Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Scooter’da A2 ehliyet şartı kalkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence A2'yi zorunlu tutup motosiklet eğitimi ve sınavını geliştirmek üzerinde çalışmalar yapmalılar... Türkiyede eğitim şart... Her önüne gelen motor almamalı... Böyle giderse "tipik Türkiye motosiklet manzaraları"nı daha çook görürüz...

Ki bu yasanın dedikodusu 3 yıldır var, icraat yok...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yasa önerisi bügün TBMM'ye gitmiş hade hayırlısı

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    bence çok yanlış bir uygulama b ehliyetiyle motosikleti kullanmak bilgisizliğe ve kazalara yol açar.düşünsenize motosiklet ile ilgili hiçbirşey bilmiyosun ama motosiklet kullanıyosun...bize ters bunlar...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba Arkadaşlar;
    Sizlerinde bildiği gibi ben bu tarz haberleri askerliğin düşmesi haberlerine benzetiyorum askere gider gitmez aha düştü bugun yarın şöle olcak böle olcak derken bi bakmışın askerlik bitmiş. Bu heberlerde yaklaşık 2 senedir gündemde ne zaman motosiklet sektörü canlandı dahada canlansın diye bu heberler yapıldı.Doğruluğu yokmu var tabiki ama işin aslı bu teklif reddedilmişti.Ancak gel görki yıl sonu gelince gene hortladı....Sonuçta bu kanunla ilgili olucak şu olucak bu olacak denicek net somut bir belge benim tahminimce hala yok...
    saygılar....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

arkadaşlar;
    1. a2 sınıf ehliyet almak için en temel halinde motorsiklet kullanmayı bilmek ve eline tutuşturulan kalıp soruları eberleyip sınava girmek bu iki şeyi halledince artık trafiğe çıkabiliyosun sizce bu nekadar yeterli?
    2. diyelim ki B sınıfı ehliyeti olan birisi 125 cclik motoru kullanabilse bile bu adamın ne kadar motor kullanma yetisi olacak? o yetiye sahip olsa bile kaç kişi sadece belge almayla profesyonel bi trafik sürücüsü olabiliyor?

Bsınıfı ehliyet alarak motor kullanmak yada sadece a2 sınıfı ehliyet alarak motor kullanmak nekadar bizi trafiğe hazırlıyor. Öncelikli olarak ehliyetten öte eğitimin sağlam verilmesi gerekir.

Ben 3 yıllık B sınıfı ehliyetim var ehliyeti aldığımda arabayı çalıştırıp iki teker çevirmekten öte bişey bilmezdim asıl araba kullanmayı trafiğe çıkarak öğrendim. Bayram sonrası ikinci el honda cbr 125r alıyorum ve yrn da bi a2 sınıfı ehliyet almak için bir sürücü kursuna başlıyorum
    Ama şuna inanıyorum ki ben motor kullanmayı ehliyet alarak değil trafiğe kapalı alanda pratik yaparak öğrenicem. ehliyetimi alana kadar(yaklaşık 2-3 ayda) kaparım inşallah bu işi.

kimse alınmasın ama motor kullanmak çok ciddi bir iş araba kullanmaktan farkı olması lazım eğitimi daha kapsamlı ve özel olması lazım.

SONUÇ OLARAK: B sınıfı ehliyet kullananlara motor kullanma izni verilse de kaza olaylarında çok farklı olacağını düşünmüyorum çünkü a2 sınıfı ehliyet almak için gayet yetersiz bir eğitim sistemi uygulanmakta...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler