Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apartman otoparkı için bağlama demiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Apartmanda yaşamak zordur. Herkes herkesin hareketinden gıcık kapar. Bir yenilik yapmak isterseniz mutlaka bir ses çıkabilir. Ya da otoparkın bazı bölümleri dar olabilir. Örneğin sizin gece park edeceğiniz bölüm normalde arabaların geçişine izin veriyordur ama bir kamyonetin, kalorifer yakıtı taşıyan tankerin veya taşınma kamyonlarının geçişine müsait olmayabilir; tıpkı benim apartmanımda olduğu gibi. Otoparkta dökme demirden lamba direkleri var ama sıkı bir tekmeyle veya bir arabayla çekilen bir halat yardımıyla kırılabilir. Bu sebeble ona bağlamak pek de güvenlik sağlamıyor. Ayrıca ön lastikten daha güvenli olduğu için arka lastikten bu dökme demirli lamba direğine iki tane rulmanlı çelik halat (adını unuttum) ile bağlamaktayım. Bunun dışında ön tekerleğin diskine bir tane asma kilit takmaktayım. Bütün bunları yapıyorum ama içim kesinlikle rahat değil. Benim oraya motosikletimin göbeğinden bağlayabileceğim bir direk yapmam lazım. Ancak bu sefer kolay kesilebilecek esnek halat değil de daha zorlu bir kilit mekanizması kullanmam lazım. Aynı zamanda motosikletim olmadığında bu direk ortadan kaybolmalı.

İçteki borunun iç kısmına da bir alarm sitemi de yerleştirmek mümkün. Ama borunun üstü kaynakla kapatılacağı için bakım ve onarım kısmı bir daha olmayacaktır.

Henüz ön-tasarı aşamasında olduğu için hiç bir ölçü ya da malzeme ismi veremiyorum.

Lazım olabilecek malzemeler: Motosikletin benzin deposu yüksekliği kadar boyda içice geçebilen iki adet sağlam boru, inşaat donatı çubuk parçaları, beton yapmak için malzemeler, kürek. Neyse uzun uğraşlardan sonra aşağıdaki şekli yapmayı düşünüyorum:

Motosikleti sökülemeyecek bir yerinden, mesela şasesinin içinden geçecek bir yerinden aşağıdakine benzer bir kilit ile bağlamayı düşünüyorum:

Ancak dolu çelik bir barı büktürüp şununla ince kısmı görünmeden bağlayabilsem daha mutlu olurdum:

Konuya destek olacak fikirler veya olumsuz taraflarını gösteren eleştiriler ya da bambaşka fikirler vercek olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    enterasan deneyen var mı???
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    bır kısı daha bul ıkı motorluk demırden kasa yaptır ıkısını yan yana koy. olmadı ıcın rahat etmedıyse motora alarm tak hırsız uflese motor otmeye baslar . ben oyle yapıyorum bide boydan boyun kadar olmasında fayda var

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    hocam alarmı nerelerde taktıra biliriz?Benim şuan motorum yokama olunca 1.katta(zeminde)olduğumuzdan pencerenin demirine bağlıyayım diyorum uygunmudur sizce?Pencere demirlerinide keserlermi yoksa bu hırsızlar
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler