Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600cc Eğitim !?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -s3L1m- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, türkiyenin herhangi bir yerinde, 600cc sınıf motorlara yönelik eğitim veren herhangi bir firma veyahut birey yok mu?!?! Denediğim yerleri sıraliyim hemen;
    1) Honda eğitim merkezi; 600cc ye yönelik eğitim yok, ileri sürüş eğitimleri var fakat onlara katılmak için de daha düşük seviyedeki eğitimlere katılmış olmak zorunluluğu var.
    2) Bmw rider academy, eğitim programı olarak yok diyorlar fakat özel ders alırsak öyle bir eğitim verilebilirmiş. FS 650 GS ile (yanlış duymadıysam) eğitim verirlermiş. Fakaat, fiyat saatlik 60euro! öh yani =)
    3) suleymanmemnun eğitim merkezi var oraya sordum onlar da yok öle eğitimimiz dediler
    4) googledan aradım ve motoregitim.com die biyer buldum oranın ztn telefonlar cvp vermio

Sonuç; size soruyorum, bunlardan başka 600cc ile eğitim veren bir yer biliyor musunuz? Eğer hiçbir yer bulamazsam artık gidicem bmw'ye ve motor almayı bir süre erteleyecem, para kalmıcak çnkü motor almaya Bir de bu bmwnin eğitim veririz dedikleri motorlarını inceledim 600cc evet ii güzel ama 2 silindir ve 50hp bununla aldığım eğitim bana 600f veya 600rr kullandırmaya yeterli olur mu ki acep???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Önce şu yanlışı düzeltelim, F650GS 50 hp ve tek silindir. Onu rahat kontrol edebiliyorsun diye 600cc sıralı 4 silindir bir makinayı da rahat kontrol edeceksin diye bir konu yok.

En iyi eğitim yaşanılan tecrübelerdir. Bu tecrübelerden en az zararı almak için de motoru yavaş yavaş büyütmek gerekir.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

tek silindirmiş haklısn karıştırmışım bi an =) , motoru yavaş yavaş büyütmekten kasıt 125cbr den 600rr a geçmekse komik bence,,, arada da zaten race yok...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Hyosung gt 250r varya!
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

onu saymıyom abi :D , biraz sorunlu bi motor...

Neys konuya döncek olrsak bahsettiğm gibi eğitm veren yer bilen varsa paylaşırsa sevinirim...

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    İşte 600cc'den başlamak isteyen biri daha

Arkadaş niye özellikle 600cc

Bence sen 600cc'den başlamak istiyorsun
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ben yorum yapmıyorum artık. Tanrılar kurban istiyor, önüne geçemeyiz
    Onur Yollarda

caya104 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Honda Today-99 Honda Transalp vardı
    Arkadaşım öncelikle Sen hiç motor kullandınmı kullandıysan hangileri ve ne kadar süre kullandın?Azda olsa vitesli kullandıysan 100-120 bg lik 600 lük motor yerine 50-60 bg lik 500 cclik cbf 500,er-5 gibi bir motorla uygun bir geçiş süreci öneririm.sonra 600 lük bir race alırsın

motor kullandım, vitesli kullandım, hayatımda ilk motorun üstüne oturuşumdan ve fren-debriyaj vs. yerinin gösterilmesinden itibaren 30dk stop ettirmeden bisiklet kullanır gibi kullandım, sıkıldım 0-100 denemeleri yaptım, özellikle arkayı kaydırmaya- frenleri test etmeye başladım, 30dk sonunda da trafiğe çıktım, yanlış anlamayın fakat sokaktaki sıradan bir vatandaşa nazaran kabiliyetliyimdir, bugune kdr hep bisklet üzerindeydim pro olarak, araba konusunda da birçok kişinin beceremediklerini rahatlıkla yapıyorum, şimdi 43587349 kez tartıştığım bu konuyu daha da uzatmak istemiyorum, sadece asıl soruya dönmek istiyorum izninizle tşkler...

ps: tanrılar kurban istemez, sen kendi hatan ile kendini kurban edersin, (tanrılar deil haşa inancıma göre Allah c.c.)

Motosikleti
    Ben 19 yıllık a-2 ehliyet sahibi 28 yıldır motosiklet kullanan biri olarak naçizane bir tavsiyede bulunmak istedim senin bu iddialı halinle eğitime ihtiyacın olmaması lazım başarılar

caya104, tecrübenize saygı duyuyorum ve tavsiyeniz içn teşekkürler gerçekten, benim iddiam anadan doğma motor kullanmayı bildiğim deil, sadece sokaktaki ortalama bir vatandaşa göre daha çabuk öğrenebildiğimdir, dolayısıyla 600cc ye geçmek için 8-10 yıl motor kullanmak yerine "ciddi" bir eğitimin ve ilk acemilik döneminde bir nebze olsun tecrübe edinmek için bilinçli olmanın bana yeterli olacağı kanaatidir...

Motosikleti
    Sanırım 125 yada max 250 cc lik vitesli bir motor kullanmışsın ve hızı sana yeterli gelmediği için 600 cc lik 100 bg üstü bir motor istiyorsun.Ama senin kullandığın bu motorların 10-20 bg gücünde olduğunu dikkate alırsak 5 ila 10 kat güçlü bir motorla yollara çıkman ve ona her türlü hava ve yol koşullarında hakim olabilmen (gerek sürüş gerekse duruş ) sandığın kadar kolay değildir. Sana yaptığım cbf 500,er-5 tavsiyesi başlangıc motorunun üstünde bir tavsiyedir.3-4 aylık böyle bir motorla başla kendini hazır hissettiğin anda geç istediğin motora

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ankara ulusan motor,
    gs500 ile egitim veriyorlardi
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı caya104 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 125 yada max 250 cc lik vitesli bir motor kullanmışsın ve hızı sana yeterli gelmediği için 600 cc lik 100 bg üstü bir motor istiyorsun.Ama senin kullandığın bu motorların 10-20 bg gücünde olduğunu dikkate alırsak 5 ila 10 kat güçlü bir motorla yollara çıkman ve ona her türlü hava ve yol koşullarında hakim olabilmen (gerek sürüş gerekse duruş ) sandığın kadar kolay değildir. Sana yaptığım cbf 500,er-5 tavsiyesi başlangıc motorunun üstünde bir tavsiyedir.3-4 aylık böyle bir motorla başla kendini hazır hissettiğin anda geç istediğin motora
    Parmaklarına yazık abi
    Onur Yollarda

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alacağın motorun hacmine göre eğitim verilmez. Bu yanlış bi düşünce. Öncelikle alacağın motorun tipine göre bi eğitim planı araştırman gerekli.

yani 600 cc lik cruiser motor alırsın 40-50 bg dir. akselerasyonu , hızı ona göredir. 125 cc lik bi aprilla alırsın , 600 cc nin verdiği gücü alırsın.

Okuduklarımıza göre tecrüben var. 30 dk kullanımdan sonra varyete bölümünü bile başarı ile bitirmişin. yani temel eğitimin var demek gibi bi şey .....

sürücü kurslarında ileri düzey eğitim veren yerler varsa belki oralar ilaç olabilir sana. ( Villa levent v.s .. gibi )

Onun dışında mantıklı tek adres honda academy. Onunda kurlarını sıra ile alıyorsun. Hamdım , oldum diyip ileri sürüşe giremezsin. uygun olanıda bu zaten....

Sen kendine göre süper olabilirsin , ancak oradaki eğitmenlere göre naıl olduğun önemli...

Bmw rıder academy ise alacağın motor ile doğru orantılı bi yer değil. eminim sen racing tarzı bir motor istiyorsun ve rıder de genellikle touring tarzı eğitimler veriliyor.

Bence honda academy ye kaydını yaptır....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Alıntı rayjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara ulusan motor,
    gs500 ile egitim veriyorlardi
    tşkler,

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parmaklarına yazık abi
    güzel kardeşim, bir daha bu konuda msg atmazsan sevinirim, parmaklarına yazık etme boş yere sen, ama neyseki başkalarının iyiliği için parmaklarına yazık etmeyi göze alan insanlar var...

caya104, bu ısrarından dolayı tşkler, zaten ben önce motor alıp sonra eğitimlere gitmeyi düşünmüyorum, önce eğitime gidip 100hplik motor neymiş onu iyice görüp sonra kararımı vermeyi düşünüyorum, dolayısıyle dediğiniz kadar zor olduğunu görürsem zaten hayatımı riske edip alacak değilim, 600ccyi o kadar hafife alsam zaten birçok bilinçsiz genç gibi direk gider gözüm kapalı alırdım

hayalbusa, sğlasın görüşlerin için, sanırım hakısın, ben iyisi mi honda ile iyice eğitimin detaylarını öğrenecek şekilde konuşam...

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Honda academy nin eğitim motorları arasında 900 cc Hornet ve yanılmıyorsam CBF 600 S var. O motorlar sana fikir verebilir.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Daha DÜŞÜk Sevİyelerden Sonra O EĞİtİmİ Almalisin...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşım..
    sen kendinden eminsen 600cc ile başla bence..
    benim tavsiyem honda eğitim al orada kendini ve seviyeni görürsün..
    eger orada verilen motorlarla baş ediyorsan kendi duygularına hakim olabiliyorsan (çünki 600cc gaz verdikce fazlasını ister..) ..
    ful korumaları eksik etme git motorunu al kullan kardeşim
    ama eğitim kesinlikle eğitimsiz kullanma....
    ben 6 ay öce senin gibi ilk motorum 600 cc dediğimde..
    yok ölecen yok bizim içinde bulunduğumuz trafikte bize çarpacan kaza yapacan yok ölecen üzülecez gibi bi dünya laf yedim sonuç garip ama hala hayattayım ha bu kaza yapmıcan anlamına gelmez ama demek istediğim oluyor kardeşim isteyince dugularına hakim olunca 600 cc ile başlanıyorrrr..
    6000 km yaptım genede ilk günki gibi tetbirli ve kontrollü kullanıyorum..
    eski motorcuda kaza yapar yeniside adı üzerinde bu kaza evdede olur iş yerindede motorun üzerindede ..
    yeterki motoru kullanırken efendinin kim olduğunu motor bilsin yeter..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım..
    sen kendinden eminsen 600cc ile başla bence..
    benim tavsiyem honda eğitim al orada kendini ve seviyeni görürsün..
    eger orada verilen motorlarla baş ediyorsan kendi duygularına hakim olabiliyorsan (çünki 600cc gaz verdikce fazlasını ister..) ..
    ful korumaları eksik etme git motorunu al kullan kardeşim
    ama eğitim kesinlikle eğitimsiz kullanma....
    ben 6 ay öce senin gibi ilk motorum 600 cc dediğimde..
    yok ölecen yok bizim içinde bulunduğumuz trafikte bize çarpacan kaza yapacan yok ölecen üzülecez gibi bi dünya laf yedim sonuç garip ama hala hayattayım ha bu kaza yapmıcan anlamına gelmez ama demek istediğim oluyor kardeşim isteyince dugularına hakim olunca 600 cc ile başlanıyorrrr..
    6000 km yaptım genede ilk günki gibi tetbirli ve kontrollü kullanıyorum..
    eski motorcuda kaza yapar yeniside adı üzerinde bu kaza evdede olur iş yerindede motorun üzerindede ..
    yeterki motoru kullanırken efendinin kim olduğunu motor bilsin yeter..

mucizeyi dışarda aramaya gerek yok.. mucize işte burada (!)
    600lük bir makina lıp 12.000ytl vereceğine 1000lik bir makina al. gel sana mersinde 1100cc motor satalım. hem de 8000ytl ye. gel, satmazsam ne olayım. ama yazık ediyorsun karşındakine. ya onun başına bir şey gelirse vicdanın ne olacak. allah hepimizi korusun..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler