Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En Güvenli Kilit Sistemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Sevgili arkadaşlar motorumu yeni aldım ve kendi güvenliğimizden sonra en önemli mevzunun motorun hırsızlara karşı korunması olduğunu farkettim,özelliklede benim gibi kapalı garajı olmayanlar için.Ama aramalarımda bu konuda bağımsız bi başlık olmadığı gibi verilen bilgilerinde tatmin edici olmaktan uzak olduğunu gördüm.

Benim aklımdan geçen bulabildiğim en sağlam asma kilit ve alaşımlı,sağlam zincirle motoru,kilidi yerden yüksek tutmak koşulu ile yangın merdivenine kilitlemek.Daha sonra disk kilidi de alıcam.

Bana marka yada tip olarak hangi kilit ve zinciri tavsiye edebilirsiniz ? İlla masterlock gibi motor için tasarlanmış olması şart diil çok çok sağlam olsunlar (ve makul fiyatta tabi 50-60 a kadar) yeter.Alternatif fikirlerinde başlığa uygun olması iyi olur.Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    asya t1 siyah
    cuneyt kardeşim bende aynı sorundan dert yanıyorum.yeni aldım daha motoru ve aldığım gibide evin yanındaki otoparkla aylık anlaştım ama otoparkta 12 de kapanıyor bu nedenle yaza doğru saatler açısından bana uymayacak ve dışarıya koymak zorunda kalacağım ben kilit olarak bi tane zincir kilit bide masterlock disk kiliti aldım disk kilitini 5 dk işim bile olsa takıyorum mmotora herzaman büyük kilitide apartmanın girişine bağlamıştım ilk bi kaç gün o zaman parmaklıklara bağlarken kullandım ama yinede bunlarda yeterli değil gibi geliyor çünkü götüreceklerse motoru bunları filan dinlemezler gerçi değerli bir motor olmadığından bu riskide almazlar diye düşünüyorum sana tavsiyem dışarı bırakıyorsan zincir kiliti ve disk kiliti mutlaka tak direksiyon kilitinide unutma birde üstüne branda ört kedi köpek filan üstüne çıkıp durmasın başkada yapılacak birley yok zaten
    keyifli sürüşler

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    yapabıleceğin tek şey caydırıcılık ve mantıklı yer seçimi olabilir mesela benim sarmaşıkların altında apartman bahçesinde sotede durmaktadireksiyon kilidini asla unutma ,disk kilidini gecıktırme ve asma kılıdınıde motorun jantından, amortısorunden ger delıgınden gecır yanıtabı uzunluguna gore olucak birde ımkanın varsa bir branda alırsan cok ıyı olur hmm hırsız goturcek olduktan sonra bunlar 5 -10 dakkasını almaz ama caydırıclık nekadar fazla olursa okadar iyi
    Ride your way

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Mutlaka alarm olsun. Çünkü hırsız zinciride, disk kilidini de sökmek için uğraşmaya kalksa titreşimden alarm öter.

Benim önerim,

1.Alarm kullanılmalı
    2.Disk kilidi takılmalı
    3.Motor aydınlık bir yere sabitlenecek şekilde zincirlenmeli
    4.Motorda top case vs var ise kilitlenmemeli (çünkü içinde birşey var diye düşünüp zarar verme durumu söz konusu olmakta). Tabi içinde eşyanız varsa ona da birşey diyemem.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    caydırıcılık çok önemli nasıl cilingirler her kapıyı açıyosa buda öle hırsızlar profesyoneldir cilingirlere göre aman dikkat
    gözden ırak hırsızdan da ıraktır

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    bence de alarm sart, kilitler bir yere kadar is goruyor onlarca mesaj yazildi burda kesilen kirilan kilitler hakkinda
    Been here, done that before and survived

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Alacağınız önlemler sadece cardırmaya yarar, kafaya koyan her durumda motorunuzu çalabilir. O yüzden kapalı bir garaj olsa güzel olurdu.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Bide ben aydınlık yerlere,gözönünde bırakmaya dikkat ediyorum..İlk aldığımda motoru,otoparkın en arkalarına bırakmak daha güvenli gibi geliyordu.Fakat busefer hırsızın daha rahat çalışmasına imkan vereceğimizi düşündüm.
    Allah'a emanet.Yapacak başka bişey yok

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Motosikletçiden sorduğum kadarıyla;disk kilitlerini açacak bişey henüz yapmadılar diyor.Alaşımları çok iyi dedi(kaliteli olanlar tabi).Uzun zincirlere ya da tellere sıvı nitrojen dökerek (bilgi olsun http://www.youtube.com/watch?v=evtGvukJ3KI) dondurup kırıyorlarmış.Yeni çıkan kilit sistemlerinde zincirleri inşaatda demir kesme makasları bile kesemiyor dedi ama pek inanmadım.Dondurup kırmaya kalktığında bile iyi dayanıyormuş dedi.

Zincirleri yere değdirmeyin diyor.O zaman o inşaat makaslerıyla yerden destek alamazlar diyor.Önemli olan caydırmak zaten.Alarm da bunlardan biri.

En son Allaha emanet var.Yöntemlerden birisi ama sağlam kazık bul ,bağla snra
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mutlaka alarm olsun. Çünkü hırsız zinciride, disk kilidini de sökmek için uğraşmaya kalksa titreşimden alarm öter.

Benim önerim,

1.Alarm kullanılmalı
    2....
    Alarm aküyü sürekli bitiriyor benim YBR de,
    V-Strom da bir problem yaşamadın mı Makine?
    Taktırmama konusunda düşüncelerim yoğunlaşmışken bu başlığı okudum.

Akü feda edilebilir elbette motorun çalınmasından, korkusundan veya onun stresinden.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    en saglam kilit sigortadir abi o kadar para werip motor aldiktan sonra braiz daha kiyip kasko yaptirmak sart
    imzam yok parmak bassam olurmu

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Garaj dışında hiçbirinin %100 garantisi yok(garajında %100sayılmaz ama en güvenlisi).Disk kilitleri olan motorlar için de lastiklere entegre edilebilen tekerlekli bir kaykay yapmışlar geçen anlatıldı banada;yani önce zincirini gerip kırıyorlar zaten direksiyon kilidi en dandiği o zamanlarını bile almıyor,sonra takıyorlar altına sistemi kamyonete kadar yürüt sonra 3 kişi yüklen bas git.Aydınlık,kalabalık bir yere mutlaka bağlanılmış bir branda ile koymak ve yinede caydırıcılık bakımından tüm gerekli kilitleri takmak en güvenlisi kanımca.Tabi brandalarında tehlikesi var:1 yanmazından almazsan soğumadan bağladığında motora yapışır.2 kedilerin en sevdiği yer ve oynaşırken grenajın içine edebilirler(komşumun başına geldi)Sonuç olarak brandayı da sıkıca bağlamak gerekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    heheh Youtube ile örnek veren arkadaşım alınma ama nitrojenle ilgili bula bula Overclock örneğini mi buldun :D heheh neyse ilgilenip araştırma yapmış olman bile içtenliğini ortaya koymuş.
    1. Alarm
    2. kilit
    3. Evinizin tam karşısına park edin ve bu yer pencere açıldığında görülebilsin.
    4. Suikast silahı (Tehlike anında acımadan vurun i....neyi heheh

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağınız önlemler sadece cardırmaya yarar, kafaya koyan her durumda motorunuzu çalabilir. O yüzden kapalı bir garaj olsa güzel olurdu.
    Aynen katılıyorum..
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

ferrariman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki street magic tr50
    KADIKÖY ANAHTARIN SAHİBİ SERTİFİKALI ÇİLİNGİR ASKER ARKADAŞIM MUL-T LOCK MARKA İTHAL Bİ MOTOR KİLİDİ VERDİ.1,5 M. UZUNLUĞUNDA ZİNCİR YERİNE ÖZEL Bİ ÇELİK KULLANILMIŞ,4 YEDEK ANAHTARLA SATIYORLAR.ANAHLARI KAYBEDERSEN BİZ BİLE AÇAMAYIZ DEDİ.ORJİNALİN ANAHTARIN KOPYASINI BİLE MAKİNE İLE YAPAMIYORLARMIŞ ANCAK DÖKÜM OLABİLİR BELKİ DEDİ.DEDİĞİNE GÖRE BU TARZ KİLİTLERİ BAĞLARKEN DİREK TARZI SAĞLAM Bİ YERE VE KİLİT MEKANİZMASI HAVADA ASILI KALACAK ŞEKİLDE BAĞLANMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.İLGİLENENLER İÇİN ARKADAŞIMIN ADI ARİF ATEŞ TEL:0216 414 52 54 KADIKÖY ANAHTAR http://www.masterlock.com/images/color_img/8153dat.jpg

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte ben ferrariman34 arkadaşımızın dediği masterlock marka kilitten kullanıyorun 1,8 metre örgü çelik halat, yanında da alarmlı disk kilit var en ufak bir sarsıntıda bile bağırıyo akü için daha yararlı, pil ile çalışıyo.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Konya Elit motorla konuştum ödeme yaparken.Konyada diğer yerlere nazaran motosiklet hırsızlığının çok çok az olduğunu söyledi.Kaliteli bi zincir ve kolay kesilmiycek bi asma kilitle gözden ırak bi park yeri işimi görücek yani.Tavsiyenize uyup brandayıda alıcam derhal.Keşke motosiklet yan ürünleri daha uygun olsada gidip en kaliteli ürünü alsak ama motoru büyütene kadar 300 milyonu kilide yatırmak mantıklı görünmüyo.Tam sigorta yaptırıcam ama aile sigortacımız aracılığı ile.

Çokta takılmamak lazım sakınan göze çöp batar.

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Alıntı limp65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte ben ferrariman34 arkadaşımızın dediği masterlock marka kilitten kullanıyorun 1,8 metre örgü çelik halat, yanında da alarmlı disk kilit var en ufak bir sarsıntıda bile bağırıyo akü için daha yararlı, pil ile çalışıyo.
    Abus şeyinden daha mı iyi bu ne dersiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler