Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sol Şerit Sadece Dört Tekerleremi Açık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün işe gidiyordum (maltepe kartal arası e-5) bir ara sol şeride geçmem gerekti giderken 90-100km hız arası arabanın biri arkadan korna çalıyor baktım sağa geç diyor önüme baktım öle aham şaham kapatıp gidilecek yol yok sizce mantıklımı ne yani biz sol şeridi kullanamıycakmıyız bize kapalımı bu şerit birde arkadan bizim şirketten biri geliyormuş dediğne göre artis kişilik sinirlenip peşime düşmüşte yakalayamamış düşünün trafiği birde o trafikte bana sağa geç diyor kapatılıp gidilicek yol var ya hem olsa bile orda 120-150 mi yapıcak

haksızmıyım sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Hocam (bunları herkes bilir ama söylim)

Şehiriçi hız limiti : 50 "hem araba hem motosiklet için"
    Şehirlerarası yollarda (yani e-5 falan) : 90
    Otoyolda (tem gibi) : 120

Arabadan hızlı gidebiliyorsun herşerit senın dostum yani kısaca onun senden yol istemesine mahal vermeden sen basacaksınki sana yetişipde yol isteyemesin.

//Yanlış bilgi içeren mesajlar silindi. PRM\\
    Soda Ayran Cool

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarım tamamen yasal sonuçlar, ama birde kendi yorumumu yapayım;Arabadan hızlı gidebiliyorsun herşerit senın dostum yani kısaca onun senden yol istemesine mahal vermeden sen basacaksınki sana yetişipde yol isteyemesin.
    yanlışın var arkadaş; ancak bi arcı sollama anında hız sınırları dışına çıkabilirsin. o fren yaparsa dört tekerleğin sürtünme etkisinden senden daha kısa mesafede durur. çarpma meydana gelmişse aracın şasisi onu koruyacaktır. ancak emniyet kemeri takılıysa. senin o süratlerde kaymadan durman mümkün değil abs yoksa ki eğer çarpma olursa ilk darbeyi sen alırsın kafandaki kask da işe yaramaz o süratlerde illaki bi yerin kırılı verir. bu sebeble;
    emniyetli bir şekilde,durabileceğiniz kadar sürat yapınız
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Dostum sen takma kafanı motosiklet binerek zaten diğer sürücülere göre hata işliyoruz sen çevir gaz kolunu gerisini bakma tabiki temkinli olarak ama arkana bakma çok ciddiyim
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın var arkadaş; ancak bi arcı sollama anında hız sınırları dışına çıkabilirsin. o fren yaparsa dört tekerleğin sürtünme etkisinden senden daha kısa mesafede durur. çarpma meydana gelmişse aracın şasisi onu koruyacaktır. ancak emniyet kemeri takılıysa. senin o süratlerde kaymadan durman mümkün değil abs yoksa ki eğer çarpma olursa ilk darbeyi sen alırsın kafandaki kask da işe yaramaz o süratlerde illaki bi yerin kırılı verir. bu sebeble;
    Bravo en doğru yaklaşım.

emniyetli bir şekilde,durabileceğiniz kadar sürat yapınız [/QUOTE]
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben nededim ?

Uzun uzun açıkladım üst kısımda okumadın sanırım.

1-) yasal zorunluluk ve doğrusunu anlattım.
    2-) kendi fikrimi söyledim.

1. madde senın dediği destekliyor zaten, neden bu süratlerde gidilmeli diye.
    2. madde tamamen benım düşüncem, buna kimse katılmayada bilir, herkes katılada bilir.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    kawasaki ninja ya hayır demem ama yok:(
    kuralları bilmiyorum ama şunu söylemek istiyorum ki araba sürenler motosikletlileri böcek gibi görüyor sanki hiç bir şeye hakları yokmuş gibi
    ama sağolsun arkadaşlar açıklamışlar kuralları kurallar karşısında boynumuz kıldan ince kusura bakma ama yanlış yapmışsın bencede
    eğer ailen motosiklet binmene izin vermiyorsa gizlice bin::meleeek:

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Dostum ben nededim ?

Uzun uzun açıkladım üst kısımda okumadın sanırım.

1-) yasal zorunluluk ve doğrusunu anlattım.
    2-) kendi fikrimi söyledim.

1. madde senın dediği destekliyor zaten, neden bu süratlerde gidilmeli diye.
    2. madde tamamen benım düşüncem, buna kimse katılmayada bilir, herkes katılada bilir.
    arkadaşım madde 1 dekine bir lafım yok kendi fikrine lafım var. ben Gaziantepliyim. Son günlerdeki Gazianteple ilgili yazıları okumuşsundur herhalde. Gaziantep' te motorların yasaklanmasındaki en büyük neden rant olsada adamların elinde bir koz var. Oda Gaziantep'te meydana gelen trafik kazalarında motorsikletlerin oranı ki; yanlış anlama böyle 2 maddedeki gibi düşünenler yüzünden bu tüm Türkiye' ye yayılabilir.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Sol şeridi sürekli olarak ihlal etmek trafik kurallarına göre yasaktır. Sadece sola dönüşlerde ve sollamalarda kullanabilirsiniz.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    movistar
    Hocam (bunları herkes bilir ama söylim)

Şehiriçi hız limiti : 50 "hem araba hem motosiklet için"
    Şehirlerarası yollarda (yani e-5 falan) : 90 "arabalar için", 70 "motosiklerler için"
    Otoyolda (tem gibi) : 120 "arabalar için", 80 "motosikletler için"

Heh şimdi senın sorununa gelince, baktığımızda e-5 de motosikletli olarak bizim çıkabileceğimiz maximum hız 70km/s, buna rağmen arabaların çıkabileceği hız 90km/s yani bu demek oluyorki, sen sadece sollama yapmak için sol şeridi kullanabilirsin, bunun dışında sol şeridi sollama dışında normal seyir içinde kullanabilirsin ama arkana bir araba gelince ona yol verme zorunluluğun var cunku araba senden 20km/s daha hızlı gidebiliyor, bu yüzden ona yol vermek zorundasın.

Bu yazdıklarım tamamen yasal sonuçlar, ama birde kendi yorumumu yapayım;

Arabadan hızlı gidebiliyorsun herşerit senın dostum yani kısaca onun senden yol istemesine mahal vermeden sen basacaksınki sana yetişipde yol isteyemesin.
    yasadan çok yorum hoşuma gitti.....

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol şeridi sürekli olarak ihlal etmek trafik kurallarına göre yasaktır. Sadece sola dönüşlerde ve sollamalarda kullanabilirsiniz.
    peki 25 hede hödö........

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konu içinden doğan yeni konu için başka bir başlık açıldı lütfen oradan devam ediniz
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Arkadaşlar motosikletlerin hız sınırları araba ile eşitlenmemişmiydi ?? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.Geçenlerde bi konuda prometheus a sölemiştim ama hız sınırlarının eşitlendiğini baya bi sölemişti

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Evet eşitlendi. Arazi taşıtları ve motosikletlerin son hızları 2006'nın yaz döneminde geçen yasayla birlikte otomobillere eşitlendi. Bilginize sunulur. Yanlış biliyorsunuz ve milleti yanıltmaya devam ediyorsunuz.
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet eşitlendi. Arazi taşıtları ve motosikletlerin son hızları 2006'nın yaz döneminde geçen yasayla birlikte otomobillere eşitlendi. Bilginize sunulur. Yanlış biliyorsunuz ve milleti yanıltmaya devam ediyorsunuz.
    İyide kulaklarımız duyuyo..Bağırma...Çocuk uyuyo.........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    eee biz geçen yaz ( temmuz 2006 ) arkadaşla otoyolda 90 km hızla gidiyoruz diye ceza yedik.Değişmiş olsa bile trafik polisleri yasal sınır motosikletlerde 70 diyor, ya da haberleri mi yok acaba?
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dunpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee biz geçen yaz ( temmuz 2006 ) arkadaşla otoyolda 90 km hızla gidiyoruz diye ceza yedik.Değişmiş olsa bile trafik polisleri yasal sınır motosikletlerde 70 diyor, ya da haberleri mi yok acaba?
    Pronun kanunlarına göre yavaş gitmekten yemişsin.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı dunpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekim ayında 90'la gidiyordum polis çevirdi, radara girdin diye. İtiraz ettim, merkezi aradı telsizle, merkez de bırakın hız limitleri 90 oldu dedi
    Onur Yollarda

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    haa iyiymiş bak,ben daha değişmedi diye biliyordum...O zaman cevir gazı yanmasın
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    600cc + SS'ler genelde sol şeridi sıklıkla kullanıyor

Hatta bazen tüm şeritleri kullanıyorlar.. İşte o zaman izlemesi çok zevkli
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu olay benimde çoğu kez başıma geldi resmen insanı kazaya zorluyorlar
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)