Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sol Şerit Sadece Dört Tekerleremi Açık

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ne sağ şerit de ne sol şeritte hiç bir tarafta rahat yok ki zaten bana
    Fark etmez yani sağ sol
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazi taşıtları ve motosikletlerin son hızları 2006'nın yaz döneminde geçen yasayla birlikte otomobillere eşitlendi. Bilginize sunulur. Yanlış biliyorsunuz ve milleti yanıltmaya devam ediyorsunuz.
    Yaw iyide resmi web sitesinde neden öyle yazmıyor? Benım bilgi alabileceğim tek yer orası. Evime resmi gazete alıp hersabah onu okuyan biri değilim. Değişti ise nerden bilices?

http://www.trafik.gov.tr/trafik_guve..._asiri_hiz.asp
    Soda Ayran Cool

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw iyide resmi web sitesinde neden öyle yazmıyor? Benım bilgi alabileceğim tek yer orası. Evime resmi gazete alıp hersabah onu okuyan biri değilim. Değişti ise nerden bilices?

http://www.trafik.gov.tr/trafik_guve..._asiri_hiz.asp
    90'la radara girdiğinde çevirirlerse bu durumdan bahset. Merkeze bi telsiz olay çözülür.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    hmm iyi aklımda olsunda, 200le giderken radara falan girersem bunu uygularım :p

iyi ya otobanda en azından 120 eskiye gore daha hızlı gozuktu gözüme, sevindirik oldum
    Soda Ayran Cool

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yazili kanunun olmasina ragmen hiza doyamayan bir cok surucu var ve yol benimdir mantigi ile cikiyorlar yola. Iki secenek var kenara cekil , birak bulasmasin sana, motorun bizimki gibi hizli ise gaza asil arkana bile bakma kurtul biraz mesafe ac. Hangisi dogru diye bir sey yok cunku yer konum ve hiz bunun belirliyen bir faktor.Bazen kenara kacacam diye kendini baska bir arabanin altina atabilirsin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Şehirlerarası yollarda hiç 90'ın altına düşmedim (hoş, üstüne de çıkamadım ama ) birçok çevirmeden yavaşlamadan geçtim, polisler selam dışında bir işaret vermediler. Zaten motosiklet için 70 km hız sınırı çağdışı, 1950'li yılların mantığına ait birşey bence...
    ...Sergerdan...

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazili kanunun olmasina ragmen hiza doyamayan bir cok surucu var ve yol benimdir mantigi ile cikiyorlar yola. Iki secenek var kenara cekil , birak bulasmasin sana, motorun bizimki gibi hizli ise gaza asil arkana bile bakma kurtul biraz mesafe ac. Hangisi dogru diye bir sey yok cunku yer konum ve hiz bunun belirliyen bir faktor.Bazen kenara kacacam diye kendini baska bir arabanin altina atabilirsin.
    kendimi sağa atmak için sinyal verdim arkadaş hızlı şöför zannediyor kendini heralde sinyalime bile bakmadan sağa kırdı birde arkadamdan beni yakalamaya çalışacak dövecek ya artis ama o trafikte arabayla beni yakalaması imkansız zaten düşünün o trafikte sağa geç diyor

pro e-5 bazı yerlerde 2 şeride düşüyor bu durumda sol şeritten gitmek zorunda kalabiliyorsun adamın bana artislik yaptığı mahalin olduğu yerde tam yolun daraldığı hızın 80-70 arası düştüğü bir yer yane ben 100 ile giderken bile hızlı gidiyordum zaten o öle yapınca lanet olsun dedim kendimi emniyet şeridine attım iki teker kullanmayan insanlar bunu şöle biliyor banada böle diyorlar senin sol şeritte ne işin var sen en sağdan gidicen ben dedim hadi ya nerde yazıyor bu kural onlarda olurmu araba daha hızlı gelir arkadan çarpar sana vs... vs... yane yaşamaya hakkımız yokmuş politikaya atılıcam valla ya bana oy veren olurmu acaba

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede oncelik aractaki cusseye gore belirlenir. Eger orda bir TIR olsaydi ikinizede yolun kenarina atar yol benim derdi. Sizde giginizi bile cikaramazdiniz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

anladağım kadarıyla önce kendi güvenliğimizi düşüneceğiz.
    Sonra bu yollarda insanlar ve ......ların olduğunu bilip kendimize daha, dahada dikkat edeceğiz.
    Allah yardımcımız olsun...

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    İşte böyle bir duruma düşmemenin yöntemini sizlerle paylaşayım.Motoru ekim 2005'den beri kulanıyorum.Son 4 aydır bu dönem içinde edindiğim tecrübelerden dolayı sıkıntı yaşamadım.bende anlattığın durumlardan dolayı çok sıkıntı çektim.

1-Sol şeridi kulanıyorsan gözün saniye sürmeyecek zaman içinde devamlı arka aynada olsun.
    2-eğer yavaş kullanacaksan kimseyi üzme sağdan git hızlı şöför arkadaşlar seni üzmesin.
    3-Bu olayı motosiklet olayı olarak değerlendirme.Çünkü aynı olayı araba içindede yapsan aynı tepkiyle karşılaşırsın.
    4-sol şerit boş arkadan araba gelmiyorsa kafana göre takıl.
    5-kötü araba yoktur.kötü şöför vardır.!

farketmez abi
    itina ile kaza yapılır

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyede oncelik aractaki cusseye gore belirlenir. Eger orda bir TIR olsaydi ikinizede yolun kenarina atar yol benim derdi. Sizde giginizi bile cikaramazdiniz.
    bu tez doğru. ara sıra kamyonet kullanıyorum diğer sürücüler üzerinde böyle etkisi var.

Eyvah yoksa bende ....larımı oynuyorum bazen yoksa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)