Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir hatırlatma; kış virajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    bu günlerde girdiğim virajlarda eskisi gibi dönemediğimi görünce hatırlatmakta fayda var diye düşündüm.

sık sık geçtiğim, tanıdığım virajlarda bile bir iki sefer ürpertili dönüş tecrübesi yaşadım ve "noooluyoz?" dedim kendi kendime;

cevap çok çetrefilli değil tabi ki ; kışlık ekipmanı kuşanıp mumya gibi olmuşum
    boynumu bile hareket ettiremiyorum, motorun üstünde kütük gibi dalıyorum viraja, bu arada yerlerde çiğ ıslaklığı var motoru yatırmamam yönünde bir psikolojik baskı oluşturuyor....

soğuktan korunalım derken hareketlerimizi gereğinden fazla kısıtlamamaya özen göstermek gerektiğini, artık kuru asvalt ve kıvrak vücut devrini kapattığımızı hatırlatayım dedim arkadaşlar -elveda güzel yaz günleri :(
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Lastikler tabi ki çok önemli,yalnız artık havalar soğuyor ve lastikler yeterli çalışma ısısına ulaşamıyor bu nedenle sürüş alışkanlıklarımızı değiştirmekte,yol ve hava koşullarına uygun tarzda bir sürüş şekli belirlememiz de fayda var.

Tüm sürücüler trafikte algılarını aktif tutmalılar ama özel olarak uçak pilotları,uzay adamları ve motor sürücüleri bu algı yeteneklerini daha da geliştirip tepe noktada tutmalılar.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...511786#p511786

---elveda güzel yaz günleri---
    Demeyin öyle ömrümüz varsa yeni sezonda beraberiz
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Dört mevsim lastiklerin bile soğukken yol tutuşu düşüktür. Kış lastiği kullanmak en iyisi, ama yaygın değil ve pahalı.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    dikkatli ve yavaş olmak lazım
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    önemli bir konuya deginmişsin arkadaşım sagol...

transalp ve bu tarz motorların yol tutuşu digerlerine göre daha düşüktür nedenide lastiklerin dar ve arazı için üretilmiş dişli lastikler oluşudur. birde kış aylarının soguk havası eklenince lastikler iyice yolu tutmaz oluyor. tüm enduro kullanıcıların bu konuda dikkatlı olmaları ve imkanları varsa kış ayları için özel üretilmiş latiklerden almaları savsiyee olunur. kazasız belasız sürüşler

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Wer gazı gitsin

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    cakalaz, verme gazı. Bir tane düzgün mesaj at, mete abinin dişini kırıcam. Sadece yazmış olmak için yazma, başlıkları kirletme! Git Konu Dışı'na, orada geyik kafe var, oraya yaz ne istiyorsan. Bu konu ciddi bir konu. Bir fikrin varsa, bir önerin varsa yaz, yoksa boşuna klavyeni ve bizim sinirlerimizi eskitme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler