Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hatalıydım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR-1000
    Arkadaslar merhaba...

Gecenlerde sahile inmek için bostancıdan bağdat caddesine bağlandım.Suadiye yakınlarına geldiğimde yoğun bir trafik ile karşılaştım.Doğal olarak bizlere özgü hemen en sağ tarafa gecip sıkışmış olan trafiğin sağından 15-20 km ile ilerlemeye devam ettim.Ben alışkanlık olarak ileride bulunan yanından geciceğim aracın sag ön lastiğine hafif bir bakış atarım.Bunun sebebi bazen taksi,dolmuş gibi aracların hiç bir anlam veremesemde hafif sağa cıkma istekleridir.Tabi bu haraket bizim için tehlike arz ediyor.Yine bunun gibi bir durum basıma geldi.Aynı hızda sag taraftan ilerlerken bir anda taksi sagdaki ufak cebe cıkmak istedi.Son anda durdum.Belkide hafif dokunmus olabılırım.O anda cok sınırlendım ve kendımı kaybederek ssförün yanına geldim ve bagırmaya basladım.Adam gayet sakin bir sekilde " arkadasım, sen sagdan geliyorsun.benim kor noktamda kaldın ve gormedım.Ayrıca neden o kadar dar bır alandan gıdıyorsun" dedi.Bır an için sinirim şaşkınlıga donustu.Aslında haklıydı.Tek serit olan sag tarafta ben en sagdan gıderek 2 serit yapmıstım.Sanırım suclu bendım.Bunu sizlerle paylasmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer günahlarınıda itiraf et
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer günahlarınıda itiraf et
    onları buraya ıtıraf edersem banlarım +18

Motosikleti
    2008 bordo gsr600abs - 2006 cbr 125 repsol
    taksi söförü sinyal verdimi acaba cebe girerken ben bunu merak ettim doğrusu ne kadar sağda olursa olsun sonuçta arkadaki araçların bilmesi için sinyalini yakmak zorunda nede olsa yanaşacak veya duracak
    drift bilmem ne :P :queen::queen:

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı nick84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksi söförü sinyal verdimi acaba cebe girerken ben bunu merak ettim doğrusu ne kadar sağda olursa olsun sonuçta arkadaki araçların bilmesi için sinyalini yakmak zorunda nede olsa yanaşacak veya duracak
    tabıkı sınyal vermedı.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskla kafa atmayı denedin mi?
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orası istanbul o olay bizim burada olacak bütün şoparlar etrafına toplanır anlayamazsın

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Ne yazıkkı sıkısık trafıkte bır cogumuzun yaptıgı bırsey bu taksıcı dogru solemıs ama suda varkı sıkısık trafıkte motorluların gecmesı ıcın serıdın sagına yada soluna yanassalar ve aynalara bakmayı akıl etseler sorun olmaz ama nerde bızım taksıcılerde ayna kullanma becerısı...

Cıddı bısey yasamamıs olması sevındırıcı gecmıs ve son olsun inş. şafak...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskla kafa atmayı denedin mi?
    valla o sınırle evet belkı saldırabılırdım ama taksıcı arkadasın uyumlu yaklasımı butun sinirimi aldı goturdu.
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazıkkı sıkısık trafıkte bır cogumuzun yaptıgı bırsey bu taksıcı dogru solemıs ama suda varkı sıkısık trafıkte motorluların gecmesı ıcın serıdın sagına yada soluna yanassalar ve aynalara bakmayı akıl etseler sorun olmaz ama nerde bızım taksıcılerde ayna kullanma becerısı...

Cıddı bısey yasamamıs olması sevındırıcı gecmıs ve son olsun inş. şafak...
    tesekkurler.gercekten dıkkatlı olmak lazım.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldırımdan gitseydin ya.... orası daha boş...

kızma hemen...

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırımdan gitseydin ya.... orası daha boş...

kızma hemen...
    oldu...........

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ne yapmamızı bekliyolar yani, arkasında durup berabermi gidelim. sanki güzelim memleketimde herkes şeridinde gider, ters yola girmez, kaldırıma park etmez.
    ki bizim yaptığımız kimseye zarar verecek bişey değil, yani kimsenin işine gücüne yoluna mani olmuyoruz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Özellikle kırmızı ışıkta durmuş veya çok yavaş ilerleyen trafikte araçların arasından yürüyerek karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalara çok dikkat etmek gerek. Bir de durak harici yolcu indiren otobüs, minibüs ve hatta taksiler de tehlike yaratabiliyor. Araçların arasından motosikletle ilerlerken, bir anda önünüze atlayan bir insan veya açılan bir kapı ile karşı karşıya kalmak an meselesi. Aman dikkat arkadaşlar...

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapmamızı bekliyolar yani, arkasında durup berabermi gidelim. sanki güzelim memleketimde herkes şeridinde gider, ters yola girmez, kaldırıma park etmez.
    ki bizim yaptığımız kimseye zarar verecek bişey değil, yani kimsenin işine gücüne yoluna mani olmuyoruz
    elbette bende sıkışan trafikte bekleyemıyorum.İçgüdüsel olarak aradan gitmeyi tercih ediyorum.Ama bu ne kadar dogru orası tartısılır.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette bende sıkışan trafikte bekleyemıyorum.İçgüdüsel olarak aradan gitmeyi tercih ediyorum.Ama bu ne kadar dogru orası tartısılır.
    bence gayet doğru , boşunamı motoru aldık
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Aslında sen hatalı değilsin. O taksici yolda kendi geçip gideceği yolu olsa duracak mı? yoksa gidecek mi? Tabii ki gidecek. Kim yolu varken durur ki? Trafik kanunlarına aykırı.

Ancak yol sadece arabalara ait ve onların kullanım alanları tüm araç için numune gibi benimsemişler. ASLA....

Yol plakası olan herkese kullanım alanı dahilinde aittir, onlar bize zulmediyorlar...

Sen haklısın kardeşim......
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Kendince yapmış olduğun hatayı bir özeleleştiri olarak ifade etmişsin her zaman haklı
    olduğumuzu sanıp celallenmek doğamız da var ama hatamızı fark edip kabullenmek en büyük erdem.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bende aynı şekilde taksiden inen birisinin açtığı kapıya yapışmıştım taksici ordan gidersen oyle olur diye konuşuyordu ama aynı taksici yolcu indirilmiyecek yerde yolcu indirip sinyal vermemişti aslında arabalarda biizm kadar hatalı ama anlayış göstermerlerini beklemekten başka yapacak bişey yok ben sağ şerit yerine geçmesi daha zorda olsa şerit arasından zorlamayı tercih ediyorum.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğumuz zaman zaman bu hatayı yapıyoruz..

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    İstanbul'daki taksicilerden nefret ediyorum.Ben bu taksici için konuşmuyorum belki bu haklı olabilir ama İstanbul'daki taksicilerin geneli araba kullanmayı bilmiyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)