Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT İzmir 27 Aralık Toplantısı Ardından...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili MT İzmir üyeleri,
    Bir üyenin toplantıya gelip gelemeyeceğine herhangi bir üye müdahale edemez,karar veremez.Ancak gelmemesi istenen üye hakkında bütün grubun görüşü aynı ise ve o üye kimse tarafından istenmiyorsa ancak o üye toplantılara iştirak edemez.
    Lütfen biraz daha dikkatli olalım.MT İzmir hepimizin ortak topluluğudur ve hiç kimse bunu tek başına yönlendirme yapabileceği bir topluluk olarak göremez.
    +1 tuncercim sonuna kadar katılıyorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TenTen35 bir mod olarak ne yapıp ne yapmayacağımı gayet iyi biliyorum bunu hiç merak etme

Site içinde herhangi bir konuyu tartışmak,tartışma ortamı yaratmak yasaktır.Ancak toplantılarda bu konularda ne kadar verimli olunabildiğini sanırım sende çok iyi biliyorsun.Amacım sitede bir tartışma ortamı yaratmak değil.Bunu burda en son yapacak insan benim.Fakat büyük problemler var ve kimsenin hatasını affetmek gibi bi lüksümüz yok,şu zamanlarımız yine sancılı geçiyor olabilir ama şundan çok eminim ki ne yapılması gerekiyorsa o yapılacak ve şimdi böyle olsa bile bi vakit sonrası MT İzmir in çok güzel olacak,tabi bunun için tekrar söylüyorum ne yapılması gerekiyorsa o yapılacak.Daha önce çok kan kaybına uğradı MT İzmir,hemde en gitmemesi gerekenler gitti(mesela Cengiz abi APV41 yani).Ama artık böyle olmayacak kimse kusura bakmasın.Ortada bariz olarak görülen şeyler vardır,bunları inkar etmeye çalışmak komik olmaktan öte gitmez.

Site ve özel hayat ayrıdır evet ama birileri sitenin imkanlarını kullanarak,bunu perde alarak bi hata yapıyorsa o siteyide ilgilendirir.Bilmem anlatabiliyormuyum.

halaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v-strom 2005 transalp 2008
    tüm md gurubnun bayramını ve yeni yılını kutlarım

TenTen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ...............................

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm md gurubnun bayramını ve yeni yılını kutlarım
    bu vesile ile bizde tüm MD li dostlarımızın hem yeni yılını hemde bayramını kutlayalım

İzmir grubu diğer il grupları ile kıyaslandığında daha çok aşama kaydetmiş durumda görünmektedir . baştan beri sorunlarla yakından ilgilendiğim için sorunun ne olduğunu teşhis ve tedavi konusunda neler yapılabileceği hakkında düşüncelerim var sizlerle paylaşmak isterim.

bi çağrı yapın katılmak isteyen ortak hareket etmek isteyen tüm izmirlilere ..ama herkesin katılabileceği fikirlerini açıkça dile getirebileceği bir çağrı olsun bu. demokratik bir ortamda her kes rahatsızlığını dile getirsin. Bu gruba bir lider veya bir başkan seçilsin ama seçim başkan şudur şunlarda yönetimdir şeklinde değil .ortak katılım ve adayların fikirlerini dinleyerek demokratik şekilde yapılsın. İzmirde lafı herkesce dinlenecek her kesimle arası iyi olan bir çok motorcu abimiz var .onlarda elini taşın altına soksun. son zamanlarda onurun da içinde olduğu bir grup toplanıp yiyip içme dışında temel motor bilgileri verilen bir ortamı yaratma çabası içindeydi. yapılacak toplantılar sonunda herkesin üstünde anlaşacağı bir yönetim mekanizması ortaya çıkacaktır. MT hiç bir aşamasında bu seçime müdahele etmeyecektir. ama çıkan sonuca kesinlikle saygı duyacak yapılacak uygulama ve atılacak adımları destekleyecektir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı durumları anlamak için her an içinde olmak ya da her an takipçisi olmak gerekmiyor.Görünen köy klavuz istemez.MT İzmir büyük kan kaybı yaşadı daha önce ve bir daha böyle birşey olmasına ne ben ne de diğer sağlam üyelerimiz izin vermez bunu herkes böyle bilsin.MT İzmir toplantısına katılan,bütün gezilerine eksiksiz iştirak eden herkes bir MT İzmir meleğidir anlamına gelmiyor.Tarafsız olmaya çalıştığınız zaman gerçekleri görürsünüz,tabi gerçekleri gerçekten görmek istiyorsanız...

gordon demokrasi dediğimiz şey zaten çoğunluğun istediğinin olmasıdır.Kraliyet tam tersine bir tek kişinin ya da belli bir zümrenin kararlarının uygulanmasıdır.Siz sanırım önce terimlerin anlamlarına bir bakmalısınız.Kraliyet benim söylediğim tarz değildir,ben çoğunluğun istediği olur diyorum ve bu da en adil olandır.Kraliyetin ne odluğunu öğrenmek istiyorsanız
    http://www.tdk.org.tr adresinden krallık nedir buna bakabilir ya da diğer sitelerde araştırma yapabilirsiniz.

Arkadaşlar aranızda bir lider veya grupta herkesin güvendiği birileri yokmu...Yani benim söylemek istediğim şu...Kenan döneminde çok arkadaş siteden ayrıldı ve/veya ayrılmak zorunda kaldı...Kenanla olan kişisel nedenlerden dolayı ayrılan arkadaşların geri dönmelerini istiyorum..MT İzmirin daha birbirine bağlı ve daha güçlü bağlarının olması tek isteğimdir...yani ayrı gayrı olmasın...İzmirdede çok dostlarım var ve Kenan nedeniyle şu an siteden uzakta...onlarada bir çağrı yapılabilirmi...artık o eski keyfi tutumlar mesaj silmeler işine gelirse demeler yok...site yönetimi gerçekten demokratik...Tuncer başlı başına mükemmel bir mod zaten...önemli olan dostlukların gelişmesi büyük bir grubun birbirinden kopmaması...

Tuncer bu konuda esas görev sana düşüyor...Bu tür organizasyonlarda buluşmalarda her ne işin olursa olsun orada olman gerekli kanka...

Lütfen detayları sormayın...beni anladınız siz...Kenanın kankaları bana tripler yapmasın lütfen...cevap vermeyeceğim çünkü...

ülen toplantı 27 aralıkta olmuş...yuh be yeni farkettim...neyse siz mesajlarımı dikkate alın yeter...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bence bu güne kadar yapılan en büyük hata modluk görevi ile izmir grup liderliğinin karıştırılması oldu lider gerektiğinde gruptan dışlayacak bazı kişileri ama bu lider aynı zamanda modsa bu çok yanlış oluyor..sanki kişi MT dende dışlanıyo havası oluşuyo oysa mt izmir ayrıdır MT ayrıdır.. kuralları işleyiş mekanizması farklıdır.. bu ayrımı yapmak lazım bu yüzden seçilecek lidere mt olarak destek veririz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    İlk ortaya çıkmaya başladığı günden beri ilgi ve zevkle takip ediyorum İzmir grubunu...

Bu vesile ile İzmirli tüm dostların hoşgörüsüne sığınarak bir iki kelam etmek isterim.

Şu ana kadar ne olduysa normaldir, hayatın içinde olan şeylerdir ve olmaya da devam edecektir. Çünkü kısa süre içinde birbirini tanıyıp, fazla ortak noktaları olmadan ( bu grupta ya da diğerlerinde tek ortak payda ikiteker ) bir grup oluşturan insan topluluklarını bir süre sonra görüş ayrılıkları ve çatışmalar bekler.

Bu olay üniversitede de aynıdır, bu tür siteler ve kulüplerde de aynıdır. Hatta bu durumun farkında olan TV yapımcıları BBG ve benzeri programlar hazırlayarak, insan doğasının bu yönünden para kazanmayı bile başarmışlardır.

İstanbulda da birçok benzer durum yaşandıktan sonra site yönetimi iller içerisinde gruplaşmaya soğuk bakmaya başladı ve "Tüm MT tek bir gruptur, en fazla şehirler bazında tek tek gruplar oluşturulabilir, ayrımcılık olmaz" şeklinde bir düstür geliştirildi.

Bu felsefenin yürümesi mümkün olmadığı gibi bu kural, şu anda bile çeşitli motor tiplerine ait başlıkların altında sık sık deliniyor.

Benim şahsi düşüncem ortak geçmişleri hafta ve aylar ile sınırlı olan insanların tek ve büyük bir grup altında toplanmaya çalışılması, olmayacak duaya amin demekten başka bir şey değildir ve hiç bir zaman da tam manası ile başarıya ulaşamaz ! Evet, belki ortada şehirler bazında büyük büyük birer gruplar olacaktır ama bu gruptan kopanların sayıları her zaman mevcudun üstünde olacaktır. Kavga gürültü ve husursuzluk ta daim olacaktır.

Bu söylediklerimin en büyük destekleyicisi de MT den ayrılarak kurulmuş olan ve adedi 10 u geçen ( İzmirde de yaşandı ) bir çok motosiklet merkezli küçük sitenin varlığıdır.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İzmir de ortalık karışmış....Nedir gurup içindeki yöneticilik havaları....Herkes bağımsız olmalı...Grup liderliği ortamı herzaman gerer...Yüze gülünse arkasından sayar söver....Gurubunuzu lidersiz sürdürün...Birşey kaybetmessiniz aksine daha bağlı bir grup olursunuz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir de ortalık karışmış....Nedir gurup içindeki yöneticilik havaları....Herkes bağımsız olmalı...Grup liderliği ortamı herzaman gerer...Yüze gülünse arkasından sayar söver....Gurubunuzu lidersiz sürdürün...Birşey kaybetmessiniz aksine daha bağlı bir grup olursunuz...
    ozaman karışıklık olmazmı.kim olursa olsun birisi sorumluluk alması lazım.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Neden sorumluluğu 1 kişi üstüne yıkılacak ki....Herkes kendinden sorumlu olmalı...Gezileri organize edebilen organizasyonları yapar...Toplantıları başka birisi ayarlar...Başka aktiviteleri başkası halleder...

Görev paylaşılır benim bildiğim...Ankara da biz böyleyiz...Ankara mt değiliz ama yanlış anlaşılmasın....Ankara Mt ye ayrıca sevgim var....

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    arkadaşlar benim bildiğim izmir mt de 190 kusur kişi bir şekilde üye olmuş aktivitelere katılmış ve çoğuda ayrılmış.

artık herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli o gelmesin bu gitmesin denmemeli hoşgörü ve anlayış herkezin görüşlerini almak katılımcı olmak bu ortamı yaratmak zaten sorunu çözecektir.ki ahlakı ile yetersiz fikir fakiri kişilerin bir şekilde yolu düşerse aramıza zaten bünyenin doğasından elenip gideceklerdir.

düşünün ki ben akhisar dan izmir mt deki dostlarım ile elimden geldiğince tanışıp kaynaşabilmek için izmire veya gezilere gitmeye çalışıyorum izmir mt nin bi ayrıcalığı var dostlar.

AYRICA TARTIŞMAK GELİŞMEK DEMEKTİR.İZMİR MT bunu başarabiliyor ne güzel...

Önemli olan saygıdan ödün vermeyelim ben sizin aranızda manisa mt mensubu olarak bulunmaktan memnunum.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bizde Yani grubumuzda kim yaşça büyükse o biraz daha öne çıkar...Dediklerinin hepsine uyulmaz mutlaka ama dikkate alınır...Tecrübesiyle ve olaylara bakış açısıyla gençlerden daha subjektif olabiliyorlar...Gençler daha ateşli olduklarından en ufak şeylere bile parlayabiliyor...

Bence dost kalmaya çalışın...Boşverin liderliği önderliği...Herkes kendinden sorumlu olsun kendini bilsin yeter...

Az çok sizlerde biliyorsunuz zaten..Olayların içindesiniz...Mutluluğun tadını çıkarmaya bakın....

lideri olmayan topluluk olmaz eğer siz bir lider seçecek kapasitede değilseniz grupta liderler olur. sözüne güvenilecek arkasından gidilecek biri her topluluğa lazımdır. bu parti olur sportif klüp olur burda ki gibi motor merkezli bir grup olur. ama kural deişmez . Türk kurtuluş hareketinden çıkarsanıza Atatürk"ü ve sonra düşünsenize günümüz türkiyesini. önemli olan liderlik vasıflarını üstünde toplayan adil, güvenilir, dürüst birini bulmak bu kadar basit. tabi bu yöneticinin etrafında elini taşın altına koyacak bir alt yönetimde şart. hem ledo hemde birkaç üye MT den kopan ve başka siteler oluşturan üyelerden bahsettiklerini okudum . oysa tablo çok açık buyrun en yüksek tirajlı motoforumları dolaşın hangisinde bu oranda ziyaretçi var 110 üye 480 misafir , varmı böyle bir oran . diğer sitelere baktığımızda 1"e 2 max 1"e 3 misafir görüyoruz bu sayı bizde 1e 4 ün altınba hiç inmiyo zaman zaman 1e 6 oranlarına çıkıyo ..yani uzun lafın kısası bir yere giden yok kapının arkasından bakılıyo ..

İşte şu an izmirde bir çağrı yapılıyo kapının arkasından çıkın. buyrun gelin elinizi taşın altına sokun. samimiyetlerini anlıyalım insanların.

şunuda unutmayalım lidersiz grup olmaz bu kadar basit ..

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    ilk geldiğim günlerdeki hevesimi ve aldığım keyfi düşünüyorum da herşey ne kadar da güzeldi. bir sürü motosiklet sevdalısı birarada keyfili sohbetler ediyorduk. ama o zamanda yine gruba küsmüş veya gruptan ayrılmak zorunda olmuş bir çok motosiklet sevdalısı da tanıdım. yani izmir hep büyüdü ve hep bölündü. neden?????
    nedenleri çok basit ve billiniyor ama bunları ben şu anda buradan yazmayacağım toplantıda dile getireceğim eskiden ve her zaman yaptığım gibi.

şu bilinmeli izmir grubu kimsenin tekelinde değil. kimse kafasına göre grubu yönetemez, yönlendiremez. bu tutumlar yüzünden ne değerli dostları kaybettik.

site üzerinden tartışmalar olmasın dedik devam etti.
    oturduk izmir MT için yönetim ve yürütme kurulu yönergesi yazdık bir kaç dostla kabul gördü, uygulanamadı.

arkadan konuşmalar olmasın, yüzüne gülüp sonradan insanlar vurulmasın dedik vuruldu.

büyüklerimiz grubu toparlasın, büyükler varken biz çok karışmayalım olaylara dedik, bazı büyüklerimiz bizi yarıyolda bıraktı.

eski üyeler denildi, yeniler çekincede kaldı, eski yeni ayrı mı mı var diye.

eskiler konuştu, yeniler dinledi, eskiler durdu, yeniler gitti.

yetmedi bir 35 ve 35 buçuk polemiği çıkarıldı yine bölündük.

lider kenandı eskiden, herkes kenanın arkadından ne laflar ediyor şimdi ama o insanlar o zamanlar kenan arkadaşımızın en büyük kankaları ve destekleyicileriydi.

arkadaşlar, grupla yaşamak zordur. insanı bazen yorar hatta. ama grupta insanlara bir güven veremiyorsanız, kendilerini oraya ait hissettiremiyorsanız yapacak başaka bir şey bulamazsınız.

şimdi o yüzden öncelikle gruptaki insanlara izmirli oldukları, motosevdalısı oldukaları, keyif için biraraya geldikleri anlatılmalı. grupta güven tekrar inşa edilmeli.

izmir için faydalı olacağını düşündüğüm bu toplantıya geleceğim arkadaşlar. gerekirse de geçmişten günümüze ne yaşadım neler oldu bitti anlatırım da. fikirlere değer verilmeye başlanması bile krallık döneminin bittiğinin göstergesidir.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunuda unutmayalım lidersiz grup olmaz bu kadar basit ..
    Hiç katılmıyorum buna Pekala da olur
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk geldiğim günlerdeki hevesimi ve aldığım keyfi düşünüyorum da herşey ne kadar da güzeldi. bir sürü motosiklet sevdalısı birarada keyfili sohbetler ediyorduk. ama o zamanda yine gruba küsmüş veya gruptan ayrılmak zorunda olmuş bir çok motosiklet sevdalısı da tanıdım. yani izmir hep büyüdü ve hep bölündü. neden?????
    nedenleri çok basit ve billiniyor ama bunları ben şu anda buradan yazmayacağım toplantıda dile getireceğim eskiden ve her zaman yaptığım gibi.

şu bilinmeli izmir grubu kimsenin tekelinde değil. kimse kafasına göre grubu yönetemez, yönlendiremez. bu tutumlar yüzünden ne değerli dostları kaybettik.

site üzerinden tartışmalar olmasın dedik devam etti.
    oturduk izmir MT için yönetim ve yürütme kurulu yönergesi yazdık bir kaç dostla kabul gördü, uygulanamadı.

arkadan konuşmalar olmasın, yüzüne gülüp sonradan insanlar vurulmasın dedik vuruldu.

büyüklerimiz grubu toparlasın, büyükler varken biz çok karışmayalım olaylara dedik, bazı büyüklerimiz bizi yarıyolda bıraktı.

eski üyeler denildi, yeniler çekincede kaldı, eski yeni ayrı mı mı var diye.

eskiler konuştu, yeniler dinledi, eskiler durdu, yeniler gitti.

yetmedi bir 35 ve 35 buçuk polemiği çıkarıldı yine bölündük.

lider kenandı eskiden, herkes kenanın arkadından ne laflar ediyor şimdi ama o insanlar o zamanlar kenan arkadaşımızın en büyük kankaları ve destekleyicileriydi.

arkadaşlar, grupla yaşamak zordur. insanı bazen yorar hatta. ama grupta insanlara bir güven veremiyorsanız, kendilerini oraya ait hissettiremiyorsanız yapacak başaka bir şey bulamazsınız.

şimdi o yüzden öncelikle gruptaki insanlara izmirli oldukları, motosevdalısı oldukaları, keyif için biraraya geldikleri anlatılmalı. grupta güven tekrar inşa edilmeli.

izmir için faydalı olacağını düşündüğüm bu toplantıya geleceğim arkadaşlar. gerekirse de geçmişten günümüze ne yaşadım neler oldu bitti anlatırım da. fikirlere değer verilmeye başlanması bile krallık döneminin bittiğinin göstergesidir.
    wallece arkadaşım bu sitede öncelikle güvenebileceğin insanlar olmalı.bu insanlar siler daha yokken gittiler.bir kısmıda siz var iken.ki bu sözü söyleyebilecek son kişilerden birisin sen.mt ve mt yönetimi için atıp tutmaların hala kullaklarımda.bilmem anlatabildimmi?

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    gordon; başka sitede mutluysan, orda kalmanı ve burayı karıştırmamanı rica ediyorum (diğer başlıktaki yazında başka bir siteden bahsetmiştin) .
    Onur Yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Prometheus mesele mutluluk meselesi değil.neden olaya bu yanından bakıyorsun.biz zamanında bunu anlatmaya çalıştık ama anlamamak için elinden geleni yaptılar.şimdide diğer dediğiniz sitene üyeleri ayartmaya bu arkadaşlar başladı.bilmem anlatabiliyormuyum.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı gordon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prometheus mesele mutluluk meselesi değil.neden olaya bu yanından bakıyorsun.biz zamanında bunu anlatmaya çalıştık ama anlamamak için elinden geleni yaptılar.şimdide diğer dediğiniz sitene üyeleri ayartmaya bu arkadaşlar başladı.bilmem anlatabiliyormuyum.
    "ben söylemiştim" demek için mi tekrar yazmaya başladın peki? Tamam güzel, haklı çıkmışsındır belki, ancak önemli olan şu andan itibaren neler yapılabilineceğidir. Yapıcı olmaya çalış. "ben söylemiştim"lerle bir yere gelemeyiz.
    Onur Yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler