Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hyosung vs st kanuni 250 fark yardım !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    s.a herkeze hayırlı günler ben bu kanuni ile hyosung un 250 r ını ayırt edemiyorum 2.el hyosung bakıyorum sahibinden.com da kanuni koyanda oluyo alıcıyım ama ayırt edemedim yardımcı olmanız lazım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

görüp yazmayanlar var yazın bildiklerinizi kanuni istemiyorum ama kanuninileride hyosungların arasına koymuşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bak araştırmamıssın nereden bellı

Gelip dırek arastırmadan konu acarsan pek cevap bulamazsın. Cunku tek sen olsan sorun degıl hergun denk gelıyoruz artık araştırmadan dırek tüm bılgılerı önüne isteyen arkadaşlara

Gelelim sorunun cevabına...

Hyosung kanunı arasında ayırt edıcek bırsey yok zaten aynı motorlar neyini ayırt etmeye calısıyorsun ?

Hyosung turkıye distiribitörlügünü Kanunı yaptı sadece o kadar ve kendı getırdıgı icin motor üstüne ST kanuni yazdırdı olay bu.

Yani alacagın Kanuni'nin Hyosung'dan hicbir farkı yoktur.

Kısacası kanunı diye gördügün motorlar hyosung üretimidir hyosung servis agını genişletmek icin kanuni ile iş birlik yapmıştır ve motorların üstündeki ST kanuni yazısına aldanma.

Hepsi hyosungtur !!

2012 'ye kadar yanlıs hatırlamıyorsam Kanuni yazıyordu 2013 ve 2008 altı modellerde hyosung yazıyor tek fark sadece yazı.

Gerekli tüm bilgileri sitedeki motosıklet modelleri grubundan hyosung gtr 250 kullanıcıları bölümünden temin edebılırsın orada en ince ayrıntısına kadar tüm bilgiler bulunmaktadır. Tabi okumaya vakit ayırırsan
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadas st leri kanuni üretmiyor sadece kendi adıyla satıyor
    motor aynı motor

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni hyosung'u getirdi ve üzerine kendi adını yazdı. bilinirliğini arttırmak ve etrafta daha fazla kanuni motoru dolaşsın diye. çindeki uyduruk markaların üzerine de kendi adını basıyordu. hyosungun kalitesi yüksek olduğu için, aynı adı kullanarak, o uyduruk motorlarında kaliteli olduğu algısını, bilinçsiz tüketici üzerinde yaymaya çalıştı. sonra tüketici bu uyduruk markanın ismi altındaki kaliteli ürünede rağbet etmedi, istediği olmadı. yani kaliteli ürünle uyduruk markanın kalite algısını arttırmaya çalışırken, hyosungun kalitesi, kanuninin kalitesine düşmeye başladı, böylece hyosung ismine dönüp, madem öyle işte böyle, alın size hyosung diyerek motorlara biraz zam da yaptılar.

öte yandan yine çindeki uyduruk markaların bunu yapmasını normal karşılıyorum ama, hyosung'un isminin değiştirilmesine izin vermesi çok kötü. satıyorsan hyosung olarak sat kardeşim deyip resti çekmeliydi. motorun satsında nasıl satarsa satsın dediler. karaktersizlik

Motosikleti
    tvs apache
    ince bir ayrıntı olarak bildiğim kadarıyla eski hyolar enjeksiyonsuz yeni st hyolar ise enjeksiyonlu olarak gelmekte

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince bir ayrıntı olarak bildiğim kadarıyla eski hyolar enjeksiyonsuz yeni st hyolar ise enjeksiyonlu olarak gelmekte
    2006 2007 2008 karburatorlu fakat 2008 modelin hem karburatorlusu var hemde enjeksıyonlusu dikkat etmek gerek.

2009 2010 2011 2012 2013 enjeksıyonlu.

Hyosung karburatorlu kanunı enjeksıyonlu dıye bır ayrıntı yoktur 2013 model hyosung adıyla satılan motorlarda enjeksıyonludur.

Blog aynı blok motor aynı motor getiren firma sadece arada ARACILIK ediyor tüm mevzu bu.

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    hayır çok arastırdım ama herkez farklı yazmıs kanuni krank felan kesiyomus diyorlar

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı semih2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır çok arastırdım ama herkez farklı yazmıs kanuni krank felan kesiyomus diyorlar
    2 si aynı motor aynıııı. ikiside zorlayınca krank kesme sorunu var dıyorlardı belkı 2013 2014 de duzelmiştir. kanuni hyosung dıye ayrılmıyor aynı motor bunlar
    semih2424 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)