Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2000-2001 yamaha tdm850-bmw f650-kawasaki kle 500den hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hincesu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp
    2000 ve 2001 model olmak üzere yamaha tdm850, kawasaki kle 500 ve bmw f650 alternatifleri arasında kara veremiyorum .km , model yılları ve fiyatları aynı denebilir(kawasaki biraz daha ucuz). hangisini tercih edeceğimi bilemedim.
    hangisinin touring özelliği ve kullanım rahatlığı daha iyidir.(f650 nin tek silindir olması vibrasyonu daha fazla olduğunu işaret midir)çok off road kullanacağımı zannetmiyorum.toprak patikalara evet ama dağa tırmanacağımı zannetmiyorum.hafta sonları ve bazen şehre girmeden çevreyoluyla işe gitmek için kullanacağım.
    yedek parça masrafları ve bulunabilirliği nedir
    gibi konularda veya benim aklıma gelmeyen konulardaki görüşleriniz bekliyorum.
    siz olsanız hangisini alıdınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Merhaba,

Saydığınız modeller arasından,Tdm 850'ü önerebilirim:2 silindir olması avantaj,Asfalt performansı diğer iki modelden daha iyidir ve çok rahat bir touring makinedir.Ayrıca yamaha parça temini konusunda başarılı.Kle500 hakkında pek iyi yorumlar duymadım,en azından diğer iki model varken tercih edilecek bir model değil.Kawasaki parça bulma konusunda ise yamaha kadar başarılı değil.F650 gs kullandım zevkli bir makina.Elcik ısıtması soğuk havalarda sürüş konforu için artı bir özellik,ABS'li versiyonu tercih edilebilir.Yakıt konusunda 100 km ortala 4-435lt.Titreşim var ama rahatsız edici derecede değil.
    Bu modellere alternatif olarak Suzuki dl650 v-strom 'u öneririm ki alıpta servis ve parça bulma sorunu dışında pişman olan görmedim ama şahane bir motosiklet.Tdm 850 gibi 2 silindirli,çokdengeli ve konforlu bir alet.Yakıt bakımından da Çok tasarruflu(100km ortalama 4,5-5 Lt).Asfalt performansı çok iyi ve bozuk yollarda da gitmem demiyor.Bu motorlar hakkında ayrıntılı testi bu linkten izleyebilirsiniz;

www.motokeyf.com

Kolay gelsin...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    F650'ler 2000'den sonra GS oldular zaten. O yüzden "ABS'li versiyon tercih edilebilir" demeye gerek yok, çünkü GS'ler ABS'li. 2000 öncesi modeller sadece "F650" diye geçmekte.

TDM güzel bir motosiklet, çift silindir ve torku yüksek ve denildiği gibi asfalt performansı iyi. Ancak burda aklımıza bir soru gelmeli: Hangi asfalt? Evet, ülkemiz asfaltları (ya da benzerleri) ortada. Eğer sürekli otobanda yol yapmayacaksanız. Şehir içi "trophy"lerine katılacaksanız ve her gideceğiniz gezide, "acaba yolu nasıldır" diye düşünmek istemiyorsanız; size F650GS'i rahatlıkla önerebilirim.

KLE500 konusuna gelince. Kawasaki bir enduro olan KLE500'de kullandığı çift silindir 50HP motoru, bir "street bike" olan ER5'te ve cruiser olan EN500'de de kullanmaktadır. Bu durumda insanın aklı ister istemez karışıyor. Aynı motor bu üç farklı türdeki motorda nasıl kullanılabilir, esasen hangisine uygundur? Diğerlerini bilmiyorum ancak bir enduro motoru olmadığı kesin

2000 ya da 2001 F650GS'ler sakin kullanımda 3.8 lt/100 km yakıt tüketimine kadar düşebilmekte. Ayrıca yanılmıyorsam 2002 (yanılıyorsam 2003) modellerinden itibaren de çift buji sistemine geçtiler ve 3.2 lt/100 km ortalamasına kadar indiler.

BMW'de, 24 saatte parça temin garantisi verilmekte ancak servis ücretleri yüksek olmaktadır. Alacağınız motorun garanti süresi bitmiş olacağından, getirteceğiniz parçayı dışardan başka bir ustaya da taktırabilirsiniz.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

kawa iyidir,fiyatı da uygun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler