Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dur ihtarına uymayan motosikletli genç polisin açtığı ateş sonunda vurularak öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce haberleri okurken gözüme ilşti ve paylaşmak istedim halk arasında özellikle motosiklet sürücüleri arasında '' dostum altımdaki canavar 300 basıyo polisden kaçar kurtulurum '' şeklinde yada polisden kaçmakla ilgili konuşmalar sık sık oluyor (ehliyet konusunda bilhassa) fakat bu haber çok ilginç geldi

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde, Bursa'dan dedesinin cenazesine gelen genç, polisin ''dur'' ihtarına uymayınca açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, devriye görevi yapan polis ekipleri, dün gece şüpheli gördükleri plakasız motosikletteki 2 kişiye ''dur'' ihtarında bulundu. Motosikleti kullanan Reşit S. (20) polisin ihtarına uyarak dururken, yanındaki Murat Kasap (19) kaçmaya başladı. Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliği'nde görevli polis memuru H.B.Y. (35), kaçan genci yakalamak amacıyla tabancayla uyarı ateşi açtı. Seken kurşunlardan 2'sinin isabet etmesi sonucu yaralanan Kasap, kaldırıldığı hastanede öldü..

haberin kaynağı: http://www.sakaryagazetesi.com.tr/ha...527&kategori=7

EDIT: sürücünün durduğunu sonradan farkettim fakatm acaba o sürücü durmayarak kaçsaydı gene aynı şey olabilirmiydi acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Bu yazılanlardan sonra hala akıllanmayacağız gibime geliyor!!!

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    kotu bır olay gercekten ama polısın ates etme ıznı olldugunu sanmıyorum arkasındakıler hakkını aramaları lazım hem uyarı atılsa havaya sıkılır adamın ustune sıkılmaz bu durum benım kanıma dokundu keske turkıyede sozu gecen bırı olsam suan bunu dusundum
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    kemal: evet haklısın olay başka şekilde olmuş.. ve polisi korumak için başka şekilde medyaya yansıtılıdığı büyük bi ihtimal

ama sonuçta burası türkiye, herşey olabilir.. hayat meselesi.. öldükten sonra polise dönüp "kuralları çiğnedin ateş etme emrin yoktu" diyemiosun
    ben ancak mermiden daha hızlı bir motorum olursa kaçarım demek istedim
    diğer sürücüler de aynı şeyi yapıp.. dur ihtarında kaçmamalı!

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı Bukalemoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kemal: evet haklısın olay başka şekilde olmuş.. ve polisi korumak için başka şekilde medyaya yansıtılıdığı büyük bi ihtimal

ama sonuçta burası türkiye, herşey olabilir.. hayat meselesi.. öldükten sonra polise dönüp "kuralları çiğnedin ateş etme emrin yoktu" diyemiosun
    ben ancak mermiden daha hızlı bir motorum olursa kaçarım demek istedim
    diğer sürücüler de aynı şeyi yapıp.. dur ihtarında kaçmamalı!
    Orası kesin. Hatta bir kesesinde olayı ben tam tersi bir şekilde yaşadım. Çevirme vardı bende acaip kastım yavaşladım hatta geldim polisin önünde durdum. Tabii sonuç koca bir fırça geç motorcu hadi hızlı geç dedi

Bu arada merminin hızını sormuştun aklımda yanlış kalmadıysa tabaca mermesi saniyede 216 metre hızda gidiyor (Tüfek 755 mt) ama en fazla 30 metre sonrada yere düşüyor.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be! Uyarı için açılan ateş sonucu iki kurşun sekiyor motosikletliyi vuruyor, ne sekmeymiş be. Tamam kaçanda suçlu ama her kaçana kurşun mu sıkılmalı?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Polisin her kaçanı vurma gibi bir yetkisi yok. Ama olay ilginç. Seken 2 kurşunda adama isabet ediyor... Kurşunun sekip sekmediği adli tıpta anlaşılacaktır elbet.
    Okan ACAR

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    bende kacmıstım ehlıyetım olmadıgı ıcın ama cok tehlıkelı gecende ehlıyete yazıldım alıyorum inş.
    ayrıca demın cvp yazmıstım nereyee gıtmıs

doganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi güzel konuşuyorsunuzda adam sizin motorunuzu çalmış olsa ve polis müdahale etmese başka konuşacaktınız polis dur diyor adam kaçıyor polisin yapması gereken bence doğru (eğer uyarı ateşi yapıp şüpheli durmamışsa), unutmayınki onlarca mazlum insan motorlu kapkaçcıların yüzünden feci şekilde can vermiştir. böyle bir olay olduğunu düşünün o zamanda farklı konuşacağınızı tahmin ediyorum (polis nasıl elinden kaçırdı niye vurmadı gibi) bundan çıkacak sonuç polis dur diyince kaçmamaktır. çünkü hiçbir ceza ölüm cezası kadar ağır değildir.

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    delicoban sen kaçmadın aslında
    kaçtıgını gördün rüyanda... sonra uyanıp ne kadar kötü bi rüyaydı öle bi durum olsa asla kaçmam diye düşündün! değil mi?

doganay: eger senin bi yakının ehliyeti yok diye kaçmış olsa ve polis vursa onu öldürse sen nasıl konuşurdun acaba?
    ölüm cezasını vermeye hakkı mı var polisin?
    idam cezaları bile tartışılırken sen daha neden kaçtıgı belli olmayan adamın öldürülmesini haklı mı kılıyosun?
    durum ne olursa olsun polis hatalı..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hala mantıksız bir yön var bu hikayede.

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Alıntı Kemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası kesin. Hatta bir kesesinde olayı ben tam tersi bir şekilde yaşadım. Çevirme vardı bende acaip kastım yavaşladım hatta geldim polisin önünde durdum. Tabii sonuç koca bir fırça geç motorcu hadi hızlı geç dedi

Bu arada merminin hızını sormuştun aklımda yanlış kalmadıysa tabaca mermesi saniyede 216 metre hızda gidiyor (Tüfek 755 mt) ama en fazla 30 metre sonrada yere düşüyor.
    Kemal bey tabanca mermisi 30 mt sonra yere düşmez;etkili menzili 25 mt dir.Ama 50,75,100 ve daha sonrasında da tesirlidir.Yerçekimine bağlı sebeplerden dolayı 25 mt hemen hemen bütün silahlarda sabit isabet mesafesidir.Ayrıcaolisi eleştiren bütün arkadaşlara sesleniyorum.Ya kaçan azılı bir kanun kaçağı olsaydı?Allah hepimizi bu tür kazalardan korusun.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bende kaçanı suçlu görenlere soruyorum, bu çocuğun ehliyetsiz olup paniğe kapılan fakir bir çocuk olmadığını nereden biliyorsunuz? Polis eğer halka kesinlikle zarar vereceğini, can tehdidini görmedikçe ateş etmemeli, uyarı atışı da havaya yapılır ayrıca, havadan o uyarı atışının isabet etmesi de milyonda bir bile değildir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

doganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla hiç biri kimsenin anlında yazmıyo ya teroristse ne olacak. olay şu polis dur dedimi durucan arkadaş kaçarsan normal olarak vururlar. milyonda bir ihtimal de gerçekleşe bilir yani ihtimal ihtimaldir.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal bey tabanca mermisi 30 mt sonra yere düşmez;etkili menzili 25 mt dir.Ama 50,75,100 ve daha sonrasında da tesirlidir.Yerçekimine bağlı sebeplerden dolayı 25 mt hemen hemen bütün silahlarda sabit isabet mesafesidir.Ayrıcaolisi eleştiren bütün arkadaşlara sesleniyorum.Ya kaçan azılı bir kanun kaçağı olsaydı?Allah hepimizi bu tür kazalardan korusun.
    Valla menzil konusunu ve diğer tüm bilgileri sadece askerde öğrendiklerimle sınırlı. Sonuçta ne askerlikten önce ne de sonrasında elimi silaha sürmedim. Zaten nasıl oluyorda öyle isabetli vurabiliyordum bende şaşırıyorum. Sadece komutanlar sen bizim dediklerimizi harfiyen uyguluyorsun o yüzden dediler. Yoksa zaten bilgisayar oyunları haricinde silah kullanmışlığım yok

Polisi eleştiren cümlelerimde zaten ben kitabi bilgiye yer verdim. Çok samimi olduğum bir komutamın PKK karşısında emir gelmeden ateş açtığı için rütbesi sökülmüştü ve cidden buna üzülmüştüm.

Ama her ne olursa olsun ateş açılmasına karşıyım. Kaçanın suçlu olup olmadığı hatta suçlu olsa dahi yapılabilincek çok daha fazla şeyler olduğunu düşünüyorum. Zaten benim şaşırdığım konu bu polis memurunun üstün nişancılığı. Çünkü benim sohbet ettiğim ve çok iyi (ödülleri olan süper ötesi ) nişancı komutanlarım dahi verdikleri bilgiler bu yönde değildir.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı Bukalemoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    delicoban sen kaçmadın aslında
    kaçtıgını gördün rüyanda... sonra uyanıp ne kadar kötü bi rüyaydı öle bi durum olsa asla kaçmam diye düşündün! değil mi?
    aynen oyle

avukat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Presto 125 cc scooter
    arkadaşlar bence motorcuya, özellikle scooter ve küçük motor kullananlara potansiyel kapkaçcı gözüyle bakılıyor. Özellikle plakasız motorlara. Motorumuzun kimliği olan plakamızı mutlaka görünür kılmalıyız. Motorsikleti kapkaç işine alet edenler, motorsiklet bilinci olmayan kişiler imajı zedeliyor. Kötü izlenim bırakıyor.

motor tutkusu olanın, dışarıdan görünümü oldukça farklı. Tüm izlenimlerim, motor kullananların asi, acımasız, bencil bir konuma sokulduğudur. Bunun böyle olmadığını ilk bakışta anlayabilecek sadece motorcudur. Motorcu hakkında ilk izlenimlerin olumsuz olduğunu her fırsatta test ettim. Motorcuyu ancak motorcu anlar.

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    arkadaşlar pek kullanılmasada polisin dur ihtarına uymayan şüphelilere ateş açma yetkisi var bildiğim kadarıyla yanlış biliyoda olabilirim yinede yazık olmuş yinede kaçmak neye yarar arkadaşlar sonuçta arkanızda plakanız var ve plakayı alıp sizi bulabilirler bence kaçmak mantıksız

nufer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu topiği açan arkadaş bence tamamen polise karşı olan tutumundan dolayı açmış.Başka konu kalmadımı böyle insanları gaza getirecek konuları açıyorsunuz.Polis gelişmiş ülkelerde kanun koruyucudur bizim ülkemizdeki gibi müneccim olması beklenmez ve kanunen verdiği emre uyulur yoksa ölürsün buda tamamen kamu yararına yapılır,mahkamede polis görevini yapmıştır der ver dava kapanır.Tamam polisin gelişi güzel adam vurma yetkisi yok ama şüphelendiği adamı durdurma yetkisi var buda kamu yararı adına.O polisin suçlu olup olmadığına veya kastı aşan bir fiilde bulunup bulunmadığına mahkeme karar verecek siz değil,olaya vakıfmısınızki bir anda savcı ve hakim oldunuz.Ateş düştüğü yeri yakıyor sizinde bir yakınınızı öldürüp kaçan bir motosikletli olsaydı bakalım bu yorumları yaparmıydınız?Ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin keşke kaçmak yerine durup adam gibi derdini anlatıp geçseydi..Kanunlar ve Polisler bizler için var bunu unutmayın..

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Uyarı ateşi ile seken 2 (iki) kurşun ile vurulup ölmek!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler