Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette Sadece Bilinç Yeterlimidir ?..

Motovento
    REKLAM ALANI
    traj3dy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWs 100
    öncelikle tüm motosiklet.net ailesine merhaba !..
    bu foruma attığım ilk mesajım ve şahsi olarak en çok merak ettiğim şeyi siz tecrübeli kullancılırımıza danışmak istedim...

uzun bir süredir çeşit çeşit scooter kullanmaktayım.. bu süre zarfında motorsiklet le ilgilenen bir sürü tanıdığım oldu fakat bazı kişisel anlaşamamazlıklardan dolayı onlarla tam diyalog içerisine girememiştim... neyse..

forumlarıda okuduğumu göz önünde bulundururaktan şu "motor kullanmaya başlarken 250cc lik modellerle başlanmalı" genel görüşüne karşı çıkan "bilinçli olduktan sonra 600cc lik ilede başlanılabilir" görüşü...

doğrusu bana uzun süredir mantıklı geliyor... fakat yinede hiç bilemiyorum çünkü daha önce kullanmadım scooter & endurodan başka birşey-ki enduro ilede sadece 2-3 gün geçirdim, fazla bir deneyimim yok-

bende yaşım itibariyle (( 20 )) artık kullandığım motoru büyütme taraftarıyım.. fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum doğrusu... 6 yıldır scooter kullanıyorum ve üzerinde en ufak bir tehlike bile yaşamadım... gerek uzun yol (( evet gerçekten uzun yol... yaklaşık tek seferde 250-300km.. )) gerek kısa yol.. yeterince bilinçli & kurallara uyan bir sürücü olduğumu biliyorum ama yinede insan kendisi hakkında net yorum yapamaz...

konuyu toparlayacak olursak;
    -öncelikle yüksek cc lik motorlarla başlamak ne kadar doğrudur??? sadece bilinçli olmak yeterlimidir??? avantajları & dezavantajları???
    -eğer doğru değilse, başlangıç nedir? nasıl olmalıdır ?
    -ve motordan illaki düşülmek zorundamıdır ? bu düşme durumunu kurallara & tekniklere uygun olarak hareket ettiğimizde önleyemezmiyiz?

şimdiden ufakta olsa bi yorumda bulunan & yardımcı olanlara çok teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

traj3dy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWs 100
    @ BBRR
    çok sağolun...
    [B][COLOR="DarkRed"]® HεLL RiGH†S RεSεRVεd!.. :bounce: ..:: [ґияaѕизя soul] ::..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler