Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Jinlun 250'mi teslim aldım. MacerasI ve resimleri :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    1 aydan uzun bir bekleme neticesinde sonunda 250 cc jinlun'umu teslim aldım perşembe günü.. Kısaca alma maceramı anlatmak istiyorum. Gebze'den atladım trenle BostancI'ya gittim. Daha önce getirmek için forumda yardIm istemiştim ve ADALI bana bu konuda yardIm edeceğini söylemişti. Sağolsun onunla BostancI adalar vapur iskelesi'ndeki iskele cafe'de buluştuk. Çok güzel bir yer mutlaka bi ara gidin. Neyse sonra gittik motoru almaya. Motoru bayiden aldıktan sonra ben arkasIna atLAdIm ADALI'nın, benzin aldık ve Gebze'ye doğru yola çıktık. Otobandan geldik. Belirli bir hızdan sonra sarsIntI oluyor ancak abartIlacak kadar degil. Ben çok anlamam ama yILLarIn tecrubesi ADALI bunun rodaj devresindeki bir motor icin normal olduğunu söyledi. 90-100 km/h hIzLArda geLdik. Yine ADALI'nın tecrubelerine göre motorun yoL tutuşu ve hakimiyetinin güzel oLduğunu gördük. Motoru zorlamadIk rodajda olduğu için. İlk incelemelerimizde zincirin pek yağlanmamış olduğunu gördük ve Gebze'ye gelince zincir yağı alarak zinciri yağladık. AyrIca ucuz bir motor olmasI nedeni ile içindeki yağın kalitesiz oLabiLeceğini düşünerek gittik yeni yağ aLdIk ve bizim oradaki kanuni servisinde yağını değiştirttik. İçindeki yağı boşalttığımızda tahminlerimizde yanıLmadIğımızı gördük. Gerçekten kötü bir yağ vardI içinde. Mobil marka iyi bir yağ almıştık, onu doldurduk daha sonra. Bizim eve gittik ve biraz dinlenip yemek yedik. ADALI bana kalkışlar hakkInda biraz antreman yaptIrdIktan sonra benim arabamla BostancI'ya doğru yoLa çıktık. ADALI Heybeliada 'da oturduğu için onu iskeleye bIrakacaktIm. Ancak gittiğimizde vapur kalkmıştı. Bizde bir sonraki vapuru beklemek için iskele cafe'ye girdik. Yanımızda forumdaki CCBBDD nickli barış arkadaşım da vardI. Barış da 10 senelik gitaristtir. ADALI da müzisyen. ADALI'nın yanında getirmiş olduğu gitarI çıkardIk ve başLadIk çalıp söylemeye. Saat 21:00 gibi cafe'ye oturmuştuk. yarIm saat kadar oturmayI pLanLIyorduk ki ortam o kadar güzeL oLdu ki gece 00:15 e kadar falan çaldık söyledik içtik.. Süper bir akşam oLdu. Orada tanıştığımız insanlar da çok memnun kaLdILar bu müzikli eğlencemizden. Daha sonra ADALI'yı vapuruna bindirdikten sonra bizde arkadaşım barışla beraber Gebze'ye döndük. Çok güzel bir tanışma ve çok güzel bir akşam geçirmiş olduk. En kIsa zamanda ADALI'nın yanına Heybeliada'ya da gitmek üzere sözleştik.
    Motoru alma maceram böyle güzel bir anıya da vesiLe oLdu. SizlerLe de payLAşmak istedim. Motorun resimLeri de aşağıda.. Herkesin en kIsa zamanda bir motor aLmasI diLEkLerimLe ))...

Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    )M resimdeki olsa
    hayırlı olsun cenkmenderes.kazasız belasız rahat ve zevkli sürüşler dilerim.bayağı yakışmış maşallah diyelim. hadi bakalım

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    "Hey taksi" diyesi geliyor insanın resimleri görünce Sarı sarı pek de yakışmış dostumuza motosikleti. Çantaların ses yaptığını duymuştum daha önceki kullananlardan sanırım sorun yok sende.

Güle güle kullan. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim abicim
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Hayırlı olsun dostum..Sonunda kavuştun motoruna..
    umarım o motorla her günün ilk teslim aldığın gün gibi eylenceli ve neşeli geçer...
    Yorumlarını eksik etme..
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

cenkmenderes, kardeşim motorunu aldı ve forumunu bile açtı maşşallah tanımaktan çok ta keyif aldığım bir insan kendisi. çok güzel bir gün geçirdik. ilgilenen arkadaşlar için kısaca motoru hakkında izlenimlerimi de yazmak istiyorum.

1- genel olarak kesinlikle parasının karşılığı ve gayet yeterli bir motor.
    2- motor gücü düşük ama dişli oranları ile çok mantıklı aşmışlar bu sorunu, özellikle yeni başlıyanlar için bu aslında avantaj olmuş bence.
    3- bahsedildiği gibi bir vibrasyonu yoktu, sanırım ikinci partide montaj üzerine daha titiz davranmışlar. yol boyunca hiçbir yerinden olağan dışı bir ses gelmedi.
    4- yol tutuşu ve dengesi beklediğimden daha iyiydi, bunu söylemeliyim.
    5- bazı bağlantı parçalarının ve özellikle selesinin alındıktan sonra elden geçmesi şart. allahtan bunlar aksesuar sorunları, mekanik bir sorun görmedim.
    6- aynaları berbat (daha yumuşak bir tabir bulamadım) mümkün ise değiştirin o aynaları. motorsiklette arkayı da görebilmek hayati önemlidir, şakası ihmali olmaz.
    7- 100 km ye kadar zorlanmadan çıkabildi ( 2 kişiydik ben 94 kiloyum ) sanırım rodajdan sonra 130 yapabilir.

genel olarak izlenimlerim bunlar, cenk ve diğer jinlun sahiplerine hayırlı olsun motorlarınız, güle güle kullanın diyorum.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Cenk'in sıcakkanlı ailesine ve özellikle nefis dolmalarından dolayı annesine buradan çok teşekkür ederim.

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    dostum güle güle kullan motorunu. hayırlı uğurlu olsun!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Dostum hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin inşallah. Fakat yağı değiştirmenizi anlamadım. Bildiğim kadarıyla üreticiler rodaj dönemi için motora değişik bir yağ koyarlar. Bilen birine sorsan iyi olur derim ben. Saygılar...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    motor güzel görüntüye sahip dün ilginç bişey oldu hatta babasıyla yanımızdan geçen bir kız motora bakıp off bu ne güzel şey beee,diye söylendi kendi kendine. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler görüntü 10 numara fakat diğer uzuvları tanımamız zaman alacak mesela benim ilk gözlemim selesi oynuyor ve fren hidroliği yok motorda sanırım koymayı unutmuşlar.Ama en nihayetinde motora başlamak için çok iyi bir seçim gibi geliyor eğer az bütçen var ise veya taksitle almak istiyorsan ayda komik paralara güzelmi güzel görünüşlü bir motor alıyorsun,aslında 150cc olanı da alınır başlangıç için,o heybetli motorun nasıl 140kg olduğuna gelince ağırlık yapacak pek bir parçası yok çamurlukları plastik....Herkese maximum dikkatli kazasız sürüşler dilerim..

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    cenk menderes hayırlı uğurlu olsun arladaşım güle güle kazasız belasız kullan sarıkızı keyifli sürüşler

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    kazasız ve belasız sürüşler. darısı bizim başımıza. işallah 15 güne kadar alıyoruz bizde. bu arada sarıyı hiç düşünmüyordum. valla oda güzelmiş bea.
    Cenkmenderes, koruma demirini aldığın yer mi taktı. kaça maloldu. bu konuda bilgilendirirsen sevinirim.

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Hayırlı olsun arkadasım,allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin..yaz geldi artık herkez yavas yavas motorlarını almaya başladı

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.
    jedimaster, koruma demirleri takılıydı zaten üzerinde. bütün jinlunlar koruma demiri standart olarak geliyor. alacağın yer koruma demirsiz olarak veya ne biliyim ön cam olmadan sana satmaya kalkarsa uyanıklık edip ilerde para kazanmayı dusunuyor olabilir o yuzden dikkatli ol.

Eyong, ben cok anlamam ancak ADALI eski bir motorcu ve icindeki yağın kalitesiz olduğunu gördüğümüz için sanırım değiştirmekle haksız deildik. Kaldı ki kanuni bayisindeki usta da içinden cıkan yagı gorunce degistirmemizin cok yerinde olduğunu soyledi.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

saros22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Hayırlısı olsun. Kazasız belasız kullan inşallah...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    cenkmenderes hayırlı olsun motorun çok güzel yakışmış Nazar boncuğunu ihmal etme sizin oradaki herkesin gözü senin motorda olacakta

Güle güle kullan

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hayirli olsun arkadasim. darisi basimiza.
    ALLAH kazasiz belasiz, keyifle kullanmani nasibetsin insallah. amin
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F - JINLUN JL 250
    Hayırlı uğurlu olsun Cenk kardeş. Allah kazasız belasız kullanmayı nasib etsin.

esmeralda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Allah kazasız belasız sürüşler versin. Hayırlı olsun. Görüntü gerçekten güzel..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun
    ama ben cafedeki gitarlı ortamı daha çok kıskandım bence cenk kardeş sadece bir motor almadı çok iyi bir dost kazandı
    ADALI arkadaşımızıda bu büyüklüğünden dolayı tebrik ederim hiç tanımadığı bir arkadaşın yardım çağrısına hemen yanıt verdi vede sözünü tuttu böyle insanların hala var olduğunu görmek çok güzel
    umarım bir gün her ikinizlede tanışırız

BBRR, büyüklük değil yaa, ben normalim. istanbul a geldiğinde haberimiz olursa seni de keyifle ortamlarımıza davet ederim

sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adalı seninle tanışmak isterim bende heybeliliyim orası burasında buluşuruz arkadaşlarıda bir gün aktivite olarak adada misafir eder tanışırız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler