Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taşıt vergisini ödediğim halde ödenmemiş görünüyor sistemde...

Motovento
    REKLAM ALANI
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar az önce tesadüfen kontrol ettigimde gördüm, başına böyle bir şey gelen var mı ?
    motorumun taşıt vergilerini yatırdıgım halde yatırılmamış gibi görünüyor ama ikinci sayfada tahsilatlar kısmında yatırıldıgına dair bilgi var, bunun için nereyle görüşmemiz gerekiyor ? bilen var mı ?
    bence siz de bir kontrol edin derim ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    dostum ya isim yanlış girilmiştir , ya da daha işlemediler, bankadan yaptın sanırım....
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vergiyi internet bankacılığından mı ödedin dostum?
    ==============================

federal, richy_ internetten yapmıştım işlemi, ama ikinci sayfada tahsilatlar kısmında yatırılmış görünüyor, bu çok ilginç

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de motoru satmadan önce temiz kağıdı almaya gittim vergi dairesine temmuz taksidini internetten ödemiştim.
    ordaki gorevli baktı bunlar ödenmemiş dedi. vaktim az bir de bu cevabu alınca moralim bozuldu. sonuc olarak ocak taksidini motoru aldıgım yer ödememiş (ödedim demişti) 2. taksit ise senin durumun gibi elimde printer cıktısı dekont ile vergi dairesinde muhasebe departmanına gittim. bunu ödedim görünmüyor sistemde diye. o banka ile aramızda online sistem yok burdan girmemiz gerekiyor dedi. (saşmalığın dik alası o zaman gelir vergi dairesinde öderdim aynı hesap)
    bir de ordaki bayan dediki internet bankacılığından işlem yapınca bankaya gidip dekont alın. Bankaya gidiceksem interneti neden kullanıyorum değil mi?
    Kısacası dekontun printer çıktısı ile gidiyorsun vergi dairesine, orda banka dekontunun bir kopyası var onlar kontrol edip sisteme giriyorlar ben bu şekilde halletmiştim.
    Biliyorum sistem çok saçma ama böyle ne yapalım?

racing iski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı sorun bu gün benim başıma geldi. bana ödeme ilmuhaberi gelmiş. vergi dairesine gittim ve sorun çözüldü.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Sinan kardeşim enteresan bir durum... Geçmiş olsun... Fakat elinde makbuzlar varsa çözersin...
    Cüneyt Eralp

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bendede bi sorun vardı. Hemen soluğu bayimde aldım. Sisteme baya bi geç giriyorlarmış ödendi makbuzlarını. Yani telaşlanma. Ama makbuzları 10 yıl geçsede sakın atma.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer

Benimde elimde bir trafik ceza makbuzu var. Oda burda gözükmüyor. Bunları vergi dairesine gidipte halledicez sanırım. İnternete sistem kurmuşlar güya. Ne borc gözüküyor, ne ödediğin borç orada hesaptan düşüyor. Ne boktan iştir anlamadım. Kaldırın kardeşim o zaman onu ordan +%%&//()=?_=(/%&+^+'!
    Okan ACAR

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    eğer bankadan yatırdıysan çok geç sisteme giriyor hatta karşına faiz bile çıkabiliyor!!! elinde makbuzla motorunun kayıtlı olduğu şubeye git. önce borcu yoktur yazısı iste eğer orda da borç gözüküyorsa makbuzları ibraz et
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Adam akıllı yapamadılar şu sistemi. Ödesende bi dert ödemesende. Hayır ödesen ne olacak orada ki kuş beynli sisteme girmeyecek sonra git uğraş dur.

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Aynı yanlışlık bende de var.

Motru sıfır aldım, diğer sayfada 30 YTL ödenmiş görünüyor ama toplama bakınca 60+gecikme zammı borcum görünüyor.

KLAVUZU KARGA OLANIN BURNU BOKTAN ÇIKMAZMIŞ...
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

zaten bizim neyimize modernlik , eşşek gibi gidip 3 saat sıra bekleyip, milletin ağız kokusunu çekmek en doğrusu, hiç olmazsa işin garanti olur,
    bir arkadaşın arabası için baktık aynı problem onda da var, ödedigi halde ödenmemiş görünüyor,
    gidip geçmişe ait tüm dekontları çıkarttıracagım bankadan, en azından böyle bir imkan var, şimdi bunun içinde uğraş dur, zamanımız bol ya.........

bu arada bir sorum daha olacak, illede aracın kayıtlı oldugu yerdeki vergi dairesine mi gitmek lazım acaba ? herhangi bir vergi dairesi olur mu ?
    sağolsun motoru aldıgım yer (kızıltoprak da) tutup sultanbeyliden çıkartmıştı ruhsatı...bu da ayrı bir saçmalık zaten

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    motosikletin kayıtlı olduğu vergi dairesine gönderilmemişse dekont ( ki 6 ay sonra birden ortaya çıkabilir,nerden geliyorsa....) bankadan araştır bul ve götürüp göster.ama kayıtlı olduğu yer.
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergi dairesine gittim mahşeri kalabalık üstelik dört gün vardı çıktım bankaya yatırdım dekontu aldım...Arkadaşın Opel Astrası var o da geçen sene bankaya yatırdı ancak zamanında bildirim yapmadıkları için yatmamış gözüküyordu tekrar dekont ile vergi dairesine gitmek durumunda kaldı

Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesine gittim mahşeri kalabalık üstelik dört gün vardı çıktım bankaya yatırdım dekontu aldım...Arkadaşın Opel Astrası var o da geçen sene bankaya yatırdı ancak zamanında bildirim yapmadıkları için yatmamış gözüküyordu tekrar dekont ile vergi dairesine gitmek durumunda kaldı
    evet kardeşim maalesef öyle, benim canımı ayrıyeten sıkan şey de motoru aldıgım bayi ruhsatı Sultanbeyliden çıkarmıştı, motoru aldığım zaman fark ettiğimde iş işten geçmişti, bilmeyenler için söyleyeyim sultanbeyli istanbulun dışında, herhalde yaklaşık 30-40 km, kalkıp oraya gitmem lazım da hangi arada bilmiyorum,

motor alacak herkes dikakt etsin, bu tip problemler oldugunda motorun kayıtlı oldugu yerin önemi varmış, bu şekilde öğrenmiş oldum

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kardeşim maalesef öyle, benim canımı ayrıyeten sıkan şey de motoru aldıgım bayi ruhsatı Sultanbeyliden çıkarmıştı, motoru aldığım zaman fark ettiğimde iş işten geçmişti, bilmeyenler için söyleyeyim sultanbeyli istanbulun dışında, herhalde yaklaşık 30-40 km, kalkıp oraya gitmem lazım da hangi arada bilmiyorum,

motor alacak herkes dikakt etsin, bu tip problemler oldugunda motorun kayıtlı oldugu yerin önemi varmış, bu şekilde öğrenmiş oldum
    Bu sıkıntıyı sadece aracın kayıtlı olduğu vergi dairesi çözebiliyor en azından bizim elemanı oraya gideceksin diye direttiler araçla ilgili tüm belgeleri götür istersen tekrar gidip gelme...Allah sabır versin...
    Sende Hyoyu İstanbul motordan almıştın değilmi...

Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıkıntıyı sadece aracın kayıtlı olduğu vergi dairesi çözebiliyor en azından bizim elemanı oraya gideceksin diye direttiler araçla ilgili tüm belgeleri götür istersen tekrar gidip gelme...Allah sabır versin...
    Sende Hyoyu İstanbul motordan almıştın değilmi...

evet
    tecrübe oluyor işte bu tip olaylar........hiç böyle şeylerin olacagı gelmiyor insanın aklına, ben ruhsatı gördüğümde hatta söylemiştim, inşallah sultanbeyliye gitmeme gerek olacak bir durum olmaz diye, yok olmaz olmaz demişlerdi
    memlekette her iş düzgün çalışıyor ya, o hesap yani

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Benim arabada başıma geldi geçen senenin vergisi ödenmemiş görünüyordu makbuzu gösterdim problem bile çıkmadı makbuzu iyi sakla ama.

Motosikleti
    ***Hyosung GV250 Aquila***
    ewt johnny bende sayende istanbul motorun bir magduru olduğumu öğrenmiş bulunmaktayım, alırken satıcıya özellikle sormuştum vergisi fln ödendimi diye we bana ödendiğini söylemişti.
    sen bu konuda ne yapabildin acaba?
    istanbul motorda bu dekontlar warmıdır? (eğer ödedilerse tabi)
    ödedilerse en azından sistemden kaynaklanan bir hata war demektir ama eğer ödememişlerse önce nazikçe ödemelerini istiycem, ödemek istemezlersede bi daha istanbul motora uğramayacam demektir..
    sonuçta 35ytl bu parayı tekrar ödesem bana koymaz ama bayinin de iş ahlakı sıfır demektir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler