Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru çaldırmamak için en sağlam yol

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru çaldırmamak için ne yapmak lazım açılmiyacak kilit varmı yada en sağlam ne yapmak lazım arkadaşlar mağlum motorlar çok para

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    alarm, direksıyon kılıdı, celikzıncır kılıt. ben bunları yapıyorun ıstersen sen bujı kablosunuda cıkart tam olsun.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    zincir alarm kilitler .dısk kılıdı baya ıse yarıomus olmadı levye beyzbol sopasıda ıı olur yanında kalsın.işe yeltenını teshıs etme gıbı bı sans elde edersen motor dostlarını cagır foruma bı msj yaz atlar gelırız.pıtbul bagla motora vs olmucak cunku bunlar ııce azıttılar baksana 5 ytl lık frwen yagını bosaltmıslar bı arkadasın canını yakıcaklarrdı az kalsın.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    valla benim motorda alarm disk kilidi ateşleme kapatmaya yarayan bi düğme benzin musluğu çelik izeltaş 75 cm kilit disk kilidi çadır bide garaj var çalsınlarda göreyim birini yaparken öbürünü yapmadan gelir canınna okurum

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bende çelik halat kilit alarm dreksiyon kilidi var allaha emanet yinede
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    ya ne hırsızlar var gecen yakalanmıs birisi röpörtaj yapmıslar acamayacagım kilit yok diyor yeterki adamlar calmaya niyet etmesin...

Allaha emanet ...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    walla benim motor bahçede şu an halat kilitle balkonun altındaki çelik deieğe bağlıyorum. direksiyonu da kilitliyorum son olarak bahçe kapısını kilitliyorum ama hala içim rahat değil scooter gibi sığsa eve alıp hole koycam ama sığmıyor meret. alarm ve disk kilidi almadan rahat etmeyecek içim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Alarmlı disk kilidine ne dersiniz...

http://www.xenasecurity.com/home/current/lock/

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Aslında herkesin önerdiği şeyleri tekrar etmiş olucam belki ama mümkünse kapalı garaj uzakta bile olsa biraz yürmekten zarar gelmez. kilit zincir disk kiliti alarm vs.vs. Birde bir önerim dha var yaptırabiliyorsanız kasko yaptırın. Hırsıza kilit dayanmaz.

nimesay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f 2005
    Bencede En İyİsİ Kasko Fİyati Bİraz Pahali Ama DeĞer Bence.yoksa Hirsizin ÇalimiyacaĞi BİŞey Yok.adamlar AŞmiŞ Artik

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Hırsıza Kilit olmaz

Merhabalar,

Ben Motosikletimi Apartman içerinide arka lastikten parmaklıklara ,Ön tekerleği maşa üst küprüsünden, Direksiyon kilidi ile ve son olarakta Alarm ile emniyete alıyorum.

2 hafta sonra yeni bir eve taşınıyorum orada sokaktan ulaşılabilen çelik kapılı özel bir garaj var ama orada bile kilit ve alarm kullanacağım kesinlikle.

Hırsıza kilit olmaz.

Selam,
    Özer

Evet, Kasko en güzeli fakat bir Motosikleti kasko yaptırmak Deve'ye hendek atlatmaktan daha zor!
    Sigorta şirketleri Motosiklet ancak kapalı alan ( garaj ) ya da 24 Saat bekçisi bulunan alanda olması kaydı ile yapıyorlar kasko'yu.
    En önemlisi; Kasko Sigortası ancak Motosikletin Kapalı ve gözetim altındaki mekanlarda bulunması halinde geçerli

Motosikletin sokakta ya da farklı bir yerdeçalınması halinde ne olacak peki

Selamlar,
    Özer

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında herkesin önerdiği şeyleri tekrar etmiş olucam belki ama mümkünse kapalı garaj uzakta bile olsa biraz yürmekten zarar gelmez. kilit zincir disk kiliti alarm vs.vs. Birde bir önerim dha var yaptırabiliyorsanız kasko yaptırın. Hırsıza kilit dayanmaz.

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    zamani olduktan sonra hepsini caliyolar, goz korkutmak en iyisi. alarmlı bende disk kilidi, i tane de celik halat var tekerlerden 8 cizerek gecirip dogalgaz borusuna bagliyorum apartmanin arkasinda. sigorta da yaptirmayi dusunuyorum. sigorta hırsıza tek cozum aslında

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ne alarm ne kilit hiçbişey fayda etmez bence eğer kapalı otoparkınız yoksa benim gibi en yakın bir otoparkla anlaşıp oraya bırakmanızı tavsiye ederim ya da kasko ki kasko da açık alanda park halindeki motor çalındığında yüzde 20 muafiyet koyuyo yani motorunuz açık bir yerde park halinde iken çalınırsa değerinin yüzde 20'sini vermiyo

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi tek hırsız değil dert.benim fren yağını boşaltmışlar.farketmesem şuan taziye bölümünde er kişi niyetine çağırılıyor olabilirdiniz.

tek hırsıza değil herkese dikkat kesilmek lazım
    Ho :RED
    H1 :KABUL

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    Alıntı sirek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidine ne dersiniz...

http://www.xenasecurity.com/home/current/lock/

Bende aynısından var.Hatta rengi de aynı
    Yalnız biraz salak bi disk kilidi bu.Olmadık yerde ötüp tüm komşuları rahatsız ediyor.
    Bazen kilidi açmak için anahtarı dokunduruyorum daha sokup çeviremeden ötmeye başlıyor dangalak
    anahtarı sokup açıyorum ama algılayıp susmuyor malesef!
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

WBX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK!
    ben honda beat alacağım (şubat - mart gibi) acaba scooter için çalınmaya karşı sigorta yaptırabilirmiyim? Mesela bu motor ortalama 3.000ytl değerinde ve benim nekadar ödemem gerekir yıllık sigorta firmasına?
    Hedef 2007

Alıntı sporcu_32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir alarm kilitler .dısk kılıdı baya ıse yarıomus olmadı levye beyzbol sopasıda ıı olur yanında kalsın.işe yeltenını teshıs etme gıbı bı sans elde edersen motor dostlarını cagır foruma bı msj yaz atlar gelırız.pıtbul bagla motora vs olmucak cunku bunlar ııce azıttılar baksana 5 ytl lık frwen yagını bosaltmıslar bı arkadasın canını yakıcaklarrdı az kalsın.

Ya da motoru oturma odana alacaksın...

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Bazen geceleri uyanıp uyanıp balkondan kontrol ediyorum. bende bahçe demirinin içine koyuyorum,disk kilit direksiyon kilidi, zincir fln kullanıyorum ama aklım hep motorda oluyor. Allah göstermesin ya. Bu arada alarmlı disk kilit almayı düsünüyordum ama eski arn 125 in üstündeki alarm bile zart zurt çalıyordu o yüzden hiç bılaşmadım

Motorsikleti eğer mümkünse kapalı ya da sabaha kadar bekçi bulunduran açık otoparklara bırkmak bence en iyisi. Tabii alarm olması da gerekiyor bence. Arada bekçinin uyuma durumu da olbilir. Eşeği saglam kazıga bağlamak lazım.
    Eğer otopar olayı olmuyorsa işler bayağı sakat.
    Çok karanlık yerler ara ıssız sokaklar bence mantıklı değil. Bazıları özellikle fazla dikkat çekmesin diye ücra köşelere koyuyorlar. Mesela apartmanın bahçesindeki karanlık bir yere. Bu tip alanlar hırsızların kilit üzerinde rahat rahat çalışmasına olanak tanıyor. Görmemesi gibi bir durum yok adamlar tenha yerlerdeki değerli şeyleri görmekte çok uzmanlaşmışlar.O yüzden daha göz önü yerlerde bırakmak gerek. Mesela taksi durağı yanları caddelere bakan 24 saat haya olan yerler. Buralarda çalınma riski çok daha az fakat burada farklı bir risk oluşuyor. O da manyaklar. Adam geliyor motora tekme atıp deviriyor gıcıklıgından. Ya da alıyor bir kaldırım taşı fırlatıyor motora. Maalesef buna yapabilecek fazla bir şey yok.
    Alarmlar kilitler vs. her ne kadar motorun alınıp götürülmesine engel gibi görünse de sabahın 5.00 i insanın en derin uykuda olduğu saattir. O uykuda alarmı duysanız dahi uyanmanız en iyi ihtimalle 30sn. alır. Daha sonra o alarmı tanıyacaksınız 20sn. balkona koşup bakacaksınız 30sn. sonra ayağınza bir şey geçirmeden don paça aşağı koşturacaksınız o da 1 dk. sürse yaklaşık 2,5 dakika alır ki zaen adam motoru götürmüş olur. Onu da bırakın dayak yeme bıçaklanma riskiniz de var ki etrafımızda olan şeyler bunlar. Bir de kamyonet yanaştırıp motoru kamyonete atıp götüren daha organize ekipler var.
    İhtimaller çok korunma yolları nerde ise yok gibi.
    Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler