Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

racing motosikleti ile bana yardımcı olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hepinize selamlar.gruba yeni dahil oldum hepinizle tek tek tanışmak imkanına erişirim umarım.benim motosikletim yok şu an bir kaç ay içerisinde almayı düsünüyorum.vitesli motosiklet kullandım fakat racing motosiklet konusunda pratiğim yok yani bu konuda motosikleti ile bana yardımcı olacak ankaralı arkadasların yardımına ihtiyacım var.karşılığını da konusmak isterim ben sonuçta ben de kimsenin motosikletini isteyemem ya da babasının hayrına bana birşeyler öğretmesini rica edemem.arkadaslar ben ankarada polis akademisinde okuyorum.son sınıftayım haftasonlarım müsait oluyor,bazen de haftaiçi 1-2 gün cevabınızı bekliyorum saygılar...
    --

arkadaşlar dün yazdım bu mesajımı ama cevap alamadım ankaradan yardımsever arkadaşların cevabını bekliyorum lütfen,e biz de komiser adayıyız boş değiliz hani beni yalnız bırakmayın lütfen:(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    elimden bir sey gelseydi...

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Eğer imkanın varsa profesyonel eğitim veren kurumlarda bu sorununu halletsen daha iyi olur diye düşünüyorum...

Kendi fikrim tabi...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Motosikletin olsaydı belki öğreten çıkardı
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

profesyonel eğitim kursları en iyisi de,hondanın kursunu bulabildim bir tek o da günlüğüne 100 ytl istiyor.günde 100 lira fazla bana.ama daha makul bir karşılık ile motosikleti olan bir arkadaştan birşeyler kapmak istiyorum.bakalım birisi çıkar elbet

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım üzülerek söylüyorum ama sana bu egitimi motosikleti ile verebilecek birisinin olacagını hiiiiiç sanmıyorum. nedeni basit. sen şimdi yeni motosikleti ögrenmeye başlayacaksın . bu nedenle egitim sırasında 1-2 defa motoru yatırman beklenen birşey birde racing istiyorsunki bu motorların granaj takımı 4000 ytl 'ye varıyor. belki enduro olsa egitim verecek olan olabilirdi ama racingde bu iş zor. endurocuların motorları düşmeye kalmaya alışıktır. bazılarıda koruma demiri taktırmıştır. sen motoru yatırsan bile okadar maddi bir hasar meydana gelmez. ama racing farklı. birde racing tutkunları motosikletin üstündeki tozu dahi silerken enduro tutkunlarının motosikletlerinin üstenden toz eksik olmaz hatta çamur. bir racing tutkununun motorunu isteyecegine canını işte daha iyi( tamam kabul ediyorum biraz abarttım ) bence sen o günlük 100 ytl 'yi ver hondaya git. hem daha iyi egitim almış olursun hemde sana racing kullanman için nekadar tacrübe kazanman gerektigini söylerler. evet bu işten kısa vadede biraz maddi kayba ugrayabilirsin fakat ilerde hayatta kalıp kazanacagın para ile bu maddi kayıbı bir kayıp olmaktan çıkartım kazanca geçebilirsin....

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hani nerde pro iste firsat Saka bir yana bu sekilde ogrenmen zor olacaktir , egitim seminerlerine katilman isi kisa yoldan cozmeni saglar. Baskasi ile egonu kesin tatmin edersin ama net bir egitim alacagindan suphe ederim. Madem bilinclisin ki tebrik ederim , seminerleri takip et
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Trafikte vatandaş polis motorunu bile sıkıştırıyorken!!! Racing nerde kullanılacak! Bari 600 cc yi geçme derim.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım üzülerek söylüyorum ama sana bu egitimi motosikleti ile verebilecek birisinin olacagını hiiiiiç sanmıyorum. nedeni basit. sen şimdi yeni motosikleti ögrenmeye başlayacaksın . bu nedenle egitim sırasında 1-2 defa motoru yatırman beklenen birşey birde racing istiyorsunki bu motorların granaj takımı 4000 ytl 'ye varıyor. belki enduro olsa egitim verecek olan olabilirdi ama racingde bu iş zor. endurocuların motorları düşmeye kalmaya alışıktır. bazılarıda koruma demiri taktırmıştır. sen motoru yatırsan bile okadar maddi bir hasar meydana gelmez. ama racing farklı. birde racing tutkunları motosikletin üstündeki tozu dahi silerken enduro tutkunlarının motosikletlerinin üstenden toz eksik olmaz hatta çamur. bir racing tutkununun motorunu isteyecegine canını işte daha iyi( tamam kabul ediyorum biraz abarttım ) bence sen o günlük 100 ytl 'yi ver hondaya git. hem daha iyi egitim almış olursun hemde sana racing kullanman için nekadar tacrübe kazanman gerektigini söylerler. evet bu işten kısa vadede biraz maddi kayba ugrayabilirsin fakat ilerde hayatta kalıp kazanacagın para ile bu maddi kayıbı bir kayıp olmaktan çıkartım kazanca geçebilirsin....
    haklısın ama ben zamanında motosikleti yatıracağım kadar yatırdam.zaten motosiklet konusunda haklısın erkeğin atıdır motosiklet ve kutsaldır,ben de zaten kimsenin motosikletini isteyemem,ayrıca bilmediğim insanın arkasına binmem tanımadığım insanı da arkama almam bu tamamen güven meselesi ve motosikleti yatırma konusunda kendime güvenirim boy da 187,ve ben zaten paldır küldür ver bakiyim bineyim bir tur demem,arkadası dinlerim arkasında turlarım,deposunu doldurur inceliklerini öğrenmeye çalışırım,ve kendisinin bana yeterince güvendiğini anlayabilmek için kendisinin sürebilirsin demesini beklerim.yoksa söylediklerinde tamamen haklısın.

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin açıkçası motosikletin bedelini hesaba yatırıp herhangi bir çizikte motoru alıp parayı bırakacağına dair noter onaylı sözleşme yapmadan kimse bu işe girmez.
    Şeytanın işi yok, bağcığın takılır, çuval gibi yana yatarsın hem üzersin hem üzülürsün.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    selamlar, hosgeldin
    buradan bu konuda detayli fikir alisverisi biraz havada kalir + diger baslikta da baya bir konusmusunuz arkadaslarimiz bilgi vermisler sana,
    toplantilara katilirsan oturulur konusulur ilgili insanlarla seni tanistirir elimizden geleni yapariz
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Zor iş en iyisi alıp kendi kendine öğrenmen racing motor işi sadece tecrübe istiyo bunu öğretmek zor 125 250cc motor kullanmayla pekde alakası olmayan bi branş (:

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    olsa dükkan senin arkadaşım ama ben bir kaç defa bindim bildiğin gibi değil

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Falla racing motoru olanların pek sıcak bakacağını sanmıyorumki motorda grenaj en önemli olanlar race motorlardır. izin verse bile senın ufak bir motoru yatırmanda doğabilecek tamir masrafını daha öğrenci oldugun için ödeyebileceğini düşünen azdır.

Sana tavsiyem ankara buyuk bir şehir mutlaka motosiklet kiralayan yerler vardır. Parasını verirsin paşalar gibi gezersin. ;)
    Soda Ayran Cool

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten çok iyi niyetli bir şekilde bir talepte bulunduğunun fakındayım
    FAKAT:

1) Hondadaki 100 YTL Eğitim için inan bana ucuz bir fiyat .
    (40ytl benzin aldın 40 ytl de çocuğa verdin 20 de yemek ısmarladın etti sana 100)

2) Herhangi birisi sana nekadar eğitim verebilir ? Bilgisi yeterli midir? Her Race kullanıcısı motosiklet kullanma uzmanı mıdır ? ( Çoğunluğu pamuk ipliğine bağlı gidiyor haberin olsun )

3) Motoru düşürdün diyelim. 100 ytl yi fazla bulan bir kişi , herhangi bir problemde düşürmede ne derece zararını karşılar ? 100 Ytl nin hesabını yaparken milyar ytl nin altında kalacaksın sonra TEL e çıkmamalar ulaşılamamalar vs gerekirse polis okulundaki çevre kullanılarak farklı tutanak tutturmalar, tehdit edip olayın unutulmasını sağlamak .( Bunlar tamamen spekülatif yorumlardır şahsına değil lütfen yanlış anlaşılmasın fakat olmayacak diye birşey yok )

4) Hondadaki eğitimde Race makina kullandırtmıyorlar ilk iki Kur da kendi CG125 lerini 3. ve 4. kurda cbf 500 veya hornet kullandırıyorlar . Eğer Race tecrübe etmek istiyorsan öncelikle bir tane RACE makina sahibi olman gerekir bence .

5) Kendi Race makinan olsa birisi sana bu teklifte bulunsa kabul eder miydin?

clourpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize selamlar.gruba yeni dahil oldum hepinizle tek tek tanışmak imkanına erişirim umarım.benim motosikletim yok şu an bir kaç ay içerisinde almayı düsünüyorum.vitesli motosiklet kullandım fakat racing motosiklet konusunda pratiğim yok yani bu konuda motosikleti ile bana yardımcı olacak ankaralı arkadasların yardımına ihtiyacım var.karşılığını da konusmak isterim ben sonuçta ben de kimsenin motosikletini isteyemem ya da babasının hayrına bana birşeyler öğretmesini rica edemem.arkadaslar ben ankarada polis akademisinde okuyorum.son sınıftayım haftasonlarım müsait oluyor,bazen de haftaiçi 1-2 gün cevabınızı bekliyorum saygılar...
    --

arkadaşlar dün yazdım bu mesajımı ama cevap alamadım ankaradan yardımsever arkadaşların cevabını bekliyorum lütfen,e biz de komiser adayıyız boş değiliz hani beni yalnız bırakmayın lütfen:(
    arkadaşım trafikte racing motorlar hız yapamaz,yaparsada cezasını yer. sana hatırlatmak istedeğim bir konu var :ehliyet ,kask ,özel kıyafetlerin olduğunu ,dikkatli bir sürücü olduğunu varsaysak bile kazalarda allah korusun :büyük motor öldürür,kücük motor süründürür.seçim senin .ben senin büyük motorlara takılmanı sahsen tavsiye etmem .kolay gelsin....

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3) Motoru düşürdün diyelim. 100 ytl yi fazla bulan bir kişi , herhangi bir problemde düşürmede ne derece zararını karşılar ? 100 Ytl nin hesabını yaparken milyar ytl nin altında kalacaksın sonra TEL e çıkmamalar ulaşılamamalar vs gerekirse polis okulundaki çevre kullanılarak farklı tutanak tutturmalar, tehdit edip olayın unutulmasını sağlamak .( Bunlar tamamen spekülatif yorumlardır şahsına değil lütfen yanlış anlaşılmasın fakat olmayacak diye birşey yok )

?
    abi tamam güzel seyler yazmıssın da bu 3.madde de ne oluyor.böyle seyler yapmayın lütfen bölye birseyin olabileceğini düşünüyorsan bu sitede yazma sen.böyle selyer yapabilecek kadar karaktersiz bir adam varsa da bu sitede işi ne.benim iyi niyetimi dürüstlüğümü karşıma gelecek olan kişi anlar zaten ama burada bu şekilde yazman hiç doğru değil.benim tüm iyi niyetimi farklı yöne çektin arkadasım bu yazından sonra bana yardımcı olacak birileri varsa da vazgeçmistir zaten.sağol.

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ender99108 güzel kardeşim sevgili komiserim şaşkınım sen boşuna uğraşıyorsun.ben eski bir race'çi olarak söylüyorum vede idta ediyorum sana bi allahın kulu motoruyla kurs vermez.

boşuna vakit harcama eğer cebin kuvvetliyse al bitane ikinci el race kendi motorunla pratik yap.UNUTMA MOTORA SEN GAZ VERİRSEN GİDER SEN ONU KULLANIYRSUN O SENİ DEĞİL.bende kanuni 100cc vardı ondan indim direk kawasaki 636rr bindim.allaha şükür kazasız belasız kullandım ve sattım.

kendi işini kendin hallet KOMİSERİM amirim
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

of be gürkay kardesim olmyacak bu is vallaha olmayacak :( neyse buldum gibi ya bir arkadas eleman baya tecrübeli 41 yasında insallah olur bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi süpersin

samimiyetine inanarak söylüyorum benim race makinam olsaydı sıcak bakmazdım, bi arkadaş var gibi demişsin bakalım hayırlısı diyelim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)