Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motosikletim Olacak, Kafam Karışık, Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Merhaba sevgili motosiklet.net üyeleri,

Özellikleri tarif ederek başlayayım:

• Boy 1.90, kilo 95. Kilo verilir de, en başında boydan ötürü o seleye rahat oturmak lazım.
    • A2 ehliyetini 5 yıl önce almıştım ama o günden bugüne kadar sürekli olarak motosiklet kullandığım söylenemez. Kısacası pratik hiç yok.
    • İlk motosikletim olacak.
    • Düşe kalka alışacağım için, ucuz fakat sıfır bir motosiklet istiyorum. Temiz, yılı ve kilometresi fazla geçmemiş bir ikinci el de olur. Yarın öbür gün satarken, cebimizde 3-5 bir şeyler kalsın.
    • Şu an için maksimum maliyetim 4000 TL. Duruma göre, az daha zorlayabilirim.
    • En fazla 250cc düşünüyorum ki; hem bu alışma sürecinde idaresi kolay olsun, hem de muhtemelen ilgili maliyete daha fazlasını bulamam.
    • Hız yapma derdim yok. Şehir içerisinde beni getirip götürsün, alıştırsın, o yeterli.

Aklımda Mondial MR 150 Vulture almak vardı. Okuduğum yorumlarda, teknik özellikler kısmında herhangi bir sorununa rastlamadım. Özellikle güç konusunda bazı muadillerini bile açık ara solladığı söylenmekte. Fakat benim gibi boya ve kiloya sahip bir sürücüyü taşır mı, işte onu bilemedim. Sele kısmının rahatsız olduğu ve kambur durulmak zorunda olduğu söyleniyor.

Öte yandan; Honda CBF 150 veya Yamaha YBR 125'in ikinci elleri, ilk motosiklet macerası için uygun mudur? Bunu da bilmek isterim.

Bunlar da bir yana, bütün tavsiyelerinize ve alternatif önerilerinize ihtiyacım var ve bunlar benim için çok önemli. Allah'ın izniyle şu kafa karışıklığımı bi' giderelim.

Saygı ve sevgi dileklerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Bence bütçeyi biraz arttirip pulsar150 alabilirsiniz boy olarak sizi taşır oyuncak gibi kalmaz diye dusunuyorum.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ---------marka ----------------kalite----------parça ucuzluğu--------satışta en az zarar oranı-------benim tercihim------
    1)bajaj boxer--------------------10/5-------------10/8---------------------10/5--------------------------3-----------
    2)tvs apache rtr 150 ------------10/6-------------10/5---------------------10/7--------------------------2-----------
    3)ybr 150------------------------10/8-------------10/9---------------------10/10-------------------------4-----------
    4)cbf 150 -----------------------10/8-------------10/9---------------------10/9--------------------------5-----------
    5)rks titanic 150 ---------------10/5-------------10/6---------------------10/7--------------------------1-----------

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Sayın adminlerimizden ricam; isterseniz bu konunun bu başlığını kilitleyelim. Tecrübesizlikten bu başlığı yanlışlıkla fazladan açmış bulunmuştum. Aynı konuyu şu anda burada konuşuyoruz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/169736-ilk-motosikletim-olacak-kafam-karisik-tavsiyelerinize-ihtiyacim-var.html
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bütçeyi biraz arttirip pulsar150 alabilirsiniz boy olarak sizi taşır oyuncak gibi kalmaz diye dusunuyorum.
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------marka ----------------kalite----------parça ucuzluğu--------satışta en az zarar oranı-------benim tercihim------
    1)bajaj boxer--------------------10/5-------------10/8---------------------10/5--------------------------3-----------
    2)tvs apache rtr 150 ------------10/6-------------10/5---------------------10/7--------------------------2-----------
    3)ybr 150------------------------10/8-------------10/9---------------------10/10-------------------------4-----------
    4)cbf 150 -----------------------10/8-------------10/9---------------------10/9--------------------------5-----------
    5)rks titanic 150 ---------------10/5-------------10/6---------------------10/7--------------------------1-----------

ybr ya da cbf al hocam butcen varsa bu dier modellerin hepsi yuksek devirlerde titreşim yaratır bizzat gittim her motoru tek tek denedim ybr cbf candır başlangıc zaten amatörüz kasmaya gerek yok en iyisi bildiin japon =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)