Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

0 Motor Alacaklara Nacizane Öneri..Motor Gerçek Fiyatı & Liste Fiyatı & Zam Üçgeni...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Dostlar CBF 150 fiyatı hakkında konuşurken motorun liste fiyatının 3200 olduğunu söylediler...Ama aynı motor Özen Motorda peşin 2900 ytl...Sizlerin dikkatini çekmek adına yazımı topiğe taşıdım...

Motor alırken pazarlık yapmanızı öneririm...Bunu yapmalısınız...düşülen fiyatla aksesuar koruma alırsınız...Liste fiyatı diye bir şey yoktur arkadaşlar...paranız cash ve canlı ise Bayi değil siz patronusnuz...Yamaha için Gaziosmanpaşadaki bayi Honda içinde Özen motor yüksek mal satış kapasitesiyle bu tür indirimlere açıktır her zaman...Çünkü Distribütörlerin gözbebekleridir...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2900 anahtar teslim doğrudur...Özen Motorun en çok satan ve fiyatlarla istediği gibi oynayabilme kredisi olan bir bayi olduğunu unutmayalım...Satış grafikleri o kadar yüksek ki Honda değilde Özen motor ne derse olur ...peynir ekmek gibi motor satıyolar herifler...Activa şu an 2800 ytl yazar liste fiyatında...Şu an gidin Sirkeci Özen'e size 2200-2300e sıfır actıva versin ama peşin olmak kaydıyla...pazarlığı yapar motorunu alırsın...

Özen moto bu noktaya nasıl mı geldi...Mcdonaldslara o kebapcı pizzacı dediğimiz tüm fast food sektörüne binlerce activa satmıştır...50 üzeri alımllarda 1700-1800 e sıfır actıva verdiklerini bilirim...E bunlar ticari sır ama duyarız...Öyle dönemler oldu ki bu toplu alımlar da sende bir tane al dendi...Ama gerek duymadım o dönemler...Sonra en büyük alımcı Mcdonalds türkiye maliyetleri kısıp Mondıalle anlaştı...Kendisine özel 125 lik scooter yaptırdı...Tam da sevindiler ki baktılar ki Mondıler 1 ay içinde dağılmaya başladılar...Honda kardeş yine gözde oldu...Özen motor piyasadaki azr talebi dengeler sarsar silkeler...Tahminen bu cbf 150 den 500 adet sipariş verdi...Ve büyük indirimler aldı...Bu bizim lehimize tabi...

Yanlış anlamayın ama galiba çoğunuz bayiden nasıl uygun fiyata 0 motor alacağınızı bilmiyorsunuz...Liste fiyatı nedir allahaşkına...Orada der ki...Tavsiye edilen fiyatlar...Ama ben size o fiyatdan almayı tavsiye etmiyorum... Fiyatı ben %5 ila %15 mutlaka kırdırırım...İşlerine gelirse...bayimi yok memlekette...İstediğim fiyatı bayi vermezse o bölgedeki tüm bayilerden fiyat alırım...İstediğim rakamı elimdeki rakam olarak söylediğimde alırım...Ama önemli olan şu...Para peşin kırmızı deve...

sevgili kardeşim bir kere şu mesele var...Karşı komşun olan bayiden almanın mantalitesi nedir acaba...Yani ayıp olmasın diye mi yoksa arıza yaptığında bakmayacağınımı düşünüyorsun serviste...Veya kötü bakacağınımı motora...Abi tam fantazi yaptınız şimdi iyimi...Şimdi bayiler arası savaşlar var...En çok cbf 150 yi kim satacak yarışı var...Motoru aldığım yer hemde servisi olsun diye bir kavram büyük makinalar iin geçerli...

Tabi ki özen motor satacak...Mototal sosyete satıcısı...Cbf 150 ye yan gözle bakıyorlar...buda motormu diye...E yeniköydeki bayi Yeşim Hanımda(ortak) büyük makina satma peşinde cnf ve innovaları hep küçümsediler...Anadoluda ki satış toplamının yarısını Özen motor yapar...Hele ki sirkecide teşhirde bir amca var...Bıyıklı ihtiyar bişey...Sevimlidir...Adını bilmem...

Sanki kurbanlık koyun gibi satar motoru..."Ahanda taş gibim motor hemen kap bunu" demeye başladımı kaç ordan yani...

Çok afedersin liste fiyatı denen olayı bu işi bilmeyen saf arkadaşlar için geçerlidir...Yanlış anlama ama bak...samimi saflıktan bahsediyorum...Zam geldimi başlar ah vah zam geldi napcaz etcez...Zam denen olay traş...yani kağıt üzerinde...Mesele şu an KAwasakı er5 e zam geldi 6.000 euro oldu...Ama git 5.000 euroya rahat alırsın...

http://www.kawasaki-turkiye.com/

Yeter ki peşin paran olsun...çünkü zam demek bayinin kar marjının artması demek...Zammı bayi istemez...zammı distribütör yapar....bayi işine gelirse yansıtır işine gelirse yansıtmaz...çünkü zam olsada bayinin karı değişmez istediği fiyattan verir ve zam öncesi karını yine korur...

dostum şu ana kadar tüm modellerin maliyet...girdi bayi alış kar marjı oranlarını illegal yollardan öğrendim...Çünkü gümrük şirketinde çalışmıştım...Hele ki çin menşeili motorlarda vurgunu tahmin edemezsiniz...Sonra bu toparlaklar yüzünden olan tüm piyasaya oldu ona yanarım ben...Kimsede demez ki Çin malları motor piyasasını belledi...Devlet uyandı... vergi kaçağını önleyeceğiz diye olan biz motorseverlere oldu...en son ÖTV zammı neden oldu sizce...

Devlet göz yumuyordu bazı detaylara...Ama artık piyasada bu işin suyu çıktı...Zannetmeyin ki Sanayi ve Ticaret Bakanlığı veya Rekabet Kurumuna şikayet ihbar gitmiyor...Önceden dikkate alınmayan ihbarlar Mondıal 50.000 motor satınca kafalarda soru işaretleri oluşmaya başladı ve devlet baba kontrol edemediği gümrüklerini ve piyasaya hakim olabilmek adına vergiyi kilitledi...Çünkü adamlar oyunu kurallarıyla oynamadı...

birde bazı modellerde zam da yapsan motor satmazsa motor kucağında demektir...Örneğin yamahanın 150 lik mini scooterı var ya...hani mini bişey dur link vereyim...

http://www.beldeyama.com.tr/www/fiya...to.php?k_id=13

cygnus rs 125...motorların en hırbosu...Yamahanın yüz karası bir şey...tutmaz dedik dinlemediler...satmaz dedik geldi sunuldu...bayilerin elinde patladı...burayı tayvan zannettiler...3250 den başladı ilk fiyatı...vallah şimdi diyecektim ki bu motoru 2600 den bile alabilirsiniz diye...yeminle fiyat düşmüş 2875 e lanet olsun herşeyi bilen adam olmak istemiyorum artık ya...

bu bir örnek ti arkadaşlar...nacizane bildiklerim paylaşımlarım bunlar...sevgiler selamlar...paran peşinse kral sensin...buna topik bile açabilirim...dostlarımı bilinclendirmek adınadır...selamlar olsun hepinize ....

Bu arada benim dediğimi test etmek için yarın saat 09.00 da telefona sarılıp kawasakı bayisini arayıp 5000 eurom var er 5 almak istiyorum dediğinizde size naş çekerler...Bizzat bayiye gidiceksin canlı canlı paranla konuşacaksın...

Bu arada alacağı motora zam geldi diye sızlanan arkadaşlar özellikle böyle birşey kağıt üzerindedir...Yani fazla strese girmeyin...Eğer size zamlı fiyatdan malı verirse ballı börek olur...Ama eski fiyat üzerinden mal satma eğilimi sizin ısrarınızla yükselir...Çünkü zam demek malın satılamayacağı anlamına gelir veya satışı zorlaştırır...E distrübütörden peşin parayla alınan motorları size yine peşin parayla ve zam öncesi ilk kar marjıyla satması çok mantıklıdır...Siz zamsız aldınız diye sevinirken tahminen aldığınız motor 2.kar marjı eklenerk yani ikince kez zam yemiş olarak size gelir...

Ticaretde en büyük heyecan tat ve haz peşin paradadır...Esnaf peşin alımlarda %5 ile %15 arası indirim yapma insiyatifine hep sahiptir...Bazen malını kar etmedende satabilir...Çünkü maliyeti çıkarmak esas nedendir...Çünkü modelin yenisi çıkar ilgi azalır ve elde kalma ihtimali belirir...Yani doğru zamanda doğru bayide paranızla olursanız güzel jestlerle karşılaşırsınız...Bayileri gezin...Fiyat isteyin...Motoru almayı düşündüğünüz fiyata bayiyi yaklaştırıp elinizdeki paranın bu olduğunu söyleyin...Yani bayi normal şartlarda pazarlığı sever...Ama bizde fiyatlar sabit gözüyle bakılır ve genelde karşı taraf kazanır...sevgi ve saygılarımla...Elinizdeki para çok değerlidir...Bunu karşı tarafa hissettirin...Bu dediklerim özellikle marka bayiler için geçerlidir...Çünkü bayi ve distribütör ilişkileri çok önemlidir...

Satılan motor adedi indirimler bayinin kıymeti gibi normlar hep o satış adedlerine bakar...Satış müdürleri o küçük rakamlara çok önem verir...1-2 yıl önce Honda Japonyadan bayileri denetlemeye geldiler ve o kadar bayi harcadılar ki...Nedeni bu satışlar değildi ama...Nedeni servislerdeki berbatlık titiz olmayan ustalar vs...Yani Türkiye Honda satışa adede bakar....Japonya merkez ise servisteki ustanın kıyafetine hijyene motorların teşhir edildiği mekandaki ışık sistemine vs...Yani sizlere söylemeye çalıştığım şey şu...Adamlar motor satılsın da ne olursa olsun diyor...Gerisi hikaye diyelim...

Dediğim gibi bu motor alım teknikleri önceden galeri olupta sonradan Çin çon bayileri için değildir...Veya "ne iş olsa yaparız abi sektördeci" tayfa için değildir...Onlar 250-300 dolarlık(bu maliyeti kendileri bile bilmez...) hurda yığınlarını 1200-1500 arası satarlar...Bizim gariplerde alır...ve 1000 kmden sonra motor ses değiştirmeye başlar...Ama bir vespaclub tarzı organizasyonlarla acılarını hafifletmeye çalışırlar...Klüp olunca Çin markalı ürünlerin verdiği veya vereceği sıkıntılar paylaşılarak azalır...

"Hadi bütün hede höde markalı motorlar buraya" (çin malı)topiklerine bakarım ve çekilen ızdırap aynıdır...Paylaşılarak azalır...Huuu komşuuu seninki 400.km de düt etti...benim ki 1000 i bile görmedi zavallı...

Kymco agılıty 125 i bilmez gider mondıal alır asya alır...

sym nedir acaba diye bakınır bir de bakar Zonghsen almış olur...

Kınroad alır ki...Kınroad Çinde bile satmaz...

Çin mallarını yazmak istemezdim ama bu gerçekleride sizlerle paylaşmak isterim...Honda ve Yamaha kendi adına fason üretir bir kısım modellerini (çinde) motor bloklarını bizzat kendileri yollar Çine...Ama ayni Çin kendi mallarını neden böyle üretir...Biz 3.sınıf dünya ülkesinin malını neden kapışırız...Kaliteli olsun Cibutiden olsun...

Ve sonuçta bu motorlar 2.elde satarken 1000 ytl ye bile alınmaz...Alınmayacaktır da...O bir heyecandır...İlk motor heyecanıyla hata yapılmıştır...Önemsenmez...Ama gerçekler acıdır ve acıtır...

Saygılar tüm motorseverlere...Ama son sözüm en iyi motor kendi motorundur...

Bu bir teori değildir...Bizzat ekonomi gerçeğidir......
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    mete_han

Sadece motor değil satın aldığınız her şey için geçerli.
    "PEŞİN FİYATINA TAKSİTLE" lafına aldanmayın. Peşin fiyatına taksitle diye birşey yok. Aslında o fiyat zaten taksitli fiyatı. Ama nakit parası olanlar kazıklansın diye yapılmış. Nakit paranız varsa liste fiyatlarını zorla düşürtmelisiniz tabiki. Ben 12850den 12000ye indirmiştim. Bide üstüne hediye motor koruma.(250ytl) Yani koyun koyun peşin para liste fiyatına atlamamalısınız.

mete_han tekrar

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir hatırlatma Metecik, seni kan sulandıran ''vimpirlik'' mevzularından başka konular açarken görmek güzel.

Nedense beni taksit olayı çok bozuyor, herşey gibi motosikletimi de peşin almak istediğim için halen...
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Metehan'cığım gözüm
    Gel seninle bayram alışverişine çıkalım.
    Cebimiz de ki parayla mahalleliyi giydirirsin sen.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han

Sadece motor değil satın aldığınız her şey için geçerli.
    "PEŞİN FİYATINA TAKSİTLE" lafına aldanmayın. Peşin fiyatına taksitle diye birşey yok. Aslında o fiyat zaten taksitli fiyatı. Ama nakit parası olanlar kazıklansın diye yapılmış. Nakit paranız varsa liste fiyatlarını zorla düşürtmelisiniz tabiki. Ben 12850den 12000ye indirmiştim. Bide üstüne hediye motor koruma.(250ytl) Yani koyun koyun peşin para liste fiyatına atlamamalısınız.

mete_han tekrar
    memın hoca beni bu sitede bir tek sen anlarsın...Senide bir tek ben anlamam...Teknik yazıyorsun bazen ya kafa basmıyor...Ama aynı noktalarda birleşiyoruz genel bazda...sen teknikde ben teoride... Kafa basmıyo abi aero dinamiğe ne yapim...

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir hatırlatma Metecik, seni kan sulandıran ''vimpirlik'' mevzularından başka konular açarken görmek güzel.

Nedense beni taksit olayı çok bozuyor, herşey gibi motosikletimi de peşin almak istediğim için halen...

baba geçen biri yazdı gözlerime inanamadım ya...Mondıal 50 cc yi vermiş 500 milyoma sayalım demişler...150 lik mondı almış krediyle...Anadolu cetelem den...115 yetl 24 ay motorun 6 da biri faiz tabi...allem etmişler kallem etmişler kitlemişler arkadaşda he demiş...50 cc araya kaynamış...sonradan uyanmış....ya ne diyelim şimdi biz...abi bu taksit bizim kanımızı emiyor...ama mal sahibi olmak için sağlam bir geliri olan işin varsada korkmamak lazım...

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan'cığım gözüm
    Gel seninle bayram alışverişine çıkalım.
    Cebimiz de ki parayla mahalleliyi giydirirsin sen.

Abi o iş için para harcamaya gerek yok ki...Allah rızası deyip konfeksiyonları trikocuları gezip 5-10 ürün alıp her birinden bayramda garibanları sevindirirsin...Önemli olan bunu gizli yapmak....

Sonrada Malta'ya gidip Jet ski'ye binmek olmaz ama ha...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    honda cg 125 titan
    güzel bilgiler...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ama son sözüm en iyi motor kendi motorundur...
    eee?
    çaynalar hakkında ne vırvır ediyon o zaman?
    alan razı, satan razı...

mondial derken, zongshen derken, beni herzaman ayrı tut kardeşim.
    ben memnunum.

bir gün sıfır honda alırsam, seni götüreceğim yanımda zaten.
    (ilk günden beri, honda-monda... var bişiler... hayırlısı... )
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle gene hafif giydirmişsin bu faydalı topice torunum bak senin 3. dünya ülkesi çinde bile satılmıyor dediğin marka nerelerde satılıyor

http://www.kinroad.dk/

http://www.kinroad.jp/ bu arada japonyada satan başka çinli varmıdır acaba

http://kingway.pl/product_info.php/p...t/KINROAD%2050
    http://www.motot.net/galleria/g743

http://kinroad.lammikko.net/

http://www.francebuggy.com/index.htmlü

www.kinroad.net

metecim yukarıdada gördüğün gibi kinroad bir dünya markası ve kaliteli mal yapıyor aksi olsa danimarka,norveç,polonya,fransa ve isviçreye mal satabilirlermiydi daha dünyanın pek çok ülkeside var ama sen cibutiyede mal satmışlar banane 3.dünya ülkesinden diyeceğin için bu ülkeleri seçtim

Eğer çinliler kötü ise bunun tek nedeni bizim aç gözlü ithalatcılarımızdır 1000-1500 ytl fazla para ödeyerek en az japon kadar dayanıklı bir motorda getirtebilirlerdi buyur bak verdiğim sitelere 30000 km. devirmiş onlarca kinroad var adamlar ülkesine kaliteli mal sokuyor buda çinlilere dayanıklı mal yapma zorunluluğunu getiriyorbizdeki mondi,kanuni vb. gibi değil

eğer istenilse 6000 ytl civarına orta kalitede çinlilere binebileceğimize eminim umarım açıklayıcı olmuşumdur demkki neymiş! Bizim ithalatçıların hırsından motorlarımız dökülüyormuş ayrıca KINROAD da bir dünya markasıymış al sana referanslarıda verdim.

Konumuza gelince verdiğin peşin parada opsiyon olayı out sezonda daha uygulanabilir yaz sezonunda pek kabul göreceğini sanmıyorum ama bahsi geçen oran sadece %5 ise zaten bu oran her malda kabul edilebilir ama %15 sadece yaz sonu olabilir gibime geliyor

Ben şu an kullandığım motoru ağustos sonu aldım yaz sezonunda 3800 ytl fiyattan satılıyordu hatta taksitli fiyatı(24 ay) 6000 ytl civarındaydı memlekete döndüğümde gittim pazarlığımı yaptım ve 2550 ytl peşin paraya aldım ama adam en son 3000 olur dediği zaman dükkanı terk eder gibi yaptım tamam gel sende sadece 50 ytl kar alacağım 2550 ver dedi

ama satacağım için aksesuar almadım o ayrı konu bence aldığınız çin malı motora fazla para dökmeyin sonuçda 1 yıl sonra elden çıkartacaksınız

bu arada benim motorda sorun yok maşallah nede olsa KINROAD

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı
    eee?
    Sen ona ne bakıyon kendisi 50 tt ye bile fit ama burada atıp tutuyoya bviri görecek diye alıp binemiyo

bak bunlarda danimarkada satılan kinroad motolar Aletler resimlerinde bile ben kaliteliyim diyor az motordan anlayana

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sonrada Malta'ya gidip Jet ski'ye binmek olmaz ama ha...
    Yok tabii ki olmaz da bayramdan sonra Dubai deyim 20-25 gün kalacağım

Yalnış yok ,makine kurmaya gidiyorum
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

tmrbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eline koluna sağlık.
    çok çalışmam lazım çoook.:)

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yerimi ayrıyıorum ki,karlı bir motor alışverişinden sonra başlığa methiyeler düzeyim,hortlatayım,Metehan abime ballı Kemalpaşalar yedireyim
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee?
    alan razı, satan razı...

mondial derken, zongshen derken, beni herzaman ayrı tut kardeşim.
    ben memnunum.

bir gün sıfır honda alırsam, seni götüreceğim yanımda zaten.
    (ilk günden beri, honda-monda... var bişiler... hayırlısı... )

sevgili dostum şu sitede bir tek seni kurtaramadık bu Made ın Çin Fason Cumhuriyetinden...Mondıalle başladın Zonghsenle devam ettin...Bizlere hiç sormadın...kendin ettin kendin buldun...

kendin düştün ağlamazsın artık...Motorunun benzerlerini görüyorum ve tam bir felaket diyorum...Baba sallanmayan bir yeri yok ki...Motor yürüyen hurda işte gücüne gitmez inşallah laflarım...Baba motor maket motor işte kabul et...Neyse doğru yolu zamanla bulacaksın inanıyorum...

tekrar vırvır ediyorum senin için en iyi motor o sana göre çünkü sana ait saygı uyarım...

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle gene hafif giydirmişsin

bu faydalı topice torunum bak senin 3. dünya ülkesi çinde bile satılmıyor dediğin marka nerelerde satılıyor

http://www.kinroad.dk/

http://www.kinroad.jp/ bu arada japonyada satan başka çinli varmıdır acaba

http://kingway.pl/product_info.php/p...t/KINROAD%2050
    http://www.motot.net/galleria/g743

http://kinroad.lammikko.net/

http://www.francebuggy.com/index.htmlü

www.kinroad.net

metecim yukarıdada gördüğün gibi kinroad bir dünya markası ve kaliteli mal yapıyor aksi olsa danimarka,norveç,polonya,fransa ve isviçreye mal satabilirlermiydi

Bizim ithalatçıların hırsından motorlarımız dökülüyormuş ayrıca KINROAD da bir dünya markasıymış al sana referanslarıda verdim.

Konumuza gelince verdiğin peşin parada opsiyon olayı out sezonda daha uygulanabilir yaz sezonunda pek kabul göreceğini sanmıyorum ama bahsi geçen oran sadece %5 ise zaten bu oran her malda kabul edilebilir ama %15 sadece yaz sonu olabilir gibime geliyor

Ben şu an kullandığım motoru ağustos sonu aldım yaz sezonunda 3800 ytl fiyattan satılıyordu hatta taksitli fiyatı(24 ay) 6000 ytl civarındaydı memlekete döndüğümde gittim pazarlığımı yaptım ve 2550 ytl peşin paraya aldım ama adam en son 3000 olur dediği zaman dükkanı terk eder gibi yaptım tamam gel sende sadece 50 ytl kar alacağım 2550 ver dedi

ama satacağım için aksesuar almadım o ayrı konu bence aldığınız çin malı motora fazla para dökmeyin sonuçda 1 yıl sonra elden çıkartacaksınız

bu arada benim motorda sorun yok maşallah nede olsa KINROAD

ah dede sane dyim ben...Bak yanlış anlama ben Sanayi Bakanı olsam bu hurdalara anti damping uygularım veya bir pürüz çıkartıp yurda sokmam...Mondı vs dahil buna...bu benim şahsi görüşüm...Senin olayın ayrı bir olaydır...Honda ve Yamaha bayilerini gezip KINROAD almaya utanmazmısın...Hadi cahalsın piyasayı bilmezsin ama yan komşum Hacı memik bunu satıyor diye aldın kabul et bunu...Kınroadın türkiye web sitesi nerede dostum...Türkiyede kaç şubesi var...servsisleri nerede...Yani fransayı danimarkayı saymışsın ama Türkiyedeki organizsayonlarından bahsetmemişsin...Ya kanka adı sanı bile duyulmamış bir model alıyorsun...Yani bunu gidipte 35.000 ytl ye TRUMPH alsaydın da diyecekti bu satış ve servis bağlamında...İnsan biraz utanır ama Yamaha veya Hondada ne bulamadın dostum allahını seversen söyle...

Hadi ben öylesine yazıyorum bunları...Bir örnek vereceğim sana...Hiç ybr ye oturdunmu...Vibrasyon önleyici sistemi var...motor yağ gibi kayar...senin Kınroadde vibrasyonun fazlalığını sende kabul ediyorsun...

Peki bunu seneye sattığında kaça vereceksin kim alacak...
    ye sat sana helal olsun derim...Bunları düşünmeden iş yapmışsısn...Bir ybr olssaydı şu an eski granaj bile olsa ytl den müşterisi hazırdı...Ama parayı havadan kazandığın için galiba çöpe atmayı tercih etmişsin...senin zevkin bana karışmak düşmez...Ama yazdıklarım senin iyiliğin içindir...Bana giren çıkan yoktur...Bir kardeşim madddi ve manevi anlamda mutlu huzurlu kazanclı olursa bende olurum...

Kınroadı alırken ybr eski fiyatdaydı galiba...2850...ybr alsaydın lütfen samimi söyle daha karlı ve huzurlu olmazmıydın...Vibrasyon seni rahatsız etmiyormu...Chopper tarza oturcam diye tutturdun ve yürüyen bir hurda aldın işte...Vibrasyonla birlikte tüm civatalar somunlar zamanla yerlere saçılmaya başlar...hoş bişey mi sence allah aşkına...

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok tabii ki olmaz da bayramdan sonra Dubai deyim 20-25 gün kalacağım

Yalnış yok ,makine kurmaya gidiyorum

İstesende yalnış yapamazsın...Allahın Dubaisinde ne iş çevirebilirsin ki zaten...

Sonuçta Lanet arapların lanet ülkelerinden biri...

alderney tamerbaykal ve nickini yazamadığım motocycle boıng dostlara selamlar olsun

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah dede sane dyim ben...Bak yanlış anlama ben Sanayi Bakanı olsam bu hurdalara anti damping uygularım veya bir pürüz çıkartıp yurda sokmam...Mondı vs dahil buna...bu benim şahsi görüşüm...Senin olayın ayrı bir olaydır...Honda ve Yamaha bayilerini gezip KINROAD almaya utanmazmısın...Hadi cahalsın piyasayı bilmezsin ama yan komşum Hacı memik bunu satıyor diye aldın kabul et bunu...Kınroadın türkiye web sitesi nerede dostum...Türkiyede kaç şubesi var...servsisleri nerede...Yani fransayı danimarkayı saymışsın ama Türkiyedeki organizsayonlarından bahsetmemişsin...Ya kanka adı sanı bile duyulmamış bir model alıyorsun...Yani bunu gidipte 35.000 ytl ye TRUMPH alsaydın da diyecekti bu satış ve servis bağlamında...İnsan biraz utanır ama Yamaha veya Hondada ne bulamadın dostum allahını seversen söyle...

Hadi ben öylesine yazıyorum bunları...Bir örnek vereceğim sana...Hiç ybr ye oturdunmu...Vibrasyon önleyici sistemi var...motor yağ gibi kayar...senin Kınroadde vibrasyonun fazlalığını sende kabul ediyorsun...

Peki bunu seneye sattığında kaça vereceksin kim alacak...
    ye sat sana helal olsun derim...Bunları düşünmeden iş yapmışsısn...Bir ybr olssaydı şu an eski granaj bile olsa ytl den müşterisi hazırdı...Ama parayı havadan kazandığın için galiba çöpe atmayı tercih etmişsin...senin zevkin bana karışmak düşmez...Ama yazdıklarım senin iyiliğin içindir...Bana giren çıkan yoktur...Bir kardeşim madddi ve manevi anlamda mutlu huzurlu kazanclı olursa bende olurum...

Kınroadı alırken ybr eski fiyatdaydı galiba...2850...ybr alsaydın lütfen samimi söyle daha karlı ve huzurlu olmazmıydın...Vibrasyon seni rahatsız etmiyormu...Chopper tarza oturcam diye tutturdun ve yürüyen bir hurda aldın işte...Vibrasyonla birlikte tüm civatalar somunlar zamanla yerlere saçılmaya başlar...hoş bişey mi sence allah aşkına.
    metecim iyi güzel hoşda şimdi sana şunu soracağım zzr1100 den inip ybr ye binmek sende nasıl bir his uyandırırdı he şimdi diyeceksin madem öyle neden çin çon aldın bu sene maddi durumlarım el vermedi ev tadilatı vb. seneye yaza alacağım motorumda hazır 1000rr şimdi şunuda diyebilirsin 1000rr ın hazırda bunu neden aldın onun cevabıda 1000lik motoru alacağım yer çin çonu hemen alacak ama öyle ölü fiyatına değil en fazla 500 ytl filan zararla buda makul karşılanabilir

gelelim senin sorunun esas cevabına minik panda eğer ben ybr alsaydım ss yi alacağım rent a car 'a ben bu ybr yi veremezdim ama chopper i hemen alacak zaten bu olayları yapacak olanda kankim

o değilde metecim söylediklerinde bazı yanlış şeyler var bence mesela örnek olarak eskişehirde race motor hastalığı vardır altındaki doğanı şahini satan yada eline 3 kuruş geçen 2.el bir race satın almak istiyor sahibinden.com a bak bir çok 90 modelli race göreceksin ki motorlar netten değil buradaki ortamlarda satılır şimdi sana sorum şu bu adamlar sende güney bölgelerinde rent a carlardan çıkan ve eskişehirdeki uyanıkmotorcuların tamirhanesinde makyajlanıp boyanıp 5000-6000 civarına bu motoru mu alsınlar yoksa gidip bir kanuni racer yada bu sınıf bir çinlimi alsın

bana zzr yi aldığımda satan adam kazalı motor meslek lisesi öğretmeniydi adam motoru okulda öyle bir tamir etmişki inan 0 moto halt yemiş şimdi düşünüyorumda çinliler o zaman olsaydı gene çinli alırdım

sene 99 motoru aldığımız fiyat 1800 3 ay içinde açtığı masraf 800 hemen zararına sattık tabi karar senin

bu arada bana neden ybr almadın dersen alışmışım hacimli gösterişli makinaya cbr a bindim bisiklet psürer gibi geldi şimdi iyiki ybr almamışım diyorum

yaw çok motosiklet üzerine konuştuk gidip sana kitlicek bi topic bulayım bari

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    yaw çok motosiklet üzerine konuştuk gidip sana kitlicek bi topic bulayım bari

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster

a-)seneye yaza alacağım motorumda hazır 1000rr

b-)1000lik motoru alacağım yer çin çonu hemen alacak ama öyle ölü fiyatına değil en fazla 500 ytl filan zararla buda makul karşılanabilir

c-)minik panda eğer ben ybr alsaydım ss yi alacağım rent a car 'a ben bu ybr yi veremezdim

d-)eskişehirde race motor hastalığı vardır altındaki doğanı şahini satan yada eline 3 kuruş geçen 2.el bir race satın almak istiyor sahibinden.com a bak bir çok 90 modelli race göreceksin ki motorlar netten değil buradaki ortamlarda satılır şimdi sana sorum şu bu adamlar sende güney bölgelerinde rent a carlardan çıkan ve eskişehirdeki uyanıkmotorcuların tamirhanesinde makyajlanıp boyanıp 5000-6000 civarına bu motoru mu alsınlar yoksa gidip bir kanuni racer yada bu sınıf bir çinlimi alsın

e-)sene 99 motoru aldığımız fiyat 1800 3 ay içinde açtığı masraf 800 hemen zararına sattık tabi karar senin

f-)bu arada bana neden ybr almadın dersen alışmışım hacimli gösterişli makinaya cbr a bindim bisiklet psürer gibi geldi şimdi iyiki ybr almamışım diyorum

g-)yaw çok motosiklet üzerine konuştuk gidip sana kitlicek bi topic bulayım bari

a-)ulan dede hayatında bir hurda zzr görmüşsün sonra gelip karşımıza Tek teker Arif kesildin ha tırt motorcu...10.000 km hayatında motor üzerinde gördüysen şaşarım...1000 rr alcakmışın...yerim len senin aRaRını...Tırto motorcu... sen 1000 rr al ben anırıcam len...hadi ordan ya...nefesin kokuyo açlıktan ...Yamaha Honda gez Kınroad al sonra başımıza tek teker ol...yürrrrüüüü be Tekteker dedoşş bee....

b-)1000 rr ı aldın birde Kınroad mı kaldı elinde...alırsa hatırın için alır...yani ticaretde olur böyle tilkilikler...birde mecburen alıcak anla işte...

c-)bana panda diyen su samuru olsa.... Rent a car dan 1000 rr almak da neyin nesi hacı ya..ulan tam komedi adamlarsınız ya...Es es ler alemsiniz haa...

d-)Ben vara varaları sadece Güneydoğuda bilirdim...Hayatımda yapacağım en son olay 90 model srad veya katanaya binmek...zevk diyemeyiz buna kırrroluk deriz...Abi imkan meselesi desende benim beton kafa almaz hacım...Rent acardan motor alırsan senin aklına şaşarım dede...Senin zzr de allah bilir 1824 modeldi...

e-)Demek KInROad senin ilk vukuatın değilmiş....

f-)hacimli makina seni titretir Cinsel hayatın biter... hayatta herşey gösterişli motorlardan ibaret değildir...Sağlam ve marka motora binmek varken (ki yamaha honda bayilerini gezmişin birde ya...ayıp ayıp..allahdan kork)...gidip ne aldın... bende cıbır 125 ten tiksinen biriyim...konu ybr idi...veya şu an cbf 150 çıktı oda olabilirdi...Ama kaybedenler oldun...Bana hergün rapor ver lütfen...gevşeyen vida raporu...

g-)KInROad ın nesini konuşam la...Ben tellafuz bile etmek istemiyorum...seni seviyom...stres yaşamanı üzülmeni istemem...

Rent a car dan 1000 rr satın alarak vara vara ideolojisinde yerini aldın haberin olsun...

Motosikleti
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

süper valla...eline sağlık...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Ne topikmiş be, toplayamadım ağzımı gülmekten. mete_han motor alma zamanı gelince İstanbul'da yanındayım abicim, seni iş üzerinde görelim bi de

Eline sağlık tabii bi de, süpper manyah yazmışsın.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti

Dostlar CBF 150 fiyatı hakkında konuşurken motorun liste fiyatının 3200 olduğunu söylediler...Ama aynı motor Özen Motorda peşin 2900 ytl...Sizlerin dikkatini çekmek adına yazımı topiğe taşıdım...

Artık Özen motorda da 3200 ytl bunuda paylaşayım...Hani Kurtlar vadisinde bir söz vardı ya...

Bir Motosiklet sitesinin bildiği artık sır değildir...Özen motoru bugün aramayan kalmamış...Kızada fırçayı basmışlar...Arkadaşlar bazı detayları inanın anlatamıyorum sizlere...Ama belli başlı kurye firmaları ve hatırlı müşteriler o motoru dediğim fiyatdan alacaklar...Ama siz 3200 den almaya devam edeceksiniz...Telefonla aramayıp paranızı cebinize koyup o motoru almaya Özen'e gitmediğiniz sürece motorun fiyatı 3200 dür...Pardon 50 ytl de zam geldi...3250 oldu...Hadi tren kaçmasın...Batan geminin malları bunlaaarrr...Almayanıı dövüyolarrr...gel aplaaa...koşşş...cbfyee gelll....

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi en iyi motor kendi motorun da senin motorun ne yaw bilmiyom ben
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    Kanka motorum yok 7-8 aydır...Pıaggodan Lıbertyden kurtuldum....O kadar yazıdan sonra acı gerçek...

kanka beklemedeyiz ...bakıyoruz piyasaya...biliyon denizde kum bende para...motor alırsam ailem uçar bu ara...şu kış geçsin bakalım...by...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler