Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Aşağıdaki durumlardan hangisi size daha uygun?

Katılımcı sayısı
12. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Scooter sahibiyim bir sure sonra sıkılı vitesliye geçerim.

5 41.67%
  • Scooter sahibiyim ve asla vitesli motorla işim olmaz. Bana yetiyor artıyor

6 50.00%
  • Aslında vitesli motor istiyordum ama param scooter'a yetiyordu.

1 8.33%
  • Keşke vitesli motor alsaydım

0 0%

Hem scooter hem vitesli motor sevmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Scooter sahiplerine bir sorum var. Nicin vitesli motor degil de scooter?

Ben kendimce şu yanıtı veriyorum:
    - İlk motor olarak hem ucuz hem kullanımı daha kolay
    -Şehir içi dur kalklarda ve trafikte kolaylık
    -Az yakiyor

Ama mesela hic mi motorunuzla sehir disina falan cikmak istemezsiniz?
    Ya da icinizden hic vitesli ve daha yüksek cc'li bir motora binmek gelmiyor.? Yani Piaggio x8 x9 , ya da suzuki burgman 400 sahipleri bu sorunun dışında tutabilirler kendilerini. Ama onlar da mesela biraz daha spor bir tarzı hic istemezler mi?

Anlamışsınızdır. Motor alacağım ve o yuzden merak ediyorum sizlerin bu konudaki fikirlerinizi. Scooter sehir icinde cok sevimli geliyor ama bazen de motorla sehir dısına cikmak istiyorum kararsız kaldım. Eminim vitesli ve 250 cc ya da uzeri bir motor falan alsam aklım yine scooter'da kalır. Siz ne dusunuyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Şehir dışı için maxi scooter'lar var
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    125 cc veya 150 cc lik (kaliteli) bi scooter ile bence uzun yola da cıkılabilir! O kadar karamsar olma bence! tabiki ucarak gitmesini beklemiyeceksin ama baya is gorur! Bide sogutma sistemi onemli galiba; sıvı sogutmalı falan olanlar daha dayanıklı!

Ben sahsen otomobil de vites olayından bıkmıs bi insan olarak yazın sehir icinde sıcakta koca bi motoru zaptedmek ve vitesle ugrasmaktansa scooter ile motor olayının keyfini cıkarmayı yeglerim!

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Sahsi gorusum vitesin senin kontrolunde olmasI kesinlikle her turlu motorlu taşıtta daha zevklidir meraklısı için. Sadece ulaşım aracı olarak görenler için otomatik vitesli araçlar daha ideal olabilir ancak ben arabamda da vitesli kullanıyorum ve ilerde de kullanacağım ve aldığım motorda manuel vites oldu. Alırkende hiç otomatik vites mi alsaydIm sorusu akLImdan geçmedi. Benim şahsi görüşüm tabii ki. Katılmayanlara da saygIm sonsuz.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    )M resimdeki olsa
    demişki:
    ilerde de kullanacağım ve aldığım motorda manuel vites oldu. Alırkende hiç otomatik vites mi alsaydIm sorusu akLImdan geçmedi. Benim şahsi görüşüm tabii ki. Katılmayanlara da saygIm sonsuz.

merhabalar kucukprens.sanırım bi seçim yapmışız.hayırlı olsun diyelim.
    tabiiki bir seçim yapacaktın ve bu manuel olduysa kullanıcının sen olduğunu düşünürsek bi sorun teşkil etmez sana yollarda kazasız sürüşler diliyorum.umarım yaşadıklarını bizimle paylaşmaya devam edersin.

Motosikleti
    ramzey 125 cc scooter
    şehir içinde keyifli bir kullanım istiyorsan scooter piagio nun 200-250 cc lik lerinden bir tane al çok hantal olmasın gerçekten zevkli ama uzun yol düşünüyorsan ve hıza merakında varsa bir adet naked al işini fazları ile görür fz6 var ama bana sorarasan 250 cc lik bir scooter Piaggio gileria ve ya vespa hem uzun yolda hemde şehir içinde sana yeter ve hızlarıda 130-140 arasına rahat çıkıyor ben şahsen 125 cc lik ramzey kullanıyorum bir arada aprilla scooter kullandım bana yeterli geliyor scooter ile uzun yol olarak 60-70 km yol aldım çok zevkli hele birde yollar çift şerit olursa 70-90 km arasında bakına bakına gidiyorsun sadece gazı dert ediyorsun manzaranın keyfine varıyorsun. çok hızlı değilsin ama yeterli bir hızın oluyor zaten daha yüksek süratlerde ben dikkatimi motora ve yola çok fazla vermek zorunda kaldığım için pek bir zevkli bir yolculuk olmuyor benim için ama bu tamamen zevk meselesi. sende nasıl nelerden hoşlandığına karar ver ama başlangıç için Piaggio x8-x9 güzel hoşuma gidiyor.

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Alıntı frekans adlı üyeden alıntı
    demişki:
    ilerde de kullanacağım ve aldığım motorda manuel vites oldu. Alırkende hiç otomatik vites mi alsaydIm sorusu akLImdan geçmedi. Benim şahsi görüşüm tabii ki. Katılmayanlara da saygIm sonsuz.

merhabalar kucukprens.sanırım bi seçim yapmışız.hayırlı olsun diyelim.
    tabiiki bir seçim yapacaktın ve bu manuel olduysa kullanıcının sen olduğunu düşünürsek bi sorun teşkil etmez sana yollarda kazasız sürüşler diliyorum.umarım yaşadıklarını bizimle paylaşmaya devam edersin.
    Sevgili frekans, o alıntıyı nereden yaptın bilmiyorum ama benim cumlem degil. Sanırım mesajları karıştırdın. Henüz motor almış değilim.
    Hatta ehliyet sınavina bile daha 15 dun sonra girecegim.

Ama kaygım şu: Eger motora baslamıs ve kurslarda vitesli motor surmeye ısınmışken bir anda kendimi scooter ustunde bulunca vitesli motor ogrenme sansımı birakmıs olacagim diye dusunuyorum. Hani once basit bir vitesli alıp onda pişersem, hem daha iyi bir motorcu olmuş olurum hem daha sonra gonlumdeki piaggio x9 u aldıgımda o cok daha kolay gelmis olur bana.

Bir de scooter ile ilgili soyle bir sorum var. Ornegin bir gilera ya da sym hd 200 ya da sym joyride alsam, arkaya artcı alarak iki uc saat uzaklıktaki yerlere gezi yapmaya yeter mi bu scooter denen aletler?
    X9 falan zaten 250 cc. Maxi yani. Ama ortalama bir scooter'da artcı pek gormedim ben yollarda. Fikirlerinizi alsam diyorum
    selam saygi

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    ben ikisinide kullanıyorum aralarındaki fark vitessiz olan trafikte çok rahat ve aralardan yılan gibi rahatlıkla sıyrılabiliyorum tabi vitesliye alışınca onunlada rahatlıkla aynılarını yapmaya başladım yalnız debriyajdan dolayı biraz sol eli yorabiliyor viteslide ise sana patron oldugunu hissettiriyor motoru bagırttıra biliyosun, kompresöre bindirebiliyosun ve hatta ön bile kaldırabilirsin yani motorun nabzına göre şerbet veriyosun hangisine binmek daha zevkli dersen bana vitesli motor kullanmak daha zevkli geliyor
    murat_by

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bende Hussar var aldığımın 3. günü Side - demre yaptım giderken 2 kişi gitdik dönerken yalnızdım yolları görsen anlardın scooterda uzun yol yapıyomuş diye konu vitesli otomatikse tercih senin sen kullanıcaksın ben geçen sene vitesli kullandım şimdi scooter ama inanın otomatik vitese alışınca vitesliye binmek bile gelmiyor
    ERASER WİLL COME BACK

heysem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    BEN SCOOTER KULLANICAM VE DİĞER MOTORLARA BİNMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEYECEĞİM. SORUN VİTESLİ OLMASI DEĞİL BENCE.... HERŞEY SORUN : 1-ÇOK YAKAR 2- RÜZGARDAN KÖTÜ HAVA KOŞULLARINDAN DAHA FAZLA ETKİLENİRSİN. 3- KASKIN ELİNDE HER AN ORDAN GEÇEN BİR MOTORA BİNCEKMİŞ GİBİ DOLAŞIRSIN. 4- DAHA FAZLA HIZ İÇİN DAHA BÜYÜK MOTORLARA BİNERSİN.YAŞAM TARZIN DAHA FAZLA HIZ YAPMAK İÇİN DEĞİŞİR. 5- KAZA ANINDA YARALANMA RİSKİN DAHA YÜKSEKTİR. 5-DAHA AZ ŞEY YÜKLEYEBİLİRSİN. 6- DAHA FAZLA PARA VERİRSİN. 7- VİTESLE UĞRAŞIRSIN.UĞRAŞMAMAK DAHA RİSKSİZ BENCE.. 8 -SÜRÜŞ POZİSYONU ÇOK GARİP GİBİ NEDENLERDEN DOLAYI VİTESLİYE İYİ BAKMIYORUM BEN ARABAYLA BİLE 90 KM HIZIN ÜSTÜNE ÇIKMIYORUM OTOBANDA BİLE. E NİYE BÜYÜK MOTORLU BİŞİ ALAYIM Kİ? EN FAZLA 250 LİK X9 İŞİMİ FAZLASIYLA GÖRÜR.BENİM FAVORİ MOTORUM ZATEN BELLİ AVATARIMDAN O DA AYRI...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler