Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp
    peki arkadaşlar motorlarda hava soğutmalılarmı daha iyi yoksa sıvı soğutmali olanlarmı.yani gördüğüm kadarıyla cbf hava sogutmalı ve 4 zamanlı??.ha bide durmak var frenleme sistemi hangisinde daha dengeli yada daha iyi??
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    ikiside birbirine hemen hemen eş değer motorlar sen en iyisi iki motoruda çıplak gözle yakından gör hatta bin üzerine. hangisi ni beğenirsen al .hangisini alırsan al pişman olmazsın ikiside iyi motor dur.

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Yazık! Hala önerilenler arasında TVS Apache yok..Demek yine iş başa düştü

Arkadaşım tercihlerinin arasına cbr125, cbf150 ve ybr koymuşsun ama TVS Apache' nin aklına gelebilecek her türlü açıdan bu 3 motordan da 1 adım önde olduğunu söylemek benim sana söyleyeceğim ilk şey..
    1-Diğer modellerden daha güçlü
    2-Diğer modellerden daha sağlam.
    3-Hızlanma ve son hız konusunda diğer modellerden daha üstün.
    4-YBR hariç diğer modellerden daha ucuz yedek parçaları.
    5-CBR hariç en fazla diğer modeller kadar yakıyor.
    6-Diğer modellerden daha sportif daha estetik çizgilere sahip bir tasarımı var
    7-Yılın motoru olmak dahil bi dolu tasarım ödülü var.
    8-CBR yi tam bilmem ama diğer modellerden daha kaliteli parçalarla bezenmiş bir motor.
    9-cbf150 hariç diğer modellerden daha kalıplı görünüyor.
    10-Bütün bu üstünlüklere rağmen en ucuzları arasında, yani fiyat/performans oranı en iyisi Apache.

Bilmiyorum başka bir şey söylemeye gerek var mı istersen foto koyayım ama netten araştırırsan bayağı görebilirsin ama herşeyden önce en iyisi canlı kanlı görüp üzerine bir oturmak..

Dediklerimin bir tanesi yanlışsa, bütün söylediklerimi unut demek bir yalancıyım ben
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Alıntı nisans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar motorlarda hava soğutmalılarmı daha iyi yoksa sıvı soğutmali olanlarmı.yani gördüğüm kadarıyla cbf hava sogutmalı ve 4 zamanlı??.ha bide durmak var frenleme sistemi hangisinde daha dengeli yada daha iyi??
    Bence bmc.. aay cbf yani.

Bak sevgili kardeşim. "Pahalı olan iyidir" lafı her zaman doğru değildir ama bu iki motor arasında (CBF 150 ve YBR 125) inan ki pahalı olan gerçekten de daha iyidir. Üstelik CBF'nin teknolojisi çok daha yenidir. İki motoru yan yana koy ve bak; arka maşanın köşeli ve ortadan tek amörtisörlü olması bile CBF yi tercih etmen için önemli bir sebeptir.

Yukarıda bir arkadaş yazmış; bunlardan birini sıfır almaktansa CBR 125'in ikinci elini al demiş. Bu arkadaşımıza ben de katılıyorum. Eğer daha fazla performans, daha iyi yol tutuş, daha iyi frenleme, daha dayanıklı motor (sıvı soğutmalıdır) ve daha fazla kalite istiyorsan CBR 125 almalısın!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    cbf 150

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Alıntı Sabırküpü adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım tercihlerinin arasına cbr125, cbf150 ve ybr koymuşsun ama TVS Apache' nin aklına gelebilecek her türlü açıdan bu 3 motordan da 1 adım önde olduğunu söylemek benim sana söyleyeceğim ilk şey..
    8-CBR yi tam bilmem ama diğer modellerden daha kaliteli parçalarla bezenmiş bir motor.
    10-Bütün bu üstünlüklere rağmen en ucuzları arasında, yani fiyat/performans oranı en iyisi Apache.

Bilmiyorum başka bir şey söylemeye gerek var mı istersen foto koyayım ama netten araştırırsan bayağı görebilirsin ama herşeyden önce en iyisi canlı kanlı görüp üzerine bir oturmak..

Dediklerimin bir tanesi yanlışsa, bütün söylediklerimi unut demek bir yalancıyım ben
    Bak, ben bunu unutmuşum... Bu arkadaşa da aynen katılıyorum. YBR 125, CBF 150, CBR 125 ve TVS 150 arasında kalsam.. yok.. arasında kalmam zaten, gözüm kapalı TVS yi tercih ederim!

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    cbf 150 ...derim bende sebep rahatlık teknik olarak ilgilenmiorum
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Tavsiyem Cbf150. Uzun yol düşünüyorsan Cbr125i tavsiye etmem. 20km. kadar kullandım. Cbf150 nin rahatlığı yok. Cbf150 nin parçaları diğer honda motorları gibi pahalı değil, parça fiyatları uygun. CBr125 için normal honda fiyatları geçerlidir Uzun yolda da normal seyir hızı 90-100 arası. yolun durumuna, rüzgarın durumuna göre artçı ve çantalara göre de seyir hızı biraz oynuyor. Yakıtı da ekonomik. En çok uzun yolda tam gaz kullanıldığında yakıyor. Şehir içinde az yakıyor.
    Ben Ankaradan olimposa gidip geldim CBF150yle.
    Gezi yazım : http://www.motosiklet.net/forum/gezi...50-1530km.html

CBF150yle diğer gezilerim :
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...s-gezimiz.html
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...i-gezimiz.html
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ve-cbf150.html
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...on-ankara.html

Ybr125 daha hafif ve kıvrak motor. Şehiriçinde çok kullanmayı düşünüyorsan Ybr de olabilir.

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak, ben bunu unutmuşum... Bu arkadaşa da aynen katılıyorum. YBR 125, CBF 150, CBR 125 ve TVS 150 arasında kalsam.. yok.. arasında kalmam zaten, gözüm kapalı TVS yi tercih ederim!
    İlk mesajını gördüğümde topikteki diğer mesajlarda olduğu gibi üzüldüm ama şimdi oldu İnsanoğlu bazen unutabiliyor ama bi daha olmasın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    cbf150 ybr125 adasında kaldım
    Haftaya ben de Marmara Adasında kalacağım, döndüğümde topaç çevirmezsem.. pardon yani topiç açmazsam ne olayım?

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaya ben de Marmara Adasında kalacağım, döndüğümde topaç çevirmezsem.. pardon yani topiç açmazsam ne olayım?
    çok mu sevdin topiç açmayı

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ...derim bende sebep rahatlık teknik olarak ilgilenmiorum
    vay alçak köfte vaaay, hani len beğenmiyodun

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    CBF 150 tercih sebebidir İkisini de kullandım boyumun kısa olmasına karşın cbf daha güven veren bir motosiklet, Honda olması da ayrıca bir avantaj tabi ki bir de ybr nin vites olayını ben sert buluyorum benim kanaatim budur

Motosikleti
    Honda Dylan 150

Nedir bu apache ya.Çinli motorlardan farkı olmayan bir 150cc işte.İndia olabilir.Yamaha-Honda'ya uymaz.Apache'yi 1yıl önce burdaki bayii getirdi.1 yılda sadece 10tane satıldı.Cbf150 burdaki bayide 1yılda 80-90 tane sattı.Apacheyi test ettiğimde direk cbf150mi aradım.Vibrasyon var.Rahat değil.Ufak karamürsel sepeti gibi.İbre bozuk gösteriyor.Ha cbf150den +5km/h hızlı olabilir.Ama cbf150nin yanında duramaz.Cbf150 den üstün tek artısı +5km/h olması.Fakat Cbf150 çok konforlu,titreşim 0,daha kaliteli,honda,2,6lt. yakıtı var.Apache minimum 2,7lt. maksimum 3,3lt. yakıyor.Valla bu şartlarda gözü kapalı cbf150 derim..

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp
    hmm abi işin rengi değişti valla.tavsiyeleriniz için tşk ederim.ama ben dahada karıştırdım.sabırküpü, şimdi apache ye bakıyorum.hiç aklımda yoktu :-S
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu apache ya.Çinli motorlardan farkı olmayan bir 150cc işte.İndia olabilir.Yamaha-Honda'ya uymaz.Apache'yi 1yıl önce burdaki bayii getirdi.1 yılda sadece 10tane satıldı.Cbf150 burdaki bayide 1yılda 80-90 tane sattı.Apacheyi test ettiğimde direk cbf150mi aradım.Vibrasyon var.Rahat değil.Ufak karamürsel sepeti gibi.İbre bozuk gösteriyor.Ha cbf150den +5km/h hızlı olabilir.Ama cbf150nin yanında duramaz.Cbf150 den üstün tek artısı +5km/h olması.Fakat Cbf150 çok konforlu,titreşim 0,daha kaliteli,honda,2,6lt. yakıtı var.Apache minimum 2,7lt. maksimum 3,3lt. yakıyor.Valla bu şartlarda gözü kapalı cbf150 derim..
    Dostum çinli lafını dedin ya!! Sana verecek cevap bulamıyorum ki muhattap bile olmak istemiyorum..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

söze gerek duymayanlar içinn
    Mustafa Kemal Atatürk

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    cbf 150 ybr125 e göre hem çok daha konforlu hem de daha performanslıdır. kullanan arkadaşlarımdan iki motor içinde hiç şikayet almadım ama ybr125 ile cbf150 yi kıyaslarsam cbf150 yi tek geçerim

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı nisans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm abi işin rengi değişti valla.tavsiyeleriniz için tşk ederim.ama ben dahada karıştırdım.sabırküpü, şimdi apache ye bakıyorum.hiç aklımda yoktu :-S
    dostum zaten apache'yi almayan arkadaşlar genelde ismini bile bilmedikleri için almıyorlar..Ki bu konuda bnm dışımda apache'yi tavsiye etmeyen bazı İYİ ARKADAŞLARIN ihmalleri veya kuruntularından şikayetçi olabiliriz Dediğim gibi almayan mutlaka adını duymamış oluyor adını duyan veya öğrenen de biraz araştırdı mı doğruyu anlıyor Sadece bana güvenme apache için yapılan bütün gerçekçi yorumlara kulak ver..Lafımın arkasındayım

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum çinli lafını dedin ya!! Sana verecek cevap bulamıyorum ki muhattap bile olmak istemiyorum..
    Çinli deme sebebim çin malı motorlardan bir fark göremedim ben...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler