Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza anında şikayet

Motovento
    REKLAM ALANI
    N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sorduğun sorunun tek cevabı 155 ve savcılığa yapacağın yazılı şikayetler diyebilirim...

ve savcının keyfi(pardon luzumlu görürse) doğrultusunda açılacak dava ve uzayacak celseler ve kaza yaptığına yapacağına pişman olursun Ata'nın bize emaneti bu caaanım memleketimde...

nacizane önerim motoruna sevdiklerini bindirme..eşiniz geçicide olsa sakatlanmış...Allah korusun daha kötü bişey olduğundamı tövbe edeceksin motora...evladını yengeyi vs bindirme hocam...bir yerden bir yere ulaşım mantığıyla belki eyvallah ama bir Pazar günü bir turlayalım diye bindirme...Başka alternatifleri öneriyorum...arabadır yürümedir bisiklettir vs...Ben şahsen seninde binmemeni isterim bu şeytan icadı güvensiz merede ama kara bir sevda olmuş seni anlıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Seni motorcular birliğine şikaat ederim bak....Sektörü baltalıyo diye...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seni motorcular birliğine şikaat ederim bak....Sektörü baltalıyo diye...
    dostum motorun hayrını kim görmüş...

hep bela hep şer...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Geçen hafta arabayla başıma benzer bir olay geldi. Bir Minibüs bana çarptı ve kaçtı. Böylece ben de ne yapılacağını öğrendim... Yeni ceza kanununa göre artık 155 i arayıp polis falan çağıramıyor veya şikayet edemiyorsun. 155 i aradığında seni direk Trafik mahkemesine yönlendiriyorlar. Artık Trafik Mahkemesi diye bir olay varmış ve her türlü şikayetini oraya yapıyorsun. Ama ordan da nasıl bir sonuç çıkar bilemem. Çarpıp kaçan adam zaten ben yapmadım diyecektir büyük ihtimalle. Eğer şahidin de yoksa, celseler, celseler... Sonunda bıkıp işin peşini bırakacaksın. Benim kaza Pazar günü olduğundan Trafik Mahkemesi kapalıydı. Ben de direk olarak Cumhuriyet Savcısına şikayet dilekçesi verdim çarpanın plakasıyla. Ama savcı bile umutsuzdu. Kasko için işine yarayacaksa alayım dilekçeni ama, bişey çıkacağını sanmıyorum dedi. Çünkü adamı bulsan bile suçunu kabul etmesi gerekiyor. Şahidin yoksa su içeceksin üstüne. Maalesef durum bu...

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Başından olay gecen arkadas yanlış yapmış,ben hukukçuyum ve hukuktaki boşlukları doldurmak için açıkgözlü olmak lazım tabi sıcağı sıcağına olay anında düşünmek zor olabilir.

Başınıza böyle bir olay geldiğinde karşı tarafa ehliyetim yok ama polis çağıralım derseniz (ehliyetiniz aslında olucak tabi) karşı taraf %100 haklı olmanın verdiği rahatlıkla hertürlü üçkağıttan,kabadayılıktan ve tüymekten vazgeçicek ve polisin gelmesini bekliycektir,mümkünse hemen 1-2 de olay yeri fotoğrafı çekerseniz kusurlu aracın durumu yeriyle ilgili polis geldiğinde ehliyetinizle beraber (karşı tarafın şaşkın bakışları altında ) polislere gösterebilirsiniz.Görgü tanığı yoksa,temas olmayan hallerde,araçların yeri de değişirse polisin yapabileceği bişey yok malesef.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araca vurmadıysan tema yoksa trafik polisine zabıt tutturamıyorsun....155 den polis cağırıyosun yada karakola gidiyorsun.... Şahit yoksa adamda farkında diilim derse sadece adama amme davasından ceza kesiliyor...Sen gene bişey tutturamıyorsun...

Defalarca yaşadım....son seferinde kaçmaya çalışan arabanın arka tamponunu aşagı indirdim...sonra o polis çağırdı bende motorla çarptım dedim...Şahit de yoktu...

Suçlu o çıktı....Cezada kesildi....
    Super -- eline saglık, ama arka tampon hasarına ragmen nasıl suçlu o çıktı? Nasıl başardın bunu?? sagol! -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler