Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni basliyan birisni bilgilendirmek isteyen arkadaslar warmii??

Motovento
    REKLAM ALANI
    kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    basliktanda anliyacaginiz gibi yeni basliyorum bir kac sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim baya uzun yazdim cunki merak ettiklerim cok fazla simdiden kale alip cevap werecek arkadaslara tesekur ediyorum

1- 600cc lik bir motorsikletle baslamak istiyorum uygunmudur

2- bu ay a2 ehliyetimi aliyorum . yani herseyi kurallariyla yapmayi uıygun buluryorum 600cclik motorsikletlerle baslamayai dusundugum icin egitimi almak en mantiklisi diye dusunuyorum o yuzden onerebiliceginiz kurslar warmidir

3- acikcasi kursa we korunmak icin alacagim kiyafetlerden sonra en fazla 5000-6000 ytl kadar bi para ayirabilirim bu fiyatlara uygun bir motorsiklet bulmak mumkunmudur

4- sahibinden.com adresinde bu fiyatlara pek fazla motorsiklet cikmadi neerelere bakmami onerirsiniz ( il=istanbul)
    5- yil olarak tahmin ediyorum 2000+ model bir motor bulmak imakansiz 1995-2000 yili yani 5 yasini asmis motorsikletlerden alacagimiz performans iyimidir

5- ewimizin bulundugu muhit briaz tenha we yollar duzgun odlugu icin pratik yapabilme sansim war iyi bir kurstan egitim aldiktan sonra 3-4 aylik gunluk 30 dakika 1 saatlik pratik ile trafige cikabilicek kadar kendimi egitebilirmiyim

6- az once motor almak icin ilan werdim forumda bir arkadas beni blincsizlikle sucladi olume gidiyosun diyerek sizce bu kadar onlem egitim we pratikten sonra gercekten blincsizlikmi yapmis oluyorum ??

7- eger 600 luk onermiyosanis onereceginiz motor hacmi marka modeller nelerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    öncelikle aramıza hoş geldin bu bir ikincisi 600 lük motor fazla gelir 250 ile başla üçüncüsü ehliyet kurslarında motor kullanmayı pek öğretmiyorlar eğer tam anlamıyla kursa gitmek istiyorsan hondanın ve yamahanın kursları var onları dene
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş yeni bi konu daha açmana hiç gerek yoktu.zaten diğer açtığın başlıkta sana yeterli açıklamayı yaptım sanıyorum...

*600 cc motorla başlarsan kısa yoldan öbür tarafa varırsın, bilmem anlatabildim mi...
    *honda'nın kursuna gitmeni tavsiye ederim.yamaha da var tabi ama o biraz tuzlu
    *motor olarak da HYOSUNG GT250R (8.500 YTL) demiştim ama maksimum 6.000 YTL verebileceğin için CBR 125R da senin işini görür

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    evet hondanın kursu çok iyi ben bizzat gidip gördüm dünya standartlarında eğitim veriyorlar motor konusundada repsolcuya katılıyorum hysoung 250 yada honda cbr 125
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hoş geldin aramıza....125 lik başlangıç için yeterli bence.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Gerçekten söylediklerimi dinlemişsin bence en iyisini yaptın .

İşte bilinçli kullanıcı böyle olur

Hyosung GTR250 ya da Honda CBR 125 R
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

motoblackman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGESHEN 200cc

büyütülecek bisey yok bence

A2 ehliyeti için sürüçü kursundan 125 honda ile yola ciktik o önde ben arkada bir caddeye geldik burda daha ilk defa motora binicek olan birisi için baya heyecanli anlar yasadım bana genelini anlattı bu gaz bu fren bu debriyaj böyle yaparsan 1. vites falan aldım kullandım ilk zaman bocaladım ama genede toparladım arkadasın yanina geldim inicem ve arkadas alip gidicz diye düsünürken arkama atladı ilkdefa motora binmisim ve adam arkama atladı.... sonra kursa dogru yola ciktik bir iki sey gösterdi isiklarda nasil duramm gerektigini dönüslerde nelere dikkat etmem gerektigini ehliyeti aldıktan sonra babam ana yollara cikmamamı önerdi ara yollardan bakirköy z.burnu gibi yerlere gittim kendime güvenim kazandıktan sonra ana yollarada cikmaya basladım. bence bu konuda abartılacak bisey yok istiyosan 1300 lük olsun sen dikkat ettikten sonra nasil yollarda nasil gitmem gerektigini az cok kavrayabildikten sonra bence hiç paranı car cur etme 600 lük alipta direk öbür dünyaya gidenler motorun sesine kapilipta yada milletle kapısıpta hakkın rahmetine kavusanlar bence bir kagida (motorun sesine kapılma) yaz ve önüne as ne zaman böyle bir durum olursa onu oku..bence ilk 250 cc alip kursuna gidip falan filan paranı car cur edicegine 600 lük motorunu al artı koruma giysilerini de al kendin kesfet emin ol daha büyük zevk alacaksın....
    B-L-A-C-K-M-A-N ikitekerli koca dünya:cat:

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    şimdi direk 600cc den baslamanı bu forumda kimsenin önereceğini sanmam ve doğrusuda bu! 250cc sana yeterli olacaktır.250cc race olarakda 5-6 milyara belki dedikleri gibi 2. el bir Hyosung 250R alabilirsin.örnek altta link var
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3180313
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basliktanda anliyacaginiz gibi yeni basliyorum bir kac sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim baya uzun yazdim cunki merak ettiklerim cok fazla simdiden kale alip cevap werecek arkadaslara tesekur ediyorum

1- 600cc lik bir motorsikletle baslamak istiyorum uygunmudur

2- bu ay a2 ehliyetimi aliyorum . yani herseyi kurallariyla yapmayi uıygun buluryorum 600cclik motorsikletlerle baslamayai dusundugum icin egitimi almak en mantiklisi diye dusunuyorum o yuzden onerebiliceginiz kurslar warmidir

3- acikcasi kursa we korunmak icin alacagim kiyafetlerden sonra en fazla 5000-6000 ytl kadar bi para ayirabilirim bu fiyatlara uygun bir motorsiklet bulmak mumkunmudur

4- sahibinden.com adresinde bu fiyatlara pek fazla motorsiklet cikmadi neerelere bakmami onerirsiniz ( il=istanbul)
    5- yil olarak tahmin ediyorum 2000+ model bir motor bulmak imakansiz 1995-2000 yili yani 5 yasini asmis motorsikletlerden alacagimiz performans iyimidir

5- ewimizin bulundugu muhit briaz tenha we yollar duzgun odlugu icin pratik yapabilme sansim war iyi bir kurstan egitim aldiktan sonra 3-4 aylik gunluk 30 dakika 1 saatlik pratik ile trafige cikabilicek kadar kendimi egitebilirmiyim

6- az once motor almak icin ilan werdim forumda bir arkadas beni blincsizlikle sucladi olume gidiyosun diyerek sizce bu kadar onlem egitim we pratikten sonra gercekten blincsizlikmi yapmis oluyorum ??

7- eger 600 luk onermiyosanis onereceginiz motor hacmi marka modeller nelerdir

Bu arada ben seni bilinçsizlikle suçlamadım forumu biraz okursan arkadaşlarımız yardımcı olabileceklerdir dedim . Ve sende bilgilerini paylaşarak ne kadar bilinçli biri olduğunu kanıtladın

Ama gerçekten ilk başlayan biri için SS 600cc kime sorarsan sor çok tehlikelidir sadece ben değil birçok arkadaşım aynı şeyi söyler.

Umarım kendine uygun motoru alırsın
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    hepinize tesekur ederim fakat soyle bir problem war benim elimde su anda bir adet CBR 1100XX SUPER BLACKBIRD bulunmakta asil amac bunu kullanmak ama bunu kullanmadan once 1 yil kadar baska bir motorsiklet kullanmak istiyorum bu motorsiklete gecerkenbana problem yaratmicak bi motorsiklet icin ben 600cc lik istiyorum 125 cc den 1100cc ye gecersem daha kotu olmazmi benim icin??

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F

Donald Duck

Merhaba, size tavsiyem köşe yazıları bölümünden Donald Duck'ın bütün yazılarına bir göz atmanız. Sorduğunuz bütün sorulara birer cevap bulacaksınız. Hem de aldığınız cevapların güvenirlik (bilgiçlik, duydumda biliyorum gibi) problem olmayacaktır.

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    hepinize tesekur ederim fakat soyle bir problem war benim elimde su anda bir adet CBR 1100XX SUPER BLACKBIRD bulunmakta asil amac bunu kullanmak ama bunu kullanmadan once 1 yil kadar baska bir motorsiklet kullanmak istiyorum bu motorsiklete gecerkenbana problem yaratmicak bi motorsiklet icin ben 600cc lik istiyorum 125 cc den 1100cc ye gecersem daha kotu olmazmi benim icin??
    Madem CBR 1100 XX var, o zaman 600 lük hiç deneme. Çünkü gerek ağırlık, gerek cüsse açısından ikisinin arasında fazla fark yok. 600 lük le başlayacağına direk 1100 ile başla o zaman. Maksat iyi öğrenip geçmekse en iyisi 200-250 lik bir alet ile başlaman diye düşünüyorum. Eğer ilşk defa motora bineceksen de kesinlikle Honda vs. bir kursa gitmeni tavsiye ederim.

Motosikleti

Bir yılda öğrenilebilecek birşey değil ki bu kadar büyük aletlere binmek

1 yılda öğrenemezsin sadece öğrendiğini sanırsın. 1100 XX Superblackbird kullanmak basit bir iş değil . Bence başla 250 cc'den ama 600cc'den değil

Zaten 600-1100 pek farkı yok bunların

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    @kabuto bende sana şunu söyleyim ikinci el motor almak istiyorsan
    şuanki yıldan 2 yıl geriye gitmen gerekiyor yani 2004 modelin altında
    motor alma sakın benden demesi elinden zor satarsın motoru bir snr
    her zaman motor alırken bu felsefeyi kullan karlı çıkarsın bulunduğun
    yılın 2 yıl gerisi birde racing motor alıyorsan kilometresi 4 bin bilemedin 6 bini
    geçmiycek motor al birde ikinci el alıyorsan yanına motordan anlıyan adam
    alki sana kakmasınlar bitmiş motoru ben bu felsefeyi kullanarak askerliğim gelene kadar birçok motor kullandım sattım aldım zorluk yaşamadım
    benden bukadar dier açıklamaları arkadaşlar yapmışlar şimdiden hayırlı olsun..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öncelikle hoşgeldin.
    Birincisi ehliyet kursundan değil, ciddi eğitim veren bir kurumdan ders al. Bu kurslarda eğitim scooter'la başlar, kademe kademe yükselir ve kursa göre 600cc-1000cc eğitimi ile biter. Böyle bir kursun sonunda eğitmenin seni değerlendirerek şu seviye bir motor ile başlamanı önerir. Scooter da önerebilir, 500cc de önerebilir.
    Ama böyle bir kursa gitmezsen henüz temek kullanım teknilerini bile bilmediğin için 600cc seni şarampole götürür.
    May the Force be with McLaren Mercedes

hosgeldın

slm arkadaslar aynen katılıyorum 600cc bır makıneyı yenı ısen zaptedemessin ılla vıteslı makıne alacaksan ikinci el ucuz bır sey al isı ögrendıkten sonra gıder hayalındekı makıneyi alırsın.benım görüsüm bu saygılar.

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    ya cewremde bir kac arkadasim war 600 cc ile baslayan egitim falanda almadilar ben egitimi falanda almak istiyorum bide 5-6milyar az para degil acikcasi bu parayi weriyorum biraz adam gibi bisey almak istiyorum. ne yapicam simdi bende bilgiyorum aklim karisti walla ya

Motosikleti
    ya cewremde bir kac arkadasim war 600 cc ile baslayan egitim falanda almadilar ben egitimi falanda almak istiyorum bide 5-6milyar az para degil acikcasi bu parayi weriyorum biraz adam gibi bisey almak istiyorum. ne yapicam simdi bende bilgiyorum aklim karisti walla ya

Ya öncelikle neden 600cc onu anlamıyorum ki

Çevrende arkadaşların var 600cc kullanan ama nasıl kullanıyorlar eminim 120 km/h geçmemişlerdir. Milletin dandik dökük 2. el motorunla uğraşacağına hyosung 250cc race al . Sitede okuduğum yorumlara bakılırsa ayrıca herkes memnun . Hızı da tatmin edici bir hız . cbr 125'e göre biraz daha kaslı

İlla race istiyorsun belli scooter'dan da başla deseler de dinlemeyeceksin zaten ayrıca bütçen de kısıtlı

Hyosung 250race kullananlara bir danış . güzel bir motor

Sıfır hemde benzemez 2. el'e

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    hoşgeldin kardeşim bende cbr1100xx süperblackbirde geçmek istiyorum
    en iyisi biz motorları 6ay için değiştirelim sen benim motorla alışırsın hız yapmaya bende senin motora alışıp yenisini alırım seneye ikimizin işi görülmüş olur

arkadaşların dediği doğru büyük motorla başlanmaz ama bu sadece racelere gecerli bence raceler hariç 500 yada 600lük motorla başlamak mümkün
    iyi bir eğitim aldıktan sonra en az10 saat

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    the_cayman eywallah walla seninde kafani sisrdim kusura bakma ya .

cevremde cok arkadasim yok kullanan fakat hic birisi hyosung 250cc lik motorlari onermiyo senelik diyolar yurt disindan kacak motor getirip satan bir yer de ogrendim onlarinki uygun fiyat fakat kacak sonucta suhsatsiz falan motor

we bahsettigim motorsiklet amcamin motoru idi kendisi artik ewli barkli adam oldugu icin motorsikletini bana wermek istiyor fakat egitimsiz we bilincsiz kullandigimi gormek istemniyor haliyle sizin gibi o yuzden 600 luk yada 500 luk bir motorsiklet alip kursa gidip sonra kendi muhitimizde 3-4 ay kadar gunluk pratikten sonra yola cikip surmek istiyorum
    honda guzel ama bana cok ciliz geliyo bindigim zaman altimdakinin motosiklet oldugunu hissetmek istiyorum biraz tork almak istiyorum acikcasi o yuzden birazda yardim istiyorum hondanmin kursu 220ytl baslangictan prof olmaya kadar ogretiyolar herseyi asama asama her asamsi 220 ytl kis sonunda o kursa gidip o zaman kadarda bir motosiklet edinip pratiklere gecmek istiyorum mantikli geliyo ama sizdende akil almak istedim sonucta sizlerin tecrubesi cok daha fazla

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler