Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scootermin LASTİĞİ PATLADI

Motovento
    REKLAM ALANI
    c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    arkadaşlar bu cumartesi ehliet sınavına gittim direksiyon sınavına girdim ve çıktım abimlere ataköye gittim herşey normaldi ama 3 saat sonra motoruma 1 baktım ki arka lastik janttan çıkmak üzere ve gaz verdikce yana doğru savuruyor motorum lanet olsun dedim ne oldu demeye kalmadı lastik inmiş ataköyde en yakın saklıbahce de 1 otomobil lastikcisi var oraya lastiği şişirip gitmeye çalışmak olur herhalde dimi ve 1 sorum daha var oto lastikcisi lastiği sökmesi gerekirse sökebilirmi başına böyle 1 olay gelen varmııı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAMACAYIR28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık motorsuz vede huzursuzum
    valla benimde patlamışdı ben servise götürdüm söktüler hemen yanında lastikçi vardı ona yaptırmışdım allah kolaylık versin

Motosikleti
    GSX600F
    aminn yaa burda değil yakınında motor servisi olması lastikci zor bulduk acaba 50 lira verip sıfır lastikmi alsam yaa

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    eğer arka kampana ise arka lastiği sökmesi biraz zor oluyor.
    cumartesi balataları değiştirmek için arka jantın çıkarılması gerekti bir sürü cıvata çıktı arka jant çıkarken. elinden iş gelen lastikçinin sökmesi gerekir. tubeless lastikleri genelde sökmeden fitille tamir ediyorlar fakat içten yama yapılması tavsiye ediliyor.
    lastik patlamalarına karşı teknik bilgiler bölümünde bir kaç ürün vardı köpük ve jel olanlar var o yazıları incelemeni tavsiye ederim
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

YAMACAYIR28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık motorsuz vede huzursuzum
    alsanda nasıl takacaksın scuturlar cok kötü lastik yönünden bela anlayacagın ayarını bozarsın sonra al başına ugraşırsın

Motosikleti
    GSX600F
    yaaa oo köpükten bende var işe yararsa ok kullanıyım onun toptancısı arkadaşım zaten

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Servise kadar götürür seni...Orda da duruma göre bakarsın...Değişmesi gerekiyorsa değiştirirsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yüksek ihtimal ile lastiğin Tubeless (dublex ) ve tubeless lastik patlağını tamir etmek için (eğer büyük bir yarık yoksa) tekerin sökülmesine gerek yoktur.

Lastiği patlatan nesne (çivi yada vida) hala lastiğin üzerindeyse işiniz kolaydır, çivi yada vidayı çıkarır ve o deliğe fitil yama uygulayıp hava basarsınız.

Çivi yada vida lastiğin üzerinde değil ise (ki lastik sonuna kadar indiyse üzerinde değildir, çıkmıştır) patlağı tespi etmek daha zordur ama iyi bir gözlemleme ile patlağı tespit edip yine fitil uygulamasını yaparsınız.

Latiğiniz tubeless değil ise veya tubeless olduğu halde patlağı tespit edemediyseniz tekeri sökmeniz lazım, çünkü hava basıp suya sokarak patlağı bulmak gerekir. İşte bunuda her lastikçi yapmaz / yapamaz. İş size yada yakındaki bir motor servisine düşüyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

kenan0014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

cevap

bazı arkadaslar kampanalı arka lastiği sökmek cok zor demiş halbuki benim eski peugeot trekker motorumun da arka lastigi patlamıstı fakat cok kolay bir sekilde sökuldu zaten tekerleği tek bir somun tutar burada önemli olan arka teker söküldükten sonra arka fren kolunu sıkmamak olacak tır böyle bir durumda kampana arıza verebiliyor

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    kenan0014 eğer motorun arka teker tek çatala monteli ise dediğin gibi bu iş çok kolaydır. Ama artık hemen her scooter da çift çatal var.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motoru yolda çok sert bir çukura soktum! Arka cant eğildi ve ardından lastiğin havası indi. Tam 28 km motoru bozuk yolda ; arka lastik tamamen inik şekilde kullandım. Ardından yeni cant getirttim ve o 28 km yolda sürünen dış lastiği kontrol ettirip tekrar taktırdım.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Bi kere servise para verip lastiği söktürdüm.sökerken de takip ettim nasıl yapılıyor diye.Nitekim daha sonra benim de sökmem gerekti.Çünkü lastikçi fitil yapmasına rağmen hala hava kaçırıyordu.Buarada fitil pek tavsiye edilen bişey değil..Lastiği söküp 3kere baştan yama yatırmama rağmen benim lastik yamayı tutmadı bitürlü.En sonunda lastiği aldım sanayide bi kamyon lastiği yapan adamda sıcak yama yaptırdım.Busefer çok iyi oldu,oldu da... Buseferde FAZLA iyi olmuş,yanak verdi :D Valla hala öyle kullanıyorum,ama en kısa zamanda değiştirip kaliteli bi lastik takıcam...

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    c@n gecmiş olsun belki biraz gec olacak ama her oto lastikçisi motosiklet lastiği sökmekten haberdar degildir daha farklı sorunlar cıkartabilir en saglam olanı motosikleti kitleyip en yakın servise müracat edip motoru bi aracla servise cektirmendir...

ama söylendiği gibi dublex lastikse ve civi gibi ufak bi patlaksa bunu her lastik tamircisi fitil yöntemiyle yapıor...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Lastikçiler saolsun
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler benim de ön tekere raptiye girmiş onu çıkardımfakat tekrar kontrol ederken ne göreyim 1 tane daha bu sefer ki sağlam batmış onu çıkartmadım akşama eve gidince çıkartacağım inerse sabah ta tamir ettirmem gerekecek bunu nasıl yaptırsam sağlıklı olur? fitil mi? içten yama mı?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benim de ön tekere raptiye girmiş onu çıkardımfakat tekrar kontrol ederken ne göreyim 1 tane daha bu sefer ki sağlam batmış onu çıkartmadım akşama eve gidince çıkartacağım inerse sabah ta tamir ettirmem gerekecek bunu nasıl yaptırsam sağlıklı olur? fitil mi? içten yama mı?
    Daha geçen ki gezide muhabbeti oldu.. geçmiş olsun kankam.. sen yeni lastik al en iyisi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yok ya 1 patlamaya lastik alırsak yandık be dostum
    yoksa ybr çalışmış oluruz yani ben yama yaptıracağım ama nasıl
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler