Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

maliyenin satışa çıkardığı motosikletlerden almak isteyen varmı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    merhaba arkadaşlar, maliye'nin satışa çıkardığı araçlar arasında sıfır motosikletlerde var benim bir akrabam buradan devamlı araba alıp satıyor geçen bana söyledi sıfır motorlar var bi bak dedi, aklına yatan olursa şansını bir denesin 585 ytl ye sıfır montajı yapılmamış motorları veriyorlar, sanırım açık artırma ile satılıyor ama bu 3. satış 1. ve 2. satışta bu fiyata satılmamış, 15-20ye yakın motor var buda link.. bi göz atın.
    http://www.maliye.gov.tr/tasis/yeni/neotas/aracs.asp

motosikletler gebze'deymiş satış tarihi 23.05.2006 da bir gün önceden teminat bedeli ödeniyormuş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bu satılan araçlar yakalanan araçlar falan mı.kaçak falan yani...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    CBR 1000RR
    gümrükte kalmış araçlar, resimler için ilanları tıklayabilirsiniz.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Arkadaşlar bu tip araçlarda sonradan veya ilk baştan çok problem olabiliyor. İyi incelemek lazım. Ben çok eskiden Akai Pro hopörler almıştım (aracı vasıtası ile) Ancak baslar gitmişti. Su bamış ve komple çürümüştü. Sonradan JBL takmıştım ama bu seferde tizler gitti. Yani anlıyacağınız ucuz ama tam anlamıyla şans işi. Anlayan alsın ve keyfini sürsün.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    peki buradan bişey satın alırsak bize tam maliyeti ne oluyor.
    yani 900 e piaggio var mesela 1 tane.onu aldık 900 verdik.
    bunun üzerine başka ne ödememiz gerekiyor.
    900 verince iş bitiyomu yani.bir tek ruhsat+plaka çıkarıp kullanabiliyormuyuz...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı
    peki buradan bişey satın alırsak bize tam maliyeti ne oluyor.
    yani 900 e piaggio var mesela 1 tane.onu aldık 900 verdik.
    bunun üzerine başka ne ödememiz gerekiyor.
    900 verince iş bitiyomu yani.bir tek ruhsat+plaka çıkarıp kullanabiliyormuyuz...

Diğer tüm vergileri vermen gerekiyor. Yani normalde sen anahtar teslim alıyorsun ve farkında değilsin. Bir sürü ıvır zıvır şey işte. Ama ne olursa olsun ucuza geliyor ama baya uğraşırsın. Eğer aletten anlıyorsan verirsin 300 - 500 lira bir müşavire o uğraşır.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence uğraşmaya değmez motorun yarın birgün arıza cıkardımı ne yapacaksın???
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

hondaya hasta oldum ama satılmış sanırım gerçekten çok iyi anlamak gerekiyo ucuza alıpta bi okadarda masraf yaptıktan sonra anlamı olmaz

Motosikleti
    CBR 1000RR
    sıfır motorlarda sorun çıkacağını sanmam ama 2.el olupta orada beklemekten çürümüş motorda alınmaz tabi..

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    2005 Harput Star CQ125 A Yaklaşık bu motordan 20-30tane var para olcak alcan yaa....Heç olmazsa işini görür...

insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu motora bakın muhtemelen 250 cc demonte

bu alet 1080 ytl ye satışa çıkacak ve tam 22 tane var bundan bence hemen yazılın ist işl. şube müdürlüğünde görülebilirmiş...

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

TASİŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL İŞLETME BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    İSTANBUL İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÜMRÜK MEVZUATI
    UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN ARAÇ SATIŞ İLANI

1- a) İstanbul İşletme Bölge Müdürlüğü İstanbul İşletme Şube Müdürlüğünce; satışa esas bedeli en az 5 YTL ile en çok 28.066 YTL arasında değişen, yatırılması gereken güvence tutarı da e az 0,50 YTL ile en çok 2.807 YTL arasında olan ve özellikleri ile ayrı ayrı satışa esas bedelleri ve güvence tutarları şartname eki listede gösterilen araçlar, 12.04.2006 tarihinde BİRİNCİ defa, satılamadığı takdirde 18.04.2006 tarihinde İKİNCİ defa ve 21.04.2006 tarihinde de ÜÇÜNCÜ defa açık artırma suretiyle Gözde Düğün Salonu Fatih Cad. Aslı Sokak No:74 Yenibosna/İSTANBUL adresindeki İhale Salonunda anılan günde saat 09:30'da satışa sunulacaktır.

b) Nakdi olarak ödenecek güvencenin;

1. satış için, 11.04.2006 tarih ve saat 16:30'a,

2. satış için, 17.04.2006 tarih ve saat 16:30'a,

3. satış için, 20.04.2006 tarih ve saat 16:30'a,

kadar İETT Anadolu Garajı Yanı Kayışdağı Yolu Küçükbakkalköy/İSTANBUL adresindeki Bölge Müdürlüğü veznesi, İstanbul İşletme Şube Müdürlüğü veznesi ile Yeşilköy Ambar ve Sundurma Şefliği veznesine veya İşletme Bölge Müdürlüklerine bağlı diğer İşletme Şube Müdürlükleri ve Şefliklerde bulunan Sayman mutemetliklerine veya TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatırılması, Tasfiye Tüzüğünün 14’ncü maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar “Şaşmaz Mevkii Ergazi Tesisleri Türkkuşu Yanı Etimesgut/ANKARA” adresinde bulunan TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.

c) Satış tarihine kadar alınacak ardiye ücreti; satışta bulduğu bedel üzerinden şartname eki listede belirtilen oran üzerinden ayrıca alınacaktır. Satış tarihinden sonraki ardiye ve diğer hizmetler karşılığı ücretler ilgili tarifeler uyarınca ayrıca ödenecektir.

2- Açık arttırmaya katılacakların, kimliklerini gösterir belge ile satış tarihinden önceki 6 ay içinde alınmış, iş veya ikametgah ilmühaberlerini, vekil olarak satışa katılanların, noterden onaylı vekaletname örneğini, güvencenin yatırıldığını belirten belgeleri ibraz etmeleri zorunludur.

3- Açık Artırma Yöntemiyle Eşya Satış Şartnamesi ve ekleri bedel karşılığı İşletme Bölge Müdürlüğümüz ve İşletme Şube Müdürlüklerinden alınabilir.

4- Satışla ilgili olarak aşağıda belirtilen telefon numaralarından ayrıntılı bilgi alınabilir.

Bilgi için: 0 (216) 364 36 80 İstanbul İşletme Bölge Müdürlüğü

0 (212) 573 39 10 İstanbul İşletme Şube Müdürlüğü

İLAN OLUNUR.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    CBR 1000RR
    azönce yeşilköydeki gümrük müdürlüğüne gittim satışları sordum pazartesi gelirsin dedi adam, gözümede takıldı motosikletlerin bulunduğu yerde hayabusa bile vardı..

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    1300 suzuki var ama çok para diyolar...
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    aykut yürü len gidiyoz oyuncaklardan kurtulma vakti

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı serkankiyak adlı üyeden alıntı
    1300 suzuki var ama çok para diyolar...
    İSTANBUL GÜMRÜK AÇIK Motorsiklet 2000 Suzuki GSK1300 RKI Hasarsız İstanbul İşl. Şube Müd.
    SATISA ESAS BEDEL YTL:7.168,74
    TEMINAT TUTARI YTL:716,88
    IHALE TARIHI:18.04.2006 09:30
    SATILIS BEDELI YTL:5.390,00
    KACINCI SATIS:2

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar sizin bahsettiğiniz suzuki çoktan satılmış.Benimde içimde kaldı bu moytor bence bu paraya bedavaaaaaaaaaaaaa

Arkadaşlar Ben pazartesi yada salı bir uğrayıp motorları görmeyi düşünüyorum yeşilköydeymişler sanırım.katılmak isteyen varmı
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    CBR 1000RR
    pazrtesi bende bir kolaçan edecem sanırım erken gitmek lazım bunları kaçırdık bari ilerde satılacakları kaçırmayalım
    benim oto-emlak işiyle uğraşan tanıdığım kişinin söylediğine göre motosiklet için gelen olmuyormuş, yani kimsenin haberi yok orada ne motorlar satılıyor, neyse bundan sonra takip ederiz.. pazartesi ben yeşilköydeyim..

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    harput firmasının motorları nerede diye merak ediyordum. adamlar bir ara göründüler sonra yok oldular. meğersem gümrüğe takılmışlar. 1950 model motorlar ne arar orada. bu da ayrı bir memleketim manzarası.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HAYABUSA içim eridi bize kalmaz bunlar arkadaşlar görmeden uçar gider kanuni olarak ilanı verip geçiyorlar galiba hani ihale bahsi bile geçmiyor...

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Gümrüklere gelen mallar, çeşitli nedenlerle sahipleri tarafından gerekli vergileri ödenip alınmazsa belli bir süre sonrasında tasfiye işlerine (tasiş) devrediliyor. Tasfiye işleri de bu malları açık arttırma usulüyle satıyor. Türkiye'de çeşitli illerde gümrükler var ve bunlar birbirinden bağımsız olarak satışlar yapıyorlar.

www.maliye.gov.tr adresinden hangi gümrük ne zaman ne satacak takip edebiliyorsunuz.

Satışa çıkarılan mal için belirlenmiş bir bedel var. Onun üzerinden açık arttırma yapılıyor. Eğer mal, o açık arttırmada satılmazsa bir sonrakinde fiyat düşülüyor, yine satılmazsa son açık artırmaya 2.artırmanın % 50 bedeliyle giriyor. Arttırmalar sırasında kimse istenen bedel için istekli değilse siz başka bir bedel önerebiliyorsunuz. Bunun prosedürünü bilmiyorum ama sizin teklifiniz Ankara'ya gidiyor orda onaylanıyor yada onaylanmıyor vs.

Gümrüklerde ihaleye girecek malların listeleri var. Bu liste internette de var ama gümrüğe gidip 3-5 YTL ibi komik bir paraya liste alıyorsunuz çünkü bu liste olmadan ambarlara girip satılan mallara bakamıyorsunuz. Bu listenin üzerinde ambara girmek için serbest giriş kartı var.
    Aslında bunu yapmak şart, örneğin bir araba var listede ilginizi çeken. Yanında % 10 hasarlı yazıyor başka detay yok. Bu hasarı görmenin tek yolu gümrükte bu listeyi alıp aracın gerçek hasarını siz tespit edebilir, alınıp alınmayacağı konusunda fikir yürütebilirsiniz.Elinizdeki listede aracın sıra numarası var ve araçların camlarında da o numaralar yazar. Neye baktığınızı anlarsınız.

Örneğin,
    20 numara X bir araç, satış bedeli 100 YTL, teminat bedeli 6 YTL gidip ambarda aracın camında yazılı olan 20 numaralı aracı buuyorsunuz ve inceliyorsunuz.Sonra bu araba ihalede 20. sırada açık artırmaya çıkacak. Yanılmıyorsam ve yönetmelik değiştiyse yanıltmış olmayayım, geçmişte yatırdığınız teminat kapsamında bulunan diğer araçlara da girebiliyorsunuz. Yani asıl almak istediğiniz aracı başkası sizden önce aldı, aynı teminata sahip diğer araçlara siz de arttırmaya katılabiliyorsunuz.

Fiyat makul geldi, aracı beğendiniz, ihaleye de girmeye karar verdiniz. Listede belirtilen teminat miktarını orda vezneye yatırıyorsunuz. Eğer birden fazla malın ihalesine girecekseniz hepsinin toplam teminat tutarı kadar para yatırmanız lazım. Bu paranın fazla olması dert değil çünkü her hangi bir mal alırsanız onun değerinden düşülüyr ya da sonra gidip geri alıyorsunuz.

İhale, gümrükte değil kalabalığın sığabileceği yerlerde yapılıyor. Giderken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar,Kimlik, ikametgah ve teminat makbuzu.

Mesleği ihalecilik olan insanlar var. Her açık arttırmaya katılıp dikiş makinasından gözlük sapına kadar alakasız ama ucuz herşeyi satın alıyorlar sonra pahalıya satmaya çalışıyorlar. Gittiğinizde bu tür insanlarla karşılaşırsanız konuşup sadece bir motosiklet alacağınızı, lütfen fiyatları yükseltmeyin, ben bu motoru aldıktan sonra siz dilediğiniz kadar arttırımda bulunabilirsiniz diye ricacı olabilirsiniz.

Burada her hangi bir araç ihale ile sizde kalırsa, yapmanız gereken listede hangi sıradaki motoru aldıysanız onun dosyasına imza atmak. Teminat makbuzunuz ve ikametgahınızı da bu dosyaya koyuyorlar.

Sonra gümrükte memurlar şehadetname adında bir belge düzenliyorlar. Bu belge 2 nüsha olarak yazılıyor. Birisini postayla size, diğerini de yine postayla trafik şube müdürlüğüne yolluyorlar. Hani çabuk olsun diye ben bekliyim, alıp elden götüreyim durumu söz konusu değil. Bu şehadetname adresinize geldikten sonra, tekrar gümrüğe gidiyorsunuz. Dosyanız çıkıyor. ÖTV ile başlayan ve ambar ücretiyle sona eren bir ödeme listeniz var. Yani 1000 YTL ye almış olduğunuz bir motosiklet için 1500 YTL ödemeniz de mümkün. Bunun sebebi gümrüklü sahaya giren motosiklet o ambara kaç yılında girdi, toplam ne kadar süre gümrüğün ambarını işgal etti tüm bu süre hesaplanıp ambar parası bu şekilde tahsil ediliyor. Yani ne kadar ambarda kalırsa sizin için o kadar az para demek.

Fatura kesilir ve işlemler biter bunlardan sonra. Ambardan motorunuzu alabilmek için gerekli evrakları verirler. Ambardaki memur, işçi, hammal vs vs sizden abi hayırlı olsun diye ufaktan bir şeyler bekler söylemedi demeyin.

Sonrasın standart ruhsat ve plaka işleri. Bu işleri muameleciye de yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.

Gümrükten motosiklet yada araç almanın başınızı ağırtacak bir prosedürü yok ancak tek problem işlerin yavaş ilerlemesi.Yani motorunuzu aldıktan sonra ihaleden sonra motora binebilmeniz için 2 ay gibi bir süre geçebilir bunu da bilmenizde fayda var. En önemlisi de demonte vaziyette olup olmadığına dikkat edin. Demonte vaziyette ise bunu toplamak ta haylice vaktinizi alacaktır.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere. Tasfiyeden mal almanın en riskli tarafı hiç bir garantiye sahip olmayışı. Bunun parçası eksik ordan başkası çalmış diyemezsiniz, bozuk bu çalışmıyor diyemezsiniz. Ama piyasa fiyatının yarısına almışsanız tüm riskleri göze alacaksınız.

Şimdi bu bilgilerden sonra karar versin alacak arkadaşlar.

kardeş site MD de üyeliği olan sevgili sedat güven arkadaşımıza bu yazısından dolayı t.ş.k lerimi iletiyorum burdan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler