Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Siz Olsanız Hangi Ekipman Setini Dizerdiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    benim icin eldiven esittit kask o yuzden eldiven kask birinci sira.
    Daha sonra ayak cok onemli allah korusun bot 3uncu sira tavsiyem touring bot uzun olan.
    en son vucut koruma icin mont.

Bot tavsiyem
    https://www.motoplusizmir.com/FALCO-BOT-LIBERTY3
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kask seçmesi diğer parçalar gibi değil, mutlaka denemen lazım. iç kalıpları markadan markaya hatta modelden modele bile çok farklı olabiliyor.

benim şu konumdaki mesajlarıma bak, yakın zamanda çokça kask aldım denedim. bi fikir verir.

https://www.motosiklet.net/forum/mot...k-bulalim.html

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Ben eldiven olarak Tucano Urbano Gıg Pro kullaniyorum çok memnunum
    Kask konusunda kesinlikle haklilar denemeden alinmaz benimde denemeden aldigim bir kaskim var 20dk dan fazla kullanamiyorum kulagimin ustundeki cikintili bolgeyi cok rahatsiz ediyor

Keza montta öyle bende ayni markanin ayni beden farkli model montu var birisi yazlik birisi mevsimlik birisi hafif buyuk geliyor birisi hafif dar

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Bende nolan ve revit fanatikliği var. O yüzden bu listeden bişey anlamadım. Ben de bu aralar yenileyeceğim ekipmanı nasipse. Nolan n120 ile revit h2o beğendim. Eldivenin teki kayboldu yine revit alırım muhtemelen. En kötü 5 sene kullanıyorum ekipmanı. fazla düşmezsem Bu üçüncü set olacak inşallah.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Listeye eklenecek önemli bir ekipman daha var: SIRT KORUMASI.

Bazı montların içinde sırt koruması diye gelen sıradan ürünlere itibar etmeyin. Bunlar göstermelik. Ya montunuza uygun orijinal sırt korumasını alın, yada D3O ürünlerini tercih edin.
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listeye eklenecek önemli bir ekipman daha var: SIRT KORUMASI.

Bazı montların içinde sırt koruması diye gelen sıradan ürünlere itibar etmeyin. Bunlar göstermelik. Ya montunuza uygun orijinal sırt korumasını alın, yada D3O ürünlerini tercih edin.
    benim wenom montun içinde sırt koruması var, bildiğin kauçuğu kesip koymuşlar yazın sırtımı terletmekten başka bir işe yaramıyor tabiki.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim wenom montun içinde sırt koruması var, bildiğin kauçuğu kesip koymuşlar yazın sırtımı terletmekten başka bir işe yaramıyor tabiki.
    Hocam mümkünse D3O öneririm.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mümkünse D3O öneririm.
    motosiklet değiştirme ihtimalim var, değiştirirsem diye şimdilik askıya aldım, ama bu yaz mutlaka koruma ekipmanlarım değişecek.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motosiklete ve sürmeye değil, onun için bir şeyler satın almaya odaklanmışsın gibi duruyor.
    Kızma bu dediğime, hepimize oluyor. Haftalardır yan çanta demiri alıp da kumaş çanta mı bağlasam yok demirin ağırlığını hiç mi eklemesem ay Mosko mu alsam Kriega da set çıkarmış falan kendime eziyet edip duruyorum. Nike'ın babam dedem bir antreman çantası var elde tutulan uzun tiplerden, onu bağlayıp çıkıcam yola haftasonu.

Kimseden kask önerisi alma. Şekil şemal önemli ama, madem "ne gerek var bu kadar iyi ekipmana" diyenlere aptal diyorsun, haklısın, kaskı tipine göre seçen aptallardan da olma. Ne tür süreceksen ona göre kask tiplerini belirle, bütçene göre olanları bul dene, kafana en iyi oturanı ve rahat ettireni al geç.

* AGV Dainese grubunda marka marjının en yüksek olduğunu aklında tut.
    * Kısa bilekli eldivende parmakların çelik kafeste bile olsa bileğin açıkta olacak unutma.
    * Şekil şükül kısa bilekli ayakkabılar çelikten de olsa düştüğünde çok bir işe yaramayacak. Bot diye yazdığın spor ayakkabılar bota benziyor mu sence?
    * File montların ne sertifikası olursa olsun doğru düzgün bir sürtünme koruması olmadığını unutma.
    * Abuzittin 1000D kumaştan yapılsa bile hiç bir ekipmanın amacı kemiklerinin kırılmasını önlemek değildir, o diz dirsek impatect'ler de öyle çok fazla korumaz, unutma.
    * Dize dirseğe göre daha anlamlı sırt koruma ürünleri var. Montun içine sokulan "insert" tipte korumaların da fena olmayanları olsa da, adam gibi KR3 KRR gibi "giyilen" sırt korumaların yanına yaklaşamazlar. Cebin para görüyor, SS motor seçmişsin, bu yoldan gitme ihtimalin yüksek görünüyor. Doğru düzgün sırt koruma "giymeyi" alışkanlık edin şimdiden.

örnek:
    mehmetyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Acayip bir kask çıkmış. Bunu deneyin...

https://www.crosshelmet.com/features/index.html

Knox Orsa eldivenleri yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Hava geçirgenliği fazla, havalar şuan güzel de olsa akşamları baya üşütüyor. Yaz ortalarına doğru böyle bir problemin kalmayacağını düşünüyorum ama belirtiyim yine de. Tek kötü kısmı 2 kere yağmura yakalandım, avuç içindeki gri deri kısmı eldiven tamamen kuruduktan sonra bile hafiften karardı. Diğer eldivenler konusunda bi fikrim yok ama sadece kilit mekanizmasının pratikliğinden bile tercih edilebilir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Routinues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Pantolonun güzel koruduğunu duymak beni sevindirdi açıkası teşekkür ederim bilgileriniz için.
    Pantalon koruyor, kışın üşütmüyor, yazın da terlemedi ben yaz kış rahat ettim. Tek kusuru artık kilo aldım düğmesi zor kapanıyor ama kilo vermek için motivasyon oldu, yenisi çok pahalı olmuş.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantalon koruyor, kışın üşütmüyor, yazın da terlemedi ben yaz kış rahat ettim. Tek kusuru artık kilo aldım düğmesi zor kapanıyor ama kilo vermek için motivasyon oldu, yenisi çok pahalı olmuş.
    Hayatından şeker ve şeker yapan gıdaları çıkar. Çok kolay zayıflarsın
    espresso bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatından şeker ve şeker yapan gıdaları çıkar. Çok kolay zayıflarsın
    DÜn doktor kolesterol yüksek diye köfte, kokoreç, kuzu pirzola gibi yağlı gıdaları azalt dedi. Bundan sonra köfteyi yalnızca motosikletle köfte turlarında doya doya yiyeceğim. Kilo vermek için de zaten ekmek falan yemiyorum, bakalım, bir süre akdeniz tarzı beslenmem gerekiyormuş, ama akdeniz tarzı beslenme deyince de Mersin'de tantuni, adana'da kebap falan aklıma geliyor. Bu yazı ot yemekle geçiricem artık.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen akdeniz diyetinin bug unu bulmuşsun
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen akdeniz diyetinin bug unu bulmuşsun
    işte, doktora söyledim öyle demek istemedim dedi, sebze ve zeytinyağlı yiyecekmişim, ben akdeniz yemeklerini normal yemeğin yanına garnitür olarak yiyorum.

Neyse, haftasonları motorla gidip köfte yiyebilmek için hafta içi az yiyeceğim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler