Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne yapsam??

Motovento
    REKLAM ALANI
    tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Arkadaşlar, 30 yaşındayım ve motosiklet dünyasına uzun süredir (çocukluğumdan beri) ilgi duymama karşın yakın çevremden aldığım yoğun tepkiler nedeni ile bir türlü motorsiklet alıp kullanamadım. Ancak artık kesin olarak bu zevki yaşamaya karar verdim. Ancak sizlerle kıyaslandığında çok tecrübesizim ne yazık ki... Ehliyetimi alıyorum, şimdi bana bir motosiklet lazım ama ne??? İşte bu konuda sizlerden fikir isteyeceğim. Bugüne dek sadece scooter, o da 2-3 defa kullandım. belki hayal diyeceksiniz ama 2-3 yıl içinde bir sürat motoru almayı düşünüyorum. Nereden başlayayım?? Scooter? chopper?... Her şey 1000 cc' lik bir motor için ama... beni ona ne hazırlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    eğitim almak istiyorsan eğitimin son gününde hocana sor o sana gereken
    tavsiyeyi verir ama eğitim almasan düşük cclerle başla bence

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Selamlar
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz. AÇıkcası ulaşmak istediğiniz motor Cinsini(racing,chooper vs...) bilmediğim için fazla Yorum yapmak istemiyorum. Lakin 1000CC lik bir alet için oldukça tecrübeli olmanız gerek. 1000cc lik bir aletin , otomatik vites olmayacağını bildiğimiz için scooter gibi otomatik aletlerle başlamanız size Vitesli Motorlar adına hiç bir şey kazandırmaz.

Eğer Racing(yarış-Hız) Ruhunuz varsa,
    Honda Cbr 125 veya Hyosung 250 R ile başlamanız Doğru olur.. Hem Vites olayına hemde 1000 lik bir makina için motor hakimiyetine sahip olursunuz..
    Dİğer tür motorlar hakkında fazla bir bilgim yok. Site içinde size yardımcı olacaklarına eminim...

SAygılar

__face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    öncelikle işe EYLİYET almaklabaşlamanı taktir ettim arkadaşım...
    ben bi ENDURO kullanıcısıyım; bu güne kadar küçük büyük bi çok motor kullandım ben sana derim ki RACİNG alma..(RACİNG i olan arkadaşlar lütfen alınmasın, bu kendi fikrim... tabi racingli arkadaşlarada saygımız sonsuz, lakin etrafımda racingi olan bisürü arkadaşımda mevcut)
    NEDEN:
    1- rahatsız bi motordur: gerek oturma konumu, gerek sertliği bakımına...
    2- hız duygusunun sonu yok; hayatta motorla daha fazla zevk alma yolunda ilerliceksen asfalttan ayrılman bence şart...
    3- uzun yolu çekilmez çok yorar (bol bol mola ister)
    4- evlimisin bilmiyorum (ama mutlak evkencen) eşini arkana oturtman zor olur (zaten oda rahatsız olacaktır)
    5- pahalı motorlardır: gerek yedek parça, gerek bakım onarım olarak (sadece grenaj fiyatlarını bi araştır anlıcan)

hee ben ce bi enduro al derim... bi 600 lük enduro(bunun 1000likleri, 1200leride var çok ciddi makinalardır) seni fazlasıyla tatmin edecektir die düşünüyorum...

Düşün bi: araziye gireceksin, yamuru çamuru düşünmiceksin, aaa orası çizildi burası kırıldı demiceksin ( genelde endurolarda çiziğe pek bakmazlar, tabi hastalık boyutundakiler hariç ), tamam son hızları bi racing gibi olmaz ama kalkışı çekişi yani akselerasyonu ii olacaktır (endurolar devri az ama tork u yüksek makinalardır genelde), doğayı yaşamanın zevkine varacaksın...

unutma arkadaşım herşey hız değildir...

saygılar...
    ...der __face__

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    Aramıza katıldığın için tebrik ederim öncelikle Bence Yamaha YBR 125'de göz ardı etme derim ben. başLangıç motoru oLarak bence ideal bir makina.
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

__face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    hee unuttum eğer istersen söyle marka veya model tercihinde de elimden gelen yardımı gösteririm..

saygılar...

NUWANDA; bence ha 125 lik bi makina ha 400 ha 600 fark etmez, arkadaş zaten 2-3 yıl küçük motor kullanmış dengesi ii dir sanırım..
    bi de onu al satmaa çalış bunu al satmaa çalış bi ona alışmaa çalış bi bunu.. bu zahmetlere de gerek yok derim ben...
    ben benim f650 yi aldıım da saece 150 lik bi makinam vardı

saygılar...
    ...der __face__

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    karar senin ama ben nasıl başladım kısaca anlatim nisan ayında ehliyetimi aldım
    10saat iyi bir sürücü kursundan eğitim aldım 1saat scooter ondan sonra 6saat
    twister 250cc ve 3saat 500cc enduro kawasakinin 8saat trafiksiz ve 2saatı trafikte geçti son gün hocama sordum hangi motorla başlayım oda 250cc
    alırsan 1ay sonra sıkılırsın dedi bende hondanın cbf 500aldım ve çok memnunum 8000km yaptım birkaç hata yaptım ama onlarıda motor afetti

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Çok teşekkür ederim... Şunu da belirtiim 1000 cc en son ulaşılacak olan nokta... şimdilik haddimi biliyorum... Sevgiler...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı __face__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle işe EYLİYET almaklabaşlamanı taktir ettim arkadaşım...
    ben bi ENDURO kullanıcısıyım; bu güne kadar küçük büyük bi çok motor kullandım ben sana derim ki RACİNG alma..(RACİNG i olan arkadaşlar lütfen alınmasın, bu kendi fikrim... tabi racingli arkadaşlarada saygımız sonsuz, lakin etrafımda racingi olan bisürü arkadaşımda mevcut)
    NEDEN:
    1- rahatsız bi motordur: gerek oturma konumu, gerek sertliği bakımına...
    2- hız duygusunun sonu yok; hayatta motorla daha fazla zevk alma yolunda ilerliceksen asfalttan ayrılman bence şart...
    3- uzun yolu çekilmez çok yorar (bol bol mola ister)
    4- evlimisin bilmiyorum (ama mutlak evkencen) eşini arkana oturtman zor olur (zaten oda rahatsız olacaktır)
    5- pahalı motorlardır: gerek yedek parça, gerek bakım onarım olarak (sadece grenaj fiyatlarını bi araştır anlıcan)

hee ben ce bi enduro al derim... bi 600 lük enduro(bunun 1000likleri, 1200leride var çok ciddi makinalardır) seni fazlasıyla tatmin edecektir die düşünüyorum...

Düşün bi: araziye gireceksin, yamuru çamuru düşünmiceksin, aaa orası çizildi burası kırıldı demiceksin ( genelde endurolarda çiziğe pek bakmazlar, tabi hastalık boyutundakiler hariç ), tamam son hızları bi racing gibi olmaz ama kalkışı çekişi yani akselerasyonu ii olacaktır (endurolar devri az ama tork u yüksek makinalardır genelde), doğayı yaşamanın zevkine varacaksın...

unutma arkadaşım herşey hız değildir...

saygılar...

tam anlamıyla katılıyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    bence 1000lik bir makinaya hazırlanmak için honda cbr 125 uygun gibi gözüküyorr...ama deneyimli arkadaşlarımız sie daha çok bilgi verebilkir...saygılar sevgiler...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cclik le başlamanı ve bunu 2sene sürmeni tavsiye ederim kendine güvensende 2sene bunda ısrar etmende fayda var die düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun gardaş
    [ ELAZIĞ-MT ]

Eğer racing düşünüyorsan bence cbr 125 ile başla güzel makina valla

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necdet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karar senin ama ben nasıl başladım kısaca anlatim nisan ayında ehliyetimi aldım
    10saat iyi bir sürücü kursundan eğitim aldım 1saat scooter ondan sonra 6saat
    twister 250cc ve 3saat 500cc enduro kawasakinin 8saat trafiksiz ve 2saatı trafikte geçti son gün hocama sordum hangi motorla başlayım oda 250cc
    alırsan 1ay sonra sıkılırsın dedi bende hondanın cbf 500aldım ve çok memnunum 8000km yaptım birkaç hata yaptım ama onlarıda motor afetti

necdet hangi kurstan aldın eğitimini.buraya yazamaz özelime yazarmısın.
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    Alıntı __face__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee unuttum eğer istersen söyle marka veya model tercihinde de elimden gelen yardımı gösteririm..

saygılar...

NUWANDA; bence ha 125 lik bi makina ha 400 ha 600 fark etmez, arkadaş zaten 2-3 yıl küçük motor kullanmış dengesi ii dir sanırım..
    bi de onu al satmaa çalış bunu al satmaa çalış bi ona alışmaa çalış bi bunu.. bu zahmetlere de gerek yok derim ben...
    ben benim f650 yi aldıım da saece 150 lik bi makinam vardı

saygılar...
    __face__ NuwamdA olcak
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    cbr125 den 1000cc bir racing motora geçmek doğru değil bence. hyosung gt250r daha uygun olur. hem motorun büyüklüğü hem de gücü daha yakın.

aslında gt250r bile yeni başlayan birisi için uygun değil ama 30 yaşında gazı beyniyle kontrol edebilecek birisi için uygun olabilir.

cbr125 le başlarsanız arada bir geçiş motoru daha olmalı bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler