Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motorunuzla En Çaresiz Kaldığınız An

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende motor yok amme basımdan gecen bi olayı anlatcam.Site üyesi beyfanın popcornla geziyoruz neyse bi tarafa gecmek için tren raylarının üstünden geçmek lazım ben arka tarafı kaldırıyorum faruk gazı veriyor falan ön taraf geçti amme motor iki rayın arasında sıkıstımı.Laf olsun diye la faruk simdi tren gelse ne biçim olur dedim derdemez aradan trenin kafa gözüktümüFarugun eli ayagına dolastı gazı körükledi ben arkadan kaldırdım ıkındım falan motorun alt tarafını sürte sürte geçirir geçirmez yanımızdan tren gürültüyle geçiyorduİşin ucunda motoru bırakıp g.t. kurtarmakta vardıSonra onun stresiyle bişe almak için ufak bagajı actım(Bagajla motorun anahtarı aynıydı sanırım yada bi anahtarlık üstündeydi her neyse)Kapatırken anahtarı içine atıp kapatmısım kaldımı anahtar içindeFaruk koltugu kaldırıyor ben elimi sokuyorum neyse anahtarı aldık ama koltuk ve benim el biraz yamuldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim anlatacak hikayem yok diye iç geçirirken Bayram tatilinde bende yaptım kendime çaresiz bir an Arkadaşlar bayram tatili sırasında 250 CBF ile haşır neşir olma şansı yakaladım ve Çeşme otobanında ve izmir yollarında kullandım. Fakat otobanda bir kaç arkadaş hızla izmire doğru yol alırken onlar bana eşlik etseler de arada gazlayıp gidiyorlardı bende 130 basmış gelirken birden motor gaz yemez oldu anlamadım gitti tühh ya motor bozuldu millet de bastı gitti derken motoru sağ şeride çekmek durumunda kaldım karanlıkta basmıştı zaten kara kara düşünürken baktım arkadaşım emniyet şeridinden yardıma geldi o anki sevincimi size anlatamam zira kız başıma tek başıma otoban kenarında bir garip motoruyla sağda kalmıştım. Meğersem benzini bitmiş sol tarafında bir kapak var çevirince yedek benzin devreye giriyor şükürler olsun da ya ben tek başıma bunu nasıl keşfedecektim Tek başına yollara çıkmayan kızlara kızıyordum şimdi anladım neden tek başlarına çıkmıyorlar
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ

axix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r
    denk geldi geçen sene bugün arkadaşın mobiletiyle yollarda mutlu bi şekilde geziyordum boş bir yolda yokuş aşagı hız yapmayı denedim.yokuşun sonunda en hızlı oldugum yerde yan yoldan bi kamyon (as 950) çıktı. durmak mümkün olmadı yan yatıp sürüklendim motor kamyonun önünden asagı, ben ise altından mucizevi şekilde geçtim ama fazla sevidenemedim.sürüklenen motoru bi araba ezdi(opel vectra) neyseki arkadaşa ps2 verip kurtuldum

Yaklaşık bir ay kadar önce sabah saat 07:00 evden çıktım.Motora bindim ortaköyden balmumcuya doğru yukarı çıkmaya başladım.Yerler sabah sisindenmidir nedir nemli.Dik yokuşta araçlar birbirini beklerken ben yanlarından hızla vurdum kendimi yokuşa.Herkesin gözünü sırtımda hissetiğim anda önce ön teker arkasından arka teker yokuş ortasında kaydı ve ben kendimi yerde buldum.Sol ayağımda korkunç ağrıya rağmen kalktım yerden motor hala çalışıyor.Kontağı kapattım.Arabalar yanımdan geçti kimse yardım etmedi.Motor yokuşta güçlükle kaldırmaya çalıştım baktım kayıyor geri yere bıraktım.Vitese takıp tekrar kaldırmaya başladım viteste olduğu için kaymadı tam kaldırırken yoldan geçen birisi koştu yardıma geldi.Zaten kaldırmış olduğum motor adamın gelip motoru tutması ile birlikte birden yokuş aşağı doğru gitmeye başladı adam bıraktı benim gücüm yetmedi motor düştü bende üstüne düştüm ağrıyan sol bacağım iki kat ağrımaya başladı üsyelik eksoza değen sol elim yandı.Ağlayacaktım acıdan nerdeyse.Motor kaydı ve yokuşu bitirdi tabi benide bitirdi.Ama asıl bitiren beni yardım amacıyla gelen adamın bana söylediği "BUNUN FRENİ TUTMUYORMU SEN KALDIRINCA BEN SOLDAKİ FRENİ SIKTIM TUTMADI"oldu.

Yahu arkadaşlar tekrar okuyunca bana bile inanılmaz geliyor ama böyle oldu işte.
    Murat ERSEL, furkanmg ve jr. bunu beğendiler.

deepimpact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal reptor
    Daha motorum bir haftalık ben arkadaşların yanına gidiyorum akşamları yolda motorum birden stop etti motoru iktir kaktır çalışmadı tabii bu arada arkadaşların yanına gelmişiz beni öyle görünce onlar baya bir bozulmuştum sonra servisi aradım ve sadece sigortanın attığı ortaya çıktı yedeği ile değiştirdim çalıştı fakat oda hemen bozuldu arka fren müşürünün kablosu çıkmış oda eksoza değiyor sigortayı attırıyor neyse onuda söktük yedek sigorta yok başka ben kablo uçlarını aldım birbirine degdirdim allahtan hemen çalıştı ama ben baya zorlanmıştım arızasız belasız sürüşler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bir keresinde aküsü bitmiş...Çalıştıramamıştım...Hava da çok soğuktu...Kinetik e bineyim dedim o da çalışmadı...Aralarında anlaşmışlar sanırım...Ben de en sonunda arabayla gitmeye karar verdim...Ve onlara nispet yaparcasına yanlarından patinaj çekerek gittim...

Ertesi gün ne hikmetse ikiside tek marşla çalıştı....Sanırım kıskandırdım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Murat ERSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    BENIM EN CARESIZ ANIM İLK KAZAM DI antalya lara sahilde 80-90 km arası gıdeken arkamdada arkadasımda vardı yolun solunda 4 lülerını yakmıs makam arabası duruyordu 20 m kala sen sola dön 2 şeritlı yolda yolun ortasında dur meğersem arabayı stop etmiş arka fren on fren vites düşür olacakları düşün derken makam arabasına çarptıgım anda asfalt ile muhteşem bir deneyım oldu sonra kafamda bi hafıflık hısstettım megersem kask yok mus çarptıgımda arkamdakı arkadasımın kafası benım kaska çarpıyor kaskta biraz gevşek ve baglı deıl idi kafamdan cıkan kask gitti bir daha o kaskı bulamadım :D sonrasında düşündüğüm tek sey kendı motoruma baktım birde makam arabasına baktım olm murat dedım sen harbıden ayvayı yedın motorunu satsan bunun masrafını oduyemessın dedım ehlıyette yok neysekı polıs arkadaslar cok yardımcı oldular sıgortam hallettı durumu aradan 2 hafta gectıkten sonra sıgortadan msj geldı ve mesajda şu yazıyordu :
    SAYIN AHMET MURAT ERSEL MAKAM ARABASINA ÇARPMIS OLDUĞUNUZDAN DOLAYI GEÇMIS OLSUN..
    Benım bıldıgım gecmıs olsun derler gecerler ama neden makam arabasına çartı dıye bastıra bastıra soledıler bılmıyorum
    Ve şunuda belırtmek ısterım sıgortamın bulundugu acente lara (güzeloba) acentesı o gunden sonra kapandı :D
    Şimdi dusunuyorum acaba benım yuzumden mİ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

yurdum insanı
    VESPA PİAGGİO---ASYA 150 SCOOTER----MONDİAL 100KH---KAWASAKİ KLR 650

m.akblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim en çaresiz kaldığım an polise yakalandığım andı....
    valla aynen:D

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bir keresinde motorla bir tarlaya girerken, çim toprak sandığım yer meğerse üzeri çim tutmuş tezek-çamur birikintisiymiş. Ön lastik bir anda 40 santim tezeğe battı. Hemen sol ayağı yere koydum ama bu sefer de sol dizime kadar tezek içinde kaldım. Ayağımı çıkartmam mümkün değil , o kadar sıkı ve yapışık birşey ki !. Bir ayağım motorun üzerinde diğeri tezek içinde öylecene kaldım. Çok aptal bir görüntüm olduğuna eminim. yaklaşık 10 dakika o şekilde bekledim. Yoldan geçen bir kamyon yardım işaretlerimi gördü de 2 kişi motoru ve beni kurtardı. Botlarımı orada bulunan bir yalağa soktum temizlesin diye, ama ne fayda ? Eve girdiğimde kokudan kimse yanıma yaklaşamıyordu.
    kanmix_x bunu beğendi.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir keresinde motorla bir tarlaya girerken, çim toprak sandığım yer meğerse üzeri çim tutmuş tezek-çamur birikintisiymiş. Ön lastik bir anda 40 santim tezeğe battı. Hemen sol ayağı yere koydum ama bu sefer de sol dizime kadar tezek içinde kaldım. Ayağımı çıkartmam mümkün değil , o kadar sıkı ve yapışık birşey ki !. Bir ayağım motorun üzerinde diğeri tezek içinde öylecene kaldım. Çok aptal bir görüntüm olduğuna eminim. yaklaşık 10 dakika o şekilde bekledim. Yoldan geçen bir kamyon yardım işaretlerimi gördü de 2 kişi motoru ve beni kurtardı. Botlarımı orada bulunan bir yalağa soktum temizlesin diye, ama ne fayda ? Eve girdiğimde kokudan kimse yanıma yaklaşamıyordu.
    o anları aklımdan geçiriyorum
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Güzel anılarımız varmış.... Tekrar tazelemek güzel oldu......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Bende biraz saçma anılarımdan bahsedeyim bari..

geçen değil diğer yaz saat akşam 10. işten çıkmış eve dönüyorum.. datça yolu adında çevre yoluna benzer bi yol vardır marmariste.. herneyse ordan gidiyorum hızım 60 - 70 gibi bişey. kafam epey dolu bu motorun borcunu nasıl ödeyeceğiz onu nasıl yapacağız bunu nasıl yapacağız falan.. yolun ortasındaki bahçeyi sulayan fıskiyelerden biri yola dönmüş. bildiğiniz bi su perdesi oluşturmuş havada. ben onu farketmedim.. su perdesine girdim...

kaskım yok kafamda.

Ne olduysa orda oldu. su perdesine girdim. buz gibi su bütün suratımı hatta bedenimi kapladı. bi saniye gözlerimi kapattım. dedim heralde ben öldüm. buz gibi olan bu şey de ölüm falan sanırım. nasıl kaza yaptım acaba. falan diye düşünürken su perdesi kılıklı yerden çıktım gözlerimi açtım hayattayım. o iki saniyedeki çaresizliği kelimelere dökemem sanırım. sonra yolun kenarına çektim 15 dakika kadar güldüm halime
    nedenamaya bunu beğendi.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    CRF
    Kuşadasında soğuk bir sabah, okula gitmek için biraz geç kaldım o yüzden uyku sersemliğiyle hemen giyinip çıktım.Okula ulaşana kadar hiçbir problem yoktu.Herzaman park ettiğim yere girdim gayet sakin bir şekilde durdum.(Motoru koyduğum yer yokuş)Bir de baktımki motor yavaş yavaş sola doğru yatıyor yerler buz tutmuş(uyku sersemliğinden fark edemedim) ayaklarımda kayıyor yapıcak bir şey bulamayıp motoru yavaşça yere bıraktım.Tek başıma kaldırmayı deniyorum tam kalkıcak gibi oluyor sonra yokuş olduğu için yine kayıyor.2-3 denemeden sonra mola verdim ve sinir krizine girdim, kendimle dalga geçercesine gülüyordum

10 dakika sonra utanarakta olsa karşı sitenin güvenliğini çağırdım 2 kişi zorda olsa kaldırabildik, koruma demiri sağolsun hiç bir sıkıntı yaşamadım

Daha büyük hacimli bir motor olsa ne yapardım bilemiyorum :D sonucta bu kaldıramadığımız motor sadece 130 kg.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Jawayı bilenler bilir. Benzine yağ katılır. Ben katmayı unuttum ve olanlar oldu. Yolda giderken birden piston şişti ne kadar basarsan bas gitmiyor motor. Çalıştırma koluna basmaktan ayağımı hissetmiyordum artık. En son babamı çağırdım arabaya bağladık çekerek gidiyordum. Babam ani firen yaptı ve ben arabaya arkadan daldım. (İp kısaydı). Neyse ki fazla masraf çıkmadı.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hatunla bigün kaptık çadırı çıktık evden. Yolda on numara biyer gördük.
    Kocaman ağaçlık bi alan ve dibi deniz. Nerdeyse ayak basılmamış biyer.
    Tamamdır çadırı buraya kuruyoruz dedik. Hatun indi motordan bende motoru asfalttan ormanlık bölgeye indirecem (GÜYA!)
    Baktım şöyle bi, gözüm yemedi. Dedim inmez. Gittim koca koca taşlar buldum, merdiven yapıyorum aklımca
    Tamam dedim artık inerim. Ama ön tekeri indirmemle beraber alttan haaşşşıırt sesi geldi. Aha dedim sıçtık hemen geri çıkarayım motoru.
    Kalktım ayağa, motoru geri çekecek pozisyonu aldım, çekmek için ön freni bırakmamla beraber dahada kaydı ileriye
    Bu sefer ne freni bırakabiliyorum, ne geri çekebiliyorum, nede aşağı inebiliyorum...
    Malak gibi kaldım. Az bişey çekiyorum, az daha çekeyim derken tekrar ileri kayıyor !
    Yazın göbeği. Yer İzmir. (Stat tıklım tıklım dolu, taraftarlar coşkulu ) Arasından bildiğin ter akıyo artık
    Zaten zayıfım, bacaklarda çöp gibi, derman kalmadı... Kız yardım edeyim diyor ama erkekliğe bok sürdürmemek için hallederim ben, sen aşağı in diyorum.
    Benim bacaklar artık titremeye başladı. Yorgunluktan suratım maymun totosu gibi kızardı.
    Baktım başka çare yok. Dedim gel hatun, it şunu önden. Yemişim erkekliğini. O itti ben çektim zar zor çıkardık motoru.
    Ama mekanı pas geçmedik tabi. Motoru bariyerlere kilitleyip attık çadırı sırtımıza öyle daldık içeri
    Vay arkadaş ne günlerdi...
    Motosikletli Kaplumbağa...

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    izmitten iznik gölüne kız arkadaşımla gezi yapıcaktım tam şehirden çıktım,ilk dağ yolu virajı tak arka zincir attı ve
    zincir muhafazanın içine dolandı ve lastiği kitledi.
    Allahtan arkamdan araba vs gelmiyodu.neyse sağa çektim bi baktım zincir dolanmış.ama elimde anahtar olmadığından hiçbişey yapamyorum.
    Baya bi yürüdükten sonra baktım b, inşaat boru anahtarı aldım motora döndüm fakat baktım yine olmucak.vidaya tam oturmuyodu anahtar.
    bi saat bekledim napsam diye sonra bi sucu geçti abi ben suyu bırakıp gelim dedi.bıraktı geldi hallederiz dedi dükkandan takımı alım gelim:D

Adama bi çanta getirdi.İçinde ne ararsan var :D:D:D
    Sağolsun oracıkta halletti o zamanlar birazda acemiydim:D

Bu bana ders oldu takım taklavat dizdim bu olaydan sonra:D:D

Bir başka çaresiz kaldığım an ise kazada arabanın altına girerken yapıcak hiçbişeyim olmadığındaydı.

---------- Post added at 01:28 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

bir tane daha geldi aklıma

ama bu çok korkutucuydu benim için arabanın altına girmekten daha korkutucuydu.
    domino's pizza kuryesiydim bu yaz.
    bi kavşağa yaklaşıyordum,baktım adamın biri karşı şeritten kavşağı dönüyo,
    adamın beklemesi gerekir diye düşünüyodum,araç hala yavaş yavaş kavşağı almaya devam ediyo.durması gereken yerde durmadı birden gazı kökledi!!!!!
    frene bassam tutmucak yağmur var havada (motorlar malum kurye motoru.100cc cup) gaza asıldım ama kornaya basılı tutarak nasıl geçtim hatırlamıyorum.adam hatasını anladı koştu geldi yanıma.
    -abicim napıyosun yaaa eziyodun nerdeyse.

-görmedim kusura bakma!!!!!!(?)

-nası görmezsin korna çaldım o kadar

-abi basiretim bağlanmış.

-neyse var git yoluna,bundan sonrada dikkatli olda bari başkalarını ezme birader....

oturup 4 tane sigara içtim arka arkaya anca kendime geldim.
    elim ayağım ttrer şekilde piizaları götürdüm 30 dk geçti dedi götürdüğüm kadın:D:D

bende dedim alıyosan al almıyosan yapıcak bişey yok,durumu izah ettim. anlayışla karşıladı sağolsun.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yeni motorum V-Strom un üzerinde bulunan sonradan takılan yan sanayii orta sehpanın yan ayaklığın açılmasına engel olduğunu farkettiğimde motorun üzerinde kala kaldım , motordan inemiyordum kendimi çok çaresiz hissettim en sonunda yoldan geçen birisinden yardım isteyip motoru tutmasını istedikten sonra motordan inebildim ve yan ayaklığı sıkıştığı yerden kurtarabildim :(
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    xciting250i
    çok çaresiz sayılmaz ama geçen yıl bir lise öğrencisine özel ders veriodum. Evleri dik bi yokuş olan sokaktaydı. Dersten çıktım motoru orta ayaklıktan çıkarim derken motorla birlikte ters tarafa düşmüştüm tam da pencerelerinden rahat bi şekilde görülücek pozisyonda.o an ki motorlu öğretmen karizmamdan eser kaldı mı bilimiorum utançtan pencerelerine bile bakmadım kaçtım ordan.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    birgun daga cikmistim tek basima dedim gunesin batisini seyredip ineyim asagi hava kararmasina yakin yola cikmaya hazirlaniyordum .hazirliklari tamamladim bastim marsa bindim motora 5 metre ya gittim ya gitmedim motorda bir aksilik sezdim sonra vitesi bosa attim tekrar birinci vitese taktim basiyorum gaza gitmiyor motor dedim heralde zincir atti baktim sincirde atmamis allah allah ne oldu diye dusunurken orta sehbada tekrar calistirdim motoru dedim bi oldugu yerde dondurelim tekeri yahu teker donmyor arka disli bosa donuyor tekeri dondurmuyor disliyi janta baglayan civatalar kesmis hayatta biryere gitmez bu motor sinir krizi gecirdim motorun basinda ama yapacak birsey yok dag basinda kaldik tek basimiza cakallarin sesi de gelmeye basladi yusuf moduna aldim kendimi sonra bir arkadasi aradim sagolsun hemen geliyorum kamyonetle dedi bende aldim elime irice bir sopa korku icinde bekliyorum .bekle allah bekle 1 saatlik yol alt tarafi 3 saat oldu gelmedi telefonunuda kapatmis hiyaragasi ulasamiyorum dedim heralde gelmeyecek satti beni.sonra viraji dondu cikageldi arkdada baska bir arac ile o aractakide baska bir arkadas dedim sen nerden ciktin lan kamyoneti olan arkadasin yolda benzini bitmis o da onu kurtarmak icin cikmis yola yolda kalan kalana oyle kotu bir olay gecmisti basimdan ne kadar tedarikli olsanizda illa biryerden birsey cikiyor hep yolda birakiyor adami hep ariza elinde yedegi yada sokmek icin anahtari olmayan yerden cikar ne sinir edici durum ya..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler