerını paylasırsa sevınırım cunku ılanlara baktıgımda (18 tane)en fazla 7500km yol yapılmıs 2003 2004 model bı motor ıcın az degılmı
    geçen gün birisi daha baslık açmışdı oda aynı motoru 2004 4000km de 5500ytl ye bulmuş.seninki ona nazaran pahalı oluyor.o birazda düşeş bulmuşdu sanırım Kısmet belki sanada güler.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    şimdiden hayırlı uğurlu olsun
    www.bikez.com'dan ayrıntılı teknik bilgi
    ve diğer modellerle karşılaştırma imkanı var

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    benim arkadaşımda var 2004 model 8000 ytl falan istiyo

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Ben 3-4 yıl kullandım, çok memnun kaldım. Son hızının yüksek olamaması benim için daha iyi oldu. 1995 modeldi benimkisi ve hiç bir elektronik paraçası olmadığı için bozulan bir şeyi de olmuyordu. Bir tek yağına bakardım ve racing motor gibi üzerinden sarkarak dönerdim. Marmok yolunda virajlı kısımlarında tüm motorlarlarla aynı şekilde viraj yapardım. Kawasaki Z750s 'in dibinden ayrılmadım. En önemli özelliği kalkışıydı. Kırmızı ışıklarda 3-4 saniye sonra aynamda kimseyi göremezdim, hepsi bit kadar olurdu. Yanlış hatırlamıyorsam 160 kg ağırlığıyla 45 nm torku vardı. Üzerinde tam ağırlığımla otururken kuru asfalta (toprak değil) tam gaz kalkışta motor patinaj yapmaktan ileri gidemezdi, yani o kadar güzel torku vardı. Olumsuz tarafları ise sesi çok güzel değildi ve 120'den sonra tek silindirin verdiği titreşimden dolayı aynadan cisimleri seçmek zorlaşırdı. Boyu biraz daha uzun olsaydı satmazdım. Bana kısa geliyordu.
    Albion bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler MrCool, motorumu biraz daha sevdirdin bana...

UCANLAZ, akhilleus, emredvm, muratmeto, sizler şu an bu motorlara sahip misiniz bilmiyorum ama sahip olmanızı diliyorum.

Piyasada bolca bulunmayan bir modelin parça stoku sorunu TR de her zaman yaşanılabilir. Ancak şu var ki LS 650 hala üretilen bir modeldir. Hem öyle bir modeldir ki Dünya'da bir emsali ya da alternatifi bulunmayan ve de asla sorun çıkarmayan bir modeldir. Zaten bu sebeple uzun yıllardır üretimden kalkmamıştır. Yarın üretimden kaldırılsa dahi bu en az bir 10 yıl daha bu motor için gerekli ve yeterli her türlü parçanın fabrika stoklarında bulundurulacağı anlamına gelir. Yan sanayisi de cabası... Yani diyorum ki parçası bulunmaz diye korkmayın; sadece biraz zaman alabilir! Hem tek silindirli, hava soğutmalı, düşük devirli, karbüratörlü, basit ama sağlam bir motor. Yani detaysız bir motor; nesi bozulacak ki parça sıkıntısı yaşayasınız? Yeterki kaza yapıp parçalamayın da...

motor sevdalısı, sen bu motoru sürmedin kardeşim; karıştırıyorsun!

praetorian, bu motora LEŞ diyenin ya aklı yoktur ya da parası yoktur ki binip sürememiştir. Bunun neresi leş yahu? Motor torku ile harikalar yaratıyor. Küçük ve hafif kasası ile tam bir ŞEHİR SIÇANI. Bu hacimdeki hiçbir motosiklet şehiriçi sürüşleri ve rampalarda bu kadar keyifli olamaz! 46 Nm tork kayış sisteminin sağladığı avantajla, yani çok az bir kayıpla aynen arka tekere iletiliyor ki bu harika bir şeydir; gaza dokunduğunuz an hemen tepki veriyor!

Kısa ve dar yapısıyla, neredeyse 125 lik nakedlar gibi aralara dalma lüksünüz var. Dahası 650 cc hacimli motorlar içinde en az yakıt harcayandır (100 km.de 4-6 litre arası). Daha ne olsun? Haa, sürat mi olsun? İşte o yok... Her şeyi de aynı anda bulamıyorsunuz malesef! Bu motorun fabrikasının izin verdiği maksimum sürat 140 km/h ama bu hıza çok çabuk ve kesintisiz ulaşıyor. Daha fazlasını da yapıyor ama nazlanıyor. 130 km/h dan sonra vibrasyon kendini hissettirmeye başlıyor; 150 km. ye ulaştığınızda tedirgin oluyorsunuz! Bence daha fazla zorlamamak gerek! Sonuçta bu motor hız amaçlı üretilmemiştir!

KID333, Senin Çinli 130 km.ye 20 saniyede belki ulaşabilir ama bu motosiklet o hıza 10 saniyede ulaşabiliyor. Asıl fark buradadır! Kayış aktarması, vibrasyon ve yakıt hususunda yukarıda bir şeyler yazdım. Ben şimdilik hep iyi tarafından bakıyorum ama kötü yönleri de mutlaka vardır. Detaylı bilgi paylaşımlarımı bilahare (bir sezon kullandıktan sonra) ayrı bir başlık altında yapmayı düşünüyorum. Beni izlemeye devam edin!

joker312 ve erdo2002, ben bu motoru 5500 YTL ye aldım. Yani çok uygun bir fiyata bana kısmet oldu ama zaten kış mevsimde bu motor için 6000 YTL civarı normaldir. Yaza kadar beklerseniz 6500 YTL den daha aşağı rakamlarla bulmanız mümkün olmayacaktır.

lordskeldan, ahh bir de yabancı dilimiz olsa... Elimde bu motosikletimin kullanma ve bakım kitapçıkları var ama hepsi yabancı dil.. Şekillere bakıp anlamaya çalışıyorum ama nereye kadar? Tercüme ettirsem diyorum ama içinde motorun en basit vidasının işlevine kadar bilgi var, yani oldukça kalın bir kitapçık. Kime tercüme ettirebilirim ve kaç para tutar bilmiyorum ama kitapçığın içeriğini net olarak anlamayı da çok istiyorum. Bu konuda fikir verebileceklerden yardım bekliyorum!
    Albion bunu beğendi.
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    XT600
    cok tesekkur edrım arkadaslar yorumlarınız ıcın aldıgımda detayları payalasırım sızınle

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    çok eski bi başlık ama yazmakta fayada var diye düşündüm...
    suzuki savagemin dün aktarma kayışı koptu.. ve 507 ytl gibi uçuk bi rakam olduğunu öğrendim.. bu kayışın emsali olan bildiğiniz arabalarda kullanılan bi modeli varmıdır...
    bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı okan0055 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok eski bi başlık ama yazmakta fayada var diye düşündüm...
    suzuki savagemin dün aktarma kayışı koptu.. ve 507 ytl gibi uçuk bi rakam olduğunu öğrendim.. bu kayışın emsali olan bildiğiniz arabalarda kullanılan bi modeli varmıdır...
    bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
    Başlık açılalı çok olmuş ama bilgi için yazıyorum.
    Başlığı açan bendim bu motoru aldım 2-3 ay gibi bir süre bindim ancak eksozunda gaz kesince çok büyük bir patlama sesiş oluyordu.Servislere sordum kendi servisleri net cevap veremedi.Başka sahip olanlar ile konuştum onlardada aynı problem oluşmuş.Bu sorunu halledemedim ve sattım.Ancak okadar rahat kullanılan bir motorki Boyu kısa olanlar için harika zevkli.Benim boyum biraz uzun olduğu için bana pek uymuyordu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler