Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hiç 10 yaşında motor aldınız mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tabanvay
    şu anda keeway sl 150 kullanıyorum.. motorumu değiştirmek istiyorum ama sadece model değil tarz da değiştirceğim. benim için yakıtta önemli. 100 km de 4- 4,5 lt yi geçmeyen bi motor arıyorum. nasip olursa yaza almayı düşünüyorum ama 5500 YTL civarında 96 model bmw F650 ler, yine 97 model suzuki XF 650 Freewind 'lere filan baktım ama motorun 10 yaşında olması beni korkutuyor. böyle bi motor alsam kaç sene kullanabilirim acaba? sonra benim başıma büyük dertler açmasın!!! sizce 10 yaşında motor alınır mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 600F
    bakımlarını düzgün yaptırsan yani iyice elden gecirirsen 2 de 10 numara motor tavsiye ederim

aslında motorun kendisine bakıp soruyu cevaplamak gerekir ama yinede alırken mutlaka kendi tanıdığın bir servise götür.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    en baştaa motoru göstermelisin veya biraz anlıyosan motordan kendin kontrol etmelisin.. Yaşı önemli deil bence; Rize de 1987 model bi suzuki war gayet temiz bakılmışş gayet düzgün makina... bi 20 yıl daha gider sanıyorum Bu yüsden motorun temiz kullanılmış olmasına dikkat edersen zarar etmessin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Bende 10 yasinda motora biniyorum anladim .F650 fln deyince alla alla ne diyor bu diye bakınıyodum10 yas biraz fazla gibi sonra basina cok sorun yaratabilir,korkularinda haklisin.Ama kullananda güzel kullandiysa sana biraz daha dayanabilir heralde.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bir tanıdığımda 93 model Pegaso var, 10 değil 14 yaşında yani. Hala da mükemmel durumda. Önemli olan önceki sahiplerinin nasıl bakmış oldukları.

Ayrıca sen Aprilia değil BMW'den bahsediyorsun

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tanıdığımda 93 model Pegaso var, 10 değil 14 yaşında yani. Hala da mükemmel durumda. Önemli olan önceki sahiplerinin nasıl bakmış oldukları.

Ayrıca sen Aprilia değil BMW'den bahsediyorsun
    93 model olmasına rağmen gerçekten harika gözküyor.

bundan sonra kesinlikle Aprilia da bakmak lazım

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bişi dicem biz de arkadaşa aldık geçenlerde 90 model vmax...
    inanılmaz temiz ve de sağlam durumda...en az bi 10 yıl daha gider diyoruz mesela...çünkü önceki sahibi motorun ilk sahibi kendi almış motoru...o kadar temiz bakmış ki...
    yani tamamen önce kullanıcılarına bakar bu iş....

not... bende senin durumundayım şu an için bende f650 gs bakınıyorum biraz para kazanırsam direk alcam...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    benim motorumda 10 yasinda..hala saat gibi..honda nede olsa..sana sunu soyliyim bombaider se eger motorlari bmw 650 ile pegasu arasinda hic fark yok tek fark fiati..pegasu daha iyi ama motorlari ayni hatta oyleki ayni bombaider motor jawada bile var.. bu motr jawa moskovada gordum baya guzel hani..pegasu ve bmw ile ayni motora (bombaider) motora sahip ve fiatlarida ikisindende ucuz..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SS makinalarda : 3

Enduro - Cruiser - Naked larda : 5

Scooter larda : 2

yaşından eski motor almayın . Amerikalı aptallara hitap eden kullanma kılavuzlarındaki gibi yazdım belki ama en net ve anlaşılır olan kullanma kılavuzları Amerikadakilerdir . Çünkü iq 90- olan insanların dahi anlayabileceği şekilde hazırlanır .

Maddi imkanı olmayanlar veya eski makina kullananlar karşı gelebilir benim tamamen şahsi fikrimdir . Çin makinalar hariç diye de dipnot düşmek isterim. Çin makinaların sıfırına bile güven olmaz .

+ fikirlerim Karbüratörlü eski makinalardan uzak durun . senkron ayarı bozulur ikidebir , karburatör temizliğinden sübap ayarlarından bıkarsınız .

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    1995 makinem var.
    Suzuki Savage LS650
    Çok memnunum.

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    Juniyear Motor bakımlı olduktan sonra yaşının o kadarda önemi yok babam ve benim motosikletlerimiz dışında ayrıca bir tanede 60model mobylette var hala orjinal duruyor ve çokta verimli çalışıyor. Senin söyledigin markalarada bakıyoruz BMWnin çok eski 56modelleri hala düzgün kullanılabiliyor. Bence bakımlı olmasına bak yeter...
    Motocross 4ever

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    düzgünn bir makina olursa niçin binilmesin
    ....doksan bir model bir mz var babamın. ve babama 2003 seyhan versen babam o motoru vermez..çünkü dada degiseni yok ve 30 000 km de...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Polemik olacaksa sözümü geri alabilirim,ancak eli takım tutmayan,gerektiğinde 200-250 kg motorunu 3-5 kilometre itemeyen,tekerini söküp takamayan,zincirini yağlayamayan,bujisini sökemeyen,filtresini yağını değiştiremeyen,motorunun sesini hissedemeyen kısacası makinası ile bütünleşemeyen arkadaşlara 0 km motor bile risklidir.
    Onlara tavsiyem yol yardımı,servisi ve ustası bol olan bir firmadan-markadan 4 tekerli bir araç almalarıdır.
    Belkide bu yüzden bizlere pis motorcu diyorlar.Elimizin yağı tırnaklarımızın arasında kir eksik olmadığından.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polemik olacaksa sözümü geri alabilirim,ancak eli takım tutmayan,gerektiğinde 200-250 kg motorunu 3-5 kilometre itemeyen,tekerini söküp takamayan,zincirini yağlayamayan,bujisini sökemeyen,filitresini yağını değiştiremeyen,motorunun sesini hissedemeyen kısacası makinası ile bütünleşemeyen arkadaşlara 0 km motor bile risklidir.
    Onlara tavsiyem yol yardımı,servisi ve ustası bol olan bir firmadan-markadan 4 tekerli bir araç almalarıdır.
    Belkide bu yüzden bizlere pis motorcu diyorlar.Elimizin yağı tırnaklarımızın arasında kir eksik olmadığından.

Neden polemik olsun ki?......O dediğin adamlar teknik konularda ahkam kesiyorlar....Yaptıkları sadece konuşmak...Ama teoride kocaman bir 0 (sıfır)...

sıfır motorda alsa sadece çalıştırmayı bilen arkadaşlara hepsi riskli....Sana canı gönülden katılıyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    çok teşekkürler arkadaşlar.ben buralarda yeniyim.ehliyet tamam.kısmetse endurolardan alacağım.honda suzuki bmw pegasoyu da inceledim.sizden ricamşu:nasıl topic açabilirim.yardıme derseniz sevinirim.pro beni görmesin git topicleri incele diyecek şimdi yine.selamlar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler arkadaşlar.ben buralarda yeniyim.ehliyet tamam.kısmetse endurolardan alacağım.honda suzuki bmw pegasoyu da inceledim.sizden ricamşu:nasıl topic açabilirim.yardıme derseniz sevinirim.pro beni görmesin git topicleri incele diyecek şimdi yine.selamlar
    İyi o zaman prometheus görmeden ben söyleyeyim,git topikleri incele

Şaka şaka,bilirim karar vermek zor,ancak tarzını belirlediğine göre artık adımınıda at yoksa sezon ağzım burnum derken biter haberin olsun.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    ihtiyar abi tanışmak buraya kısmetmiş be.ben de senin kamyon garajına bişeyler yazıyordum bi ora bi bura derken....sen olsan pegasoya ne derdin?fiyat ii ama servis parça filan ???kimse pegaso kullanmıyor mu ?

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polemik olacaksa sözümü geri alabilirim,ancak eli takım tutmayan,gerektiğinde 200-250 kg motorunu 3-5 kilometre itemeyen,tekerini söküp takamayan,zincirini yağlayamayan,bujisini sökemeyen,filtresini yağını değiştiremeyen,motorunun sesini hissedemeyen kısacası makinası ile bütünleşemeyen arkadaşlara 0 km motor bile risklidir.
    hattaa 1000 kere daha..yanii akli ma hemen ilk motorum geldi..ondan cok ben onu tasimistim.. ama bana cok sey ogretti o motor simdi kendi motorumukarburator ayarina kadar kendim yapabiliyorum..haklisin kardes...
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

ben 15 yasında peugeot 103 aldım ama degısmedık parcası kalmadı sonra motoru 49 cc den 70 cc yaptım motorumun sımdıkı degerı 0 fıyatının ustunde motorumu sevıyorum gunde 50 km gezdırıyorum bonjovi_gry@hotmail.com

hayırlık yolculuklar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)