Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazadan Kurtuluş

Motovento
    REKLAM ALANI

Sürücü kursunun dersinden çıktıktan sonra motoru kursa bırakmam istendi hocam otomobille geleceği için. Yağmur yağıyordu hoca bir an önce git dedi bende 2.vitese takıp 50-60 km/h ile gidiyordum. Ben yolun sağ kenarından ilerlerken sol tarafından bir araç, bana 90 derecelik açılı halde bir anda önümden geçmeye kalkıştı tabi bunu ben onun önündeyken yaptığı için motorun arkasına vurup beni düşürebilirdi. Fakat ben son anda ayağım değmesin diye (nasıl oldu bilmiyorum) sol ayağımı kaldirabildgim kadar yukarı kaldırdım ve ayağımın aracın önüne değip beni sağ tarafa atmasından kurtuldum ama bu bana resmen kaza yapmışım havası uyandırdı burada en büyük hata bende sanırım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Anladığım kadarıyla yeni ehliyet alıyosun ve kursun öğrencisisin. Eğer böyleyse hata sende değil o hocada ya da kursta.Acemi birine motor emanet edilip hadi sen götür denir mi?

O açıdan bakıldığında evet hoca hatalı ama kurs ile parkur arası tam 1 km birde yol düz sağa sola dönme olmadığı için güvenip bana emanet ediyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı melsur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O açıdan bakıldığında evet hoca hatalı ama kurs ile parkur arası tam 1 km birde yol düz sağa sola dönme olmadığı için güvenip bana emanet ediyor.
    Güvenmek değil o. Yanlış anlama ama, "yağmur yağıyor, ıslanmaya gerek yok, şuna diyim de götürsün" düşüncesi.
    bilirkişi bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı melsur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma güvenmekle adam kullanmak arasındaki çizgi vardır. Güvenmek demek ehliyeti olan birine motoru emanet etmek demektir. Adam kullanmak da hocanın sana yaptığı. Kendisi arabayla gidecek yağmur yağarsa yağmura yakalanmayacak sen yağmur yağdığında sudan çıkmış balığa döneceksin.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Henüz "ehliyet" almadığınıza göre "trafiğe" çıkamazsınız. Kurs hocasında kabahat var.

Ama sizde de var kabahat: Kabul etmeyeceksiniz.

İşin sürüş tekniği boyutuna gelirsek de;
    2. viteste 50 - 60 ... O hızlarda 3. vites olmalıydı...

Şehir içinde 50 olan hız sınırında 60'a çıkmamalıydınız...

Sağınızdan solunuzdan çıkabileceklere karşı öngörülü olmalıydınız...

Ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun...

Salise farkıyla ayağınıza bacağınıza çarpsaydı otomobil, sürüş hocanız dizinizi mi merak ederdi yoksa motosikleti mi ayrı bi araştırma konusu olsun sizin için ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    İkinci viteste en fazla 30 la gideceğine 60 la gitmişsin

60 la nasıl gidiyorsun 2.viteste

Pulsar 200ns motorum 2.viteste 66kmh de kesiciler giriyor

Z one s 180 ile anlık olarak 60 a çıktım kesiciye girmedi. 40 ı sadece anlık olarak geçtim 50-60 da sürekli olarak gitmedim 3.vitese neden atmadıgım konusu ise direksiyon hocası 3. vitesi kullanmamızı istemiyor ona kalsa 1. viteste gitmeliydim o yolu ama motor zarar görür filan diye ben viteste 30-40 ta gitmeyi tercih ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

K belgem yanımda olduğu için trafiğe çıkabiliyorum hoca gözetiminde

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz "ehliyet" almadığınıza göre "trafiğe" çıkamazsınız. Kurs hocasında kabahat var.

Ama sizde de var kabahat: Kabul etmeyeceksiniz.

İşin sürüş tekniği boyutuna gelirsek de;
    2. viteste 50 - 60 ... O hızlarda 3. vites olmalıydı...

Şehir içinde 50 olan hız sınırında 60'a çıkmamalıydınız...

Sağınızdan solunuzdan çıkabileceklere karşı öngörülü olmalıydınız...

Ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun...

Salise farkıyla ayağınıza bacağınıza çarpsaydı otomobil, sürüş hocanız dizinizi mi merak ederdi yoksa motosikleti mi ayrı bi araştırma konusu olsun sizin için ...
    Olacaklara karşı gayet öngörülü davrandığımı düşünüyorum sokak başlarına geldiğimde bile acemilikten kaynaklanıyor sanırım yavaslıyrum sokaktan olurda yaya veya araba çıkar diye o konuda sıkıntınız olmasın taba gaz giden birisi değilim bu rakamlar anlık hızlanmalar sadece vede bulunduğum yerin trafik durumunu iyi derecede biliyorum zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Yorumlarınız için hepinize sonsuz teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Mirac kandiliniz mübarek olsun. Allah(c.c) kalbinize göre versin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlayamadım. herkese anksiyon kamerası lazım o yüzden

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlayamadım. herkese anksiyon kamerası lazım o yüzden
    Kısacası ucuz yırttık.

Improves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci viteste en fazla 30 la gideceğine 60 la gitmişsin

60 la nasıl gidiyorsun 2.viteste

Pulsar 200ns motorum 2.viteste 66kmh de kesiciler giriyor

Yalnız bende direksiyon dersi sırasında Mondial Z one s 180 ile uzun ve boş yolda 2. viteste bildiğin 65 görmüştüm. Bu arada tabii ki de trafiğe kapalı alandı. Ve sanırım gaza basmaya devam etsem 75 lere kadar çıkardı ki o potansiyeli hissetmiştim o sıra.

Alıntı Improves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bende direksiyon dersi sırasında Mondial Z one s 180 ile uzun ve boş yolda 2. viteste bildiğin 65 görmüştüm. Bu arada tabii ki de trafiğe kapalı alandı. Ve sanırım gaza basmaya devam etsem 75 lere kadar çıkardı ki o potansiyeli hissetmiştim o sıra.
    Evet çıkıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)