Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pratik Sınavınız Nasıl Geçti?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -s3L1m- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sLms,

Beyler ben henüz döndüm sınavdan, şu an itibariyle daha 100lerce kişi sınav oluyar- olmayı bekliyor. Bazılarına saat 8'de bazılarına saat 8.15'te orda olun denmiş, benim gibi birçok saf arkadaşımız da inanıp, güvenip tam söylenen saatlerde oraya gelmişler. Ben 8'e 5 kala sınav yerindeydim, tam 1saat 20 dakika aval aval bekledim. Arkasından o curcuna da oraya buraya koşturup ismimi listelerden bulmaya çalıştım. Buldum, hemen gir dediler, imzayı atmam + sınavı olmam ve motordan inmem, toplamda hiç abartmıyorum 10-15 saniye sürdü... 10 saniye için 1saat 20 dakika...

Bunun yanında malesef üzücü durumlar da oldu, biraz yaşlı başlı bir amcamız, motorda tecrübesiz insanların başına gelmesi muhtemel bir olayı en çarpıcı örneğiyle ortaya koydu. Gaza yüklendi, motor gazladıkça istemeden daha da yüklendi, panikten frene basamadı, yolun dışına çıkan amcamız malesef park halinde bir motora çarptı ve domino taşı misalı 2 motor devrildi... Bunun yanında bir bayan da sanırsam motorun tekerleğinin kayması sonucu yana doğru şiddetli biçimde düştü. Neyseki herhangi bir şey olmadı. Her ikisine de geçmiş olsun diyorm...

Bir de şöyle bir durum var ki, a-2 ehliyet sınavına girilecek bir mekanda onlarca motosiklet bir kenarda park etmiş, ve daha daha birsürü motor gelmekte. Resmen insanlar bağırıyor ben ehliyetsiz kullanıyorum diye ama türkiye burası herşey normal (%95'i artçı olarak gelmiyor ve %70'inin kaskı yok) Aslında her okulun başına bir ekip yollansa sınav günü; 1.si şu ana kadar 1 gün içinde tarihte görülmemiş sayıda ceza yazılır. 2.si bu cezalar nereye gidiyorsa artık (karayolları?) orası gerçek mana da köşeyi döner. Sadece 1 günde bu cezalardan kırdıkları parayı dahi değerlendirseler şu ehliyet sistemini adam ederler. Türkiyeyi bu ehliyet gibi basit bir konuda bile bu hale düşürenlerin Allah Belasını Versin diyorum...

Merak ettiğim bir nokta var, bu ehliyet işlerini devlet katından hangi merci yürütüyor acaba? Başında hangi makam var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    senelerdir hiçbirşey değişmemiş demekki. ben aldığım zamanda manzara aynıydı. değişeceğini de sanmıyorum.

milli eğitim yürütüyor bu işleri bildiğim kadarı ile.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    evet milli eğitim yürütüyor fakat yapılacak bir şey yok burası türkiye...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı -s3L1m- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sLms,
    Merak ettiğim bir nokta var, bu ehliyet işlerini devlet katından hangi merci yürütüyor acaba? Başında hangi makam var?
    Her ilde o ilin veya ilçedeyse ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü yürütür ehliyet sınavlarını.

Yazılı sınavlar ÖSS ciddiyetinde merkezi bir sınav olduğundan düzenlidir.Senin kastettiğin direksiyon sınavında ise olan kargaşanın benzeri hemen her ilde yaşanıyordur.Sınava girecek bütün kursiyerleri bir güne bir yere yığarsanız olacağı budur.Sınav güzergahlarını bölerek bu kargaşa bir nebze önlenebilir.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    kukaların arasından geçtik o kadar ha bi de imza attık sonuçlar saat:18.00 de
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben de ehliyeti alırken içler acısıydı ortalık.bilenler bilmeyenler.herkes sınav telaşındaydı.ortalık motosiklet cehennemi gibiydi.ama inanın s3L1m arkadaşımızın dediği gibi oraya bi ekip gönderseler cezalardan devlet köşeyi dönerdi.

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Bi ben şanslıyım..

İsim vermek istemiyorum , bizim sürücü kursunda sabah 9 gibi gittik alana , imza attık toplamda 40 kişi civarıydı, HONDA TODAY(50cc) scooterle , bir ağacın etrafından dönüp geldik.. sonuc %96 geçtim

Walla ne yalan söliyim kendi sürücü kursumdan çok memnun kaldım.. Dileyene PM atabilirim adını vermek için..

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Bundan sonraki süreç nedir? Ehliyet ne zaman elimize geçer.

Yetti artık rahat rahat binmek istiyorum motoruma

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    bizde kayısdagında arifpasa i.ö.o okulunun bahcesinde girdik 4 surucu kursu ile aynı anda ortalık karman corman oldu yaaa ne bu rezillik bu arada benim sürcü kursum acıbadem isteyen istedigi sekilde dubaların etrafında dondu bir tur attık bitti::D ve sonuc simdi ögrendim 98 almısım honda activia ile

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    ehliyet sınavına 23 eylülde girdim sertifkam 2ekimde çıktı ama ehliyeti 9 kasımda aldım
    bir hafta içinde sertifikanız çıkar.daha sonra sabahın erken saatinde emniyete gidip kuyruğa girmeniz gerekir ben sabah erken gitmem dedim 1 ay daha ehliyetsiz bindim yoğunluk bitince gidip rahatça aldım ehliyeti.o sırada sertifikanın fotokopisyle gezdim.
    zaten ehliyetsiz kullandığım 4 ay boyunca hiç bir polisle diyaloğum olmadı şansıma.

Motosikleti
    Yamaha XT660ZA
    Bizim sınav sırasında 2 kişi motoru devirdi, 1 kişi de duran motora çarptı. Sınav okulun bahçesinde 4 ayrı noktada eş zamanlı yapılmasına rağmen 11'de girdim sınava (8:30'da ordaydım). Sanıyorum 20 tane falan sürücü kursu vardı. Bir yerde slalom yapılırken diğerinde 8 çizmeniz isteniyordu. Biz imza bile atmadık, herhalde kurs bizim yerimize toptan imza attı. Sınava 600 F'leriyle gelen ehliyetsizler vardı. Yaklaşık olarak sınava gelen 500 kişiden 100'ü kendi motoruyla gelmşti. Üzerinde hırka ile sınava giren bayanlar ve takım elbise ve gömlekle sınava giren beyler vardı. Sınav alanının bir köşesinde de 12-13 yaşlarında bir çocuk motora biniyordu. Tam bir Türkiye mozaiği anlayacağınız.
    Serdar
    Ankara
    CRF 250L

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Ben bugün hayatımda gördüğüm en saçma olaylarla karşılaştım.Belki 1000 kişi kadar kayışdağındaki bir okulda sınava girdik.Arkadaşların dediği gibi ibret verici görüntüler vardı.Sürücü kursunun eğitimine 1 kere bile katılmamış bayanlar,erkekler sadece bisiklet kullanma bilgilerine güvenip gelmişler.Sonuç malum tabi.Bir sürü kaza oldu.Bir sürü motor devrildi.3 tane kuka koydular aralarında slalom yaptık.Zaten matraklık burda başladı bizim dik kullandığımız kukaları kalabalıktan mütevellit diğer kurslrada yanlamasına kullandı.Tam curcuna bir anda önünüzde slalom yaparken başka bir motor.
    Bana en son sıra geldi ve son kukadan U dönüşü yaparken 2 adet gerizekalı yaya önüme çıktı.İnanabiliyormusunuz sınav alanından elini koluna sallayarak geçen 2 tip U dönüşümü bozdular.Allahtan 79 alıp geçtim.Bunada şükür.Bir adam vardı öne ufak kızını arkaya büyük kızını almış alanda motor show yapıyordu.Ha birde garip bi tip vardı chopperlı arkada FB ve Türk bayraklarıyla arada sırada gümbür gümbür motorunu öttürerek gezdi filan.
    Ya arkadaşlar ne desemki.Benim gördüğüm bir curcuna bir komediydi.Çok yazık cidden çok yazık.Böyle sınav filan olmaz.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan govdeyi goturdu desek yeridir hakkaten. Bide insanlar iyi cesaretle kendi motorlariyla gelmisler. 600f coklugu da dikkatimden kacmadi...amma cok ehliyetsiz 600f ci varmis Hayir okadar saat beklemek koymadida havanin tamda gunesli olacagi tuttu...yandim valla o sicakta...hayirlisiyla ehliyeti alacazda butun bu eziyete degecek...

Motosikleti
    Yoktur
    kazanmışız herkese hayırlı olsun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurs disindan internet uzerinden ogrenmek gibi bir luksumuz var mi acep? Bizim kurs pazartesi ogrenebilirsiniz dedi ama dayanamicam heralde

Motosikleti
    Yamaha XT660ZA
    Kursuna göre değişir. İnternetten yayınlayan kurslar var. Bizim kurs bu konularda çok geri kalmış, internet sayfası bile yok.
    Serdar
    Ankara
    CRF 250L

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vitesli motorla girilmiyor mu artık? Desenize bissürü trafik canavarı aramıza katıldı....Zaten aramızdalardı...Şimdi belgeli oldular...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorla girilmiyor mu artık? Desenize bissürü trafik canavarı aramıza katıldı....Zaten aramızdalardı...Şimdi belgeli oldular...
    bir yerden başlamak lazım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Mutlaka da, Eğer a2 veriyorlarsa scooterla bizi neden vitesliye zorladılar??...
    Bizde scooterla a1 e sokuyolardı....

Adam scooterla alıcak ehliyeti scootermı kullanıcak??..600f lerle gidenler scooterlamı alıcak belgesini ?? ne alaka??.... buyur sana canavar.....
    Aramaya gerek yok....Trafikte şu kadar kaza oldu haberleri bitmez artık.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yoktur
    doğru söylüyorsun sana katılıyorum 500ytl alet satılıyorsa ve talep varsa ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler