Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XSR700 ve MT07 arasındayım

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar xsr700 ve mt 07 arasındayım xsr'ın tasarımı beni benden alıyor inanılmaz beğeniyorum ama sele şekli felan uzun yolda sorun yaşatır mı pek üzerinde durulabilecekmiş bir selesi var gibi gelmedi şehir içi kullanımının yanı sıra uzun yolda ve tatlı virajlarda kullanmak istiyorum gönlüm xsr700'den yana ama bu isteklerimi karşılar mı yoksa mt07yemi yol alsam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Xsr 700 tabiki, tasarımı sanat eseri. Uzun yolda ikisi de rahat olmaz zaten pek; bari daha farklı, biraz sıradışı bir motor almış olursunuz. Ben olsam xsr 700 alırdım, zaten böyle xsr dır vespadır, böyle enteresan motorların hastasıyım ben.
    espresso ve maykilceksin bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    XSR 700 kalbe, MT 07 akla hükmeder. Umarım açıktır yeterince..
    Khaira bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XSR 700 kalbe, MT 07 akla hükmeder. Umarım açıktır yeterince..
    Valla hocam 2. el alıcağım için xsr dahada akla hükmediyor şuan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xsr 700 tabiki, tasarımı sanat eseri. Uzun yolda ikisi de rahat olmaz zaten pek; bari daha farklı, biraz sıradışı bir motor almış olursunuz. Ben olsam xsr 700 alırdım, zaten böyle xsr dır vespadır, böyle enteresan motorların hastasıyım ben.
    Hocam bi ara 1 tur attım xsrla cok beğeniyorum ama sele baya kaydırıyo sanki yada benim bindiğim motora özeldi

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    XSR 700'ün tasarımı güzel. MT7 de uzun yol motoru değil, Şehir içinde yaramazlık yapmalık genç motoru o.
    Her ikisi ile de uzun yol yapılır mı, yapılır. xsr 900 ile bodruma gidip gelenler var, mt7 ile tek mola ile istanbul-antalya yapıp haftasonunu antalyada geçirip pazartesi sabahı istanbula dönenler de var, uzun yol da yapılır ama çanta taşıyayım az biraz eşyam olsun yanımda dersen ikisi de olmaz.
    ama xsr 700'ün tipi güzel, genç olsam mt7 yerine xsr 700 seçerdim.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Xsr 700 derim ben de tasarımı gerçekten çok güzel

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    XSR'dan şüphe duyduğun konularda MT07 daha iyi değil ki?
    sey_47 ve mattiadestro bunu beğendiler.

Hocam merhaba, MT07 kullandınız mı bilmiyorum ama ben eski 07 sahibi olarak, XSR'a hiç bınmesem de 07'den rahat olacağını düşünüyorum. Çünkü 07 çok konforsuz bir motordu bana göre. Xsr alın, kafanız rahat olsun. 07 öyle göründüğü gibi bir motor değil.
    espresso bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Mt07 konforlu bir motor degil.. kullandığım dönemlerde uzun yol yaptım yorgunluktan ağrıdan
    süründürmüyor ama öyle konforlu da değil, sık mola verdiğiniz sürece heryere gidilir, yol motoru değil nihayetinde.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Beklenti uzun yol, keyif, rahatlık, vs. ise neden XSR700 veya MT 07 diye sorarlar? Hatta neden naked?

İkisi de anlamsız...

Ha ben şehir içinde kıvrak, hızlı, atik, yaramaz bir şey arıyorum derseniz tabii ki olur. Burada da MT07 birkaç adım öne çıkar ki, zaten en çok satan Yamaha modellerinden biri. XSR700 biraz daha kendi tarzını yaşamak isteyen ve ikinci eli düşünmeyen kullanıcıların motoru.

Ancak toplamda bakarsak ikisi de donanım fakiri, güncel olmayan motorlar. ABS harici teknoloji yok yahu
    espresso bunu beğendi.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    İkisi arasından tasarım olarak hangisini daha çok beğeniyorsanız onu tercih edin.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2.elde xsr700 derim.zaten muhtemel mt07 den daha ucuza alıcaksın.daha temizini daha içine sineni bulmak daha kolay olucak.tabi enteresan şekilde aynı motor olsada satarken öyle olmicak ama satılıcak tabi.daha yeni daha düşük kmli aynı paraya xsr700 varsa onu al bence bir farklılık olsun.ayrıca xsr daha konforlu bence sele yönünden.uzun yol falan diyorsun bence önce aksesuar seçenekleine bak cam çanta vs işini hangisi görüyorsa ona yürü

Motosikleti
    cb250r
    xsr700 hep listemde olacak bir motosiklet. Pek piyasasi olmadigi icin gorece uygun fiyata bulunabiliyor. Ama fiyatlar ayni olsa bile xsr secerdim yuvarlak farlari yeter

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklenti uzun yol, keyif, rahatlık, vs. ise neden XSR700 veya MT 07 diye sorarlar? Hatta neden naked?

İkisi de anlamsız...

Ha ben şehir içinde kıvrak, hızlı, atik, yaramaz bir şey arıyorum derseniz tabii ki olur. Burada da MT07 birkaç adım öne çıkar ki, zaten en çok satan Yamaha modellerinden biri. XSR700 biraz daha kendi tarzını yaşamak isteyen ve ikinci eli düşünmeyen kullanıcıların motoru.

Ancak toplamda bakarsak ikisi de donanım fakiri, güncel olmayan motorlar. ABS harici teknoloji yok yahu
    Katılmakla birlikte genelde şehir içi sürüyorum gidiceğim uzun yol 3 4 saatlik yollar enduroya 25 yaşında binersem kendimi asarım herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.elde xsr700 derim.zaten muhtemel mt07 den daha ucuza alıcaksın.daha temizini daha içine sineni bulmak daha kolay olucak.tabi enteresan şekilde aynı motor olsada satarken öyle olmicak ama satılıcak tabi.daha yeni daha düşük kmli aynı paraya xsr700 varsa onu al bence bir farklılık olsun.ayrıca xsr daha konforlu bence sele yönünden.uzun yol falan diyorsun bence önce aksesuar seçenekleine bak cam çanta vs işini hangisi görüyorsa ona yürü
    Seledeki konfordan kastım sanki şöyle bi gaz açsak kaydıracak bir selesi varmış gibi geliyor hocam yoksa naked motordan ahım şahım konfor beklemem zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı Opportunist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar xsr700 ve mt 07 arasındayım xsr'ın tasarımı beni benden alıyor inanılmaz beğeniyorum ama sele şekli felan uzun yolda sorun yaşatır mı pek üzerinde durulabilecekmiş bir selesi var gibi gelmedi şehir içi kullanımının yanı sıra uzun yolda ve tatlı virajlarda kullanmak istiyorum gönlüm xsr700'den yana ama bu isteklerimi karşılar mı yoksa mt07yemi yol alsam
    Güncelleme olarak biraz kendimi sıkıp bekleyip trident 660'ı da listeme eklemeyi düşünüyorum bu iki motordanda iyi olduğuna inanıyorum eğer bütçem ona yetmezse xsr700de karar kılıcam

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Trident iyidir ama.
    ya mt07 de güzel öğretir bu arada. doğal seleksiyon motoru. çok salaksan direk eleniyorsun, az salaksan ciddi kabiliyet katıyor.
    içimdeki apaçi canlandı benim bir süredir :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)