Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kasktan sonra en önemli koruma kıyafeti hangisi?

Katılımcı sayısı
39. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Eldiven

2 5.13%
  • Dizlik-Dirseklik

8 20.51%
  • Böbrek koruma(tam adı ne bunun ya )

4 10.26%
  • Bot

0 0%
  • Ceket

24 61.54%
  • Pantalon

1 2.56%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cevabının kafamı karıştırdığı bir soru:Giyim-kuşam üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI

scooter kullanıyorum,çok hızlı bir motor değil ama biliyorum ki 40km/sa hız bile biz motorcular için ölümcül tehlikeler barındırabiliyor. işte bunun için giyim kuşama yatırım yapmayı ve scooter da olsa güvenle,içimde bir korku taşımadan motoruma binmeye karar verdim. şimdilik yarım kask kullanıyorum."safebet" markası ve hiç güven vermiyor bu kask bana,oyuncak gibi. ilk iş olarak iyi bir kask almayı planlıyorum.
    şimdi soruma gelelim:
    öğrenciyim ve çok büyük bütçem yok bu iş için,yani malzemeleri taksitle teker teker alabileceğim. kasktan sonra önereceğiniz en önemli(güvenlik adına) giyim nedir?
    ceket mi almalıyım,dizlik-dirseklik mi,böbrek koruma mı,eldiven mi,balaklava mı, ya da bot mu(scooter için fazla gibi me geliyor)
    fikirleriniz altın değerinde lütfen görüş belirtin.kasktan sonra ilk ne almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bence böbrek koruma ve dizlik gibi şeyleri önce al.
    ve düşmemeye bak

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    böbrek olayı güzel olmuş Dizlik mont ve eldiven zaten kaskın vardır değlmi
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

yigitto, Ben Bellik kullanmadığım için (ki 200cc) lik bır motor kullanıyorum hastaneye yattım.Scooter,Race ,Enduro hiçç farketmez muhtemel korunmayı sağlamalısın.Dirseklik yerine kendine ilk once bır mont al bence.Eğer dusunursen uygun fıyatta daniese lerden yardımcı oluruz.Dizlik vebellık te her zaman kullanmalısın.Soncta kullandıgın sey ustu kapalı bırsey degıl.Mont+Kask kullanmalısın.Kask tada Nolan 4/3 öneririm...

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi kere dostum hepsinden almalısın bence çünkü nasıl düşüceğini bilemessin aydın motor gayet güzel indirim ve fırsatlar sunuyor motosiklet net üyesi olduğunu ve siteden geldiğini söyle ve sana yardımcı olursa siteden bunu anlatıcağını söyle ben öyle yeptım mont kask bellik ne ararsan var ve markalarda güvenli aydın motor sirkecide ordaki diyer dükyanlarlada karşılaştıra bilirsin biran eve hepsinii almanı tavsiye ederim sevgiler

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    bence de sırada mont olmalı. daha doğrusu mont ve eldiven. eldiven çok da fazla bütçeni yormayacaktır. mont olarak uzun montu tavsiye ederim, böbrekleri gerçekten çok iyi koruyor. belliği sonra ilave edersin. keza dizlik de aynı. sonuçta motorda üşüme ihtimali ve düşme ihtimalini karşılaştırdığında üşüme ihtimali her zaman daha yüksektir ve istisnasız üşürsün hatta...
    sonuçta keyfi bir sıralama yapmayacağın için, bütçe durumuna göre hareket edeceğin için hepsini bir anda yapamıyorsun. hepsi lazım ama olmazsa olmaz diyebileceğim mont ve eldiven şu anda.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Noksan olursa riski olur.
    1 - Mont
    2 - Eldiven ( Kışlık ve yazlık )
    3 - Dizlik
    4 - Yağmurluk ( Pantolon için de olacak ) veya Tulum yağmurluk
    5 - Bot
    6 - Bellik
    7 - Balaklava
    8 - Pantolon
    9 - Termal iç giyim
    10- Ayakkabı yağmurluğu
    11- Yolculukta yanınızda bulunması gerekli olan diğer araç gereçler.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kivanckaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp '00
    kask - mont - dizlik - eldiven - böbrek - çizme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kasktan sonra kesınlıkle mont ve dızlık olmalı....

son 3 sene yoğun olmak üzere 6-7 senedir motor kullanıyorum. kask denmeyecek bir kask, mont denmeyecek bir mont ve rüzgar geçirmeyen bir pantolonum var ve Allah'a şükür bir sağlık problemim yok.
    Ben de bütün kıyafetleri almayı düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum.
    roxanne bellik kullanmadığı için hasteneye yatmış. düşmedikçe ne işe yarar bu bellik?

kivanckaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp '00
    Bu korumalar sadece düşme amaçlı değil..Bellik böbreklerinin üşümesin engeller..Dizlik dizlerinin üşümesini dolayısıyla romatizma olmamana yardım eder..Sadece teknik açıdan değil sağlık açısından da bu korumalı giysilerin yararını göz önünde bulundurun..

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    arkadaşlar bu saydıklarınızın hepsi gerçekten önemli çünkü romatizma 3 ila 15 yıl arasında ortaya çıkan bir hastalık yani bu gün olmadı ama yarın olmayacak die bişi yok bellik (böbreklik die tabiri geçen) bu da böbreklerinizi ve belinizi soğuktan yada soğuktan demiyelimde rüzgardan koruyor mont göğsümüzü sırtımızı bot ayak ve bileklerimizi koruyo

rüzgarınız bol olsun (korumanızda )
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    çolakoglu bende de enseye kadar bellik var.bellik içorganları düşmesende yaşayacağın sarsıntıdan korur böbrekleri üşütmeni erngeller ve arka kısmı omurgayı korur...

haa bide insanı süper rahat ettirir.bel ağrısı bayaa axzalıyo kullandığım zaman

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Bellik - Güvenilir bir kask - Yaz Kış kullanabileceğin bir mont - Yağışlı havalarda pantolon üzerine giyebileceğin yağmur yemeyen bir tulum ( Ben kumaşını aldım kız arkadaşım dikti üzerinde yağmur damlası durmuyor bile ) ve dizlik
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    beki beyler bunlara bakabilecegimiz şiteler varmı yazalım buraya hem nasıl montler cıkmış bakarız hem yeniler montalır fiyatlara bakar vede baya bilgi sahibi oluruz bizde

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    "Yigitto" kasktan sonra alacağın en önemli giyim bence mont ve bellikdir.
    Ben 1 senedir scooter kullanıyorum.Mont almadım ama bellik aldım.Yaz-kış takıyorum.Çok işime yarıyor.Bellik takmadan önce böbreklerim çok fena agrıyordu.Şimdi rahatım.O yüzden ben bellik diyorum.Kas-bellik-dizlik.Eğer scooter kullanılacaksa.

Ama 125 üstü bir motor alınacaksa mutlaka hepsi tam olması gerekiyor.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    hepsi cok onemli şeyler , hiç birini ihmal etmemek lazım. yokluğunu acı biçimde öğreniyo insan
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

mutlaka bende tam donanımlı olmak istiyorum ama nisanda askerim ve şu anda param yok.o yüzden ilk etapta soğuktan koruyacak ve diğerlerine göre daha hayati olan parçaları almak zorundayım :

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    ozaman işe fullface kask ve monttan başlayacaksın antalyada nerede ucuza bulebileceğin konusunda ben yardımcı olurum
    saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

fromalanya, dostum sana özel mesaj yolluyorum.çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler