Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Custom motorlar ve Customized Harley-Davidson'lar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    Tanışma bölümünde de bahsettiğim gibi, konuyla ilgili bütün soru&cevap ve resimleri buradan yayınlayacağım. Aynı sohbete burdan devam edebiliriz. Görüşmek üzere

Alıntı Emrahkucukgirgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi anlıyorum... fiyat özellikle ithal parçalarla üretilen bişeyde çok fazla müdahale edilemeyen birşey... ama sadece Türkiye için özel bir proje ile chopper görünümlü atölye işi seri üretim yapabilir misiniz? bunun örnekleri Amerika'da var. Johnny Pag adında bir custon chopper designer gitmiş Çin'e Regal Raptor markasını üreten firma ile ortak çalışarak Amerika End-user fiyatı 3360 USD olan bir chopper yapmış... 250 cc . detaylar için www.johnnypag.com
    Seri üretim için henüz çok erken ancak tabi ki olmayacak birşey değil. Verdiğiniz web sitesini inceledim, orda da yazıldığı gibi insanların bütçelerini sarsmayacak motorlar üretilmesi amaçlanmış. Ancak bu motorlarla bizim motorlarımız arasındaki fark zaten çok bariz, biz bu kadar düşük nitelikli motorlar yerine ancak Türkiye'deki kullanıcının bütçesine dair bir proje hazırlanabilir. Yurtdışında bu firmanın yarattığı bu fırsat insanlara çeşitli avantajlar sağlıyor. Misal; Çok fazla para vermeden chopper tarzı motor kullanmanın hissini verebilir, Averajın üzerinde görünümü ve performansıyla belli kitlelere hitap edebilir vs. vs. Türkiye'de ise bu firmanın yarattığı avantajlara benzer olay şöyle oluyor, ikinci el bir Harley alınıyor belli bir süre sonra o motor Customize ediliyor ve sonra satılıp tamamen Custom üretilmiş bir motor alınıyor.
    [FONT="Verdana"][I][B]Baran Alan
    TTCC[/B][/I][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    :-) Her zaman ki gibi Türkiye'de masum da olsa bir tür dalavere olmadan olmuyor ...

Neyse ne demek istediğimi anladınız...

sizin motorlarınızın fiyat aralığı nedir?

Müşteriye özel model üreterek fiyatı düşürmek mümkün mü? Bazı şeylerden ödün vererek mesela...

Çok soru soruyorum kusuruma bakmayın... Bir gün gelip tanışmak ve sohbet etmek de isterim...

Emrah Bey,
    Sorularınıza kusura bakmak ne demek, tam tersine ilginiz yüzünden Türkiye'de konumuzla bu kadar ilgili insanlar görmek bizleri çok mutlu ediyor, lütfen aynen devam Fiyat aralığı yerine şöyle bi rakam verebilirim; Custom motorlarımız 30000 YTL den başlıyor ve ilerliyor. Ürettiğimiz motorların hepsi kendi markamız ve motor yapıldıktan sonra ruhsatı size teslim ediyoruz. Bazı şeylerden ödün vermek derken benim anladığım çeşitli kategorilerdeki ürünlerin kalitesinden ödün verebilirsiniz. Yani motorun kullanımını sağlıksız kılabilecek şeyler haricindeki herşeyi zaten sizin isteğinize göre gerçekleştiriyoruz. Ayrıca sizi ve tabi ki herkesi görüşmeye bekliyoruz, bu davetim lütfen iş içerikli olarak algılanmasın, en azından bu ülkede yapılacak dendiğine gülen insanlara gösterdiğimiz motorların herkez tarafından en azından görülmesini çok isteriz. Görüşmek Üzere...
    TTCC[/B][/I][/FONT]

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Teşekkürler Baran bey...

Şunu belirtmek isterim ki; Türkiye'de irregular mal satmanın zorluklarına göğüs gerecek kadar cesur yatırımcıların varlığı da beni ve benim gibi standartlar dışı zevkleri olan insanları çok mutlu ediyor...

Girişimci ruhunuzdan dolayı sizi tebrik ederim...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    O zaman bir soru daha sorayım, hazır bulmuşken

Chopper denilen özel yapım motorlarda en çok dikkati çeken unsur çooook uzun bir furç. Tabii illa öyle olacak diye bir şey yok ama genelde o şekilde...

Bunun sebebi nedir ? Çünkü bu şekilde hem kullanım zorlaşıyor, hem de benim gözüme pek estetik gelmiyor.

Aynı konu ile bağlantılı olarak, bir de "Ape hanger" denilen yüksek gidonları sormak istiyorum. Bu tür gidonların, ilginç gözükmenin haricinde bir faydalı yanı var mı ? Çünkü bunlar da kullanımı zor gözüküyor.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Emrah Bey,
    Şirketimizin sahibi Tarhan Bey bu piyasanın nerden baksanız yaklaşık 10 yıldır içinde. Ve o bu yatırımı yapmakla çok doğru bir karar verdiğini düşünüyor. Çünkü işin maddi kısmından öte, yurtduşındaki önemli toplantılarda-Misal Sturgis Rally,German Bike Show gibi-dünyada gelmiş geçmiş en büyük chopper üreticileri ile yan yana durarak insanlara Türklerin neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtlamış oldu. Kendisi yurtdışında "MAD TURK" olarak tanınıyor. Bu değişim ve atılımlar sırf bizimle limitlenmemeli bence, çünkü bizim planladığımız daha çok projemiz var
    Ledo,
    Ön Takımların çok uzun olması gene kullanıcının tercihine bağlı birşey. Belden yukarısı uzun olan biri uzun bi ön takımı rahatça kontrol edebilir. Diğer Ön Takımlara nazaran dönüş açısı biraz daha dar olacaktır doğru ancak sürücü de kendini buna göre ayarlayabileceğinden tehlikeli bir unsur değil. Onun haricinde estetik olması konusuda tabii ki zevk meselesi, herkesin görüşü mutlak ki farklı olacaktır . "Ape Hanger" denen gidonlar'da gene belden yukarısı uzun olan biri için bir sorun teşkil etmez. Önünü rahatça gören ve kullanırken rahat hisseden herkes takabilir.
    Sorular için çok çok teşekkürler, dediğim gibi aynen devam Görüşmek Üzere
    TTCC[/B][/I][/FONT]

Söz verdiğim resimler, biraz gecikti kusura bakmayın.
    http://img225.imageshack.us/slidesho...465263dwn.smil
    TTCC[/B][/I][/FONT]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok güzeller ellerinize sağlık O bisikletlerden biri freedom'da var sanırım... En sonuncu mat siyah süper olmuş..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Yuan 150gy-3a
    çalışmalarınz gerçekten güzel görünüyor her ne kadar chooper tarzım olmasada taktr etmemek mümkün değil
    [B]dirty bike[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    TTCC (kusura bakma lütfen ! ismin çok uzun )

Gerçekten güzel resimler. Teşekkür ederiz. Bu foruma renk kattın
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce çinde imalat yaparak abd 'de satılan chopperlara baktım kaldım kısacası hayalimdeki motosiklet çok uygun fiyata bu motora binme zevkini düşündüm ve keşke türkiyede'de satılsa diyede iç geçirdim

Ardındana gönderdiğiniz link'deki fotolara bakınca çok şaşırdım doğrusu bu kadar nitelikli ve özgün motosiklet tasarımlarının ve uygulamasının ülkemizdede yapılması herşeyden önce gurur verici yolunuz açıkolsun umarım hedeflerinizi gerçekleştirirsiniz

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    İnş önümüzdeki seneler içerisinde içinde bulunmak istediğim iş alanı budur...
    AKIN FİDAN

Yorumlarınıza çok teşekkürler, ucuz fiyata seri üretim chopperlar çok ilerki bir proje, her ne kadar biz bu piyasaya Custom Chopper konseptini 0'dan başlatıp ilerlettiysek te, şu an ki bütün ihraç taleplerini karşılamalıyız. Yeni resimleri ilerde ekleyeceğim şimdilik soruları yanıtlamaya devam edebilirim. En kısa zamanda görüşmek üzere.
    TTCC[/B][/I][/FONT]

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    TTCC, fiyatlarımız 30.000 YTL'den başlıyor demişsin; bu da demek oluyor ki gelir seviyesi A olan kitleye hitap ediyorsunuz. Düşük bütçeli projeler de ileri bir zamanda yapabiliris diyorsunuz. Peki ben kendi motorumu kendim yapmak istiyorum desem, ama haftanın bir günü sizin atölyede çırak gibi çalışarak -kendi emeğimle- yapmak istesem; böyle bir atölye çalışmasına ne dersiniz? Mesela istediğim motosikletin çizimlerini getirsem ve tek tek hangi parça ne kadar bir fizibilite yapsak... ilginiz için teşek.

Bizim şu anda gelen talebi karşılamak adına çok hızlı bir tempomuz var. Bunun haricinde Harley motor sahipleriyle kimi zaman mini workshoplar yapılıyor. Ancak bu şimdilik sadece Harleylerle ilgili, bizim ilgilenebileceğimiz Harley harici motorlar bu tip bir uygulamayla zor ilgilenilir gibi gözüküyor. Ancak bizim her motorda yaptığımız gibi bir proje açılıyor ve adım adım ilerleniyor.
    TTCC[/B][/I][/FONT]

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Fuarlarda sergilediğiniz motorları hayranlıkla izliyoruz..
    min 30.000 YTL.... birgün... mutlaka

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Fear benim sormak istediğimi sen sormuşsun... tebrik ederim...

Hedef kitlenin A olması ve düşük maliyetle motor yapmak konusunda TTCC'nin çabasız duruşu hayalimizdeki motora ancak zengin olduğumuzda ulaşabileceğimiz anlamına geliyor...

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    peki ''bike school'' konsptinde bir projeye imza atmayı hiç düşündünüz mü... mini workshop modelini biraz abartarak Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirebilirsiniz. Ben 27 yaşındayım ve proje satış uzmanıyım. Türkiye'de motosiklet tutkusunu atölye çalışmalarıyla pekiştirip yaratıcı konsptler ortaya koyabileceğimiz bir mecra yok... Böyle bir ilke imza atmak da bence en çok size yakışır...

Alıntı aybiketa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarlarda sergilediğiniz motorları hayranlıkla izliyoruz..
    min 30.000 YTL.... birgün... mutlaka
    Teşekkürler ama yeni gelen motorlar gerçekten akılları durduracak TOP SECRET
    Alıntı Emrahkucukgirgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fear benim sormak istediğimi sen sormuşsun... tebrik ederim...

Hedef kitlenin A olması ve düşük maliyetle motor yapmak konusunda TTCC'nin çabasız duruşu hayalimizdeki motora ancak zengin olduğumuzda ulaşabileceğimiz anlamına geliyor...
    Düşük maliyetle motor yapmak bizim yaptığımız işle her ne kadar gürünürde benzesede konseptten çok uzaklaşacağımız için şimdilik imkansız birşey. Ancak ilerki zamanlarda seri üretimle yada Harley harici motorlar için yapılan workshoplarla olabilir. Türkiye'de bu tip uygulamaları sadece biz yapabiliriz ancak az evvelde dediğim gibi, bizim tempomuz şu an bir başka garajı bu işe yöneltmek için çok hızlı. Biraz daha sabır, Türkiyedeki bütün Custom Motor Fan'larına istediklerini mutlak alacaklardır.
    TTCC[/B][/I][/FONT]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Özel olan herşey elbette pahalı olur. Türkiye'de bu tarz girişimleri takdirle karşılıyorum. Her ne kadar uzun yol, doğa gezilerini seven biri olarak Enduro kullanıyor olsamda mutlaka garajımda bir chopper olmasını isterim.

Bir resimde sanırım SS engine'idi üzerinde blower dediğimiz süpercharger sistem vardı. Bu tarz motorları getirtebiliyormusunuz? Teknik özellikleri nedir?

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler