Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dur ihtarına uymayan motosikletli genç polisin açtığı ateş sonunda vurularak öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    avukat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Presto 125 cc scooter
    nufer üstüne alınma ama objektifiz. Her yönden inceliyoruz. Hüküm yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doganay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hiç biri kimsenin anlında yazmıyo ya teroristse ne olacak. olay şu polis dur dedimi durucan arkadaş kaçarsan normal olarak vururlar. milyonda bir ihtimal de gerçekleşe bilir yani ihtimal ihtimaldir.
    Ona bakarsan ben askerliği Jandarma sınıfında yaptım, doğudan karakola tayin edilen Uzman Çavuş'un biri yol devriyesinde durmayan beyaz bir şahine arkadan, g3 ün seyyar dipçiğini bile açmadan seride havaya saydırdı ama nedir söför korkudan altına ediyordu, durdu, çıktı yere attı kendini.

Her kaçan vurulmaz bu zihniyet yanlış, havaya ateş açıldığında iki kurşunda sekerek kaçana isabet etmez. Bu haber saptırılmamışsa, gazetecilerin bir işgüzarlığı değilse kesinlikle tasvip edilemez bir durumdur.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    bence konuyu acan arkadas polıse karsı olugundan degıl kacacaklara ıbret ollsun dıye acmısa benzıyor

avukat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Presto 125 cc scooter
    her mesleğin iyisi kötüsü var. motor camiasında olduğu gibi.

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    ya o polısın bn zanntemıyorum uyarı maksadıyla ates actını ne ıstıyorlar bu motosikletlerden anlamıyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Garip bir ülkede yaşıyoruz vesselam..

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    kurallara uyalım arkadaşlar...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kaçmasaydı...Mutlaka bir suçu vardı...Ya kaçtıktan sonra birinizin ablasına, babasına, kardeşine kötülük yapsaydı?? Ondan sora bağırırdınız polis neden görevini yapmıyor diye....

Memlekette kural kanun var arkadaş....polis dur diyince duracaksın...adı üstün de dur..Bunu harkes bilir. Bile bile polisin dur ihtarına uymadığına göre varmış bir suçu..Kimse eğlence adrenalin diye polisten kaçmaya kalkınmaz...Şimdi bazı arkadaşlar ehliyetsizsse nolacak demiş..Yani basitgemiş....

Basitgeyen arkadaş ehliyetsiz araç kullanmanın en ağır trafik suçlarından biri olduğunu bilmiyormu????...... 700 ytl ye yakın para cezası, motor sahibine ceza, ehliyetsiz sürene 3 aydan 6 aya hapis.....Demekki ciddi suç....Bunu nasıl basitgeyebiliosunuz...Belki biraz ileride kaza yapıp tamamıyle suçsuz bir kardeşimizi öldürecek çocukları anasız babasız bırakıcak?????

Benim motorum çalındı..... bulduğum halde alamadım. Sİlah çekildi polisi aradım ama gelene kadar kaçtılar.. Şimdi polis gelseydi vursaydı polisimi, suçlayacaktım...hayır ama ben naptım neden geç kaldınız adamlar kaçtı diye gene polisi suçladım illa suçlanacak birini bulucaz ya...

Kaçmıyacaksın arkadaş....kaçarsan hakediyosun demekki...Bazılarına çok katı gelebilir tepki de verebilirler...Ama polis görevini yapmazzsa memleket içinden çıkılamıyacak hal alır......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nufer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topiği açan arkadaş bende tamamen polise karşı olan tutumundan dolayı açmış.Başka konu kalmadımı böyle insanları gaza getirecek konuları açıyorsunuz.
    nufer arkadaşım Iyide ortada garip bir durum var bence konuyuda bu gariplik için açtım belki senin bilgin olmayabilir ama çin malı scooter satan yerler daha buna ehliyet isteniyormu denildiğince bazıları için konuşuyorum polisi görürsen durma yürü git polis ilgilenmez arkana düşmez şeklinde şeyler söylüyorlar

unutmayalımki bazı arkadaşlar burada paylaşmışlardı gene bazı motor satan beyaz eşya dükkanlarının yok bunlara ehliyet istenmiyor veya araba ehliyeti ile kullanıyor dediğini

şimdi benim aklıma takılan soru şu binlerce gencimiz eğer kaçarsa polisin arkasına takılmayacağını sorun çıkmayacağını düşünerek motosiklet aldığını varsayarsak bu olay potansiyel bir tehlike oluştururmu olmuşturmazmı

bu konuyu tartışarak kendi içimizde bir bilinç oluşturalım diye açtım arkadaşım

Alıntı avukat35 adlı üyeden alıntı
    nufer üstüne alınma ama objektifiz. Her yönden inceliyoruz. Hüküm yok.
    duyarlı olduğun için teşekkürler

Alıntı deliçoban adlı üyeden alıntı
    bence konuyu acan arkadas polıse karsı olugundan degıl kacacaklara ıbret ollsun dıye acmısa benzıyor
    işte duyarlı bir arkadaş daha konunun özünü anlamış

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    demokrasinin beşiği amerikada olay olsaydı yine aynısı olurdu. ceyhanda çok fazla olay oluyor sadece bir kısmı basına yansıyor.
    bazı mahallede polis sürekli tetikde geziyor. azçok anlamışsınızdır neden olduğunu

nufer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    bbaday dostum bu konuları tartışmaya gerek yok bizim burda olmamızın sebebi motosiklet sevgimiz. kötü haberleri taraf olacak şekilde tartışmaya hiç gerek yok.Amerikada bulunmuş biri olarak ordaki uygulama şudur,Polis bir otoritedir,devleti temsil eder ve kamu yararına hareket eder kanunları uygular şüphelendiğinde arar durdurur bunun adıda önleyici hizmettir yani suçu oluşmadan önlemeye yöneliktir.Böylecede psikopat ruhlu bir şahsın size ve sevdiklerinize zarar vermeden yakalanması mümkün olur.Ha dur dedi durmadınmı ozaman 45lik magnumla ateş ederki bu değil kişiyi öldürmek arabanın motorunu bile deler geçer ve vatandaşta bu gibi olaylarda polisin şahsi olarak davrandığını düşünmez bilakis kamu yararına yapılmış bir eylem olarak düşünür ve kendini güvende hissederek takdir eder.Biz duygusal bir millet olduğumuz için hemen anlasakta anlamasakta olayı değerlendirip önyargılarımızı ortaya çıkarmaya bayılırız.O kaçan kişi ya senin 2 yaşındaki küçük kızına çarpıp öldürseydi o zaman bu konuyu açman yerine iyiki ölmüş yorumunu yapmış olacaktın.Kaçmanın hiç bir şekilde mazereti olamaz.
    Ankaradan Bursaya gidiyordum ve dayım trafik kazası geçirmiş durumu ciddiydi yetişmem lazımdı ilk gördüğüm trafik ekibine durumu söyledim ve onlarda kendilerinden sonraki ekiplere durumu bildirip hızlı gitmemden dolayı ceza yazmamalarını rica ettiler bilen bilir Eskişehir polisi bu konularda kıldır ve hiç acımaz.Bu arada küçük bir teknik bilgi; Polislerin kullandıkları tabancaların ilh hızları yani merminin tabancayı terkettiği andaki hızı yaklaşık 375metre\saniyedir,azmi menzili 1500metre ve öldürücü tesiride 50 metredir.Hangi fizikçiye sorarsanız sorun ama bu gerçektir kurşunların sekmesinin izahatı yoktur.(bunu o polisi savunmak için söylemiyorum)Adresini verirsen Antalyaya geldiğimde tanışmak isterim.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nufer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bbaday dostum bu konuları tartışmaya gerek yok bizim burda olmamızın sebebi motosiklet sevgimiz. kötü haberleri taraf olacak şekilde tartışmaya hiç gerek yok.Amerikada bulunmuş biri olarak ordaki uygulama şudur,Polis bir otoritedir,devleti temsil eder ve kamu yararına hareket eder kanunları uygular şüphelendiğinde arar durdurur bunun adıda önleyici hizmettir yani suçu oluşmadan önlemeye yöneliktir.Böylecede psikopat ruhlu bir şahsın size ve sevdiklerinize zarar vermeden yakalanması mümkün olur.Ha dur dedi durmadınmı ozaman 45lik magnumla ateş ederki bu değil kişiyi öldürmek arabanın motorunu bile deler geçer ve vatandaşta bu gibi olaylarda polisin şahsi olarak davrandığını düşünmez bilakis kamu yararına yapılmış bir eylem olarak düşünür ve kendini güvende hissederek takdir eder.Biz duygusal bir millet olduğumuz için hemen anlasakta anlamasakta olayı değerlendirip önyargılarımızı ortaya çıkarmaya bayılırız.O kaçan kişi ya senin 2 yaşındaki küçük kızına çarpıp öldürseydi o zaman bu konuyu açman yerine iyiki ölmüş yorumunu yapmış olacaktın.Kaçmanın hiç bir şekilde mazereti olamaz.
    Ankaradan Bursaya gidiyordum ve dayım trafik kazası geçirmiş durumu ciddiydi yetişmem lazımdı ilk gördüğüm trafik ekibine durumu söyledim ve onlarda kendilerinden sonraki ekiplere durumu bildirip hızlı gitmemden dolayı ceza yazmamalarını rica ettiler bilen bilir Eskişehir polisi bu konularda kıldır ve hiç acımaz.Bu arada küçük bir teknik bilgi; Polislerin kullandıkları tabancaların ilh hızları yani merminin tabancayı terkettiği andaki hızı yaklaşık 375metre\saniyedir,azmi menzili 1500metre ve öldürücü tesiride 50 metredir.Hangi fizikçiye sorarsanız sorun ama bu gerçektir kurşunların sekmesinin izahatı yoktur.(bunu o polisi savunmak için söylemiyorum)Adresini verirsen Antalyaya geldiğimde tanışmak isterim.
    dostum bu konuda hemfikiriz burada tartışılması gereken olay şudur ehliyetsiz olarak sokaklarda gezen genç kardeşlerimizin her açıdan ne kadar yanlışda olduğudur belki bir polisin dur ihtarına uymayarak eteş ederek onu yaralaması yada öldürmesi pek olası değil

ama bu konuyu okuyan arkadaşların dikkatini çekmesi anlamında bu konunun hassasiyeti büyük ehliyetsiz olarak aracı kullanmakla büyük hata yapılıyor belki bu konu ile bir arkadaş ehliyetsiz olarak trafiğe çıkmaz

sonuç olarak kendi fikrim o durumda polisin ateş etmesi doğru kaçmıcaksın kardeşim ben polis çevirince duruyorsam bu vatandaş olmanın getirdiği bir kural

prelude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün gece şüpheli gördükleri plakasız motosikletteki 2 kişiye ''dur'' ihtarında bulundu. Motosikleti kullanan Reşit S. (20) polisin ihtarına uyarak dururken, yanındaki Murat Kasap (19) kaçmaya başladı.

arkadaşlar dikkatlice okuyun motosikleti kullanan duruyo arkasında ki kişi kacıyo bazı arkadaşlar motosikletle kaçmaktan bahsetmiş...

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    ozmn suclukı kacıyor baska mantıklı bır neden yok

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    her polis uyarısına durmak zorunda değiliz, durduranın polis olduğundan emin olamayız, belkide polis üniforması giymiş bir katil/soyguncu vs. olabilir. çevirme sırasında dur uyarısına uymayarak ordan uzaklaşan ve daha sonra motosikletli polis tarafından takip edilerek bir kaç ışık sonra durdurulan bir arkadaşımdan biliyorum, polis ateş falan da açmadı..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bbday bizi ters köşeye yatırmışsın haberin başlangıcı ve attığın başlık motosikletlinin kaçtığını düşündürüyor. Halbuki arkasındaki motor durduktan sonra kaçmış, daha önce söylediklerim yanlış yorumdur, polis görevini yapmıştır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    en azindan polis otosuyla önlerini kesebilirlerdi
    ama benim sahsi fikrim ates acilmasi cok yanlis bi hareket
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    polis ates acacak..arkadaslar..dur ihtarina uymuyarak zaten suc isliyorsun..niye kaciyorsun..
    bence uyari atesi degil diretk ustune ates acacak vuracak onu..polis nerden bilsin sen suclusun veya degil..cok yanlis dusunuyorsunuz..polis ates acamazmis..yanlis..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ne olursa olsun polisin herhangi birisine kurşun sıkması yadırgancak bir durum eşgalini alıp birsonraki trafiğe durumu bildirebilirdi bence o polise ilgililer buranın teksas değilde türkiye olduğuınu hatırlatması lazım,
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Her ne durumda olursa olsun polisten ancak suçlular kaçar.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler