Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kum,çakıl karışmış pis yolda seyir ve arkadan gelen araçlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşlar ülkemiz gerçeği;gezmeyi seviyorsanız mutlaka önünüze yapım aşamasında olan veya kaderine terk edilmiş yollar çıkar.
    ben dün ayaşa(ankara) gittim.yaklaşık 10 km lik kısım çok bozuk.asvalt üzerinde yer yer gidecek temiz satıh kalmamış.ben de çektim sağa motoru kaydırmayacak şekilde sakin sakin yoluma devam ettim.daha yüksek hızda motoru tutmak imkansız.
    benim sorum şu:
    ben normalde farlar açık seyrediyorum.ancak arkadan gelen 4 tekerlilerin daha fazla dikkatini çekmek istiyorum.malum onlar kaymış kaymamış hesabını yapmadan tam gaz devam ediyorlar(oysaki onlar da kaydırabilir hesabını yapmıyorlar.)
    alette 4 lü flaşör sistemi yok.o yüzden daha göz alsın diye sinyal de yakıyorum.acaba sağ yada sol sinyalin hangisi daha yararlı olur.yoksa sinyalleri kullanmak daha mı hatalı(duracak yada çıkacak zannedilme açısından)
    buraya kadarki kısım herkes için geçerli.bir de benimkine has bir şey sorayım:
    alette alarm sistemi var onu açınca 4 sinyal de yanıp alarm ötmeye başlıyor.bunu kullanmak elektrik sistemine zararlı olur mu?
    (peşime polis takılıp çalıntı motor diye beni tutukluyor muş?)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunların dısında reflektorlu yelek te kullanabilirsin.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların dısında reflektorlu yelek te kullanabilirsin.
    üstümde yazlık mont var.da arkadaki koca çantadan gözükmüyorum zaten.

O zaman cantan sabit ise onun etrafını reflektor bantları ile kaplayabilirsin
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150
    Sık aralıklarla kornaya bassan olmazmı.

Arkadan gelen icin birşey ifade etmez.

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150
    Evet abi galiba en iyisi reflektör çıkartmaları olabilir, doğru korna zaten geçişlerde filan işe yarar ancak.Saygılar

Motosikleti
    benim sorumun amacı tam anlaşılmamış:
    ben sadece görünür olmaya çalışmıyorum.amacım bozuk yolda mecburen yavaş gittiğimi vepark etmek üzere olmadığımı gösterebilmek.
    ben bunun için keşke makinada 4 lü flaşör olsaydı onu kullanırdım.sol sinyali yakıyorum genelde bu doğru mu?
    yada 4 lü flaşör etkisi veren alarm sistemimi kullanmak elektrik sistemini bozar mı bunlara cevap verirseniz sevinirim.

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sorumun amacı tam anlaşılmamış:
    ben sadece görünür olmaya çalışmıyorum.amacım bozuk yolda mecburen yavaş gittiğimi vepark etmek üzere olmadığımı gösterebilmek.
    ben bunun için keşke makinada 4 lü flaşör olsaydı onu kullanırdım.sol sinyali yakıyorum genelde bu doğru mu?
    yada 4 lü flaşör etkisi veren alarm sistemimi kullanmak elektrik sistemini bozar mı bunlara cevap verirseniz sevinirim.
    Vermez kardesim. Git 4 lü bi flaşör taktır diger insanlara kendini farkettirirsin. Anlarlar ve gorurler seni ok

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Bence arkadaki sabit çantaya kırmızı eğilip bukulen led satıyorlar az enerji ile gerçekten iyi ışık veriyor ve iyi dikkat çekiyor ole bişiler olabılır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)