Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motorunuz Kaskolumu?

Katılımcı sayısı
37. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

7 18.92%
  • Hayır

27 72.97%
  • Kısmen (full olmayıpta sadece kaza veya çalıntı gibisinden)

3 8.11%

Motorunuz Sigortalımı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Selam ark.lar

Motorunuz kaç cc ve sigortası, kaskosu varmı?
    Benım motorum 125cc oldugu için hiçbir sigorta şirketi kasko yapmadı, yapanlar ise 900ytl yıllık istedilerki ben 1600 lik arabam için bile 550ytl aylık ödüyorum buna rağmen çalınmaya karşı garanti vermediler. O yüzden 900ytl verip birde çalınmaya karşı kasko yaptıramayacaksam hiç yaptırmamayı tercih ettim ama ilerde 250cc ve üstü motor alırsam tekrar araştırırım ve yaparım, cunku 250cc ve üstüne çalınmaya karşı garanti veriyorlarmış

Sizin motorunuzda durum nedir?
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    250 cc motoruma koç alianz'dan yaptırdım 580 ytl gibi birşeydi, çalınmayı kapsıyor

Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 390
    oda yapılacak kısmetse artık
    0 Rh +

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    aynen bende isviçre sigortaya yaptıramadım çünkü 125cc ye çalınırsa para vermiyolarmış:(

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    kısmen=????

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    250cc nin altında çalınmaya karşı sigorta yapmıyorlar.

Yapanlar ise "ismini reklam nedeni ile yazamıyorum" 4i5 milyarlık motora 1.1 milyar istiyor

Sonrada sigorta yaptırmıyor oluyor, eleştirliyoruz. Arabada %5 civarında oln prim 250cc nin altındaki motorlarda %25 e kadar çıkabiliyor. Nasıl bir mantık yada risk analizi ise
    Birol HALICI

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı locco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmen=????
    Yani kaskoyu yaptırınca herşey dahil şeklinde yaptırmamışsan.
    Atıyorum sadece kaza için yaptırdıysan şeklinde.

Alıntı rainboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc nin altında çalınmaya karşı sigorta yapmıyorlar.

Yapanlar ise "ismini reklam nedeni ile yazamıyorum" 4i5 milyarlık motora 1.1 milyar istiyor

Sonrada sigorta yaptırmıyor oluyor, eleştirliyoruz. Arabada %5 civarında oln prim 250cc nin altındaki motorlarda %25 e kadar çıkabiliyor. Nasıl bir mantık yada risk analizi ise
    Falla aynen katılıyorum, ama birde empati kurmaya çalışıyorum sonuç olarak benım motor 125cc ve 110kg yani 2 kişi kucaklayıp cok rahat götürebilir veya kamyon kasasına koyabilir. Kilitte hiçbirişe yaramaz. ve honda cbr 125 ucuz bir motorda değilki.

Onlarda haklı ama bizde müşteriyiz zati biz herzaman haklıyız. Peki kim haksız? SiStem haksız sistem
    Soda Ayran Cool

tamercan887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bir konuya deyinmek istiyorum otolarda 100 de 5 alıyorlar motorda 100 de 25 diyosun tek sebebi var otolar motorlar kadar kolay çalınamıyor motoru çalmak daha kolay oldugu için fiyatını yükseltiyorlar ama hiç şüphesiz bu firmalar çok para kazanıyor bunuda mantıkla düşünürsek ben bir kasgo şirketiyim ban 100 araba gelse kasko için bunun en fazla 1 yada 2si belkide hiç yılda çalınacak 100 arabadan hepsini 20 milyarlık bir araba farz edersek ortalama kasko bedelinide 1000ytl desek yılda 100milyar eder 20 yada 40 bilemedin 60 milyarını verse 100 arabada 40 50 milyar kar demek bende zangin olsam kasko şirketi açardım.

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Yaptilar Da Bizmi Yaptirmadik.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Evet Kasko sigortam var.

Araç: 2006 Suzuki DL650 V-Strom
    Firma: İsviçre Sigorta
    Poliçe Tipi: Full
    İndirimler: Yaş, Ehliyet Yılı ve Motor koruma demiri
    Fiyat: 813YTL.

Diğer firmalardan gelen teklifler: Koç Allianz 3200ytl

Görüşmek üzere.

Not: Kişisel tavsiyem pahalı motor alanların kısmide olsa mutlaka sigorta yaptırmaları. Özellikle kaza ve çalınma için.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Oh be hocam 813ytl ne demek yaw. Ben motorumu zati 4.000ytl ye aldım, birde yıllık 900ytl verip üstelik çalınmaya karşıda garanti alamadıgım bir sigorta yaptıramamki. Yani bu tamamen mantıksızlık olur.

Ama senınki calınmaya karşı sigortalı ise (kapalı garaj+kilit zorunlulugu yoksa) süper.
    Soda Ayran Cool

HAPPY FALCON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR
    bu fiatlara kasko yaptırmak hiçte cazip gelmiyor ama şartlar düzelirse herhalde benim gibi birçok kişi kasko yaptırmayı düşünür.kazasız belasız günler.

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Araç: 2006 Honda Silver Wing 600
    Değeri: 17.000 YTL
    Firma: İsviçre Sigorta
    Poliçe Tipi: Full
    Fiyat: 1.100 YTL.

1.100 YTL çok gibi gözüksede araç değeriyle kıyaslandığında verilebilir gözüküyor. Ancak 1.800 YTL lik bir motora 900 YTL kasko bedeli hiç akılcı değil. Bu parayla 2 senede bir yeni motor alınır.

Bir de 500 cc ya da 250 cc altı motosikletlerde (tam emin değilim, ama poliçede yazıyor) kilitli olma şartı var. Yoksa çalındığında kasko parayı ödemiyor. Büyük motosikletlerde böyle bir şart aranmıyor, yalnızca kendi kontak kilidi yeterli sayılıyor.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı mkirdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de 500 cc ya da 250 cc altı motosikletlerde (tam emin değilim, ama poliçede yazıyor) kilitli olma şartı var. Yoksa çalındığında kasko parayı ödemiyor. Büyük motosikletlerde böyle bir şart aranmıyor, yalnızca kendi kontak kilidi yeterli sayılıyor.
    Hocam süpersin varya duydugum iyi haberlerden biriydi. bende sonuc olarak cbr 125 i satıp cbf 600 almayı planlıyorum kapalı garaj ve kilit istiyor 250cc altı için butun sigortalar ama cbf 600 için sadece gidon kilidi ise çok mükemmel 900ytl vermeye değer motorun bedeli 18.000ytl,

Ama şöyle bişi var benım arabamda 18.000ytl civarı ödedigim kasko ise 500ytl civarı motorda aynı değer olmasına rağmen primi çok alıyorlar, işte buna çözüm bulmak lasım.
    Soda Ayran Cool

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bence cok pahali motor icin bu ucretler. 250 ytl ye gider kendime kapali garaj yaptiririm. Kazaya karsi Japon motor un sigortali olmasi gercekten iyi ama saglik sigortasinin tam kapsamli olmasi sart , yani hastaneye girdinizmi bes kurus odemeden cikmalisiniz. Bence buna onem verin. Ben bir cok kez Emari yada rontgeni yada olay sonrasi haftalik bakimi kapsamayan bir cok sigortazede gordum.Sigorta yaptirirken evet herseyi kapsiyor diyorlar sonra boyle puruzler cikiyor. Motor tamir olunur ama en basidi emar bile bugun 600 ytl den basliyor.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Motosiklet kaskosunun arabadan pahalı olmasının sebebi daha kolay çalınması veya hasar görmesi. Kapalı garajın bu problemi tamamen çözmesi de mümkün değil, zira gittiğiniz bir yerde de motorunuz çalınabilir.

arkadaşlar benim mesleğim sigortacılık ....sigorta şirketlerinin büyük bir çoğunlu motosikletlere kosko poliçesi kesmezler.... çünkü oldukça riskli....motor çalındımı tamamen pert tani hasarın tamamını ödüyorsunuz....bu yüzden primleri yüksek tutuyorlar... ama trafik poliçesi çalınmayı karşılamasada kazalarda oldukça yararlı tabiki suç sizde değilse....
    Tamercan887 keşke hesaplar senin dediğin kadar kolay olsaydı.... hepimiz ihya
    olurduk....

Motosikleti
    HONDA CBF250
    Kasko sigortasını bende araştırdım
    Honda 250 cc CBF için 1200 YTl civarı
    Yalnızkaza yapıldığında motor parçalarının da arabaya göre çok pahalı olduğunu hatırlatmak isterim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler