Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Korkuyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    keşke mopedle falan başlasaydın, 50 likle tabi ağır geldi hemen 250 lik,
    neyse buna benzer bir kazayı bende atlatmıştım, dizimde 1 cm derinliğinde bir oyuk oluştu ve hala izi var, 2 hafta motora binemedim, benimde arkamda kuzenim vardı, yani iki kişinin binmesi ayrı bir uzmanlık gerektiriyor sürücü için, hatta motosiklet eğitim merkezleri sırf iki kişiyle binme dersi veriyorlar, sonra yavaş yavaş alıştım, korkularını yenmeye çalış, yani kendini bir şey olmaz diye şartla ama asla tedbiri alden bırakma,
    rüzgarın bol olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbuldasın yaa neden korkuyosun ..git gelişim sürücü kursuna gt 250 cometle ileri sürüş eğitimi veriyorlar senin motorun nerde ise aynı motorla alacağın eğitim sonunda inan bana çok rahatlıyacaksın ve bu eğitimin bedeli emsallerinden çok daha uygun fiyata gelişimde ..iletişim bilgileri aşağıda ki linkte mevcut..

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3377
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldasın yaa neden korkuyosun ..git gelişim sürücü kursuna gt 250 cometle ileri sürüş eğitimi veriyorlar senin motorun nerde ise aynı motorla alacağın eğitim sonunda inan bana çok rahatlıyacaksın ve bu eğitimin bedeli emsallerinden çok daha uygun fiyata gelişimde ..iletişim bilgileri aşağıda ki linkte mevcut..

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3377
    ben ehliyeti gelişimden aldım. ozaman eğitimi sordum direk ilk başlayanlara eğitim vermiyoruz dediler eğitim sınıflarını katılabilmek için 1000 km yol tercrubesi araıyorlar..
    ama özel hoca tutmak istersen yardımcı oluruz dediler.
    aranan şartlarda bu sitede yazması lazım
    http://www.motoregitimi.com/

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    korkman gayet doğal..
    ama merak etme biraz kullan korku yerini zevke bırakacak..
    öncelikle ders almanı öneririm..
    heleki değişik cc motorlarla eğitim verenleri tercih et..
    onlar 50 cc ile başlar 125-250-500-ve varsa daha üst cc leri de denemene izin veriyorlar..
    hem kendini ve seviyeni görüyorsun hemde kendine olan güvenin artıyor..
    ve öğrendiklerini kendini hazır hissttiğinde trafiğe kapalı alan.. yoksa akşamları trafiğin sakin olduğu zaman mahhalle aralarında deneyerek kendini geliştir..
    yapabilirsen motora kasko yaptır olurda kaza yaparsan arabaya çarparsan sana pahalıya malolmasın..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Ilk Motor Olarak O Biraz Aşiri Olmuş Ama Sükunetli Ve Eğitimini Aldiktan Sonra Kullanirsan Neden Kullanmiyasin Senin Milletten Neyin Eksik Yalnizca Bu Anlari Atlatmak Mesele

serdar6135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazdıklarımızı dikkate alırmısın bilmem ama ben çok düştüm izlediğim yollar var
    * sende olduğu gibi düştükten sonra ilk başta bu işi beceremiyecem gibi geliyodu biraz üzerine gitme 3-4 gün
    * kafanda bişey varsa sinrili isen aşıksan alkollüysen binmemeye bak
    * onunla konuş oğlum benim de sev onu atmaz ozaman
    * ondan korkma o senden korksun en fazla 145 yapar zaten
    eğer seni biraz etkiledimse msj at sevgiler

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım,

Altımda arabayla acemi sürücü görünce yaptıklarımı düşündükçe milletin bana neler diyeceğini çok kafama takıyorum.Rezil olmaktan korkuyorum.Ölmem sanırım çünkü zaten 2. vitese geçemedim daha.

.
    milletin sana ne diyeceğini neden bu kadar kafana taktığını pek anlayamadım

pek çok arkadaşın belirttiği gibi bende sürüş eğitimi öneriyorum. sonrada nispeten boş yollarda tecrübe kazanmanı.ondan sonrası gelir zaten

bu arada ölmem 2. vitesi geçmedim demişsin ama motor üzerindeyken hangimize ne olacağı hiç belli olmaz, hele bizim yollarda,trafik ışığında yeşil yanar geçersin ön tekerin ucundan sarıyı kaçırmayayım diyen bi deyyus vınlayarak seni sıyırır neyse o başka konu , dağıtmayayım

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rezil olmaktan korkmanın tedirginliği sana hata yaptırır... önce medeni cesaret olayını kafada bitir gerçekten... ben kendime şaşıyorum mesela çünkü çok arsızım hiç çekinmiyorum hata yapmaktan, öyle abuk subuk durumlarda yolun ortasında dımdızlak kaldım ki trafikteki çoğunluk bence epey anlayışlı en son maslakta yolun ortasında benzinim bitti mesela ve tahmin edebileceğin gibi stop ettim. (iş görüşmesine gidiyordum aklım bi karış havadaydı)... ondan önce de barboros yokuşunda 2. şeritte (arıza) ve portakal yokuşunda gece (benim beceriksizliğim)stop ettim kimse seni ezip geçmiyor... en son da bebek yokuşunda düşüyordum itiraf edeyim(ama düşmedimmm ve neyseki arkamdaki 750 cc motordaki arkadaşım da düşmedi ama sayemde düşüyordu sanırım) ... uzun lafın kısası düşmek de stop etmek de o kadar da fena bişi değil, öğrenme sürecini hızlandırıyor hatta

bence ben bir bayan olarak 1.60 boyla ve 50 kilo ile parmak uçları anca yere değerek 125 ccye başlangıç olarak binebiliyorsam sen de 250 cc motora binebilirsin. ama başta mutlaka ısınma turları at mümkünse kapalı alanda, dur kalk çalış bol bol, yokuşta kalkış çalış (ben ilk üç denememde iki kere düşmüştüm sonra bi daha da düşmedim) sonra yavaş yavaş çık trafiğe... düşsen de bişi olmuyor inan... ben bile düşürdüğüm motorumu tek başıma kaldırabiliyorum, neyse ki hafif ... bir de 2. el aldım acemi halimle paralayacağımı bildiğim için...

bu arada ders almak da faydalı olabilir (bana birileri yardımcı olmuştu ilk denemelerimde yoksa çok zorluk çekerdim), www.motoregitim.com 'dan eralp hoca ile konuş derim...

bu arada motorunun sana iyi davranmasını istiyorsan onu sev...

ve sinirliyken binme biniyorsan sinirlenme...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Maltepe kardeşim ben 10.000 km dir hyo gt 250 kullanıyorum hala devirmekten korkuyorum.

Aman bir taraflarına birşey olacak, bi dünya masraf çıkaracak diye sürdüğümden de zevk alamadım desem abartmam herhalde.Keşke sen grenajsız birşeyler alsaydın.

Bir sonraki motorum nake olacak, onu biliyorum işte.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi tabi düşeceksin merak etme korumaları giy babalar gibi git.altındaki motor aşırı tepkiler verecek motor değil,biranda altından kayması zor.birde şunu unutma ne kadar tedirgin olursan düşmeye bir adım daha yaklaşırsın.tedirginliğini at üstünden.rahat ol.
    Ho :RED
    H1 :KABUL

Motosikleti
    YZF R6
    Motora binmeye başlayıp da düşmemiş insan yoktur. Yeni başlayanlar yavaş giderken yatırır motoru, hele motor biraz kilolu ise. Belki ilk motoru biraz buna göre seçmekte fayda var.

İlk sürmeyi öğrendiğimde Salı Pazarında motor alıştırması yaparken insanlar sürekli bana bakıyorlardı. Ben öküz gibi GSXF'i almış, ama süremiyordum. Ve bana sürmeyi öğreten arkadaş şu tarihi lafı etti: "Onlar sana alay ederek bakmıyorlar, şu anda senin yerinde olmak istiyorlar, mis gibi motorun var, sürmeyi öğreniyorsun".

Çok beğendiğim harika bir motor almışsın. Rezil olacağını düşündüğün adamların yüzde 99'unun hayatı boyunca gerçekleştiremeyeceği nefis bir hayali gerçekleştirmişsin. Keyfini sür, ilk birkaç hafta arada bir yatırırsın motoru yavaş giderken, u dönüş yaparken falan, sonra geçer gider.

Ben 14 sene önce race motor sürmeye başladım, hala dik yokuşlarda, ya da u dönüşlerde korkarım motoru yatıracağım diye. Ya da çok hızlı giderken motoru yatırdığımda virajın içinde yolcu indiren bir minibüs falan olabilir diye korkarım. Zaten adrenalini salgılatan his de bu.

Motorun nefis, bu yaz çok keyifli günler geçireceksin, acemiliğin o kadar çabuk geçecek ki, sen bile şaşıracaksın.

Kötü kazayı acemi sürücü değil, "artık kaptım ben bu işi" diyen yapar...

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım motor zevki salgın halini alır ben herkese bulaştırmaya çalışıyorum bu mikrobu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    kardeşim sen kafana takma herkes anasının karnında öğtrenmedi motosiklet kullanmayı.bi kere şunu söyleyim aslında hiç söylemek istemiyorum ama bu gerçek motordan düşeceksin!!! korkmana hiç bi neden yok çünkü düşmeyen yoktur.ama ya bugün olur ya yarın olur yada bilmem kaç sene sonra...sen düşücem diye korkup bunu kafana takarsan daha kötü olursun zaten maça 1-0 yenik başlarsın.sen cesaretli ol yavaş yavaş git boş alanda çalışmalar yap olmadı ileri sürüş teknikleri dersleri al.ama gözünü seveyim trafiğe çıkma hemen.streste yapma bak göreceksin o kadar da büyütülecek bişiy yok.daha kimbilir kaç kere düşeceğim ben sen veya bi başkası.allah beterlerinden korusun.motor bu yapılır elbet önemli olan senin motor şevkinin kırılmamasıdır.saygılar...
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

Motosikleti
    movistar
    takas edelim mi?

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Utanma git motorcu bir arkadaşından bu hafta sonu yardım iste.Önce artçı ol rüzgarın,soğuğun keyfini çıkar.Sonrada sakin bir yolda dur kalk çalış.Yavaş yavaşda trafiğe alışırsan hiçbir sorunun kalmayacak.Hadi görelim seni!

BBRR işin en güzel çözüm yolunu önermiş zaten.Şiddetle tavsiye ederim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Yamaha YBR125
    Korkman kadar doğal bir durum olamazdı zaten ve bu bence iyiye işaret.eğer korkmuyorum deseydin daha tehlikeli olabilirdi.Korku birazdaha dikkatini toplamaya yardımcı olucaktır.Ama eğer çok fazla hissediyorsan bunları motosiklete binmek senin için bir ızdırap olacaktır.Eminimki herkesin içinde vardır bu korkular ve herkeste yenmiştir.ve buradaki arkadaşlarında dediği gibi trafiğin hiç olmadığı bir yerde 2 gün boyunca epey çalış ayrıca Donald_Duck'ın yazılarınıda takip et çok faydasını göreceksin.Ama eğer imkanın varsa bu işin eğitimini veren bir yerden eğitim almanı öneririm.Mesela ben Honda'da eğitim aldım ve gerçekten çok büyük faydasını gördüm .Sana başarılar,kazasız belasız sürüşler dilerim arkadaşım...

netbecks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Bence de bir eğitim kurumuna git ve orada düş Ben öyle yaptım da. Düştüğümü görüp yanıma gelen eğitmen arkadaş yüzümdeki sırıtmayı görünce çok şaşırdı. Gerçi bacağım ve göğsümdeki acı bir hafta sürdü ama olsun...

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    al motorunu,bilen bi arkadasinla git trafksiz-hatta bos- bi alana. alisana kadar don dolas orda. sonra trafikteymis gibi kullanmaya calis bos alanda. yok kırmızı yanmis da durmussun da, sinyalini verip saga donecekmissin de... kur kur uygula. kendi motorunla da bence 2 saat egitim alsan kafidir.. sonrasi senin motorunu dinlemene kalmis.. bol vakit gecirin, iyi eylenceler sana. darisi basima......
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Motosikleti
    ne istersen var :P
    +1 cezerye

ben de öyle öğrendim,
    yazlıkta acil bir işim çıkmıştı,
    güvenlik görevlisinin motorunu rica ettim --> mz veya java (tam olarak hatırlamıyorum)
    anlattı,
    'şu debriyaj, şu fren, şu kadar aşağı, şu kadar yukarı vites' diye
    14 yaşındayken, kendi başıma dön dolaş yaparak 10dk'da çözüp şehir merkezine gittim, gezdim bi güzel.

o gün bu gün girl of wind -adana version- dolanırım scooter'ımla
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Hepiniz çok iyisiniz arkadaşlar.Her birinizin yazdıklarını tek tek okudum.Ve cidden cesaret geldi hatta gaza bile geldim.

Evin 2 sokak arkasında meteroloji ve tren istasyonu arasında boşbiryer var.Orada,Özgürlük parkının oralarda bol bol antremanla başlayacağım.Kasko yaptırdım zaten.Full korumasızda binmiyorum.Ya Allah deyip binecez hafta sonu.
    Hepinize tek tek teşekkür ederim.Başarımıda paylaşmak için yazacağım sizlere inşallah.
    Hepinizin tekeri yere sağlam bassın.
    Saygılar...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler