Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz Bijonu uçup gitti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Dün motosikletle evin önünden hareket eder etmez egzozdan gelen ses ile durdum. Kontrol ettiğimde egzozu tutan her iki bijonun da gevşemiş olduğunu gördüm. Yerlerinden 1 cm çıkmış durumdaydılar.

Hemen sıkmak istedim ama tam sıkılacak aşamaya geldiğinde diş atıyordu. Diğer vidayı denedim onda da aynısı oldu. Birazcık teflon sarıp sıkmaya çalıştım yine düzelmeyince mümkün olduğu yere kadar sıkıp bıraktım.

Sabah işe giderken üstteki yerinden çıktı ve yolun hemen sağ tarafı çimenlik bir yer olduğu için kayboldu maalesef. (yarın servise gidecektim gitmek nasip olmadan kayboldu.)

Açıkcası öncesinde en ufak ses bile yoktu. Bir kerede nasıl her 2 bijon da kendi kendine diş sıyırdı ona anlam veremiyorum.

Konu başlığı dışında olacak ama akşam işten çıkarken de lastik janta inmişti. Onu şişirebilmek için de 500 metre itmek zorunda kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Eğer daha öncesinde lastiği değiştirdiyseniz ondan olabilir, neden diye sorarsanız tek mafsallı scooterlerin genelinde arka lastiğin sökülmesi için egzozunda sökülmesi gerekmektedir, tekrar montajlanırken fazla sıkılıp saplamaya zarar vermiş olabilir. Diğer ihtimalse materyal kalitesi düşüklüğü.

Pay varsa biraz uzun cıvata takıp arkasından 2 tane somun sıktır birdaha düşmez. Yalama olduysa fazla bir çaren yok. Geçmiş olsu

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer daha öncesinde lastiği değiştirdiyseniz ondan olabilir, neden diye sorarsanız tek mafsallı scooterlerin genelinde arka lastiğin sökülmesi için egzozunda sökülmesi gerekmektedir, tekrar montajlanırken fazla sıkılıp saplamaya zarar vermiş olabilir. Diğer ihtimalse materyal kalitesi düşüklüğü.
    ilave olarak bazı modellerin fren balataları içinde egzoz sökülmesi gerekiyor. öyle bir durumda olmuş olabilir.

Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır lastik değişimi olmadı henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pay varsa biraz uzun cıvata takıp arkasından 2 tane somun sıktır birdaha düşmez. Yalama olduysa fazla bir çaren yok. Geçmiş olsu
    Bugün servise götürdüm. İç kısmı sıyırmış diş açılacak dediler. Yapmış yerlerine yenilerini takmışlar. 200 TL aldılar açıkcası beklediğimden ucuz oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)